Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 16:03 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmian karmienia?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 17:15
PostTemat postu : Zmian karmienia ?
Odpowiedz z cytatem

Pojedz przed sezonem do dr.M na slasku to nie dopchasz sie tam.
spotkasz na miejscu vice mistrzow polski, mistrziw okregu i oddzialow.
Znani w polsce hodowcy. I myszlisz ze ogrywaja wszystkich ziolkami przez 15 lotow?
A dr daje roznego rodzaju prochy niewiadomoego pochodzenia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
darek110284

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja o tym wiem doskonale że się nie da aczkolwiek moje gołąbki znają smak ziół i warzyw . Ja osobiście dosc mocno zachlysnąłem się produktami dla gołębi i jak na stare było jeszcze ok . To młode w większość wykończyły nieumiejetnie podawane preparaty w zbyt duzej ilość. Popełniłem również błąd podajac doksycyline w czasie pierzenia co odbiło się na jakości lotek teraz wiem żeby nie popełniać takich błędów. I może ktoś poprzez przeczytanie np tego tematu uchroni się np.przed tym błędem. Ale napiszę to jeszcze raz brak mi tu wpisów bardziej doświadczonych kolegów.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 21:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uważam że dieta oczyszczająca owsem Kolegi Tomka Kajdzika ma sens ,moim zdaniem jednak nie powinna być zastosowana przed 31 grudnia i nie powinna trwać dłużej jak 3 tygodnie.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/owies-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie-w-kosmetyce-na-co-pomaga_42158.html
darek110284

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 7:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego wiarus a co jest powodem podawania owsa dopiero po 31 grudnia słyszałem kiedyś żeby podawać gdy jest temperatura minusowa . A co powiesz o jeczmieniu używasz go w swojej hodowli ?
kslom

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 8:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co Wiarus miał na myśli ale ja mam swoje doświadczenia w tym względzie. Obserwacje stad gołębi pozwoliły określić , ze przy zachowaniu zdrowia proces pierzenia kończy się w 2-3 dekadzie grudnia. Chodź i tak zdarzają się pojedyncze przypadki pozostawienia jednej lotki przez niektóre ptaki.
Masz tutaj odpowiedz dlaczego po 31.12. Przyjmuje się , zę 99% ptaków dokonało wymiany piór.

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 8:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za bardzo konkretną odpowiedź a powiedz mi kolego co z jęczmieniem ? Od kiedy go należy zacząć podawać. A i mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś z was podaje owies bezluskowy w czasie lotów kolega wiarus wysłał w ty temacie odnośnik do poczytania na temat oswa i tak sobie myślę że podawanie go w formie bezłuskowej w czasie lotow to nie byłby glupi pomysł jesli ktoś z was tak robi to proszę o opinie . I proszę również o powstrzymanie się od glupich komentarzy typu dajcie plewy .
kslom

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 9:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie po przylocie gołębie dostają mix 33% płatki owsiane, 33% ryż biały, 33% słonecznik łuskany. Jest to pierwsze a nawet drugie karmienie.
Owies łuskany jest super energetyczny. Zakładam że podobne właściwości mają płatki z tym , ze są łatwiejsze do strawienia.

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 14:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A czy przed lotem również podajesz platki owsiane ?
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 16:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Osobiście korzystam z gotowych karm ,w których składzie jest również owies łuskany.U mnie raczej ptaki muszą się dostosować do mojego systemu ,anie ja do nich.W zasadzie to czy podasz jakiegoś składnika mniej ,lub więcej nie ma większego znaczenia .W czasie lotów liczy się dawka energii,natomiast jakich nasion użyjesz decyzja należy do hodowcy i nie ma tu gotowej recepty ,bądź
systemu.Karma powinna być różnorodna ,a ptak sam wybierze co mu potrzeba.
To są inteligentne ptaki ,które same zdają sobie sprawę kiedy przypada ich dzień pracy.
darek110284

WysłanyWysłany: Wto Lis 28, 2017 18:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej się z kolegom zgadzam lecz tu jest cały sęk sprawy że trzeba wiedzieć jaką karmę podać i kiedy , u mnie w zeszłym sezonie dominowały trzy rodzaje karm dieta super , karma lotowa i energetyczna . W tym sezonie zastanawiam się nad zastąpieniem lotowej karmą białkową. Ewentualnie zacząć podawać jakieś dodatki do lotówki np. owies łuskany . Karmę białkową proponował mi wprowadzić jeden z kolegów z sekcji i podawać ją pirwsze dwa dni po przylocie . Czytając wasze wpisy np.kolegi kslom wnioskuję iż robicie podobnie podając karmę białkową mam tu na myśli płatki owsiane które mają dość dużą ilość białka. Jeśli to żle wywnioskowałem to proszę mnie poprawić.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: