Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 18:08 Zobacz posty bez odpowiedzi
Budowa rusztu.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
grześ

WysłanyWysłany: Sob Gru 10, 2016 14:43
PostTemat postu : Budowa rusztu.
Odpowiedz z cytatem

Witam.Panowie zastanawiam się nad zrobieniem i zamontowaniem rusztu w gołębniku.Mam zamiar zrobić ten ruszt z kontr-łaty sosnowej.Wymiar tej kontr-łaty to jest.2.5cm.szerokości i 5 cm.wysokości.Czy zrobienie z takiego materiału wytrzyma ciężar pod moim ciężarem?Szerokość gołębnika mam 180 cm.czy na takiej długości ten ruszt wytrzyma czy po środku muszę zastosować podporę ? Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
nickmar

WysłanyWysłany: Sob Gru 10, 2016 17:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego dokladnie z tego materiału robiłem, moje są na 1,6m i bez problemu wytrzymuje. Łączone są prętem gwintowanym, chyba 6mm około 25cm od obu krawędzi, możesz dać trzeci pręt środkiem dla pewności.
grześ

WysłanyWysłany: Sob Gru 10, 2016 17:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nickmar napisał:
Kolego dokladnie z tego materiału robiłem, moje są na 1,6m i bez problemu wytrzymuje. Łączone są prętem gwintowanym, chyba 6mm około 25cm od obu krawędzi, możesz dać trzeci pręt środkiem dla pewności.
Witam.Dokładnie takim prętem też myślałem z kręcić tylko że 8mm.miałem na myśli lub 10mm. Mi chodziło o to czy pod wpływem jak się chodzi czy bardzo by się nie wyginało [pracowało]. W takim razie trzeba się brać za robotę i do dzieła.Bo miałem zakupić gotowy ruszt ale cena 70zł.za metr to sporo moim zdaniem.Pozdrawiam.
nickmar

WysłanyWysłany: Sob Gru 10, 2016 18:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie z tych samych względów robiłem samodzielnie, wyniosło mnie to może z 300 zl, łatki, pręty, rurki do wody na dystanse, kilka nakrętek i podkładek, tylko dziel sobie je na części okolo metrowe, bo dość ciężkie to będzie. Ja mam przedziały na 1,6m szerokie i 2,6 długie to dzieliłem na trzy części, dwie po metrze i jedna 60 cm.
franek65

WysłanyWysłany: Pią Sty 27, 2017 12:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nawet duzo ze 300 złoty

WysłanyWysłany: Sro Lut 15, 2017 14:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też robiłem ruszt we własnym zakresie. Moim zdaniem lepiej zrobić mniejsze pola 90 na 90 niż jedno większe na 180. Przy demontażu lepsze są mniejsze. Ja nie mam szuflad dlatego cyklicznie sprzątam pod rusztem.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: