Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lut 26, 2020 21:56 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołąb z allegro (białt kruk wśród gołębi)
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 15:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A jaka pewnosc ze od tego super hodowcy nie dostaniesz takich samych golebi ? Dasz mi gwarancje ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 15:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley gwarancji nie ma. Radze kup sobie parkę z allegro i parkę od hodowcy, opiszesz które lepiej się sprawdzają. Ale najpierw kup sobie jeszcze gołębnik na allegro
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
hodowca007

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 15:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tez myśle ze nie jest to czysto pocztowy gołąb no chyba ze faktycznie jakiś wyjątekk....
hodowca007

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co do gołębi od hodowcy to jest tak nie raz ze własnie guzik jest z nich i człowiek myśli ze faktycznie hodowoca np dał po najlepszej parze a co się pózniej okazjue ze jest gorszy niz np taki z allegro... myśle ze wszyskto zależy od szczęśćia
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 15:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiadomo nie od dziś jeżeli posiadamy gołębie młode(2), z tego samego gniazda, po tej samej parze jeden z nich może być najlepszy robić konkursy z wszystkich lotów a drugi zgubi się z 2 kilometrów. Tak to jest z tymi gołąbkami.
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 16:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uczciwy chyba tylko jestes uczciwy i tego nic raczej nie zmieni :). Nie bede sie rozpisywal na ten temat bo juz kilka razy pisalem. Wiec jak dla mnie prawdopodobienstwo ze golab bedzie dobry jest takie samo jak kupujesz od super hodowcy gdzie kazdy od niego kupuje i na allegro. A dlaczego tak jest to sie chwilke zastanow .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 18:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley napisał:
Uczciwy chyba tylko jestes uczciwy i tego nic raczej nie zmieni :). .

Czy ty podważasz,że jestem hodowcą? Ja ma o wiele większy staż w hodowli niż ty masz lat(jeśli masz mniej jak 30. Takie pyskówki rób sobie z rówieśnikami.Troch kultury!!!!
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie podwazam tego ze jestes hodowca , chodzi mi zupelnie o cos innego i wlasnie to wyszlo :) jestes tylko uczciwy :P.
I chcialbym nadmienic ze to nie jest pyskowka tylko badz co badz stwierdzenie prawdopodobnego faktu .
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To wytłumacz mi o co ci chodziło, bo dalej cię nie rozumie.
jankes

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

panowie ,takie gołębie (dwa kolory),tez robią wyniki.W okręgu kielce przez dwa lata w reprezentacji stał ptak o podobnej barwie(jedna strona niebieska ,druga płowa.Te cechy dziedziczyły także jego niektórzy potomkowie,był super lotnikiem ,jesli się nie mylę był albo z Suchedniowa ,albo z Sędziszowa,został sprzedany za sporą kase,mój bliski przyjaciel posiada jego syna o takim ubarwieniu.Jedynym problemem jest okreslenie jego barwy w spisie.
Co do allegro,nie zgadzam się do konca z twierdzeniem że nie powinno się kupowac na tych aukcjach,kazdy ma swoj rozum i wizualnie przy odrobinie fachowej wiedzy mozna odnalezc ptaki(szczegolnie przy dobrych jakosciowo zdjęciach)pochodze z dobrych linii.Pewnie ,że nie jest to droga do sukcesu i przestrzegam przed łapaczami i handlarzami których jest tam bez liku,ale sam poznalem tą drogą super hodowcę a uczciwosci mozna sie od niego uczyc pomimo ,że przezyl sporo lat ,jego ptaki nie są tanie ,ale lepiej kupśąąąąąąąąic jednego z udokumentowanymi wynnikami lub pochodzeniem(dobra rodzina lotnikow)niz sprowadzac zbieraninę,sam pozbywaj?c się ptakow ktore s? mi juz nie potrzebne (wiek ,uszkodzenia ,kontuzje)korzystałem z tej formy sprzedazy(dla wiadomosci niedowiarkow)sprzedałem dwa ptaki samiczkę od A. Cisaka która co roku zostawiala mlode które u mnie robi? od rocznego ciekawe konk.miala wadę ,na moim golębniku rozpłodowym nie chciala pol?czyc się z innym partnerem,a czesto tłukła jajka w innych gniazdach ,drugiego samczyka ktorego syn siada w szpicy zlotow dalekich.Takze wszystko zalezy od rzetelno?ci sprzedaj?cego i od tego czego oczekujemy robi?c jakis zakup.A tak prywatnie ,wiele razy odwiedzaj?c rózne hodowle widzialem tylko zysk w oczach sprzedaj?cych i chęc oszukania na kazdym kroku.
piqtr

WysłanyWysłany: Sro Lis 21, 2007 17:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

He he ciekawostki opowiadacie tu- takie gołebie to "0" nic z nich nie będzie a że ładne, jak ten biały to można ewentualnie na ślub komuś podarować a gdzieś takie ogłoszenie widziałem można poszukać na -dobry lot.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Lis 22, 2007 8:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sa tez biale golebie dobre a Oddziale kielce pewien kolega kilkanascie lat temu mial lotnika ktory byl bialy w czarne cetki.... kilku kolegow ma jego potomkow i te golebie tez sie pokazuja... kolor nie gra roli.... niech bdzie i zoltozielony byleby latal:)
hodowca007

WysłanyWysłany: Nie Lis 25, 2007 9:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie myślice ze jak na kilka godz licytacji cenna jest strasznie wysoka???
Co sądzicie o tych gołąbkach???

http://www.allegro.pl/item274615386_golebie_z_rozplodu_zmarlego_hodowcy_okazy_.html
sylwek

WysłanyWysłany: Nie Lis 25, 2007 9:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

strasznie wysoka cena to 154 zł za parę "rozpłodową"?

WysłanyWysłany: Nie Lis 25, 2007 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hodowca007 kolego witaj mam pytanie co to sa za gołebie -bez dokumentów ,jak możesz udowodnić że to dobre gołebie i wydaja dobre silne dzieci? i gdzie są wyniki tych gołebi i rodowody -szczerze to każdy może tak opisać i nabijać w butelkie każdego ale to twoja sprawa -pamietaj bądz udciwy i jak już to znajdz dokumenty albo odtwórz je i jeszcze jedno dokumenty rodziców -pochodzenie ich itd Pozdrawiam Piotri wydaja dobre silne dzieci?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: