Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Maj 25, 2020 4:04 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ocet jabłkowy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomix50

WysłanyWysłany: Sro Mar 19, 2014 20:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja używam jako zakwaszacza witaminę "C",
kupuję u weta puszkę 1 kg za 45 zeta,
wystarcza na 1000 l wody. Pozdrawiaqm DL.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
eve-nemen

WysłanyWysłany: Nie Kwi 05, 2020 13:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam na forum wszystkich serdecznie, dziękuję za przyjęcie mnie.

[quote="Niebieski22"]W biedrze ocet jabłkowy 650 ml za 3,5 zł . Więc kolego...

Tutaj zalecam rozwagę. Tanie mięso. Tani ocet. Spróbujcie , Panie i Panowie, kupić gdzieś tanie kiszone ogórki. /Nie te marynowane, na occie, tylko kiszone/.
I napić się tej wody po tych ogórkach.
Albo - bywa dostępny tani "sok z kiszonej kapusty". Często niedrogi, wręcz tani.
To są świetne lekarstwa na wiele schorzeń, ale...
Po tych tanich produktach bywają niekiedy nie całkiem przyjemne doznania. Wszystko zależy od tego, do czego produktu typu ocet owocowy będziemy używać. Jak do mycia, odkażania i dezynfekcji - np. posadzki w kuchni czy garażu - to tani ocet się sprawdzi .
Ale jeśli ma być lekarstwem, w dodatku dla osoby - istoty - na której nam zależy - to warto szukać najwyższej jakości i najdroższego produktu. Smaczny, przyzwoitej jakości ocet ze sklepiku zielarskiego , albo innego ze zdrową żywnością kosztuje nawet ponad 15 złotych za półlitrową butelczynę. Pasjonat, który prowadzi taki sklep - nawet nie pomyśli o sprowadzeniu taniego octu.
Zresztą - kto choć raz zakładał nastaw na ocet - to wie, że to nie jest szast prast - i dobry ocet jest gotowy.
eve-nemen

WysłanyWysłany: Nie Kwi 05, 2020 13:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="eve-nemen"] Tutaj zalecam rozwagę...

Wytłumaczę się - jeśli pozwolicie - ze spontanicznego mojego posta - otóż nie jestem hodowcą, ale dwóch moich sąsiadów pozwala czasami mi i wnuczkowi podglądać i obcować z ich gołąbkami. Oni nie kupują taniego octu.

Co do jakości pożywienia i wody - latami leczyłem się na refluks, na zgagę, zaparcia etc.
Przypadkiem nakierował mnie inny chory na ocet jabłkowy. A zaraz odkryłem kwas z kiszonej kapusty.
PANOWIE I PANIE - TE PROSTE PRZETWORY ROBIĄ CUDA.
Ale nie te najtańsze. Sam już je teraz z konieczności robię.
Życzę Państwu zdrowia, ale gdyby sie ktoś uskarżał - to najtańszymi produktami będzie trudno - albo wręcz nie będzie można sobie pomóc.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Kwi 08, 2020 10:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy ponieważ panuje epidemia i każdy szuka antidotum, poczułem smaka na kiszone ogórki. Ale nie takie ze sklepu . Niedługo emeryci na działkach pewnie będą mieli. Więc mam takie pytanie do was , a właściwie rozpisuje referendum ogólno narodowe w sprawie kiszenia ogórka. Piszcie jak to jest u was. Wczym kisicie , beczka dębowa, kamionka , a może słoik. Panowie czekam na wasze przepisy i ślina już mi leci. D.L.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: