Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Paź 18, 2019 21:16 Zobacz posty bez odpowiedzi
Doping w naszym sporcie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marox1

WysłanyWysłany: Czw Kwi 19, 2007 19:23
PostTemat postu : Doping w naszym sporcie
Odpowiedz z cytatem

Dobry Lot!
W przeddzień sezonu lotowego chciałbym zapytać szanowne gremium forumowiczów co sądzicie na temat dopingu w naszym sporcie.
Fakt, że ma on miejsce jest niepodważalny. Niestety jak narazie nie widać żadnych ale to żadnych chęci naszych władz, aby ten problem rozwiązać.
Osobiście jestem zdziwiony tłumaczeniem, że brakuje na to środków. Niedawno dane mi było obejrzeć film, na którym to jeden ze znanych hodowców belgijskich w trakcie sezonu lotowego był poddany kontroli dopingowej. Nie było to ani skomplikowane ani najprawdopodobniej nie było to również aż tak kosztowne.
Jakie macie na ten temat zdanie. Jeżeli Szanowni działacze coś w tym kierunku robią to prosiłbym o informacje.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraWP Kontakt Powrót do góry
Karol_0282

WysłanyWysłany: Czw Kwi 19, 2007 20:02
PostTemat postu : Re: Doping w naszym sporcie
Odpowiedz z cytatem

Marox1 napisał:
Dobry Lot!
W przeddzień sezonu lotowego chciałbym zapytać szanowne gremium forumowiczów co sądzicie na temat dopingu w naszym sporcie.
Fakt, że ma on miejsce jest niepodważalny. Niestety jak narazie nie widać żadnych ale to żadnych chęci naszych władz, aby ten problem rozwiązać.
Osobiście jestem zdziwiony tłumaczeniem, że brakuje na to środków. Niedawno dane mi było obejrzeć film, na którym to jeden ze znanych hodowców belgijskich w trakcie sezonu lotowego był poddany kontroli dopingowej. Nie było to ani skomplikowane ani najprawdopodobniej nie było to również aż tak kosztowne.
Jakie macie na ten temat zdanie. Jeżeli Szanowni działacze coś w tym kierunku robią to prosiłbym o informacje.
Doping jest u nas w sporcie.Od kiedy w IAAF(Związek lekkoatletyczny) wprowadzono środek cortizon na czarną listę zakazanych środków do spożywania przez sportowców śśśśśśśśśąąfirma De Weerd wycofała swój wówczas najlepszy ?rodek który im się najlepiej sprzedawał CORTIZON.?rodek ten powodował nadmiern? wydolono?ć organizmu gołębia,co za tym szło dobre wyniki gołębi i hodowców którzy ten ?rodek stosowali ! Hodowcy stosowali też ?rodek dobrze znany dla hodowców koni Turboflex który powodował szybk? regenerację głównie mię?ni gołębi podczas wysiłku,który też był podowany gołębiom w małych ilo?ćiach,je?li kto? przedawkował mógł spowodować zatrzymanie akcji serca.Znam jeszcze wiele więcej ?rodków,którę póĽniej opisze.

Łukasz

WysłanyWysłany: Czw Kwi 19, 2007 20:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Karolu a skad je znasz ?? Czyzbys sam serwowal cos swoim lotnikom ?? Moim zdaniem taka wiedza nie bierze sie znikad ale nie bede osadzal bo nie od tego tu jestem . Pewnie ladna koronke od Ciebie dostane ale ja licze ze mi sensownie na to odpowiesz bez zadnych fochow no chyba ze musisz <pozdro>
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Karol_0282

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
Karolu a skad je znasz ?? Czyzbys sam serwowal cos swoim lotnikom ?? Moim zdaniem taka wiedza nie bierze sie znikad ale nie bede osadzal bo nie od tego tu jestem . Pewnie ladna koronke od Ciebie dostane ale ja licze ze mi sensownie na to odpowiesz bez zadnych fochow no chyba ze musisz <pozdro>
Kolego jak się interesować gołąbkami to lepiej pochłaniać całą wiedzę o nich !?O tym temacie akurat bardzo dużo czytałem i znalazłem informacji,spotkałem się z takimi środkami w życiu codziennym jak i w internecie.Ja tych środków swoim gołębiom nie podawałem,bo nie jestem za podawaniem takich środków i nie będe podawał ich.Pozdrawiam

barkley

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 16:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

srodki dopingujace mozesz podawac tylko ile ci taki golab wytrzyma ? zawsze mozesz mu przed lotami walnac amfetamine lub skondensowana kofeine :) , jastrzab go nawet nie zdola dogonic ale jakim kosztem ? tak swoja droga to pozniej mozesz zostac jednorocznym mistrzem bo mlode po nich beda strzepami golebia , z takimi koksami jest podobnie jak u czlowieka . Robia z ciebie czlowieka maszyne , ale odstaw lub zachoruj na cos zobaczysz jak jestes slabiutki , dwa lub trzy razy bardziej niz przed braniem. Kolego lukaszu wiedza na temat rzeczy zakazanych bierze sie z czystej ciekawosci i nie mow mi ze tak nie jest :) .
A co sie tyczy kontroli dopingowej to moim zdaniem powienien przejsc ja kazdy mistrz , vice mistrz i 2 vice , pierwsza trojka to bylo by najlepsze rozwiazanie . Niech ZG okresli ile takie badanie moze kosztowac i wtedy mozna to podzielic na wszystkich hodowcow jednorazowa skladka w roku sadze ze nie wyszlo by wiecej niz po 2 - 3 zl na glowe . Dwie takie same probki wysylac do dwoch niezaleznych stacji badawczych i wszystko bedzie jasne :) , zly pomysl ? pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 17:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że dobrze by było jakby kontroli antydopingowej podlegała pierwsza 3 mistrzowska zaczynając od szczebla oddziałowego. A to, że doping jest stosowany to jest to pewne jak to, że 2+2 =4. Już daje dużo do myślenia to iż kupuje się od takiego mistrza młode i nie idzie zrobić żadnego dobrego wyniku, a on nimi mistzra zrobi. ciekawe w jaki sposób???

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 17:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wbrew pozorom doping to nie taka prosta sprawa, mówi się o tym dużo bo wielu hodowców myli dozwolone suplementy z dopingiem.

Gość

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 17:38
PostTemat postu : karol
Odpowiedz z cytatem

karol nie musi podawać swoim gołębia nic ponieważ jak wszyscy wiemy nie należy do pzhgp a do latania golebi koło domu nie potrzeba żadnych używek prędzej stosuje je do własnej osoby pozdrowienia devalek
Powrót do góry
Marox1

WysłanyWysłany: Pią Kwi 20, 2007 17:44
PostTemat postu : Doping w naszym sporcie
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w 100% z barkleyem. Koszty kontroli antydopingowej po rozłożeniu na członków mogłyby być naprawdę znikome. A kontrole te mogłyby nam oszczędzić niepotrzebnych domysłów i posądzania mistrzów o doping. Zastanawiajace jest tylko brak zainteresowania naszych władz. A przecież powinni oni również stać na straży zdrowej i sportowej rywalizacji w naszym hobby.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraWP Kontakt Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: