Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Maj 25, 2020 5:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
Mokre gniazda w gołębniku rozpłodowym
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lotnikmax

WysłanyWysłany: Sro Mar 11, 2020 20:28
PostTemat postu : Mokre gniazda w gołębniku rozpłodowym
Odpowiedz z cytatem

Witam. Proszę o pomoc, nie mogę se poradzić z gołębiami w rozpłodzie, młode polewają na gniazdach, codziennie sprzątam cele a tam jedna paciara problem dotyczy wszystkich 15 par, problem ten ciągnie się za mną już drugi rok. Gołąbki były zaszczepione, odrobaczone, leczone na rzesistka, były robione badania na rzesistka kokcydia i robaki wyszły tylko nieliczne kokcydia. Z Góry dzięki za pomoc
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Czw Mar 12, 2020 14:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego
Uzyskanie pomocy na portalu jest ...hm troche skomplikowane.
Zastanów się co zrobiłaś źle i znajdziesz przyczynę.
1 karma . Skąd i czy zdrowa?
2 woda- to samo co pkt 1
3 ile, jak,skąd był pobierany kał do badań
4 czym, jak długo były leczone gołebie
5 po leczeniu nie został wprowadzony gołąb do rozplodu?
6 podajesz tzw MMK. Jakiej firmy, jak przechowywane?
7 ile gołębi z rozplodu było badanych
To jest kilka pytań na które sam sobie odpowiedz. Jeżeli piszesz że masz problem od roku to ile razy wypaliles gołebnik i czym była robiona dezynfekcja?

WysłanyWysłany: Pią Mar 13, 2020 6:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chmmm.... problem z młodymi w gniazdach karmionymi przez rodziców to problem rodziców. Kslom poruszył najważniejsze kwestie. Trzeba je dokładnie przeanalizować. Jeśli nie jest to problem karmy, wody czy minerałów które to zawierają duże ilości soli to z pewnością są to zaniedbania z jesieni. Może niektórych trochę to zdziwi, ale mam zasadę że od października kiedy to robię kompleksowe badania po odsadzenia jesiennego legu i ewentualnym leczeniu, nie przynoszę do golebnika zadnych nowych osobników. To samo dotyczy wiosennych powrotów, one szybko odpuszczają gołębnik, chyba ze jest to jakiś wybitny zaginiony osobnik (takie z reguły giną bezpowrotnie). Jeśli dorosłym osobnikom coś dolega, czasami tego nie widać, a są nosicielami jakiegoś paskudztwa, to młode w gniazdach będą już wykazywać takie oznaki jak kolego przedstawiłeś.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Pią Mar 13, 2020 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja też mam problem z rozpłodem stare leją i są bardzo słabe do jedzenia niby lecą pare ziaren skubnął i jak odejdą wole puste cały rozpłód rozdzieliłem dałem do badania i co najlepsze bakteriologia nic nie pokazała teoretycznie zdrowe wet powiedział że musi to być jakiś wirus
gucio_zapylacz

WysłanyWysłany: Sob Mar 14, 2020 6:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Badanie pod kątem robaków czy rzesistka to za mało w tym wypadku. Skoro problem pojawia się rok rocznie było zrobić bakteriologie
kslom

WysłanyWysłany: Sob Mar 14, 2020 14:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 napisał:
ja też mam problem z rozpłodem stare leją i są bardzo słabe do jedzenia niby lecą pare ziaren skubnął i jak odejdą wole puste cały rozpłód rozdzieliłem dałem do badania i co najlepsze bakteriologia nic nie pokazała teoretycznie zdrowe wet powiedział że musi to być jakiś wirus

Proponuje, sugeruje i polecam w takich przypadkach dr Stencla z Olsztyna lub COBA.

WysłanyWysłany: Wto Mar 31, 2020 11:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mariusz jak koledzy pisali na odległość ciężko coś powiedzieć. Grity miały? Podejrzewam że to problem z trawieniem upatrywał bym się zapalenia wola mało jedzą pewnie drobne ..... Ale to tylko moje spostrzeżenia.podawaj Cały czas do wody elektrolit bo się odwadniają i masę tracą
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Mar 31, 2020 12:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podam prosty sposób na wyleczenie takich gołębi. Wolny oblot nie podawać żadnych grytow , mmk , wytamin itp. Podawać tylko karmę rozplodowa i do wody zakwaszacz. Gwarantuje po tygodniu gowienko modelowe prima sort.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: