Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Kwi 01, 2020 5:15 Zobacz posty bez odpowiedzi
środki do dezynfekacji gołębnika
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
janek12

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2007 9:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

He he z tym miotaczem to niezly pomysł nie trzeba by wchodzić do gołebnika a jaka oszczędność czasu
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2007 9:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Żeby mówić o skutecznej dezynfekcji, nie wystarczy potraktować przez kilka sekund płomieniem podłogi, półki i ściany w gołębniku, nie zniszczy to form przetrwalnikowych bakcyli. Najlepiej przed opaleniem namoczyć poszczególneprzedmioty, duża większa skuteczność, czas takiego opalania musi być odpowiedni.

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2007 11:09
PostTemat postu : Re: środki do dezynfekacji gołębnika
Odpowiedz z cytatem

flayer napisał:
witam
Czy znacie SECUSEPT (Sekusept) ?
to jest środek którego używa się w szpitalu

czy można go użyć do dezynfekacji gołębnika ?
jak tak to czy trzeba na ten czas zabrać gołębie z gołębnika?

Zacznę od tego postu. I kto mu odpowiedział w temacie? Nikt i nikt go niedopytał w jaki sposób ten środek jest używany w szpitalu. Czy używa go się do mycia podłóg, mycia rąk, moczenia narzędzi czy rozpylania w salach chorych? jaki ma skład? Na pewno jest środkiem łagodnie działającym bo w przeciwnym razie nie byłby dopuszczony do używania w szpitalach.

Otrzymał odpowiedĽ, że najlepszym środkiem jest wapno i kreda, a ten kto napisał miał rację. Ale wszyscy się na niego rzucili no bo jest mało postępowy
bo gdyby wymienił jakieś nieznane nazwy środków chemicznych to byłby postępowy.
Otóż prawda jest taka, że jeszcze niedawno wszyscy malowali mśśśśśśśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąieszkania kred? lub mieszank? kredy z emulsj? i było dobrze. A obecnie używane farby do malowania co zawieraj? w swoim składzie? nie wiadomo, gdyż producenci nie podaj? składu bo to jest tajemnica.

Najważniejsz? zasad? dezynfekcji w gołębniku jest utrzymywanie bież?cej higieny poprzez systematyczne usuwanie odchodów, zapewnienie gładko?ci ?cian, sufitu i innego sprzętu. Na szorsktkich powierzchniach gromadzi się kurz, a w nim miliony bakterii. Przykładem mog? być zdjęcia z wielu gołębników w których jedna ze ?cian jest z cegły. Jednak na to nie zwraca się większej uwagi. Wygładzenie takiej ?ciany poprzez położenie tynku i pomalowanie jak?kolwiek farb? zlikwiduje siedliska milionów bakterii i nie trzeba wtedy wylewać litrów ?rodków chemicznych na ?ciany z cegły czy inne nierówne powierzchnie ?cian.
Trzeba wiedzieć, że dezynfekcja czyli odkażanie jest zabiegiem maj?cym na celu zniszczenie form wegetatywnych bakterii /żywych/ bo te, które wytwarzaj? przetrwalniki pozostaj?. Aby dezynfekcja była skuteczna to powierzchnie poddane temu zabiegowi powinny być mechanicznie oczyszczone aby zanieczyszczenia nie utrudniały dostępu ?rodka chemicznego do bakterii tych, które jeszcze pozostały.

Podtrzymuję to co kto? wczesniej napisał, że pomalowanie ?cian, sufitu, półek itp. farb? emulsyjn?, kred? czy wapnem zapewnia utrzymanie higieny w gołębniku.

Teraz chciałbym odpowiedzieć "jankesowi" bo twierdzi, że z odchodów powstaj? zwi?zki azotu i ma rację, tylko ile musi być nagromadzone odchodów, obornika aby ulegały fermentacji z uwalnianiem się zwi?zków azotu czyli amoniaku /NH3/ oraz metanu /CH4/. Przecież w powietrzu, którym oddychamy znajduje się ok. 78% azotu.
Wapno budowlane, o którym wspominasz to jest wła?nie wapno palone, zmielone służ?ce do przyrz?dzenia zawiesiny mleka wapiennego do malowania /roztwór Ca/OH/2/. Ja nigdzie nie napisałem żeby sypać wapno czy inne ?rodki chemiczne na podłogę z odchodami.
Przy mieszaniu wapna z wod? wytwarza się ciepło bo to jest reakcja egzotermiczna co jest zjawiskiem normalnym. Nie powstaj? żadne gazy.
Wodorotlenek wapnia jest zasad? i może służyć do neutralizacji kwasów tylko jakich i gdzie.
Wspomniałe? o wyjaławianiu w gołębniku. Może być zastosowane w wyj?tkowych wypadkach. Wyjaławianie jako zabieg polega na niszczeniu wszystkich bakterii, form wegetatywnych i przetwalnikowych oraz pasożytów. Skuteczn? metod? do tego celu jest użycie opalania płomieniem palnika gazowego. Kto? napisał, że opalanie przez kilka sekund nie zniszczy form przetwalnikowych bakterii - jak takie stwierdzenie można nazwać? czy nie bzdur?! Jak? temperaturę ma płomień palnika? chyba kilkaset stopni C, a stożek płomienia ok. 1000 /tysi?ca/ stopni C i co nie zgin? bakterie? W takiej temperaturze zaczyna topić się ołów. Białko ulega denaturacji w temperaturze ok. 100st.C, a co dopiero w 1000st.C, ulega zwęgleniu.
Opalanie jest b. skuteczn? metod? niszczenia wszelkich form wegetatywnych i przetrwalnikowych bakterii i pasożytów.

W obecnej dobie dostępu do internetu nie trzeba kończyć specjalistycznych szkół aby znaleĽć wyja?nienia wielu pojęć fachowych.

Pozdr.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2007 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sekusept jest środkiem do dezynfekcji i mycia narzędzi, aktywny wobec bakterii, grzybów, wirusów.Ma więc szerokie spektrum działania,ale małą zdolność penetracji , trzeba stosować kąpiele.
Co do malowania wapnem nie wiem jakie zachodzą reakcje chemiczne w trakcie tego procesu ale wiem że już od dawna się tego nie praktykuje, może i skutecznie dezynfekuje ale po jakimś czasie bardzo pyli i nie trzeba być naukowcem żeby o tym wiedzieć wystarczy odwiedzić jakiś "zacofany gołębnik". Może nie przeszkadza to hodowcą którzy nie lotują lub hodują gołębie ozdobne, wyczynowe gołębie pocztowe MUSZˇ mieć nienaganny układ oddechowy.Argument typu że kiedyś tak ludzie żyli i było dobrze brzmi jak mydlenie oczu, ktoś powie że dawniej ludzie żyli po 100lat a to guzik prawda, bo to były nieliczne wyjątki które były wręcz sławne, dużo więcej ludzi umierało już w dzieciństwie, średnia długości życia z "czasów gdy malowano domy wapnem" jśest duuuużo niższa niż obecnie.
Co do palnika nie będę przytaczał tego czego uczono mnie w specjalistycznej szkole na temat dezynfekcji i sterylizacji, wystarczy zajrzeć do polskiej broszurki de Werda, jest wyraĽnie napisane że skuteczniej jest wcze?niej namoczć następnie wypalić.
Dobry lot

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2007 13:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja byc prosty czlowiek i nie rozumiec panow profesorow :) .
A powaznie mowiac to czym trzeba namoczyc , piszesz caly czas ze trzeba namoczyc ale czym ? Benzyna ?
Zasatanawia mnie tez kwestia dezynfekcji niektorych narzedzi ktorymi robi sie na przyklad jakies zabiegi lub wrecz operacje w warunkach polowych.
Bierze sie noz lub igle i opala nad np ogniskiem ( to tylko przyklad ) i jakos nikt niczego nie namacza :). wiem ze ostrze jest z zelaza ale sam fakt ze tutaj sam ogien wystarcza w zupelnosci .
Poza tym jezeli ktos chce miec sterylne warunki to moze powinien zamiast golebnika zbydowac sale operacyjna :).
Najlepsza metoda jest skuteczna metoda i taka na ktora stac poszczegolne osoby , oraz dostep do poszczegolnych materialow.
pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
pignet

WysłanyWysłany: Pon Lis 19, 2007 14:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polecam Bianco z Versele-Laga i Nobactel. A po lotach, albo do indywidualnej dezynfekcji ptaków SPRAY Versele-Laga.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Nie Lis 25, 2007 9:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

co to za spray do dezynfekcji ptaków? może tylko do dezynsekcji czyli na pasożyty zewnetrzne?Pignet możesz napisać dokładniej?

WysłanyWysłany: Nie Lis 25, 2007 17:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego sylwek proszę jaśniej ja też być głupi.
Stanisław

WysłanyWysłany: Sob Sty 03, 2009 20:20
PostTemat postu : Dezynfekcja
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście popieram Sylwka, rozmawiałem z kilkoma lekarzami wet. i kazdy z nich twierdził,że najskuteczniejszą dezynfekcją gołębnika jest wypalanie palnikiem lub tz. lut-lampą.Uprzednio jednak trzeba wysprzątać gołębnik zmoczyć-odkazić np.Virkonem i dopiero wypalić. Zmoczyć nawet wodą jak nie ma pod ręką środka do dezynfekcji, po to jest moczenie jak mi tłumaczono aby wszelka zaraza przy podmuchu ognia nie unosiła się w powietrzu. Koledzy może teraz jest jakiś dobry środek bez potrzeby wypalania, rozmawiałem dwa lata temu. Jeżeli coś wiecie na ten tamat proszę o podanie go tutaj.Pozdrawiam wszystkich.
marcin0112

WysłanyWysłany: Sob Sty 03, 2009 21:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nobactel

pozdrawiam

ale ale aleoooo Nasz Ruch Chorzow tylko on...
pawel0172

WysłanyWysłany: Pon Sty 05, 2009 14:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cześć.To moczenie stosuje się po to aby w trakcie wypalania powstawała para wodna, która też dobrze dezynfekuje.No i zapobiega zaprószeniu ognia.Ponad to jeśli opryskujemy gołębnik jakąś chemią nawet najnowszą to i tak warto go opalić wszystkie związki czynne szybciej odparują i znikną z budynku.
areko211

WysłanyWysłany: Pią Lut 13, 2009 12:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja bylem u weterynarza i on dal mi jakis specyfik bez nazwy czarny plym
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
base

WysłanyWysłany: Czw Kwi 23, 2009 17:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NARAZIE NAJLEPSZYM ?RODKIEM DO DEZYNFEKCJI NA RYNKU STOSOWANYM TAKŻE W EUROPIE JEST ?RODEK O NAZWIE "NOBACTEL"
BARDZO DOBRY CAŁY CZAS GO STOSUJE I JESTEM ZADOWOLONY.
Alberto

WysłanyWysłany: Pią Maj 01, 2009 19:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla golebi tylko produkty dla golebi
http://translate.google.es/translate?prev=_t&hl=es&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.chevita.com%2Fen%2Fpigeons%2Ftreatment-plan%2Fannualprevention-adultpigeons.php&sl=en&tl=pl&history_state0=en%7Cpl%7CI%2520do%2520the%2520shopping%2520now.%2520%25E2%2580%2594%2520I%2520did%2520the%2520shopping%2520yesterday.%2520%25E2%2580%2594%2520I%2520done%2520the%2520shopping%2520long%2520time%2520ago%2520.%2520%25E2%2580%2594
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: