Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Gru 14, 2017 2:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Sprawa Łapanego gołębia z Mojego oddziału.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sro Wrz 28, 2016 20:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie jest to normalna sytuacja, skoro w regulaminie są odpowiednie zapisy na temat warunków jakie musi spełnić hodowca aby lotować gołębiem, karta to podstawowa sprawa. Nie świadczy to też o tym, że cały dany oddział jest do wykluczenia, komisja co prawda dała ciała, jednak wina jest raczej po stronie tego który lotował gołębiem. Szkoda że nie zadał sobie trudu aby zadzwonić po kartę do właściciela lub jego oddziału i nie było by problemu.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
podasek

WysłanyWysłany: Czw Wrz 29, 2016 6:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Kuba to tylko świadczy ze tam jest burdel na kółkach a takie zachowania są tolerowane i pewnie niejeden tam taki gołąb lata.... jak się nie umie porządku zrobić z takimi ludźmi to niech całość odczuje... wtedy ta całość będzie dbać o to żeby wynagrodzić odpowiednio takich baranów i będzie porządek a nie rozpierdol i tyle.....na podstawie takich nieprawidłowości winien być zamknięty punkt i ukarany prezes takiej sekcji który przyjmuje spisy ...jak jest to wiemy....ale nie możemy tolerować zwykłej kradzieży - przywłaszczenie taką formą jest. Jest maruder spodobało się idź weź flaszkę pojedź jak człowiek kartę weź i tyle, a jak nie dostaniesz trudno - to i tak nie był twój gołąb i tyle w temacie.
Crashash.

WysłanyWysłany: Czw Wrz 29, 2016 8:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale powinienes sie cieszyc ze lotowal tym golebiem. On go dawal na loty dajac mu szanse powrotu do domu. Nie rozumiem po co ten zament. Jak by chcial to by wrocil do ciebie. 😂😂😂
waldix

WysłanyWysłany: Czw Wrz 29, 2016 13:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.gdyby lapacze pseudo hodowcy poswiecili tyle zachodu swoim ptakom lotowaliby na wyzszym poziomie.prawda jest smutna ze niestety wsrod nas sa tzw hycle.co do prawnych konsekwencji,no coz wedlug ,nie wyniki takiego oddzialu do odrzucenia a konsekwencje personalne w gesti walnego zebrania.pozdr
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Wrz 29, 2016 18:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Należałoby wykazywać na forach takich pseudo hodowców może wstyd przed kolegami powstrzyma pozostałych.
buła

WysłanyWysłany: Pią Wrz 30, 2016 11:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja bym już tak wszystkich nie winił maże umknąć przy sprawdzaniu spisów . Winny jest ten cwaniak co lotował ale wyrzucać go zaraz to też wielka przesada . Ja osobiście jak bym się dowiedział że ktoś leci moim ptakiem w taki sposób to na pewno nie robił bym z tego wielkiej afery i nie wypier....ł bym wszystkich ze związku. Wystarczy że koledzy w sekcji się o tym dowiedzą i będą mieli na takiego oko i oczywiście on powinien sprawę wyjaśnić z właścicielem ptaka.
grześ

WysłanyWysłany: Nie Paź 02, 2016 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
rekma9940 napisał:
A jakby tak z innej beczki; włazi przybłęda, dzwonię siedzi 3dni nie odlatuje
-wywieź na 2o km
-spoko 1.5za km.
-no co ty o.....jałeś urwij łeb
-nie mogę!
-dam kartę i jest twój
-nie potrzebuję nielotów-wysyłam za pobraniem
-nie odbiorę
tysiące takich lotników zaśmieca wielu hodowcom gołębniki i nie robią z tego problemu,a tu lament na cały związek mój gołąb wraca do łapacza!!!
Łapacz zrobiłby z nim porządek wsadził do woliery i nie byłoby szumu.

Kolego w tym sezonie do dwóch wysłałem swój adres do wysyłki i potem głuche telefony .Najgorsze jest to że to są członkowie PZHGP ,ten proceder trwa na dobre,na szczęście już bez przyzwolenia władz.
Witam.rekma9940 zgadzam się z Tobą w 100%.Oj Panowie jak czytam Wasze podejście do tematu to ręce opadają.Dołączy do mojego stada młody,często piszczący ,bardzo często wypuszczony na lot próbny przez nie odpowiedzialnego właściciela lub na oblot w nie odpowiednim czasie [na przykład podczas lotów] to co mam z nim zrobić?Włożyć na lot nie wolno bo nie spisanych gołębi nie wkładamy,spisać nie wolno bo bez karty nie wolno,to co łeb urwać? Zaraz ktoś napisze wywozić,ale dokąd?na drugą wieś koledze pod dom?czy dzwonić i prosić Pana Prezesa danego oddziału o numer do Jaśnie Pana właściciela że nie udolnie nie potrafi się zająć swoimi młodymi? Do mnie przyplątał się młody z oddziału 0424,byłem w pracy dwa dni ,po powrocie za uwarzyłem obcego młodego w gołębniku,wypędziłem,pogoniłem ale na wieczór zanocował na mieszkaniu.Rano po wyruszeniu do pracy znów dołączył ponoć do moich młodych podczas oblotu,wróciłem do domu wypędziłem,polatał troszkę i zanocował na wolierze.Szkoda mi się go zrobiło,widzę że zdrowo się załatwia więc wpuściłem go do środka.Mając za dwa,trzy dni czas próbuję się do dzwonić do oddziału 0424,ni diabła nie daję się,więc piszę przez formularz zgłoszeniowy który był na tym oddziele że taki a taki gołąb u mnie przebywa ale odzewu zero.Nadchodzi czas lotów próbnych,to co mam z ni zrobić? Wkładam go równo na loty próbne,gołąb o dziwo leci i wraca nie gorzej od moich a czasami nawet lepiej.Więc nurtuje mnie i nadal próbuję się do dzwonić do Prezesa,po paru próbach się udaję,podaję numer ptaka,czekam dwa trzy dni ale cisza więc dzwonię jeszcze raz,w końcu Prezes podaję numer tel.do niby właściciela,dzwonię ale niby właściciel mówi że on to miał numery obrączek o sto niższe.Po paru dniach on dzwoni i mówi że sory,dobierałem obrączki i to mój młody.Więc ja to ja ,co mam z nim robić?a On na to że niech sobie lata on go już nie chce,kartę może mi wysłać.Więc go spisuję,gołąbek leci wyśmiewjcje na ostatnim locie jest u mnie pierwszy.Ps.To jak bym nie zrobił parenaście tel.to bym według niektórych ZŁODZIEJ? Panowie,zastanówcie się!!! Do mnie dołącza co dzień min.1 obcy gołąb to ja bym musiał tylko siedzieć dzwonić i szukać właścicieli,bo jak nie to jak spiszę to Złodziej?Rozumiem że jak bym złapał a związał,lub wycioł,przetrzymywał w wolierze to tak,ale jak ptak sam młody zostaje to tylko świadczy o jego poprzednim właścicielu.A do założyciela tematu to mam odpowiedz taką że powinien dobrą wódkę postawić hodowcy co się zaopiekował jego ptakiem jak on sam nie potrafił,i za karmę część gotówki zwrócić a nie tu na forum męczennika robić.Pozdrawiam.
marko-donata

WysłanyWysłany: Czw Gru 29, 2016 21:39
PostTemat postu : Sprawa Łapanego gołębia z Mojego oddziału.
Odpowiedz z cytatem

Nie jest to prosty temat. Przyleciał do mnie roczniak tel. fałszywy w oddziale nikt nie umie nic podać lub nie chce - mam go o głowę skrócić . Lotować nie można i co z nim zrobić. Ja mam możliwość więc wyworzę do skutku, ale nie każdy ma takie możliwości.
Fuks

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prawo mówi ze powyżej 6 dni przetrzymywany gołąb bez próby kontaktu jest przywłaszczony. Z drugiej strony moim zdaniem gołebie pocztowe wracaja natychmiast do domu , a turystyczne zwiedzają . Chyba ze sam knoce i im przeszkadzam w locie , to druga sprawa .Postepuje z przylotami tak jak ja bym chciał zeby ktos postąpił z moim gołebiem w takiej sytuacji.Wiecej wyrozumiałosci i człowieczenstwa potrzebujemy wszyscy , nie tylko jednostki.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Sty 02, 2017 12:02
PostTemat postu : Re: Sprawa Łapanego gołębia z Mojego oddziału.
Odpowiedz z cytatem

limak041 napisał:
Prośba o rady na temat jak wyciągnąć konsekwencję wobec hodowcy z danego oddziału co złapał gołębia i lotował nie swoim w oddziele prezes został powiadomiony sekcji tego łapacza powinna być komisja powołana konkurs cofnięty i ten Chodowca z tego psiego oddziału powinien wylecieć co zrobić aby prezes ich sekcji zrobił porządek i zamknie niech się to lepiej jak 30 hodowców tam lotuje popierdówy jedne!

TY KOLEGO JESTEŚ Z 041 .?TAKIM TEMATEM PRZYNOSISZ WSTYD SWOJEMY PREZESOWI :))....... NIE RÓB SMRODU! CHYBA ŻE MASZ DOWODY NA TO CO PISZESZ . JAK JESTEŚ ROZSĄDNY TO POMYŚL HODUJESZ GOŁĘBIE I WIESZ ŻE MOŻNA MU SOLI POSYPAĆ NA OGON JAK MU SIĘ SPODOBA I CHCE LATAĆ TO BĘDZIE LATAŁ I WRACAŁ DO NOWEGO MNIEJSCA !!
A ŻE SIĘ U CIEBIE NIE UTRZYMAŁ TO TYLKO TWOJA WINA . JEST TO
MOJE ZDANIE.
Mieczyslav

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Mirkiem.

Ostatnio zmieniony przez Mieczyslav dnia Sro Lip 26, 2017 11:23, w całości zmieniany 1 raz
zbigniew781

WysłanyWysłany: Sro Sty 18, 2017 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Miałem dwa przypadki w tym sezonie po lotach, prośba o kartę, karty nie dałem gołębie odebrałem. To są normalne przywłaszczenia cudzej własności żadne bzdury o których piszecie tego nie wytłumaczą to jest kradzież, nie koleżeńskość, itd
Przecież można zadzwonić do oddziału i uzgodnić z właścicielem co zrobić z gołębiem można też poprzez internet możliwości jest wiele tylko trza chcieć. DL
Bolek331

WysłanyWysłany: Czw Sty 19, 2017 12:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak, nie raz są takie przypadki.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: