Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Paź 18, 2019 20:53 Zobacz posty bez odpowiedzi
Śląskie pocztowe. Poczciwe uparte Ślązaki
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Stachu.G

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 9:17
PostTemat postu : Śląskie pocztowe. Poczciwe uparte Ślązaki
Odpowiedz z cytatem

Witam czy hoduje jeszcze ktoś prawdziwe Ślązaki? Gołębie cechujące się upartością i wytrwałością charakterystyczny wygląd. Szukam takich gołąbków, bardzo miło je wspominam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
0197

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 12:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Charakterystyczny wygląd to jaki?

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 13:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a ja sie domyslam jakie to sa

nieszporowce
czerwony1362

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 13:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Slaskie Pocztowe?. Mialem t/z KANIE czarne golebie pocztowe cos podobne do Leusow jednak bardziej smukle, to byly lata 1988-2000r. Piekne golebie wiem jedno ze one pochodza z Belgi, nie dam gwarancji ale te golebie [potomkowie] sa jeszcze w jednym z oddzialow w zachodniej Polsce. Golebie nie spotykane w tej chwili mozna spotkac mieszance tej rasy tak twierdze, podobna rasa cechuja sie Ardeny lub Delbar. Zaluje ze nie moglem z racji swej pracy zostawic chociasz pary tych ptakow. Hodowcy z Krakowa i okolic powinni pamietac ta rase golebi lata 1986-89r W tych latach KANIA czarne lub wyjatek biale lotko, zaznacze jedno byly te golabki jaj lekarstwo. Pozdrawiam
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 14:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

z tymi czarnymi cos mi tata opowiadal, czarne badz ciemne z bialymi kropkami, mowili na nie szeki, u hodowcy ktory wtedy dosc dobrze lecial byly takie ptaki, one w ogole nie chcialy jesc ani pic na obcym golebniku, z golebi tego hodowcy mamy jeszcze pewne slady, nie z tych czarnych ale z innych, jednego z samcow dalem koledze, nie wysiedzial on u kolegi w rozplodzie ani jednej pary jajek, zawsze schodzil, te ptaki byly uparte i wytrwale, wiele z nich wracalo do golebnika w stanie wycienczenia, z tym ze dzis juz hoduje sie ptaki w troche innym celu niz sam powrot i raczej wiekszosc wyzbywa sie tych maruderow
Stachu.G

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 17:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czerwony1362 o to dokładnie, widzę że z cb fachowiec!

Panowie jeśli macie jakiś cynk na te ptaki dajcie znać, naprawdę mi na nich zależy.
czerwony1362

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 7:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrek0171. Ja wychowalem swoje od jajek i nigdy ich nie lotowalem, jednak slyszalem opinie takie jak opowiadal Ci Twoj tata. Kolega Stachu.G przypomnial wlasnie mozna powiedziec rase golebi juz zanikajaca lub juz nie byla a szkoda ciekawe jak by sprawily sie w krzyzowkach z dzisiejszymi golebiami, cechy mialy jak najbardziej przydatne dla lotnikow. Kiedys pozyczyle samca DV ciemny czerwony z czarnymi centkami i dalem mu samice swoja niebieska wyprowadzily dwa mlode jeden czarny a drugi niebieski ludzaco podobne wlasnie do tych golebi jednak nie znale pochodzenia DV , mowiac szczeze nie przywiazywalem do tego takiej wagi a szkoda bo miale w owym czasie samca t/z kanie. Teraz na przestrzeni lat wiem ze to byl blad, moze nie bylo by z tego rewelacji bo nie lotowalem ale mogly by sie zachowac do dzis bo w poprzednim miejscu gdzie mieszkalem golebie sa dalej tylko tyle ze jedza z kurami. Pozdrawiam
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 8:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tata tez mial je wyhodowane z jajek od tamtego hodowcy, niemniej jednak ten pan sprzedawal troche mlodych (lotowal bardzo mocno jak na tamte czasy - wkladal caly golebnik na kazdy lot i te ptaki robily robote) nie da bo one i tak do zarcia nie pojda w obcym miejscu, ludzie nie wierzyli i po kilku dniach przyjezdzali oddac te ptaki bo nawet sie nie napily, tata opowiadal ze u niego chcial samcowi temu szekowi zmienic partnerke, zamknal go w klatce zeby sie wyluznil, wrocil z pracy a tam cala klatka we krwi, woda i ziarno nie ruszone, a samiec sie obrazil i do konca roku juz sie nie zlaczyl,
mamy teraz taka pare DV, dostalismy od pana ktory odeslal nam samiczke (najlepsza lotniczka sekcji 2013 w trakcie powrotu z ostatniego lotu sezonu 2014 wpadla pod samochod), odeslalem mu za to kilka mlodych, pan pracuje w Niemczech i opowiedzial pewnemu niemieckiemu hodowcy historie tej samiczki i Niemiec poprzez tego hodowce podarowal nam pare swoich golebi, podobno z najlepszych wybral, zabralismy pierwsze jajka gdzies okolo 25-28 lutego, dopiero niedawno samica zniosla drugie, tak to siedza w celi, niby zlaczone ale nie za bardzo sie soba interesuja, samica siedzi na wolierze i tylko wyglada jakby tu uciec, zobaczymy jak to ich potomstwo sie spisze
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 11:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie właśnie mój czarny samiec ma takie cechy i budowę o której tu piszecie, a młode jeżeli wyjdzie czarny to też takiej budowy jak stary. I jeszcze ciekawostka zaobserwowałem, że jak budował gniazdo to po patyki latał na drzewa i tam łamał gałązki i przynosił na gniazdo.
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 13:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

może to była SROKA? :lol:
czerwony1362

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 13:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7, a to masz cudaka tego czarnego, proponuje zaprosic rysia z kamerka jak bedzie lamal galezie na gniazdo. Fenomen ten golab ho, ho.
dirk

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 15:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 to następnym razem jak bedzie budowal gniazdo to uważaj zeby twojej gałązki nie urwał.:-) ha
Jakub89

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 19:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy weź no mi pożycz tego samca po legach to by mi drzewa na zimę narobił
Lotar87

WysłanyWysłany: Sob Maj 23, 2015 9:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 to ja odkupię takiego drwala, może jak się nad nim popracuje to będzie deski dziobem rąbał :D
Samiec z 2010r. ciemny, ale nie w 100% czarny. Bardzo uparty, silny gołąb, aktualnie jest u mnie na śląsku ale narodowości czeskiej ;) Zobaczymy jak po nim młode polecą w tym roku.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6cd7c13824db78d.html
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Maj 23, 2015 16:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotar87 wypuść tego gołębia niech leci do domu. Nie trzymaj go bo z niego żaden rozpłodowiec nie będzie, bo nie ma oka rozpłodowca. I pamiętaj na przyszłość ,że po łapańcach nic dobrego nie uchowasz, stracisz tylko czas i pieniądze.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: