Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 11, 2019 2:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wróćmy kilkanaście lat wstecz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukasz_n

WysłanyWysłany: Sob Lip 13, 2019 19:37
PostTemat postu : Wróćmy kilkanaście lat wstecz
Odpowiedz z cytatem

Niech Każdy z nas wróci do momentu gdy rozpoczoł przygode z gołebiemi.
Czy to z pocztowymi czy to z ozdobnymi. czy to w wieku 10,20,30 lat.
Jakie emocje i chęć hodowania tych naszych milusińskich . Jakie emocje nami kierowały. pierwsze loty, pierwsze konkursy. Człowiek cieszył się że gołab powrócił i był dumny sam z siebie. Do czego zmierzam żę te wartości zatraciły się w tym hobby już nie do odwrócenia.
Teraz hodowca który zaliczył jakies tam swoje wpadki życiowe przelewa to wszystko na gołebie. Rywalizacja TAK ale zdrowa, hobby przede wszystkim. Ale niestety wiele negatywnych zachowan jest przelewane na golebie. Co z biegiem lat tak przerodziło się w niezdrową rywalizacje zawiść, chęc dokopania jeden drugiemu , co ma ma miejsce w naszych oddziałach, sekcjach . I taka jest prawda , tylko głupcy zaprzecza co tkwia w takim stanie. Do tego dochodzi cały ten maketing i chęc dorobienia sie pieniedzy na tym co nie trzeba.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Sob Lip 13, 2019 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego
Bardzo mi się podoba temat tylko zasmucił mnie zastosowany czas. Dlaczego używasz czasu przeszłego?? Mnie nadal cisza gołębie, odczuwam ten specyficzny impuls jak ptaki pojawiają się nad gołębnikiem.
Co do handlu i otoczenia z tym związanego to zawsze byli, sa i będą ludzie którzy szybka chcą się wzbogacić, niekoniecznie uczciwą pracą.
Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Sro Lip 24, 2019 20:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hmmm to były czasy gumkę w zęby na rower i do zegara 3km sprintem.
borsuk100

WysłanyWysłany: Nie Wrz 01, 2019 17:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wszystko było inaczej... Kiedyś to było hobby a dzisiaj to nie wiadomo co czy hobby czy zawodostwo...
arti1982arti

WysłanyWysłany: Nie Wrz 01, 2019 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadza się panie borsuk100.
borys19827

WysłanyWysłany: Nie Wrz 01, 2019 18:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz narobilo się za dużo cwaniaków handlarzy ja mówie to nie są hodowcy tylko pajace ma kase kupuje materiał ciekawe rodowody nie podchodzi do tego jak hobby jego to nie cieszy za wszelką cene chce być kimś omijam takich z daleka
wkic

WysłanyWysłany: Nie Wrz 01, 2019 19:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest wszystko monkey bizness.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Wrz 02, 2019 13:21
PostTemat postu : NO CÓŻ COFNIJMY SIĘ.
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......Dawne czasy - miłych wspomnień czar.Nigdy już nie wrócą,i odejdą razem z nami i tylko czasami nieliczni Koledzy na zebraniach polotowych,przy kielichu wspomną o nieżyjących zasłużonych Kolegach,i czasach dawno minionych.Tak jest u nas.Wspominamy tych co odeszli,a wielu już z nas poszło na ostatni lot.Wielu młodzi nie znali,ani nie słyszeli ich nazwisk,więc słuchają z zaciekawieniem.Szanowny Kolega Buła ( PRZYKRE TO,ŻE OSTATNI WPIS DAŁEŚ 21 STYCZNIA ) napisał....gumkę w zęby i 3 km,sprintem.Tak to było.Też tak jezdziłem.Najlepsze było to,jak nasz młodziutki hodowca wyjechał z domu rowerem z gumką.Rodzice jego wracali z kościoła i jak zobaczyli,że minął dwa skrzyżowania,na nic nie zwracając uwagi,to z następnym powracającym gołębiem już nie pojechał.Rozkaz mamy był jeden i to do natychmiastowego wykonania.Na następny lot ma tu stać na stole zegar,i nie dasz na lot puki go nie kupisz.Pieniążki my dajemy.Mamy ciebie jedynaka i nie chcemy,byś był nieboszczykiem,i zginął gdzieś pod kołami.Zegar w owym czasie był drogi,ale kupiono.Mnie zawsze serce bije mocniej,gdy widzę jak z lotu z góry składa skrzydełka i ląduje na wylotce.Widok wspaniały.Cóż może być piękniejszego dla oczu hodowcy.Radość nie do opisania.Smuci mnie to,że wiele oddziałów na różne sposoby,i przeróżnymi hasłami koduje dostęp do swoich oddziałowych wyników.Dla mnie to wyjątkowo żałosne.Czego się obawiają.Przecież zawsze można zakryć numer gołębia.Wiele zarządów oddziałów nie podaje numerów telefonów,i co wtedy ma zrobić nie hodowca chcący zgłosić ptaka.Takich przypadków spotkałem wiele.Żadnego kontaktu z oddziałem,lub nie odbieranie dzwonka telefonu.Czy to tak trudno złapać za słuchawkę?Nigdy nie wstydziłem się swojego nazwiska,czy telefonu,i to całe europejskie RODO mam wyjątkowo głęboko.Bardzo żle jest również,gdy mający być w danym oddziale odpowiedzialnym,za udzielenie wszelkiej informacji o zagubionych ptakach ma całą dokumentację na.....działce,a powinna być w domu.Dla mnie jest to żenujące,bo zazwyczaj wiadomośći się już nie otrzyma i innymi drogami trzeba szukać właściciela.Niestety,do obowiązkowej i rzetelnej pracy coraz mniej chętnych i wielu jest z....przysłowiowej łapanki,i mamy tego póżniej efekty.Dziwne jest to i bolesne,że ptaki sprzedawają hodowcy,co nie lotują,czy od lat lotów nie kończą,ale są wspaniałymi gadającymi głowami,z ogromnym darem przekonywania,i uważam,że nawet Eskimosowi by lód wcisnęli.Mój oddział 0100 Ostrów Wielkopolski jest oddziałem silnym,mocnym,od wielu lat jest nas w granicach 170-180 hodowców,wielu wspaniałych i oddanych związkowi hodowców i....na prawdę trudno coś tu ugrać,W kraju najlepsi to już prawdziwi zawodowcy przeznaczający ogromną kasę na ptaki i pielęgniarzy i przy nich amator pozostanie outsiderem.PRZEPRASZAM,że w takim pesymistycznym tonie piszę,o tego typu bolączkach,ale uważam,że piszę prawdę,i mam rację.choć nie jeden Kolega będzie przeciwnego zdania,i tym też trzeba się zgodzić.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: