Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Kwi 10, 2020 0:02 Zobacz posty bez odpowiedzi
Czy to możliwe....?.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 14:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sam fakt ze sa miejsca gdzie obowiazuje kwarantanna juz wyklucza uczestnictwo czesci hodowcow w lotach, jak do tej pory rosnie w sile ta zaraza i nic nie zapowiada jej konca. Jesli juz jakies loty sie odbeda to na WG i to jest tez malo prawdopodobne, samo dostarczenie golebi na zawody stoi pod duzym znakiem zapytania nikt nie wie co bedzie za miesiac, jedna decyzjia wladz moze wszystko zablokowac i ten rok bedzie rokiem bez pieknego widoku golebi na niebie wracajacych do swoich golebnikow. Pozdrawiam i Zdrowia Zycze.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 15:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Heniu kwarantanna nie ogranicza zakazu poruszania się,tak będzie kiedy zostanie wyznaczona strefa czerwona ,a jak do tej pory takiego zagrożenia nie ma.Pomimo wszystko to są sposoby ominąć i to:)DL

https://nczas.com/2020/03/22/sposob-na-koronawirusa-dron-wyprowadza-psa-na-spacer-video/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink
pzhgp272

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 15:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
No to nie wiem to jakieś 160 stopni ,rozumiem że próbowaliście ze wschodu stąd takie doświadczenie.Mieszkam na wschodzie i gdyby nie to na pewno byśmy polecieli ,chociaż kto wie.Trudnością są zachodnie wiatry i większość lotów pod wiatr ,dlatego ptaki muszą być twarde.Wiele niemieckich oddziałów ma takie loty i nie jest w tym nic szczególnego.Większość powstrzymuje strach przed nieznanym oraz krążące teorie spiskowe.DL

Witam kolego wiarus. Ja uczestniczę w lotach już bardzo długo można by powiedzieć nie przerwanie grubo ponad 40 lat i tu na Dolnym Śl kiedyś zmiana kierunków to była normalność Lecieliśmy w kierunku Suwałk po drodze robiąc Sieradz ,Kutno, Ciechanów, Ełk Suwałki zaliczając też Warszawę . Był Hrubieszów, kijów i inne . Były też loty w kierunku morza lecieliśmy Poznań Bydgoszcz ,Gdańsk . Loty długie mieliśmy z Anglii ,Węgier, Bułgarii Holandii i trzeba było dać radę. Przy ostrej zmianie najwięcej strat było w gołębiach kilkuletnich mniej w rocznych . Ci co mieli gołębie ostro wyselekcjonowane na linie strat mieli najmniej. Dzis zmiana o 30 % i krzyk na cały kraj . Wiadomo że do takich lotów potrzebne są gołębie pocztowe twarde uparte i samodzielne gołębie dla których 300-400- km to już górna granica wytrzymałości musiałyby odpaść . Dlatego tak drastyczna dziś zmiana to dla 80% hodowców to likwidacja i nowy początek . Sam zdajesz sobie sprawę ile na gołębnikach tych współczesnych hodowców jest takich gołębi kilka to wszystko reszta to stadne goni-wiatry zmotywowane i na szprycowane do granic wytrzymałości, gdzie byle deszczyk i pogrom na cały oddział . Niemcy kiedy przeszli na nasz kierunek wygubili bardzo dużo ptaków ponad przeciętnych ale czas rzeźbił te co pozostały i dziś z powodzeniem lecą loty pod wiatr . Dla tych gołębi wiatr ścinki to normalność Dla naszych to już loty ekstremalne . Loty zapewne się nie odbędą a jeśli już a to choróbsko będzie dalej to szaleńców będzie niewielu .Ja w rozmowie z kolegami to na 10 może dwóch by dawało. Ja nawet w tym roku młodych nie puszczam wczoraj wyrzuciłem wszystkie jajka i rozdzieliłem gołębie Pozdrawiam dl
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 15:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://wgospodarce.pl/informacje/76468-policja-przypomina-o-karze-za-opuszczenie-kwarantanny
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 16:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Heniu to co wkleiłeś nie ma wiele wspólnego z lotami,a dotyczy kwarantanny domowej poszczególnych osób .Kolego 272 masz zupełną racje mnie osobiście to nie ma znaczenia czy loty będą czy też nie ,a młode wyhoduję.Mam 36 ptaków tyle co sobie i miejsca ma jeszcze tyle.Odnośnie lotów to pamiętam w latach siedemdziesiątych Śląskie loty z Białegostoku.Wypuszczono ptaki i lało tydzień,a może i więcej wszędzie nocowały .Wtedy jest mowa o trudnych kierunkach jak się puści w deszcz.Rumuni puszczają u nas młode to 600 km i ostatnia faza lotu
przez góry,a nasi włodarze przekładają już loty ze względu na wiatr.W Polsce z tego sportu zrobili biznes ,dlatego tak się dzieje ,a wartość ptaka wyznacza papier ile,, kitlów "ma w sobie.Pozdrawiam .DL
pzhgp272

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 17:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego wiarus ja zrezygnowałem z wychowu młodych ponieważ mam obsadzony gołębnik lotowy w którym jest 30 samców w metodzie klasycznej które lecą cały program . Dwanaście samic w metodzie klasycznej które biorą udział w lotach 500+, i 6 par które lecą loty długie z gniazdówki jako pomoc wdowcom na maratonach gdyby lot okazał się ciężkim. Dlatego wychów młodych w moim przypadku zakładając że lotów starych nie będzie, jest nierealny nie byłoby gdzie w przyszłym roku jak Bóg da doczekać gdzie obsadzić te młode . A gdyby loty młodych się odbyły to i tak nic się nie stanie jak sezon odpuszczę. Przy twojej obsadzie to kilkanaście młodych jest możliwe. Z Białegostoku bodajże w 71 lub 70 też mieliśmy lot pamiętam konkurs trwał bodajże kilka dni ale po dwóch dniach kiedy się wypogodziło dużo gołąbków się zeszło . Ale największą tragedię mieliśmy z lotu Olsztyn ptaki przychodziły nie do poznania wyglądały jak ścierki ich narośla były czerwone jak krew zbite deszczem pamiętam z posłanych na ten lot z 27 gołąbków powróciło 16. Ale to dawne czasy i dla wielu obce .Dzis taki lot załatwiłby cały oddział . Pozdrawiam i aby Bóg dał nam przetrwać ten okres próby.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 17:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja lecę totalem i wszystko leci od początku do końca również roczne ,choć czasem jak jest szybki samczyk to go oszczędzałem na maratonie.Selekcja u mnie ciągle trwa ,wczoraj zaginęła 3 letnia samiczka to już druga w ciągu ostatnich tygodni.Młode również będą selekcjonowane ostro jak się lęgi drapieżnych zaczną.Trudno powiedzieć ile przetrwa i czy my przetrwamy.Z Bogiem.
mario093

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Szanowni koledzy hodowcy ,którzy się domagają decyzji ZG odnośnie potwierdzenia daty lotów mają rację ponieważ chcąc optymalnie przygotować ptaki do lotów musimy wiedzieć kiedy się odbędą. Z opinii fachowców badających tego wirusa oraz przebiegu choroby w innych krajach możemy stwierdzić że uporanie się z tym wirusem potrwa co najmniej do połowy maja . Patrząc na bezpieczeństwo naszych hodowców powinna być podjęta radykalna decyzja o dacie lotów z opcją przesunięcia o następne kilka tygodni. Niektórzy nasi koledzy patrząc na swój biznes mogą się domagać lotów mimo zagrożenia, nie patrząc na dobro innych. DL
buła

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 20:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też chciałbym wiedzieć co z lotami ale kto wie co będzie za miesiąc
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Mar 22, 2020 21:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli już to myślę że loty mogły by się odbyć w czerwcu i lipcu i to tylko krajówka i to bardziej celem przepuszczenia gołębi. A Kolegom życzę zdrowia i nie napotkania na swojej drodze nikogo z wirusem🤒

WysłanyWysłany: Pon Mar 23, 2020 7:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj kol Buła . Masz rację nikt nie wie co będzie za miesiąc , ba za tydzień bo sytuacja jest bardzo dynamiczna . Federacje ogłaszają odwołanie imprez mistrzowskich , raczej odwołane lub przesunięte będą igrzyska a my robimy spisy i biegamy po gabinetach aby je ktoś ostemplował .
wkic

WysłanyWysłany: Pon Mar 23, 2020 16:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trzeba sie modlic i wszystko bedzie okay.
God bless you all.
buła

WysłanyWysłany: Pon Mar 23, 2020 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam kol Szpak i wszystkich hodowców jedziemy na tym samym wózku . Wirus to jedno ale ja też nie pamiętam takiej zimy myslę że to będzie bardzo dziwny rok. Ten wirus to takie trochę adeno przejdzie przez stado/wszystkich ludzi i co słabsze to padnie. Ja się boję bo ani zdrowy ani chory nie jestem ale kto wie co to za dziadostwo.
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Mar 23, 2020 19:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

My składamy spisy e-mailem , zebranie odwołane - co będzie dalej nie wiadomo.
pzhgp272

WysłanyWysłany: Pon Mar 23, 2020 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

My na razie do 15 kwietnia spisów nie oddajemy jak również żadnych opłat i zebrań. Po 15 kwietnia zostaniemy powiadomieni o decyzji oddziału co dalej.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: