Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 10:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
M.Bula - M.Latacz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem rozmowa nie jest na temat prowadzenia tej czy innej hodowli . Rozmowa dotyczy zwykłej ludzkiej uczciwości i nie przypisywaniu sobie cudzych zasług . To według ciebie kto ma większą zasługę ten co wymyślił koło czy ten co je udoskonalił . Nigdzie w swoich postach nie wymieniam i nie chwalę tych czy innych linii hodowlanych dla mnie gołąb jest wartością samą w sobie ale też nie mam zamiaru udowadniać że Kopernik też była kobietą . Ja przecież napisałem dokładnie" Mamy w Polsce świetnych hodowców wręcz fanatyków tego sportu i bądźmy z nich dumni bo naprawdę nie ważne skąd nabyliśmy gołębie tylko co potrafimy z nimi zrobić za to należy się im szacunek a nie za to że nabyli gołębie od Wacka za płota . " Nie widzę nic złego w tym że chwalimy Polskie hodowle wręcz należy to robić ale też nie twórzmy fałszywego obrazu że sukcesy tych hodowli oparte są wyłącznie na pracy hodowlanej tych hodowców bo nie są . Ato że z tym samym materiałem jeden osiągnie sukces a drugi przepadnie po pierwszych lotach to jest jak mówi klasyk oczywista oczywistość . DL. I jeszcze jedno kolego Mag to co ty wypisujesz jest po prostu żałosne jak masz kompleksy to trzeba się leczyć a nie wylewać żółć na innych . Proponuję otworzyć słownik wyrazów obcych i zapoznać się z definicją słowa TOLERANCJA . W bajce pod tytułem Podróże Guliwera jest taki tekst cytuje z pamięci "Maleńcy ludzie w małych domkach w maleńkich izbach sobie śpią i pewnie śni im się że rosną że olbrzymami także są .

Ostatnio zmieniony przez Szpak65 dnia Nie Lis 19, 2017 11:24, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę Kolego Szpak że użyłeś nieodpowiedniego sformułowanie ,bo czym innym jest wynalezienie przełomowego wynalazku ludzkości jakim było koło,a czym innym jest sparowanie parki czasami przypadkowych gołębi wylatanie jakiegoś tam wyniku i nagłośnienie go w mediach .Prawda jest taka że gdybyś mieszkał w Belgii to Twoje ptaki sprzedawałyby się na pipie za grube euro ,a hodowca z Bangladeszu pisał o Tobie legendy.Nie ujmując w niczym belgijskim hodowcom bo są tam bardzo dobrzy,przeciętni i słabi,jak wszędzie.
kslom

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Koledzy gratuluje wyników ,lecz nie ma potrzeby obrażać się na wzajem z powodu pochodzenia gołębi.Każdy ma prawo do własnego zdania,cytaty nie powinny nikogo obrażać .Jak ktoś chce mieć Mullemansy i Jansseny to ma do tego prawo ,u mnie np.nie oparły się selekcji. :)

Kolego Marku
Nie widzę powodu aby siedzieć cicho w sytuacji kiedy gość który maszerował 11-go listopada z racą w Warszawie, stara się ogień nienawiści i podziałów przemycić na forum.

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mag nie jest możliwością abyś ,, nie zabrudził swojej rasy " goiłębiami z zachodu jak nie ty to ktoś kto się z tobą wymieniał.
A co do rodowodów Kolego Wiarus podałem to jako przykład jak to wygląda z pozycji rodowody , bo denerwujące jest jak sprzedaje gołębie ktoś z 3-4 rąk i pisze 100% oryginał np. STYSHELBAUT JAK,, KOŚCI CZLOWIEKWA JUŻ DAWNO ZBIELAŁY ,,JEDNO POKOLENIE TO JESZCZE JASNE ALE NASTĘPNE TO JUŻ TYLKO LINIIA CZYLI KRZYŻÓWKA WYPIERAJĄCA GDZIE TYCH GOŁĘBI ORYGINALNYCH JAK SIE DOBRZE ZLOŻY BĘDZIE KILKA %

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Krzysiu nie ma się co denerwować to nasz starszy Kolega i nie zawsze to co się naprawdę chce przekazać nam się udaje .Dlatego zachowajmy więcej dystansu do tego co piszemy.Wszak nie wszystko jest mądrością ,a co jedynie wymianą zdań wynikającej z bezczynności podczas niesprzyjającej aury . :)
Mag

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 12:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę że teraz większość hodowców tutaj piszących jak będzie sięgać po portfel to się zastanowi czy kupuje lepszego jak tego co usunął w selekcji.Ja nie należę do żadnej organizacji oprócz PZHGP i w marszach też nie uczestniczę ale jestem Polakiem a nie tylko w Polsce urodzonym i żaden niemiec czy holender nie powinien bezkarnie ubliżać Polakom.Na tym kończę moje wywody i życzę wam sukcesów w hodowli
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 12:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy moim zdaniem sprawa wygląda tak , żaden hodowca czy handlarz jeśli chce sprzedać gołębie nie napisze że one pochodzą od Wacka czy Marka. Tylko powie że to Jansseny , Meulemansy itp. Dlatego to tak wygląda jakby wszyscy lecieli na zagranicznych gołębiach. Pragnę przypomnieć młodym hodowcom ku przestrodze aby nie kupowali od naszych mistrzów Janssenow , bo w Polsce nikt oryginalnych Jansenow nie posiada. I jeszcze porada dla młodych hodowców. Chcecie wychować wspaniałego lotnika. To kupcie za granicą inbreda z jakiejś znanej linii i sparujcie go z golebiem od kolegi np. mistrza sekcji czy oddzialu , gołąb nie musi mieć pochodzenia , ale musi być po dobrych lotnikach. Tego żaden mistrz by nie zdradził, ale dzięki mnie już znacie sekret mistrzów.
sliper86

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 12:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy każdy ma prawo myśleć i robić jak chce ją np mam całkiem inne zdanie niż większość z was ale zawsze powtarzam sobie tak żeby każdy robi jak chce tylko że potem nie może obarczac winna innych bo jeśli decyduje się na takie czy inne gołębie to tylko i wyłącznie on ryzykuje czy osiągnie zadowalające go wyniki wiem zato jedno ze nikt kto nie potrafi lecieć i gubi co roku masę Golebi nie może się wypowiedzieć na temat innych Golebi jak to często bywa słyszę że jeden czy drugi mówi umnie te nieleca ok jeśli inne lecą zgodzę się że te były słabe ale jeśli inne też nie lecą to coś nie tak jest z hodowca a nie z golebiami
tedy

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 14:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Siwy a wiesz kto to był Marek i Wacek ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_i_Wacek
cynik

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 15:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oglądałem niedawno filmik z przylotu gołębi młodych w pewnej znaczącej hodowli. Kilku kolegów czekało na gołębie. Prowadzący wypytywał ich o wyniki. Jeden się pochwalił - zostałem mistrzem na młode w tym roku! No to gratuluję! A skąd masz gołębie? Z gołębnika - odparł pytany!
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I to jest prawidłowa odpowiedź hodowcy. :)
zbigniew781

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 15:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To prawdą jest że my jako Polacy jesteśmy słabo reklamowani i to nie tylko w gołębiarce , teraz w dobie internetu trochę to się zmienia , zwróćcie uwagę na filmiki promujące hodowlę po takim filmiku cena gołębi rośnie w górę ,bez problemu są sprzedawane, bez reportażu gołębie słabiej się sprzedają ,takie jest moje spostrzeżenie. D.L.
Tadeusz140

WysłanyWysłany: Pon Lis 20, 2017 8:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak zbigniew po filmiku wszystko jest ok nawet stali handlarze sa wychwalani jakie to maja asy .Nie spodkalem jeszcze ogloszenia ze ktos pisze sprzedam super golebie z super pochodzeniem od mistrzow ktore nic dobrego nie wniosly do mojej hodowli moze uda sie to nowemu wlascicielowi.Blad popelnil nasz Brajan ze nie nakrecil filmu .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: