Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 20, 2019 8:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
Podgrzewacze do wody.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kkscy

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 8:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ta grzałka nie ma za zadanie zagotować wody....tylko delikatnie podgrzewać by nie zamarzla.A latem przy upalach 35c to nie rozmnazają się bakterie?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
pzhgp272

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podgrzewacze z termostatem mam już kilka lat i jest to znakomite rozwiązanie w okresie zimy Gołębie w ty okresie mają cały czas wodę o temperaturze pokojowej Woda w okresie zimowym kiedy panuje temperatura minusowa powinna być dostępna przez cały dzień i jak najbardziej ogrzana nie gorąca ale letnia aby gołębie w ty czasie nie zużywały energii na lodowatą wodę która musi być w szybkim czasie ogrzana w wolu gołębia Podczas dużych mrozów proszę zwrócić ile na przykład 20 gołębi pobrało po karmieniu lodowatej wody a ile ogrzanej Lodowatej pobierają minimalnie dlatego powinna być udostępniona kilka razy dziennie Brak wody w okresie zimy ma w pewnym stopniu negatywny wpływ na organizm gołębia przede wszystkim na wysuszanie języka itp Jeśli Ktoś niema światła w gołębniku z przyczyn od niego niezależnych jak gołębniki na działkach ogrodniczych do których dopływ energii nie został doprowadzony to opcja podgrzewacza niema bytu takie gołębie powinny mieć stały dostęp do wolier do których mogą w każdej chwili wylecieć takie gołębie uzupełniają i nawilżają język zlizując oszronioną siatkę lub pobierają na niej leżący śnieg zapewne nie jeden hodowca to zauważył Takie podgrzewacze to żadne rozpieszczanie i niema to żadnego wpływu na hartowanie gołębi to samo dotyczy gołębników ocieplanych i dobrze izolowanych ich zadanie nie jest chronienie przed zimnem bo mroź i tak zrobi swoje przy dużych spadkach temperatury lecz ochrona w okresie wiosennym i letnim dl
bok98

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 9:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ta grzałka w akwarium też nie miała gotować wody lecz utrzymywać stałą temperaturę 20st.C. Wspomniane przez Ciebie 35 stopni latem to siła wyższa.
Najlepiej niech każdy robi jak uważa,a w przyszłym sezonie lotowym porównamy swoje wyniki. Co Wy na to?
buła

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 10:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To czy jest podgrzewacz czy nie to ma mało wspólnego z wynikami od tego rozumu im nie przybędzie. Ja stosuje bo mi tak wygodniej tym bardziej że podaje im herbatki i wyciągi z owoców i warzyw. Jak bym nie miał prądu to pewnie bym robił kol bok jak Ty albo podgrzewał zniczom.
czerwony1362

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 10:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prad jest ulatwienie i czy stosuje sie grzalki lub wydluzenie dnia w okresie zimowym poprzez doswietlanie golebnika w czasie legow stosujac wlaczniki czasowe. Warto zapytac tutaj jak postepuje kol. siwy7 jesli on jest nie na codzien w golebniku , jak to rozwiazal. Nie kazdy ma czas w ciagu dnia zwlaszcza hodowcy pracujacy na dniowki gdzie dzien mijia im w pracy. Pozdrawiam
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Lis 06, 2015 10:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw czy niektórzy wychodząc z domu wyłączają wszystkie urządzenia elektryczne?
Kolego Bok wszystko ma prawo się popsuć! Jeżeli nie stosowałeś to nie wypisuj bzdur, że podgrzewacz zagotuje wodę, czy ją w znacznym stopniu podgrzeje, żeby się rozwijały bakterię bo to jest nie realne. Najlepiej sprawdź Sobie u jakiegoś kolegi o ile temp. wody jest wyższa od temp. otoczenia i Będziesz wiedział jak jest naprawdę.

Przy prawidłowo wykonanej instalacji elektrycznej podczas zwarcia odcięcie zasilania następuje w 10-30 ms zależy od zabezpieczeni! O zaczadzeniu pisał nie będę bo tam wentylacji na pewno nie było!!!

No ale Polak potrafi wszystko - widziałem nie jedną instalację połataną ze ścinków przewodów różnego przekroju i materiału, normalnie aż strach było na to patrzeć( a właściciel: - trochę bardziej mi światło mruga jak mocno wieje, a tak to wszystko działa. - masakra), więc ten co mu się stopił podgrzewacz miał wielkie ""szczęście"" że mu cały gołębnik czy budynek nie poszedł z dymem!
Lotar87

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 7:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja miałem taki podgrzewacz i używałem 2 lata temu, ale u mnie w gołębniku woda rzadko kiedy zamarza. Nie stosuje już bo na początku tego roku spalił się gołębnik wraz z większością gołębi mojemu znajomemu i wole nie ryzykować.
Znowu mój sąsiad ma ok. 30 gołębi i często wyjeżdża, uważa, że gołąb da sobie radę bez specjalnych udogodnień. W okresie letnim czasem nawet nie karmi bo jak stwierdził "pożywienia w koło w brud". :roll:
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 7:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja mysle ze to wszystko nie jest az tak istotne i nie odgrywa wiekszego znaczenie w hodowli golebi pocztowych.Po nakarmieniu napija sie wody i wylewam nie zauwazylem jakiegos uszczerbku na zdrowiu golebi.W tym czasie pojniki wysyhaja ,a wraz z nimi patogeny.Ludzie robiacy biznes na artykulach do hodowli golebi prubuja nam wmowic ze niezbedne sa ich artykuly ,lecz czy to ma wplyw dodatni czy ujemny na zdrowie golebi nikt nie stwierdzil.
bok98

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 7:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mario1111
Najpierw mi powiedz czy wiesz co to jest dioda Zenera,którą dawniej stosowano w regulatorach temperatury i do czego służyła.

Wiarus
Pod Twoją opinią podpisuję się obiema rękami.
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bok nie odwracaj "kota ogonem"- w klep sobie w wyszukiwarkę i będziesz wiedział co to jest dioda zenera i do czego służy.
Ja nie pisze że podgrzewacz jest niezbędny tylko - pomocny szczególnie jak ktoś pracuje od rana do wieczora! Może podam Ci przykład bo ciężko Ci to zrozumieć.
Wstaje o 6.00 daje jeść pić w gołębniku ciemno jeszcze przez ok. 2 godziny, jak się zrobi widno gołębie się najedzą i czy woda zdąży zamarznąć czy nie? czy się napiją czy będą czekały do popołudnia?
Ty sobie jedziesz kiedy chcesz inni nie mają tak kolorowo, więc postaw się w sytuacji innych i spróbuj ich zrozumieć.
A co do spalenia gołębnika, czy gotowania wody to już pisałem powyżej.
cynik

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 13:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz prąd, to nie możesz zapalić im światła?
Kiedyś też miałem wodę przez cały dzień- piły, próbowały się kąpać, a wokoło robiło się lodowisko. Odwiedził mnie kolega i już w drzwiach krzyczy: Leją, masz chore! Ja na to: nie, tylko rozchlapują i zamarza. A On: To im kup łyżwy!
Od tamtej pory robię tak jak wiarus i bok98.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 13:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy zrozumcie jedno ,nie zostawia sie wody w golebniku na caly dzien.W wodzie namnazaja sie bakterie razy 2 co kazda godzine, tak wiec po kilku godzinach woda jest zrudlem zarazkow.Nawet w czasie lotow moje golebie nie maja wody na stale.Wyjatkiem jest kiedy maja mlode ,ale pojnik 3l nie starcza na dlugo.
PawełD

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Widzę, że niektórzy lubią katować swoich podopiecznych i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jeżeli ktoś zaraz po jedzeniu zabiera ptakom pojniki to popełnia wielki błąd, ponieważ nie wszystkie gołębie piją zaraz po jedzeniu do oporu. Niektóre ptaki kilka razy przylatują do wody, bo niejednokrotnie są przeganiane przez innych współlokatorów. Trzeba dużo czasu spędzać w gołębniku i obserwować zachowanie gołębi, by dobrze sprawować nad nimi opiekę, bo inaczej wyrządzamy krzywdę tym wspaniałym istotom, a przecież jesteśmy przekonani że je kochamy.
Pozdrowienia dla kolegów.
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 17:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak bym miał problem z chorobami to na pewno bym się nad tym zastanowił(odpukać w niemalowane drewno). Cynik nie będę świecił światła cały dzień i nie wiem jaki masz pojnik, bo mi nigdy czegoś takiego nie robiły jak to opisałeś.

Niech każdy robi jak mu pasuje i tyle. POZD>
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PawelD z tego co piszesz wynika ze wszyscy katujemy golebie wlacznie z Toba poniewaz w kabinie podczas transportu golebie caly czas wody nie maja.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: