Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 29, 2014 8:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
Grzybica
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sylwek

WysłanyWysłany: Czw Cze 07, 2007 8:55
PostTemat postu : Grzybica
Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o grzybicy, ostatnio zaobserwowałem że kał wyrzucony na działkę pod pomidory, pokrył się po kilku dniach pleśnią. Zazwyczaj wyrzucam odchody po sprzątaniu na kompost i dotąd tego nie obserwowałem. Karmę mam dobrej jakości bo kontroluje ,ale grupa moich gołębi była karmiona przez kilka dni w kabinie nie wiadomą karmą... Czy standardowe badanie kału(na bakterie i robaczyce) wykryje grzybice?
Proszę o informacje , strony itp. coś więcej niż podstawy zawarte pod tym adresem http://pigeons.pl/choroby.htm

WysłanyWysłany: Czw Cze 07, 2007 13:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jest taka wilgoć w powietrzu że wszystko co nie jest zabezpieczone, a jest jakąkolwiek postacią martwej materii organicznej, błyskawicznie pleśnieje

to co opisałeś to nie są objawy grzybicy u gołębi, niemniej proponuję zakopać lub sprzątnąć odchody i inne śmieci, pleśnie (szczególnie Aspergilus flavus) wydzielają zarodniki które mogą powodować ciężkie choroby (u człowieka także), wilgotne piwnice mogą być potencjalnie śmiertelne dla człowieka

w gołębniku powinno być zawsze sucho, ale co zrobić? :-( taka syfiasta pogoda :-(
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Czw Cze 07, 2007 16:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz, jak myślisz co do badań kału bo akurat czekam na wyniki a już nie mogę prosić o poszerzenie zakresu...

WysłanyWysłany: Czw Cze 07, 2007 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To nie jest grzybica, w obecnych warunkach pogodowych powstaje pleśń i ją należ zwalczać, najlepiej codziennie sprzątać i pryskac wirkonem, to skutkuje.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: