Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Paź 14, 2019 4:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
symptomy formy gołebia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Kwi 19, 2019 5:37
PostTemat postu : symptomy formy gołebia
Odpowiedz z cytatem

Trochę porad jak powinien wyglądać gołąb w formie -

Chce zmienić swój los chłonąc wiedzę-najważniejszy jest oczywiście dobry gołąb ,należy bezwzględnie opanować wizualne oznaki dobrej formy.

1-upierzenie na szyji jest gładkie i błyszczące,

2-skrzydła jak,gdyby odstawały od ciała,

3-gołąb jest żywotniejszy,wygląda na mniejszego,

4-otoczki i woskówki są kredowo białe,czyste,

5-podczas karmienia zje kilka ziaren i idzie pić,

6-rozszerzają swoje terytorium,noszą gałązki z innych celek.Kiedy podrzucimy brzozowych gałązek do gołębnika,ci którzy są w formie układają w swoich miskach,

7-są ciekawskie,wszechobecne, ciągle są w ruchu o ile wlot jest otwarty ciągle wchodzą i wychodzą,

8-trzymając gołębia w ręce wyczuwamy;

a) umięśnienie jest miękkie i poddaje się jak napompowana dętka,
b) nóżki są ciepłe,suche,czyste bez odchodów,
c) skóra w okolicach mostka jest różowa bez złuszczonego naskórka,
d) przy otwarciu dzioba,szczelina podniebienia jest zamknięta,czysta,naturalnej barwy bez śluzu,oddech prawidłowy
e) upierzenie skrzydeł zwłaszcza pierwszych czterech lotek jest bogato upudrowane z widocznymi ciemnymi plamami,

f)oczy z żywotnym połyskiem i intensywnością barw ,
g) w dłoni gołąb wydaje się być lżejszym .

Są to najważniejsze symptomy formy.

Ps piszę żadnej chemii by uchronić gołębie - to jest dbałość o ich zdrowie.
Popatrzcie co polecają firmy - kupujcie ich chemiczne suplementy diety! 😬 wytracacie 💵 pieniądze otrzymując w zamian chorobę gołębi!

Tylko umiar i zdrowy rozsądek, ostre trenowanie w każdych warunkach pogodowych uczynią z Waszych gołębi prawdziwych Wyźymaczy przestworzy!
Pozdrawiam Ryszard.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Kwi 19, 2019 7:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sam bym tego lepiej nie ujął. Najważniejszy jest trening w każdych warunkach i ze wszystkich kierunków. A Wy hodowcy ciągle o chemii, kto co daje. Jak już chcecie oczyścić stado przed lotem czy po locie , to proponuję myjnie samochodową , będą te wasze pupile się świecić jak psu jajca.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Kwi 19, 2019 14:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I co cwaniaki , mistrze brak odpowiedzi?
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Kwi 19, 2019 15:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ha , ha , ha mistrze swojego golebnika.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Kwi 19, 2019 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To fajne a nawet zabawne wszystko się wie jak rozpoznać formę,jak karmić,jak trenować itd,itp tylko jest jeden problem jak to "przekuć" na wyniki a z tym jest "niestety" marnie ?.Czyli jak zawsze"Dużo słów a mało treści (wyników)".
probert81

WysłanyWysłany: Sob Kwi 20, 2019 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
I co cwaniaki , mistrze brak odpowiedzi?

Czemu nikt nie odpowiada?
Bo mają dość forumowych idiotów zakładających takie tematy.
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 7:31
PostTemat postu : Re: symptomy formy gołebia
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Tosnowiec , po pierwsze Wesolych Swiat , teraz kilka pytan , co do twoich porad , czy ty te symptomy widzisz , czujesz w rece u twoich ptaköw , jesli tak , to z tako formo musialbys nalerzec do elity lotujacej w Polsce , one powinny zrywac dachöwki z dachöw , ale ja przypuszczam , ze to nie dotyczy twoich , ty raczej gdzies to przeczytales , i wstwiasz , tu na forum , jako twöj produkt , jak wiele innych spostrzerzen z twojego Piöra . ps co robio te nowo kupione , prosilem cie o wklejenie kart tych nowo nabytych , jak leci sprzedarz , czy masz duzo kliejentöw ps teraz cos na temat formy , my mielismy wczoraj 3 lot treningowy z kabiny , 153 km , wypuszczone 8,35 , pierwsze ptaki , 10,21 w ciagu 10 min , 35 ptaki przez antene , to jest rzeczywista forma , nie jak u ciebie tylko teoretyczna , jesli jest inaczej pokarz , jak twoje sie spisujo . dobry lot Gregor .
rudy51

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 8:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To gratulacje za doprowadzenia to takiej formy, bo w 10min.35szt to można powiedzieć że dobry początek zobaczymy póżniej. A ile gregor46 dawałeś do kabiny. No i zobaczymy czy będzie to póżniej już na lotach powtarzalne.
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 8:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Rudy , tobie tez zycze wesolych swiat , kolorowych jajek , i mokrego dyngusa . dzieki za gratulacje , koszowalem 64 st , wszystkie w domu , jest dobry start , ale w sobote 1 lot konk z 230 km , zobaczymy , jak ten wypadnie , ten lot to lot polaczonych oddzialöw , tz 5 oddzialöw i okl . 5000 ptaköw , ja jestem spokojny , nie zawracam sobie glowy , wiem co mam , i uwarzam ze nie bede zawiedziony , ale to pokarze lista . dobry lot Gregor
rudy51

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 9:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo kol Rudy , tobie tez zycze wesolych swiat , kolorowych jajek , i mokrego dyngusa . dzieki za gratulacje , koszowalem 64 st , wszystkie w domu , jest dobry start , ale w sobote 1 lot konk z 230 km , zobaczymy , jak ten wypadnie , ten lot to lot polaczonych oddzialöw , tz 5 oddzialöw i okl . 5000 ptaköw , ja jestem spokojny , nie zawracam sobie glowy , wiem co mam , i uwarzam ze nie bede zawiedziony , ale to pokarze lista . dobry lot Gregor

Również życzę Wesołych Świąt, trzymam za Twoje lotniki kciuki. Żeby się Tobie i gołębiom poszczęściło w nowym sezonie, który już otworzyłeś lotami treningowymi. Myślę że będziesz informował jak Ci w tym sezonie idzie,ale kolego bez ściemy tak jak leci,ale to tak żartem gdyż nie uważam Ciebie za hodowce który byłby zdolny koloryzować swoje osiągnięcia. To daj znać jak im poszło.
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 9:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Rudy , ja w moim ostatnim wpisie pisalem kiedy , w sobote z 230 km , kolego rudy , ja tu nie pisze anonimowo ja podaje , jak sie nazywam , gdzie lotuje , moje wyniki so do sprawdzenia , EDV Roth - Preislisten , Reg verb 402 , Rv Dortmund Aplerbeck , wiec zadna sciemia , zyczyl bim to sobie od niektörych z was . dobry lot Gregor
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 9:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Gregor46 , zdrowych i wesołych swiat życzę. Fajnie że jesteś spokojny , ale licho nie śpi. Znam hodowce który jak Ty był spokojny , wiedział co ma , był typowany na mistrza. Z treningu z kabiny na 76szt miał 36szt. ktore przyleciały razem , reszta też dobrze , żadnych strat. Na pierwszym konkursowym jak to się u Was w Niemczech mówi kaput. Ledwie się mu 25szt zlecialo i to w kilka dni. Mam nadzieję że Ci tym wpisem świąt nie popsulem. Bądź dalej spokojny.
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 10:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Siwy , tobie tez zycze wesolych swiat , wiesz ja jestem naprawde spokojny , ja nie jestem przekonany ale wierze w swoje ptaki , my mielismy juz 3 loty z kabiny , do tej pory , nie zgubilem zadnego ptaka , jak do tej pory jest ok , nie wiem czy mozna to w tym roku powturzyc , w tamtym roku robie na 1 locie konkursowym z 218 km z 59 koszowanych , 41 konkursöw , wiec jestem spokojny , ale to nie gwarancja , ze w tym roku to powtörze , wiesz tego kaput sie nie obawiam , ty nie mozesz mi zepsuc swiat , ps jestem ciekawy jak w tym roku u ciebie wypadnie , ty juz dlugo nie robiles zadnego lotu dlaczego ?? ps gdzie jest Czerwony ???? . dobry lot Gregor
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 11:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor46, moje gołębi mają wszystkie symptomy formy o których pisze Ryszard. Teraz mają młode i jajka , więc na loty trzeba troszkę poczekać. O czerwonego to i ja się martwię. Z tego co pisał wiemy że miał 60000zl. wiemy że podróżuje po Europie zachodniej i szuka marmurka dla Chodowca442. I wiemy że napewno był w Belgi bo miał młode na obraczkach belgijskich. Moim zdaniem może przebywać w Wietnamie lub w Chinach.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 21, 2019 12:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=GJ8xKtS6zA8&list=RDGJ8xKtS6zA8&start_radio=1&t=29
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: