Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lut 26, 2020 22:48 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wygrali Intermistrzostwo-brawo !
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Wto Lis 12, 2019 15:31
PostTemat postu : Wygrali Intermistrzostwo-brawo !
Odpowiedz z cytatem

Witam wielka radość nasi znakomici hodowcy światowej klasy kol.Paweł Mędrysa z odd.Alwernia-Spytkowice i kol Mroczka Jarosław z oddz.Jasło oraz kol.Krystian Kahler z oddz.Katowice II stanęli na "pudle"wygrywając Intermistrzostwo w wielkim stylu-brawo !!!.Myślę że kol.Mędrysa będzie MP w kat "A" i pewnie w "B" oraz wicemistrzem GMP to obecnie gwiazda nr.1 naszego sportu wydolność lotowa gołębnika w sezonie 2019 = 72% -9 pierwszych lotników w oddziale! a gołębi młodych= 76%-17 pierwszych lotników w oddz.?. !od kilku lat kibicuję tej wspaniałej hodowli ciągle rozwijającej się z ogromnymi możliwościami sportowymi na przyszłość-brawo Panie Pawle tak trzymać !!!.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wkic

WysłanyWysłany: Wto Lis 12, 2019 18:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Super brawo.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Lis 13, 2019 10:26
PostTemat postu : Pewnie mistrz GMP ?.
Odpowiedz z cytatem

Witam z tego co wiem kol.Radosław Mroczka z oddz.Jasło na 99% będzie GMP weryfikacja przeszła pozytywnie-brawo p.Radosławie. przepraszam za wczorajsze "przekręcenie"imienia w Polsce wszystko kojarzy się z Jarosławem oczywiście p.Radosław.pozdrawiam "Dobry Lot".
viceversa1994

WysłanyWysłany: Sro Lis 13, 2019 15:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Teraz kibic masz złe informacje :)

Kolega P.Mędrysa nie bedzie mistrzem Polski w A bo z tej klasy zrezygnowal na poczet B . W B MP w C I vice mistrze /GMP 3 /Derby mlode MP
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Lis 13, 2019 15:43
PostTemat postu : Suber B też może być..
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.viceversa1994 dzięki za info tego że zrezygnował nie wiedziałem całej Polski nie da się objąć wiedzą tak się robi to jasne może miał informacje że w kat A był lepszy wynik ?.Jeżeli chodzi o GMP to bardzo niewielkie różnice skoro jest "aż" 3 ? kol.Mroczka ma końcówkę 94 a kol.Paweł 90 jeżeli to jeszcze aktualne ? Ktoś tych hodowców jeszcze przedzielił ? może masz jakieś info w temacie-napisz.pozdrawiam "Dobry Lot".
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Lis 14, 2019 7:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Teraz Kibic, mistrzem GMP prawdopodobnie został kol. Świtała z oddzialu Tychy, dwa wymienieni przez Ciebie hodowcy beda za nim na pozycjach 2 i 3
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Lis 14, 2019 12:45
PostTemat postu : Znakomity wynik w oddz.Tychy...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Piotrek0171 masz racje znalazłem wyniki regionu III i tam kol. Henryk i Artur Świtała z oddz.Tychy ma -1887,25 ! znakomity światowy wynik-wielkie gratulacje o ile jeszcze coś nas mile nie zaskoczy-czekamy na oficjalne wyniki GKL coś to długo trwa.pozdrawiam "Dobry Lot".
arti1982arti

WysłanyWysłany: Czw Lis 14, 2019 20:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Super
Ass

WysłanyWysłany: Wto Lis 19, 2019 14:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Już niedługo wszystko będzie jasne i zatwierdzone ale 9 pierwszych lotników na stare i 17 pierwszych na młode to wg mnie nie najlepiej świadczy o sile tego oddziału. W locie okręgowym okręgu Kraków na młode też jakoś w czołówce gołębi kolegi Mędrysy nie było. Narobiło się wiele małych oddziałków z jednym dobrym hodowcą i robią mistrzowskie wyniki w Polsce, no ale tak się gra jak przeciwnik pozwala więc gratulacje dla mistrzów.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Lis 20, 2019 20:52
PostTemat postu : Warto obejrzeć...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Ass co z tego że w Polsce mamy 40 tys.hodowców jak większość z nich ma gołębie a nie hoduje,daje na loty a nie lotuje.Hodowców pracujących z gołębiami 365 dni w roku jest według mnie grubo < 1% ?.Z wieloma hodowcami z całej Polski rozmawiam i oni nie maja pretensji o wspaniałe wyniki kilku kilkunastu hodowli ponieważ przyznają że hodowli nie poświęcają wystarczająco dużo czasu nie pracują z gołębiami jak należy.Taka szczera postawę ja rozumiem oni nie szukają dziwnych stwierdzeń że oddz.słaby,że kogoś stać na drogie gołębie ze gołębnik korzystnie położony itp,itd.Polecam obejrzeć cykl filmów na YouTube o wspanialej mistrzowskiej hodowli kol.Pawła Mędrysy i posłuchać ze zrozumieniem o co chodzi w hodowli gołębi na prawdę warto.pozdrawiam "Dobry Lot".
Ass

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2019 10:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście nikt nie kwestionuje tych wyników chociaż kilka super wyników w GMP zostało odrzucone ale 17 pierwszych po lotach młodych to co inni hodowcy w tym oddziale przespali loty? W moim oddziale na 5 lotów młodych z każdego lotu kto inny miał pierwsza serię więc o takich wynikach można tylko pomarzyć. Powiedzmy sobie tak wygrywają nie gołębie ale hodowcy bo patrząc na rodowody tych mistrzowskich gołębi wielu z nas ma podobne albo nawet lepsze ale wygrywają hodowcy metodą lotowania i pracą z gołębiami no i w określonych warunkach konkurencji bo te same gołębie w lotach okręgowych albo na WG gdzie wszystkie maja te same warunki już takie rewelacyjne nie są. Podam tylko jeden przykład super wyniku do GMP około 1885 pkt w oddziale Jędrzejów z jakiegoś powodu odrzuconego ale uzyskanego dopiero po rozpadzie silnego oddziału. Teraz na pierwszy lot idzie nie 5 a 2,5 tys gołębi ale wyniki są rewelacyjne!
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2019 21:13
PostTemat postu : Takie listy widziałem...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Ass w lotach gołębi młodych to nic nadzwyczajnego jest wielu hodowców którzy się w tym specjalizują,widać że kol.Mędrysa potrafi znakomicie przygotować do lotu też gołębie młode co Mistrz to Mistrz wielu hodowców nie bardzo chce się "bawić"gołębiami młodymi po trudach długiego sezonu ja ich rozumiem.Pytasz czy inni hodowcy w tym oddz.przespali loty młodych ? a czy "przespali" loty starych ? pewnie nie tylko jet to trochę za mało co robią aby pokonać Mistrza Pawła Mędrysę takie jest moje zdanie w innych oddz. jest podobnie jest 1,2, czasami 3 wybitnych i tak wychodzi jak piszę tych co pracują z gołębiami 365 dni w roku jest grubo < 1% i tyle w temacie.Jak chcesz zobaczyć jak ludzie "bija"ostro i masowo na młode wystarczy zerknąć na dostępne listy konk. w necie poszczególnych oddziałów PZHGP takie listy widziałem,mnie loty młodych nie bardzo emocjonują od zawsze.pozdrawiam "Dobry Lot".
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Lis 21, 2019 21:38
PostTemat postu : Szaleli na mlode....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol Ass jeszcze raz ja chwile podumałem wiem że takie wspaniałe wyczyny gdzieś podziwiałem sprawdziłem oczywiście to w oddz.0201 Proszowice 2 hodowców "szalało"zerknij na dostępne listy konk.i napisz co o tym myślisz ? czy twoje pytanie o przespaniu lotów przez innych hodowców jest aktualne ? zerknij na końcowe wyniki lotników z 5 konk.pierwsza strona tylko 2 nazwiska wynika że panowie bardzo "ostro" nastawili się na loty młodych,w lotach "starych" są to hodowcy > 10 listy końcowej.Zaznaczam że jest to bardzo mocny oddz.na czele z wybitnym hodowcą Polski kol.R.Oraczewskim.pozdrawiam "Dobry Lot".
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Lis 22, 2019 7:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz Kibic widzę że dość dawno odszedłeś z tego sportu i nie masz bezpośredniego kontaktu z konkurencją.W moim oddziale np . pierwsza 10 to byli lub obecni mistrzowie oddziału,pomimo to MP nikt nigdy nie wylatał .Mówią więc że oddział słaby.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pią Lis 22, 2019 8:28
PostTemat postu : Ass
Odpowiedz z cytatem

Co do opisanego przez Ciebie przypadku z oddzialu Jedrzejow zwrocic uwage nalezy na to, ze przed rozpadem oddzialu ten akurat hodowca rowniez osiagal wielokrotnie wyniki wybitne na skale kraju, takze oddzial nie byl przeszkoda,, co do odrzucenia to zostalo to wyjasnione - blad rachmistrza, ktory jakims sposobem zaliczyl do GMP golebia, ktory byl zakoszowany jako bodaj 64, gdyby wszystko bylo prawidlowo wynik spadlby o jakies setne punktu
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: