Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Paź 14, 2019 4:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
gołebie przybłąkane
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krzys60

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 9:25
PostTemat postu : gołebie przybłąkane
Odpowiedz z cytatem

Wczasie lotów przychodzą do mnie przybłakane gołębie. Niektóre odlatują a inne siedzą do wieczora. Na drugi dzień umozliwiam im odlot przeważnie z rana. Mam pytanie czy warto dołączać karteczkę gdzie gołąb był? Zdarza się nieraz że gołąb ma już napisane 2 adresy. Taki właściciel gołębia pomyśli że to gołąb turysta i nie jest nic wart.Zdarzyło się ,że gołąb miał adres z Gdańska a nawet z Lublińca. Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
HG

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:26
PostTemat postu : Re: gołebie przybłąkane
Odpowiedz z cytatem

Krzys60 napisał:
Wczasie lotów przychodzą do mnie przybłakane gołębie........Mam pytanie czy warto dołączać karteczkę gdzie gołąb był?

Warto, warto. Zawsze warto!

Dobrze czynić - zawsze warto!!!!!!!!!
barkley

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jezeli ma dwie juz karteczki , dolacz swoja i dopisz tez date kiedy byl u ciebie , ewentualnie tez kiedy go wypusciles . pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
andkol0361

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 13:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley, żarty Ci w głowie ;-)
Warto dołączyć karteczkę. To, że gołąb nie trafił do domu, to nie znaczy, że zwiedza gołębniki. Nie każdy jest słaby. Wczoraj przed lotami straciłem na wywózce najszybszą samicę. Cztreoletnia i jako jedyna nie wróciła, a wszystkie przyleciały w stadzie. Cholera mnie bierze i co??? Powiesz, że była słaba??? Tak się trafiło i tyle... W zeszłym roku m.in. pierwsza i trzecia na 5,5 tys. gołębi. Jeśli wróci, to chciałbym wiedzieć gdzie była, czy do kogoś weszła i jeśli tak to podziękować. Jeśli nie wróci natomiast to nie znaczy, że to byle co i ma np. pięć kartek z numerami telefonu, a nawet jeśli to i tak będę się cieszył. Każdy może mieć chwile słabości.
Podsumowując: karteczka z telefonem to bardzo dobry zwyczaj, ale należy go łączyć z jednym choćby słowem "dziękuję" po oddzwonieniu oczywiście.

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem andkolu czepu najezdzasz na mnie ? ja nie powiedzialem ze to slabe golebie , albo ze marne , napisalem tylko zeby do tamtych dolaczyc swoja i dodac date to wszystko :) , byc moze pomylila ci sie moja osoba z inna , albo moze fora sie pomylily :) .
kartka to bardzo fajna sprawa , jakby golab mial adresowke lub tipesa z naklejka mozna by bylo wyslac esemeska , tez ciekawy pomysl. pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Karol_0282

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 14:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley napisał:
nie rozumiem andkolu czepu najezdzasz na mnie ? ja nie powiedzialem ze to slabe golebie , albo ze marne , napisalem tylko zeby do tamtych dolaczyc swoja i dodac date to wszystko :) , byc moze pomylila ci sie moja osoba z inna , albo moze fora sie pomylily :) .
kartka to bardzo fajna sprawa , jakby golab mial adresowke lub tipesa z naklejka mozna by bylo wyslac esemeska , tez ciekawy pomysl. pozdrawiam
Dobrze żeby miał adresówkę i jeszcze zakupioną u ciebie :P :D Każdy gołąb ma prawo zginać i pan andkol0361 ma rację.U nas kolega zgubił wczoraj na podlocie najlepszego swoje gołębia Samczyka i też jest zły.A z kartką to najlepszy rzecz!Kiedyś ludzie wkładali kartki tylko bo adresówek niebyło i było też dobrze.Więc po co to dzisiaj zmieniać!?Dobrze że chociaż niektórzy hodowcy na taką kartkę odpowiadają!Bo mi osobiśćie na 10 kartek 1 osoba odpowiedziała dziękuje.Pozdrawiam

barkley

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 14:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to ty karol masz juz swoj golebnik ? to chyba nowosc :) , zastanawiam sie tez czy czytasz wszystkie wypowiedzi czy tylko ostatnia w danym temacie ? napisz mi kiedy napisalem ze zle jest zeby dawac kartki , a jeszce to w ktorym momencie ze te golebie sa zle. Prosze wykaz sie i przytocz cytat w ktorym to mowie . Czekam.
a czy adresowke bedzie mial ode mnie czy nie to inna sprawa , oczywiscie cieszylbym sie barzdiej gdyby byla ode mnie :) , pozdrawiam
HG

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 15:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja też na takim locie ćwiczebnym z odległosci 50 km zgubiłem 3 samczyki, a w zeszłym roku leciały z 220 km jako młódki. Jeden dobry dwulatek za każdym razem wraca jako ostatni. Coś mu chyba jest. Powiedzcie chłopaki, co w tym jest, że najgorzej jest rozruszać gołębie wiosną? Wtedy są takie dziwne straty.
barkley

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 15:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a wypuszczasz je w zimie ? cyz trzymasz w zamknieciu przez cala zime > ponoc nie ma to znaczenia , ale sa rozne teorie na ten temat.
andkol0361

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 18:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Spokojnie barkley. To, co pisałem do Ciebie było z uśmiechem. Nic mi się nie pomyliło, ani osoby, ani fora i raczej "chwytam" Twoje poczucie humoru. W moim pisaniu nie było złośliwości. Ale też z tymi kolejnymi karteczkami to trochę złośliwie odpisałeś. Myślę, że z takim złośliwym, ale niegroĽnym uśmieszkiem.
Akurat nic do Ciebie nie mam i nawet jak się nie zgadzam w jakiejś sprawie, to szanuję cudze (nie tylko Twoje) zdanie. To tak w kwestii wyjaśnienia. Z mojej strony jest OK.
Jeśli chodzi o zamykanie na zimę, to uważam, że jeśli warunki pozwalają to powinny latać. Moje latają całą zimę pomimo bliskości lasu i jastrzębi. Małysz też trenuje w lecie ;-)

Siemanko

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 19:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno. Przepraszam, ale chyba nie szanuję poglądów Pana ze Słonecznego... Sorki jeszcze raz, ale sam sobie winien...
A jeśli chodzi o rozkręcenie na wiosnę HG to rzeczywiście różnie z tym jest. Ja na Twoim miejscu nie przykładałbym wagi do tego, że ostatni wraca z wywózek. Z tym naprawdę różnie bywa. W lotach pewnie będzie inaczej. Choć u mnie w zeszłym roku kompletnie zawiódł samczyk, który rok wcześniej zrobił pięknie kategorię B, a z wszystkich pozostałych lotów, w których uczestniczył tylko raz nie zrobił konkursu. Tak po prostu bywa, coś nie spasuje i nie wiadomo jak temu zaradzić. Życzę Ci, by w lotach walił w czubie
:-)

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 19:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiec w kwesti wyjasnienia, bez zbednej ironii napisalem o tych karteczkach , moim zdaniem moze miec i 6 trzeba dolozyc swoja, moze kiedys wroci :) do domu wtedy hodowca moze sie zlapie za glowe ze przebyl tyle i jednak wrocil . Naprawde bez zadnek zlosliowci napisalem to o karteczkach , popieram takie dzialania w calej rozciaglosci, pozdrawiam
Dzym

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

te karteczki zawsze byly dobrym pomyslem ale czasami własciciele nie dorosli zeby miec takiego ptaka. Prawda jest ze na 10 kartek moze z 1 osoba zadzwoni i podziekuje.
Osobiscie mialem cos takiego ze wlozylem kartke golab dolecial do wlasciciela ( byl pozniej na listach konkursowych ) wlasciciel nie zadzwonil z podziekowaniem. Traf chcial ze inny golab tego samego wlasciciela ( na obraczce mial o cyferke wiecej niz tamten ) trafil przypadkiem do mnie. Wiem ze nie powinienem tego robic ale zdjalem gume a obraczke przeciolem do polowy i wlozylem karteczke. Tym razem zadzwonil z pretensjami ze tak sie nie robi ze to bezczelnosc. Jak napomknolem ze jak golad dolecial to jakos sie nie pofatygowal zeby oddzwonic a tak to pretensje ma. Tak bywa jednak czesciej ze jest jedna wielka olewka.

Ps. facet przyznal ze olewa jak widzi karteczki bo po co ma dzwonic skoro ptak wrocil
HG

WysłanyWysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja też zakładam karteczki i przyznam, że rzadko otrzymuję podziękowania. Owszem, to cieszy, gdy gość zadzwoni lub napisze, ale dla mnie nie jest to konieczne. Mnie wystarcza poczucie dobrze spełnionego przeze mnie obowiązku. I choćby mi nikt nie podziękował i tak będę to robił nadal.
Misiol

WysłanyWysłany: Sob Kwi 28, 2007 7:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

niw wiem co mam zrobić przyleciał do mię obcy gołąb i siedzi na dachu już 2 tygodnie i nie chce wejść a ni polecieć do swojego domu nie wiem co mam zrobić
prosze o pomoc
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: