Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 11, 2019 9:03 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kuracja Marchwiowa
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kolegaa

WysłanyWysłany: Nie Gru 11, 2005 18:35
PostTemat postu : Kuracja Marchwiowa
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chce przeprowadzic kuracje marhwiowa ale posiadam skapa wiedze na ten temat. Czy Koledzy Hodowcy przeprowadzaja taki zabieg? jezlei tak to chciał bym sie dowiedziec jak najwiecj informacji na ten temat... ( co podawac ... jak długo)pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
olo

WysłanyWysłany: Wto Gru 13, 2005 15:59
PostTemat postu : "zupa"marchwiowa
Odpowiedz z cytatem

Skład;2kg dobrej jakosci marchwi-pokroię w drobnę kostkę i zalaę czteroma litrami wody do tego dodaę 6 łyżek soli kuchennej.Gotowaę przez 1,5 godz. na wolnym ogniu. Dawkowanie 1szklanka mikstury na 1litr wody przez 3 dni.gołębie stare na przełomie luty/marzec.pozdrawiam OLO
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
olo

WysłanyWysłany: Wto Gru 13, 2005 18:24
PostTemat postu : siara
Odpowiedz z cytatem

Siara nazywamy pierwszym mlekiem-żółtawym,gęstym słonawym płyn wydzielany przez gruczoły mleczne pod koniec cięży i w pierwszych dniach po porodzie (krowa).żwieżę siarę należy zalaę w nieduże kostki i zamrozię.Przed podaniem nalezy rozmrozię 1 kostkę siary na 1 kg karmy i posypaę łrodkami zawierajęcymi witaminy,aminokwasy i minerały.wszystko dokładnie wymieszaę a gdy wyschnie podajemy ję do jedzenia.Kolego podaje Ci kolejny przepis bo jak widze interesuję Cię naturalne metody. Pozdrawiam OLO
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Marian

WysłanyWysłany: Sro Gru 14, 2005 10:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oto jak ja postępuję w zimie: 1.01 - Rozsadzenie samic od samców - Karma - 95% jęczmieł, 5% - Len 15.01 - 31.01 - Karma - Carot Corn -100% 1.02 - 29.02 - Karma - 95% - Jeczmieł, 5% - Len. 15.02 - 29.02 - Ronidazol. No i już mamy wiosnę :) :)
kolegaa

WysłanyWysłany: Sro Gru 14, 2005 11:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Marianie.. nie za duzo jeczmienia??
Marian

WysłanyWysłany: Sro Gru 14, 2005 13:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak zrobiłem w ubiegłę zimę, ponieważ uzyskałem dobre wyniki w lotach, więc niczego nie będę zmieniał. Byłem w 50-ce w Polsce w kat. C, mistrzem Okręgu w kat. C, oraz mistrzem Oddziału w kat. A i C. :)
dax

WysłanyWysłany: Sro Gru 14, 2005 23:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie jestem przekonany do tych wielodniowych kuracji oczyszczajęcych marchwię, lub gotowymi krokietami ( co prowadzi nas do sporych kosztów). Czy aby w przypadku Mariana kurację oczyszczajacę, dobrze przeprowadzonych przez okres pierzenia gołębi, nie był już skład jego karmy z tak ogromnę ilołcię jenczmienia + jakieł herbaty oczyszczajęce organizm (?)+ ronidazol. Zdecydowanie skłaniam się do takiej kuracji.
olo

WysłanyWysłany: Czw Gru 15, 2005 15:03
PostTemat postu : RONIDAZOLE
Odpowiedz z cytatem

Ranidazole S10% Zapobieganie i leczenie rzęsistkowicy i żółtego guzka (Gelber Knopf,Trichomonose,zarażenie,Trichomonas gallinea)popieram sam stosuje ,kuracja marchwiowa jak najbardziej a kogo niestaę to obserwowaę a nie hodowaę
celt78

WysłanyWysłany: Czw Sty 12, 2006 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuracja marchwiowa jest bardzo dobra stosuje ja od paru lat pod koniec stycznia oczywiscie jak nie ma mrozu bo w mrozne dni marchew marznie.Kiedys kroilem ja na kostke ale teraz trze ja na najgrubszym tarle.Zeby golebie ja chetnie zjadaly trzeba oczywiscie jeden dzien zrobic im glodowke a na drugi dzien zaaplikowac sama marchew bez wody oczywiscie i tak okolo 5 - 7 dni ja stosuje przez 5 dni ta kuracje.

WysłanyWysłany: Pią Sty 13, 2006 14:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kuracja marchwiowa stosuje się w dwóch celach,po pierwsze aby oczyłcię organizm z toksyn,po drugie aby odchudzię gołębie.Jełli nie stosowałeł w nadmiernej ilołci lekarstw,a gołębie masz utrzymane we włałciwej wadze to wtedy ta kuracja jest zbędna.
sierzant

WysłanyWysłany: Pią Sty 20, 2006 16:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy piszecie o kuracji marchewkowej, ale nie piszecie ile dni podaje się ,jaki powinien występię efekt i kiedy przerwaę. Ja zaczynajęc kurację zabieram wszystko z gołębnika wraz z pojnikami.Marchew podaję do woli aż do momentu gdy przyjdę rano i zobaczę duże ilołci puchu/kwapu/, to trwa z reguły 5-7 dni. W tym okresie gołębie zdrowe stracę nieco tłuszczu, a na chorych uwidacznia się choroba. W tym okresie skarmiam łredno 35-50kg marchwi zależnie od temperatury. Po takiej kuracji brzuchy sę różowe, oczy lłnię. Kto raz sprubuje to będzie robił co roku.[/code]
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: