Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lis 13, 2019 2:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
Płowy 808
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Lis 07, 2019 17:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mała ciekawostka 820 do zeszłego roku jeszcze płodził (zaczął przepuszczać ale jeszcze są po nim młode ) :))))

WysłanyWysłany: Czw Lis 07, 2019 18:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirku nie lepiej kupić u gregora on ma płodne stado.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Lis 07, 2019 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nawet w najlepszej hodowli znajdzie się bezpłodna czarna owca; )

WysłanyWysłany: Czw Lis 07, 2019 20:46
PostTemat postu : WSPANIAŁY 808 I CO DALEJ
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy........uważam,że opis tego cudownego ptaka przedstawiony przez Szanownego Pana Doktora Piotra Patasa upoważnia mnie do tego,by tego ptaka uznać najlepszym lotnikiem tzn asem,zwycięzcą,i bardzo wątpię,by kiedykolwiek pojawił się lepszy.To jest moje zdecydowane zdanie.Wiem,że Koledzy maja potomków tego gołębia i też jego wnuki i dalsze pokolenie,i spisują się znakomicie.Jednak jak pisze Szanowny Kolega wiarus niezwykle trudno jest wyhodować najlepszego ptaka w oddziale,a co dopiero olimpijczyka i to ze złotym medalem.Tych szczęściarzy jest niewielu.Ciężko jest uzyskać po prawdziwym asie,cudownym zdobywcy przestworzy potomstwo jemu dorównujące,to fakt.Jednak są dociekliwi,i ambitni Hodowcy,którym ta sztuka się udała.Jakie to zadanie jest trudne i niekiedy wręcz niemożliwe do wykonania,to podam mój przykład.Do PZHGP należę od 1966 roku.Ponad pół wieku,i zawsze marzyłem,by mieć ptaka w klatce na ogólnopolskiej wystawie,i dopiero po 50-ciu latach moje marzenie raz się spełniło.Jaka to dla mnie była radość i uciecha,widzieć płowego w Sosnowcu,syna wnuka tego wspaniałego 808.Jakie to karkołomne i trudne zadanie.Są Koledzy,którzy nigdy nie będą mieć ptaka na ogólnopolskiej,ale kochają nasz sport,i nie wyobrażają sobie życia bez gołębi,i chwała im za to,bo inni bez ich udziału w lotach nigdy nie mieliby wspaniałych koeficjentów.O tym trzeba zawsze pamiętać,i cenić tych najsłabszych i w miarę możliwości wspomagać lepszym materiałem.Znam również szczęściarza,co wpisał się do Związku przed lotami młódków,a w styczniu miał 2 okazy w reprezentacji okręgu na ogólnopolskiej.Tak więc Szanowny Kolego CałaPrawda,to co chciałeś uzyskać,o osiągnięciach tego cudownego 808 to wyczytałeś z cennego reportażu Doktora Patasa,a ile potomstwa po tym cudownym ptaku lata to chyba się nigdy nie dowiemy,bo niektórego choćbyś zabił,to nie przyzna się,że to co u niego dobrze leci,to z linii płowego.Z tego co wiem,to w reprezentacji naszej Ojczyzny na olimpiadach miał 26 reprezentantów ogromnie zasłużony dla naszego sportu wieloletni prezes i V-ce Prezydent Szanowany Kolega Paweł Grygier.Czy ktoś miał lepszy wynik? Wątpię.Pozdrawiam Szanownych Kolegów serdecznie,życząc wszystkiego co najlepsze,a przede wszystkim radości z odbierania nagród,dyplomów i pucharów,oraz szczęścia w Rodzinach.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
iwancafe

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 0:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
iwancafe napisał:
A jesli heremans to jego najlepsza samica GOUDKLOMPJE i linia 444 i 426!!!!

KOLEGO PISZESZO O TEJ GOUDKLOMPJE OD VERBEECKA ?

Mowie o : ojciec to hasendocks
Matka to Kees Gijzen
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 8:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

iwancafe napisał:
mirek2001 napisał:
iwancafe napisał:
A jesli heremans to jego najlepsza samica GOUDKLOMPJE i linia 444 i 426!!!!

KOLEGO PISZESZO O TEJ GOUDKLOMPJE OD VERBEECKA ?

Mowie o : ojciec to hasendocks
Matka to Kees Gijzen

Serdecznie dziękuję zgadza się piszemy o tej samej samiczce . Pytałem dla tego gdyż w jednych rodowodach moich gołębi B-96-6165098 występuje jako Cyriel Verbbck , a w innych jest babcia dla moich gołębi od Ceustersa

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 19:41
PostTemat postu : "Dymaja" na kasiore....
Odpowiedz z cytatem

Witam czytam te wpisy na temat"808" robi się to niesmaczne i niepoważne zastanawiam się jak ludzie w XXI wieku tracą rozum i zdrowy rozsadek widząc cyfry "808" ??? czy to szaleństwo się kiedyś skończy,czy ludzie nie widzą że wszelkiej maści cwaniaki "dymają"ich na kasiorę ? żenada !!!.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 21:16
PostTemat postu : POLSKIE GOŁĘBIE---DOCEŃMY JE---WRESZCIE
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.....Szanowny Panie..teraz kibic.....Twój wpis Szanowny Panie wprowadził mnie w smutek,zakłopotanie,i jest niestety niesmaczny i wręcz niepoważny.Kto tu z forumowiczów w tym pięknym temacie traci rozum i zdrowy rozsądek.Pytam kto.Uważam,że trzeba docenić,cieszyć się,że polski hodowca wyhodował tak cudownego lotnika,przez kilka lat wspaniale go przygotowywał do każdego lotu,osiągnął cudowny międzynarodowy sukces w postaci złotego medalu olimpijskiego,i tylko Panu Paszkowi należy szczerze i serdecznie pogratulować,a nie szukać cwaniaków,co dymają innych na kasiorę.Przykre dla mnie jest to,że taki wpis daje były Hodowca,któremu podobno Pan Prezydent serdecznie na podium M.P. gratulował i to trzy razy.Może jednak Szanowny Pan się przedstawi,pisząc tutaj już 4,5 roku,a nie pozostaje anonimem.Dla mnie dziwne i niezrozumiałe jest to,że wielu hodowców zna imiona i całe rodowody zachodnich gołębi,wymienia je bez zachłyśnięcia się,a zupełnie pomija polskie,bo .......zachód to coś cudownego,wspaniałego,co ciągnie jak magnez,a tymczasem olimpiady pokazują coś zupełnie innego,po prostu DEKLASACJĘ.Doceńmy wreszcie polskich Hodowców,ich wspaniałe ptaki,ich niesamowite sukcesy,a mniej pasjonujmy się szczepami,rodzinami,czy liniami zachodnimi,choć protoplastów i twórców jest miło znać,wspominać i doceniać.Może jednak Szanowny Pan..teraz kibic..wskaże tych cwaniaków co dymają hodowców na kasiorę przez tego 808.Może Szanowny Pan mnie ma na myśli,ale to wyjątkowo błędna myśl. Proszę przyjąć mój wpis nie jako złośliwość wobec Szanownego Pana ale jako przemyślenie i należyte docenienie tego wspaniałego polskiego złotego olimpijskiego medalisty.Pozdrawiam serdecznie życząc Szanownemu Panu dużo zdrowia oraz wszystkiego najlepszego Domownikom,i miłych przed laty lotowych wspomnień,i sukcesów.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 21:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ten gołąb to Legenda tego sportu.
I każdy rozsądny to wie.
Że hodowcy z handlowego sortu.
Sprzedają co klijent kupić chce.
Jako Gołąb był piękny i wspaniały.
I w pamięci zostanie jako Płowy.
Który Polsce przynósł sporo chwały.
Bo to Lotnik był Wyjątkowy.
Że handlarze sprzedają marzenia.
To jest to już nie uczciwe.
I dlatego ten sport się tak zmienia.
I dlatego jest to wątpliwe.

Dla mnie to Gołąb marzenie.
Którego nie spełnię w całości.
Chodź wiem że Świata nie zmienię.
To ta barwa w mym sercu gości.
I długo w nim pozostanie.
Bo to wspomnienia radosne.
Już sporo mam płowych na stanie.
Kolejne będą na wiosne.:)

I Serdecznie Pozdrawidm Kolegę Wiesława.
I Wdzięczny na zawsze zostane.
Te samiczki płowe to piękna jest sprawa.
Bo z Serca były mi dane.
Dziękuję i Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez Chodowca442 dnia Pią Lis 08, 2019 21:44, w całości zmieniany 2 razy
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 21:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesiu tutaj nie ma dyskusji 808 to klasa sama w sobie, samiczka już pra wnuczka tego słynnego ptaka daje młode co lecą super. Widziałem wnuka 808 przepiękny ptak. 808 to wybitny ptak wyniki są tego przykładem, mało tego po cichu są sprowadzone na zachód o tym nikt nie wspomina. Pozdrawiam Serdecznie.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 22:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PRZYKRO MNI SZANOWNY KOLEGO TERAZ KIBIĆ ŻE MOGŁEŚ MIEĆ ZŁE DOŚWIADCZENIA Z PSEUDO HODOWCAMI LINI GOŁĘBI 808.....

W całej rozciągłości popieram wpis SZANOWNEGO KOLEGI PUCHALSKIEGO .....
Co MOŻNA POWIEDZIĆ PO ZASZCZYCIE JAKI NAS SPOTYKA TRZYMAJĄC W RĘKACH WSPANIAŁE DZIECI I WNÓKÓW JAK I RODZEŃSTWA PŁOWEGO 808 ,SĄ TO BEZ WĄTPIENIA OKAZY CUDOWNEJ BDOWY I URODY!!!!!
MIAŁEM OKAZJĘ WIDZIEĆ PARE ORGINALNYCH SZTUK NA OBRĄCZKACH 020 od TEGO WSPANIAŁEGO HODOWCY I KOLEJNYCH KILKA OD HODOWCÓW POSIADAJĄCYCH TE TAK JAK PISZE SZANOWNY WIESŁAW ,,CUDOWNE PTAKI '' I NAWET MI PRZEZ MYŚL NIE PRZESZŁO ABY KOGO KOLWIEK Z NICH PODEJRZEWAĆ O NIE UCZCIWOŚĆ ...... ŻYCZE KAŻDEMU TAKIEGO DOZNANIA . POZDRAWIAM Mirek

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 22:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Popieram wpis kolegi teraz kibic...
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Lis 08, 2019 23:01
PostTemat postu : Powodzenia w zakupach...
Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie hodowcy czy wy naprawdę nie widzicie że te gołębie z linii "niby" 808 w Polsce "produkują" hurtowo aby było tylko płowe wystarczy zerknąć na aukcje.Panowie ja nie podważam wyczynów gołębie 808 ale to już piękna historia to już było,nikomu nie bronię kupowania gołębi proszę tylko o zdrowy rozsadek i racjonalne myślenie na widok w rodowodzie nr.808 ?.Życzę powodzenia w zakupach.pozdrawiam "Dobry Lot".
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Lis 09, 2019 6:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Wiesławie . Są dwa aspekty tej sprawy które się łączą z posiadaniem tych gołębii. Jak rozumiem Pan jest tym szczęśliwcem który posiada oryginały od Paszka. To tylko zazdrościć . Kol teraz kibic ostrzega nas o całej rzeszy podróbek no bo jak płowy to z linii 808 albo Ronaldo nie ma innej opcji . Jak niebieski z białym lotkiem to Fineke 5000 . Do wszystkiego potrzebny jest zdrowy rozsadek . Ludzie kupują te niby oryginały po 100 zł za młodego i są pewni że to z tej linii , a te gołębie nigdy nie miały z tymi oryginalnymi nic wspólnego . Takie czasy . DL
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 09, 2019 7:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jednak temat jest Płowy 808 ,nie falsyfikaty 808 ponieważ tych w każdej
rasie ci u nas dostatek :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: