Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Kwi 09, 2020 23:16 Zobacz posty bez odpowiedzi
regulamin
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kslom

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 5:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tedy napisał:
Ty chyba nie zrozumiałeś kolego co poprzednik miał na myśli pisząc olać regulamin, to ni mniej ni więcej tylko go nie przestrzegać. Pismo święte to sobie możesz według własnego uznania podważać lub nie, wynikające z niego nauki stosować we własnym życiu lub nie, ale regulamin jest jak dupa od srania i należy go przestrzegać czy Ci się on podoba czy też nie. Nie zmienia to faktu że można go krytykować i się z nim zgadzać lub nie ale podejście tego rodzaju że można go olewać to właśnie prowadzi do tego że później tak na prawdę można olewać wszystko, łącznie z komisyjnym przyjmowaniem ptaków bo przecież
Kod:
niepodważalne to jest pismo święte bo stanowi kanon wiary
a regulamin to można olewać bo .
Kod:
jeżeli ktoś ma problem z nogawkami to niech chodzi w szortach to wtedy nie będzie problemu
. Takie podejście skutkuje właśnie tym co mamy w naszym pięknym kraju, wszystko można olewać bo
Kod:
niepodważalne to jest pismo święte bo stanowi kanon wiary
a całą resztę to można olewać.

pozdrawiam DL

Ty chyba nie rozumiesz co sam piszesz. Zanim kogoś zaczniesz krytykować to zapoznaj się z całością wpisów i weź głęboki oddech. Może wtedy ogarniesz temat.

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 7:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Sprawdzać musi sam hodowca bo na nim spoczywa obowiązek i kara za nieregulaminowe działanie.
Regulamin Lotowo-Zegarowy Rozdział II – Uczestnictwo w lotach i obowiązki członków punkt 8. Hodowcy działający niezgodnie z przepisami niniejszego Regulaminu są pozbawieni zdobytych konkursów i nagród na mocy decyzji Zarządów na wniosek Komisji Lotowych, Komisji Zegarowych lub Komisji Weryfikacyjnych. Zarządy jednostek organizujących współzawodnictwo lotowe są uprawnione do wniesienia pozwu do właściwej Komisji Dyscyplinarnej Związku w celu wyciągnięcia sankcji dyscyplinarnych w stosunku do ww. hodowców.

wszystko gra tylko ile będzie w skali kraju pomyłek nie mówię tu o celowym przełożeniu gołębia ale przez pomyłkę jak ktoś ma 200 szt do lotu to myślisz że wszystkie pamięta często listy robi się na szybkiego bo na takie stado trzeba zarobić lub opiekun robi i co tracić członków poprzez zawieszenie za bzdury jakie zarząd główny sobie wymyślił
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 7:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Mariusz . Stare przysłowie mówi że jak kogoś stać na konia to i powinno go też stać na obrok dla niego. Nie rozumiem Twojego toku myślenie . Dla mnie jest to oczywiste że mam takie stado które mój czas i moje siły pozwalają ogarnąć w moim przypadku jest to 30-40 ptaków . Jeżeli kogoś stać na wystawianie do lotów 200-300 ptaków i ma czas na właściwe ich przygotowanie oraz sto tysięcy wywózek to powinien też mieć czas na właściwe opracowanie spisów . Koniec kropka.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 9:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 napisał:
wiarus napisał:
Sprawdzać musi sam hodowca bo na nim spoczywa obowiązek i kara za nieregulaminowe działanie.
Regulamin Lotowo-Zegarowy Rozdział II – Uczestnictwo w lotach i obowiązki członków punkt 8. Hodowcy działający niezgodnie z przepisami niniejszego Regulaminu są pozbawieni zdobytych konkursów i nagród na mocy decyzji Zarządów na wniosek Komisji Lotowych, Komisji Zegarowych lub Komisji Weryfikacyjnych. Zarządy jednostek organizujących współzawodnictwo lotowe są uprawnione do wniesienia pozwu do właściwej Komisji Dyscyplinarnej Związku w celu wyciągnięcia sankcji dyscyplinarnych w stosunku do ww. hodowców.

wszystko gra tylko ile będzie w skali kraju pomyłek nie mówię tu o celowym przełożeniu gołębia ale przez pomyłkę jak ktoś ma 200 szt do lotu to myślisz że wszystkie pamięta często listy robi się na szybkiego bo na takie stado trzeba zarobić lub opiekun robi i co tracić członków poprzez zawieszenie za bzdury jakie zarząd główny sobie wymyślił

Tu akurat się nie zgodzę posiadasz brudnopis czy też zeszłoroczny spis korygujesz i po kłopocie . Ja nie mam takiego problemu ale dobrym rozwiązaniem jest program HODOWLA 2000 .... w nim zaznaczasz gołębie do lotu i masz podgląd co to za gołąb .
Co do wpisów zasadności prawa - tam gdzie ich nie ma jest chaos i niepotrzebne niedopowiedzenia ( a tak na marginesie jak leciało 50- 100 wykorzystujących luki w przepisach )w Polsce to nikt nic nie robił jak zaczęli o tym mówić i się tym chwalić publiczne zaraz znaleźli się naśladowcy i wtedy PO PROSTU IM TO UKRUCONO ..... i tu jest problem .
Ale pocieszmy się Polak na jeden zakaz znajdze dwa obejścia przepisów oczywiście zgodne czy mniej zgodne z prawem !!:)))

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 11:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 napisał:
wiarus napisał:

Kolejny raz powiem ze zagalopowałeś sie z tymi pomyłkami na spisie. Zaraz zaczniesz rozbierać to pod kontem braku atramentu w piórze czy też tuszu w drukarce. Osobiście uważam ze uchwalony przepis jest głupi (tak na marginesie to brak jest podania sposobu wyliczenia 2 km... ) ale cóz jest i tyle. Jestem spokojny o pomyłki bo uważam , ze hodowcy którzy mieli po kilka drużyn są to światli ludzie którzy mają czas na wszystko. A jak nawet, na 40 tys znajdzie się 1 czy 2 ofiary to jest to tak mały margines ze szkoda kitu.

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 16:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tylko że jak połączą konta to sami na tym zaoszczędzą czego nie potrzebują a my będziemy płacić więcej a jak rozmawiałem z tymi co lecą na kilka kont to mówili że będą wszystko łączyć w jedno aby nie narobić sobie bałaganu
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 17:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Mariusz o czym ty piszesz o jakim łączeniu kont i dlaczego z tego powodu mam wzrosną opłaty .
Ja mówiąc hodowca , myślę hobbysta ty cały czas piszesz o biznesmenach którzy znaleźli z tego sposób na życia . Nie mam nic przeciwko jest zbyt to i owszem ale wszyscy startujmy na równych zasadach .
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 17:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Kol Mariusz o czym ty piszesz o jakim łączeniu kont i dlaczego z tego powodu mam wzrosną opłaty .
Ja mówiąc hodowca , myślę hobbysta ty cały czas piszesz o biznesmenach którzy znaleźli z tego sposób na życia . Nie mam nic przeciwko jest zbyt to i owszem ale wszyscy startujmy na równych zasadach .

ano dlatego że np u mnie w sekcji jest hodowca co ma 4-5 drużyn więc płaci za każdą po 100zł daje to 400-500zł zależy ile drużyn zgłosi ale w tym roku da wszystko na jedną i zapłaci 100zł a to znaczy że już musimy podnieść składkę sekcyjną na oddział jest tego więcej i każdy płacił po 150 zł opłaty stałej teraz każdy zapłaci za jedno konto z budżetu znów kasa ubędzie a emerycie powiedz że ma dać więcej
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Mariusz nie rzucaj tu liczbami bo to mi nic nie mówi jeżeli nie widzę całych opłat jakie ponoszą hodowcy i dlaczego likwidacja dwóch -trzech kont ma podnieść opłatę o 50% i skąd się bierze tak wysoka składka sekcyjna .
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 17:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a gdzie ja pisałem że ma iść w górę o 50% i 2-3 konta to na sekcji a oddział więcej w okręgu pytałem to żaden oddział nie jest z tego zadowolony i obawiają się skurczenie w spisach
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 18:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciągle piszesz ogólnikowo a ja chciał bym zobaczyć te opłaty całościowo bo może tu jest pies pogrzebany.
Opłaty stałe to tylko mała część naszych wydatków i likwidacja jednego czy też dwóch-trzech kont nie wiele tu zmienia .
Najwięcej płacimy za gołębia na spisie i tu myślę że zniknięcie tych podwójnych kont nie wiele zmieni .
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 18:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

oddział się nie rozsypie ale budżet trzeba będzie przemyśleć i mieć nadzieję że jak konta połączą to dalej będą trzymać dużo i wtedy trzeba będzie podnieść opłatę od sztuki aby się wyrównało tak czy inaczej składka do góry no i ci co składali kilka spisów mówią że po co trzymać dużo skoro do niczego pow 50 się nie liczy
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 18:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie można było zauważyć sekcje gdzie w rzeczywistości w lotach brało udział 6,7,8 hodowców ,reszta to drużyny na żony,matki i dzieci.Sekcje które nie powinny istnieć w realu w rzeczywistości wirtualnej całkiem dobrze prosperowały.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Gru 17, 2019 18:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
W ostatnim czasie można było zauważyć sekcje gdzie w rzeczywistości w lotach brało udział 6,7,8 hodowców ,reszta to drużyny na żony,matki i dzieci.Sekcje które nie powinny istnieć w realu w rzeczywistości wirtualnej całkiem dobrze prosperowały.

zgodzę się sam mam kolegę który zapisał na żonę 30 szt aby był hodowca w zapasie bo mała sekcjia i obawiał się że na koniec musieli by jechać 30km nie wiem jak w innych ale te co znam byli przy koszowaniu traktowane jako jedna czyli nie mogli sobie koszować ptaszków
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: