 |
 |
| Autor |
Wiadomość |
Ryszard Tosnowiec
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 322
Skąd: Bogatynia
|
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 11:24
Temat postu : Re: System Tauris
|
 |
|
| Ryszard Tosnowiec napisał: | | http://www.sunloft.pl/maj09.html Witam. Jak poprzedni odnośnik obrazuje system Tauris - przyszedł czas wykorzystać również do lotów treningowych . Wspaniała pomoc nowoczesnej hodowli , patrz http://www.sunloft.pl/majoweloty.html | |
|
|
|
|
|
 |
base
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 99
|
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 11:29
Temat postu :
|
 |
|
łał eureka!!! w kazdym systemie esk jest mozliwosc zrobienia lotów treningowych! |
|
|
|
|
|
 |
barkley
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 1804
|
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 16:26
Temat postu :
|
 |
|
Rysiek ja mam takie pytanie, dlaczego piszesz do mnie dziwne wiadomosci prywatne , cytujac mnie ? Czy chcesz dac mi do zrozumienia ze zbierasz to i wklejasz do zeszytu zeby byc choc odrobine madrzejszym ?
Kolega ( nie moj) Tosnowiec nie ma wiedzy ( co nie znaczy ze ja ja mam :)) ) tylko cytuje wszystkich i wszystko. Lubi uzywac przycisku - "CTRL" + "C" a pozniej "CTRL" + "V" . Czyli gdzies cos wyczyta zapisuje i wkleja ot cala tajemnica wiedzy .
Wiec Rysiu od rozy , zacznij pisac z ludzmi i mowic co Cie gryzie , jezeli nie to rob to co do tej pory a na pewno bedziesz mial coraz wiecej zwolennikow . |
|
_________________ OBRACZKI zagraniczne i polskie ,z kartami - tel: 511 230 030 - gadu gadu 8269731
zamow-OBRACZKI ADRESOWE super jakosc |
|
|
|
 |
Ryszard Tosnowiec
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 322
Skąd: Bogatynia
|
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 20:54
Temat postu : System Tauris i najlepsze witaminy
|
 |
|
|
|
 |
barkley
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 1804
|
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 19:47
Temat postu :
|
 |
|
Mam na sprzedaz troszke obraczek , mam kilka zegarow , moge kupic stare zegary ( naprawde stare ) do kolekcji oraz obraczki |
|
_________________ OBRACZKI zagraniczne i polskie ,z kartami - tel: 511 230 030 - gadu gadu 8269731
zamow-OBRACZKI ADRESOWE super jakosc |
|
|
|
 |
Ryszard Tosnowiec
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 322
Skąd: Bogatynia
|
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 5:29
Temat postu : Podstawowa wiedza ambitnego hodowcy
|
 |
|
15 07 2005
Radzi tosnowiec 43/05. W najnowszym „Hodowcy” fragmenty świetnej pracy dyplomowej Pani Katarzyny Hybsz o hodowcach z Ziemi Kłodzkiej i tutaj cytuje receptę na sukces: •dobre gołębie • suchy i dobrze wentylowany gołębnik • zdrowa karma • naturalne dodatki witaminowe i mineralne • czystość, higiena i szczepienia ochronne • sympatia dla gołębi i delikatność w obejściu z nimi, • ale też twarda ręka, bez sentymentów • lotować ostro i zdecydowanie • i do tego cierpliwość, konsekwencja, wytrwałość. Cóż tu dodać? Tylko skorzystać z zaproszenia i pojechać choćby na kilka dni do Lądka Zdroju, fotografię zamieszczę w sierpniowym „Hodowcy”...
Porady weterynaryjne: W przypadku natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii proszę pisać na emaila: myszorr@wp.pl lub tel. kom 0606 689 083.Lekarz weterynarii R. Myszkowski, Sosnowiec ul. Skośna 2
10 07 2005
Radzi tosnowiec 42/05. Listy od internautów – odpowiedź (załamanie formy w środku sezonu). Cześć! Najczęstszą przyczyną braku lub krótkotrwałej formy jest stosowanie leków bez umiaru. Częste zaglądanie do apteczki jest zgubne. Wiadomo, że rynek producentów ma na celu sprzedać swój produkt a zatem wszystkie mechanizmy służące do podniesienia zysków są bezlitosne i pozbawione skrupułów. Dlatego powinniśmy z ogromu informacji wybrać sedno i wcielać w życie wg zasady: Zdrowie emanuje z oczu, Ogólnej konstytucji i Harmonii codziennych zachowań behawioralnych. Jeśli zdrowie dopisuje to przyczyną niepowodzeń jest najczęściej BRAK STAŁOŚCI PROWADZENIA METODY LOTOWEJ.
Radzi tosnowiec 15/07 Witam. Kilka cytatów Fulgoniego 'Należy dać szansę każdemu gołębiowi! Nagrody tylko młodych ptaków mówią niewiele ,ponieważ często późniejsze asy poprzestają na jednej lub dwóch nagrodach' Samiec nigdy nie może być najedzony do syta,ponieważ wówczas jest ociężały,trzeba mieć w tym względzie wyczucie!''Nasze gołębie wykazują szczególne cechy na średnich i długich dystansach.Widać je również w wynikach naszych regionalnych lotów. Gdy wybiera się tylko dobre i doświadczone samce.gdy są one u szczytu i oto właśnie chodzi. NA CO TO WSZYSTKO,JEśLI NA POCZąTKU SEZONU JEST SIę U SZCZYTU A NA KONIEC NICZYM.'W budapesztańskim locie na 900 km wystartowało 6 naszych gołębi.Chociaż ogłoszono ,że ze względu na pogodę nie ma co liczyć wieczorem na gołębie,brakowało nam tylko trzech,a następnego ranka zjawiły się następne trzy. Konkurs zakończył się dopiero w następny wieczór..
Radzi tosnowiec 51/05
Listy od internautów - odpowiedz. Za podstawowe źródło wiedzy polecam książki: "Hodowla Gołębi Pocztowych" - B.Nowicki i E.Szul oraz 75 lat w Związku Hodowców Gołębi Pocztowych mgr. Jerzego Tomsika.
Kronika młodych. Cykl treningów młodych jest włączony w program ZIELONA HODOWLA , efekty jak dotąd bardzo dobre : zdrowie - szybkość - konkursy . Na marginesie dodam , że celem wprowadzenia ZIELONEJ HODOWLI jest obniżenie kosztów a uzyskane oszczędności przeznaczyć na zwiększenie hodowli do 100 sztuk na zimę (dotyczy młodych hodowców ! )
Co to jest ZIELONA HODOWLA ? - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów postanowiłem (obserwując zachodnie trendy) wprowadzić znak jakości hodowli pod nazwą - jak w logo :
Logo
Jest to riposta dla grupy snobów, która wprowadziła swój znak (certyfikat) hodowli zarodowych. Tym samym chcąc potwierdzić iluzję o wyższości swojej hodowli nad innymi. Nas w Polsce nie stać na koloryzowanie, możemy natomiast zaoferować to, co mamy - czyli nienaruszone ekologicznie obszary włączając w to agroturystykę. By uzyskać certyfikat zdrowia nr... ZIELONA HODOWLA (do wykorzystania w formularzach rodowodów, reklamie, itp.) należy w certyfikacie podać tylko nr. tel. swojej hodowli i postępować w ogólnie przyjętych ramach.
-Konstrukcja gołębnika (front otwarty całą dobę)
-Czysta woda
-Minerały
-Karma – bogactwo ziaren
-Inne aspekty typu obloty, treningi i kontakt z lek wet. będę przytaczać w jesienno-zimowe wieczory... |
|
|
|
|
|
 |
RyszardTosnowiec
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 308
|
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 9:36
Temat postu : O treningu młodych również
|
 |
|
Witam.Piszą e-maile Janek Miodek i Tomek Lis mamy problemy zdrowotne ,wynikłe jak się nam wydaje z codziennej obsługi gołębi-jakie są zatem podst.środki higieny hodowcy?
Odp.R.T.standardowymi środkami ochrony osobistej hodowcy są; maseczka przeciwpyłowa,okulary ochronne typu narciarskiego oraz fartuch i rękawice antypoślizgowe.
Również właściwa konstrukcja gołębnika umożliwiająca szybkie przewietrzenie tzn,otwierany front i okna.Zastosowanie całodobowo otwartego frontu (zasiatkowanego) ułatwi zmniejszenie zapylenia.
Nie muszę dodawać,że stosowanie modnego,nowoczesnego stylu życia bez nikotyny i alkoholu a z rekreacją i sportem jest również jedną z dróg do osiągnięcia szczęścia.
PS w jednej z niemieckich ,gołębiarskich gazetek,'super-extra chemikalia reklamuje
Ad Schearlakens na głowie ma amerykańską czapeczkę,na palcu austrlijski sygnet a w zębach ruskiego papierosa-kogo poleca?!
Witam.Pisze e-mail Sławek Szczypior-jaki system porównania jakości hodowli by Pan polecił?
odp.R,T.w miarę sprawiedliwym jest lotowanie we wspólnym gołębniku.Oczywiście dużo zależy od szczęścia i posiadania udowodnionego i sprawdzonego stada hodowlanego.
Osobiście polecam (niski wkład finansowy)wspólne gołębniki w Czechach i na Słowacji
Witam pisze e-mail Tadek Gwozdański-jak utrzymać formę wdowców?
odp.R.T. CO WłAśCIWIE ROZUMIEMY POD POJęCIEM FORMA?jest to stan fizjologiczny gołębia oznaczający więcej jak dobre zdrowie.
Na formę ma wpływ; gołębnik,karmienie(jakość),pozycja gniazdowa-przy met,lot.gniazdowej.Super forma-przychodzi wyjątkowo i nie u wszystkich gołębi.
Również indywidualności zapamiętują już raz pokonaną trasę w wyjątkowo korzystnych warunkach-zdarza się więc, że zdobywają kilka pierwszych dyplomów.
Wdowcy,którym częściej pokazujemy partnerki szybciej przychodzą do formy.Prawidłowa higiena,właściwe karmienie(nieprzekarmianie),
dobrze wentylowany gołębnik,kąpiel oraz śledzenie aktualnego stanu zdrowia są podstawą utrzymania formy.Na loty przestajemy wysyłać kiedy wyrzucą piątą lotkę,
rozpoczyna się wówczas pierzenie piór pokrywowych-następuje spadek formy i straty mogą być znaczne.
Witam.Pisze e-mail Maciej Skóra-od jakiej odległości rozpoczynać treningi młodych?
Odp.R.T.Od pierwszego lipca można zacząć treningi,najpierw 15 km,30 km,70 km i już na konkurs.
Należy zachować cykliczność tzn.lotujemy co tydzień . Stawiając młódkom wysoką poprzeczkę pozbywamy się miernej jakości.
Pamiętamy o tym, że każdym system współzawodnictwa jest ułomny,temu też dbamy tylko i wyłącznie o własne priorytety-loty kończymy dystansem 450 km.
Pozostanie 25% możemy śmiało patrzeć w przyszłość .( Ze swojej autopsji dodam, że mój 05/8409 jako młódek 650 km!
tydzień temu z 833km zdobył piątą nagrodę i jutro 833km zagra 'pierwsze skrzypce'?) Więcej ciekawostek w harmonogramieCzerwiec
Witam. Pisze e-mail Jacek Chrobot -czy to możliwe by z lotu 850 km gołębie tańczyły na desce wlotowej,czy też konwojent wypuścił je zza stodoły?
Odp.R.T.Oczywiście.że możliwe o ile lot był z wiatrem i przekraczał 1500 m/min.Gołębie ,które były wkładane zbyt ciężkie ,
powróciły zapewne krótko po konkursie już odchudzone stąd ta radość.Miałem okazję przeglądać dzisiaj hodowlę naszego mistrza Krzyśka Paustiana i jego najlepszą samiczkę oddziału
(12 konk.)waga OK-lotowana metodą wdowieństwa totalnego...
Witam.Pisze e-mail Zdzichu Warawski-jakie sposoby treningu dla młódków są korzystniejsze?
Odp.R.T.obloty wokół gołębnika dwa razy dziennie i zwoływanie do karmienia lub przebywają na wolnym wylocie do południa i nast. są zwoływane do karmienia.
Trening lotowy - to wypuszczenie grupowe (polecam) lub pojedyncze .
Ten problem nie mogę rozstrzygnąć np.teraz na trening z młódkami (70km)pojechał nasz mistrz ,wypuści moje (74 szt.)grupowo i nast.pojedynczo swoje(80szt).
Efekt lotu zweryfikuje ESK.
Ad.efekt lotu nast.moja grupa leciała 50 min.(56szt-trzy kosze)po minucie pozostałe (start z opóżnieniem-odlot półkolem w kierunek),
wejście do wlotu błyskawiczne pomimo ,że preferuję wolne obloty do południa.Nast, pojechałem oglądać przylot u mistrza i tak;lot 55 min.lądowały
3 szt.po czym 6 szt nast.3 szt.i zaczęły dopiero wchodzić (strata 5min.).Treningi wokół gołębnika dwa razy dziennie i na zawołanie karmienie (u mistrza).
Wnioski-gołębie wypuszczone grupowo wykazały wyższość w szybkości lotu jak i we wchodzeniu do gołębnika jak to się przełoży na dalsze treningi opiszę przy okazji. Powodzenia.
Witam.Pisze e-mail Piotrek Stopczyk-czy miejscowości dalej położone są uprzywilejowane?
odp.R.T.otóż przy bezwietrznej pogodzie odległość pomiędzy pierwszym a ostatnim gołębnikiem niema większego znaczenia.
Decydującym faktorem jest wiatr i tak silny boczny wiatr powoduje, że wyścig lotowy nadlatuje od najdalej położonych gołębników (obraz listy konk.)
Witam.Pisze e-mail Kasia Chrabąszcz -czy podobnie jak w pływaniu są style latania?
odp.R.T.otóż rozróżniamy dwa podstawowe style(dotyczy hodowli lotujących):pierwszy to lot wokoło gołębnika,
który charakteryzuje się wznoszeniem na dużą wysokość po czym stopniowym opadaniu-(behawioralne spojrzenie)jest to odpowiedż na zagrożenie ze strony jastrzębia).
Drugi styl to lot wahadłowy,który jest implikacją wydolności lotowej-pisząc obrazowo to paka leci w linii prostej na dystans około 3km i następnie w
sprzyjających warunkach(prądy powietrza)lecą np.wzdłuż zbocza góry tam i z powrotem dystans około 1,5 km.Ponownie powracają nad gołębnik 3km po
czym ponownie rozpoczynają wahadło.Ten drugi styl przejawiają hodowle szczególnie młodych gołębi,
które są cyklicznie wywożone na loty i w przerwie na treningi-jest to jeden z bardziej fascynujących obrazów naszego sportu.
Witam.Pisze e-mail Benek Jarkowski-jak rozróżnić czy powracające z lotu młódki są w formie?
odp.R.T.wizualnym symptomem jest moment lądowania i tak (1)'przyklejenie do gąsiorą'i niechęć sfrunięcia do wlotu to brak formy powrotnolotowej,
(2)wyłonienie się znad widnokręgu i 'zerwany'lot wokoło gołębnika to oznaka zbliżającej się formy,(3)pikowanie wprost na wlot i błyskawiczne wejście jest superformą.
Jak ją uzyskać?-trenowaniem na coraz to dalszych odległościach,prawidłowym cyklem oblotów i wyżywieniem.
Witam. Etap zasiedlenia słonecznego gołębnika tegorocznym przychówkiem jest zakończony-90 szt. młódków,z których ostatni był obrączkowany 8-go maja.
Po odstawieniu od rodziców nie przechodziły kuracji przeciwko Trichomonadozie ma to na celu wyrobienie naturalnej odporności.
Szczepienie przeciw Paramyksowirozie i Salmonelozie szczepionką Salmovir za około dwa tygodnie (po ustabilizowaniu cyklu ,oblot-karmienie).
Przed szczepieniem zostaną odrobaczone.Podczas kontr.przeglądu zostały pozbawione insektów (patrz porady-dezynsekcja) .
Na bieżąco, po wejściu do gołębnika są taxowane wzrokiem i niedomagające natychmiast usuwane z hodowli.Przed Jaskółkami i Wyżymaczami bardzo
trudny okres nauki by spotkać się na lini startu 650 km w Suwałkach(logistycznie odlot jest zapięty na ostatni guzik)...
Witam.Rozpoczynam kolejną fazę przygotowania młódków:w niedzielę zostaną odrobaczone lekiem o nazwie LEWAMISAN-
tabletki do dzioba.Następnie w tygodniu zaszczepię je SALMOVIREM tj.szczepionką przeciwko salmonelozie i paramyksowirozie gołębi.
Jeśli chodzi o Trichomonadozę to jedynie rodzice były prewentoryjnie leczone ,gdy wysiadywały na ośmiodniowych jajkach pierwszego lęgu.
Młódki muszą same nabyć odporność w przeciwnym wypadku wszystkie niedomagające są usuwane(tym sposobem nie dopuszczam do infekcji).
Kontroluję na bieżąco woskówki i tu muszę podpowiedzieć,że otwarty front gołębnika całą dobę eliminuje ewentualny katar gołębi.
Po szczepieniu otrzymają WITAMINY .Po uodpornieniu się na salmonelozę i paramyksowirozę zostaną zaszczepione przeciwko ospie gołębi szczepionką POXVAC K.
Te kuracje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania hodowli, wystrzegać należy się jednak stosowania antybiotyków,które przy okazji niszczą również pożyteczną florę bakteryjną.
Radzę stosować już obloty dwa razy dziennie z przyuczaniem na sygnał do szybkiego wchodzenia.Chociaż akurat ja robię tak jak Noel Peiren-wolność skoro świt a zwoływanie na obiad,
zaś solidne obloty w niedzielę,gdy przelatują lotowe paki(nie polecam młodym i nie doświadczonym hodowcom).R.T.
Witam. Powrócę na moment do mojej propozycji uatrakcyjnienia lotów gołębiami młodymi.
O ile ja lecę finał z Suwałk 650 km to każdy z zainteresowanych (a sądząc po ilości wejść niemało), mógłby mieć identycznie swój 'słoneczny lot'.
Technicznie wygląda to nast. około połowy września należy na mój adres przesłać (poprzez Pocztę Polską)dwa,trzy już przelotowane młódki -
celem lotowego powrotu do swojego gołębnika.Zostaną komisyjnie odebrane,opieczętowane przez działacza PZHGP i przy idealnej pogodzie wypuszczone.
Wszystkie razem we wszystkie kierunki Polski.Przedsięwzięcie ma charakter czysto propagatorski -właściwego kierunku rozwoju sportu gołębiarskiego w Polsce
(poprzez wykorzystanie Internetu). Oczekuję wymiany poglądów osób otwartych na nowe trendy.R.T.
Witam.Przygotowania do 'Suwałk650 km' rozpocząłem w ubiegłym tygodniu -pierwszy trening 30km przebiegł bez strat,teraz lot 70 km i już pojadą na lot z kabiny 100 km.
Z uwagi na ograniczenie miejsca w kabinie do 33 sztuk dla hodowcy część kadry, głównie samiczek będzie trenowana w zaprzyjażnionym Czeskim Związku.
Celem hodowli jest specjalizacja, nie sposób bowiem 'trzymać kilka srok za ogon' tak więc priorytet-lot młodych z Suwałk 650 km celem właściwej selekcji a zarazem splendoru
-uczestnictwo w lotach ze wspólnych gołębników (Czechy,Zakopane '07 )-rozsyłanie Wyżymaczy i Jaskółek w różne zakątki Polski (wysyłkę żniwnego lęgu zakończyłem pełnym sukcesem).
Witam.Pierwszy lot konk. już za nami-lot 120km okazał się wymagającym odniosłem 20 % strat (wkład 74szt/59powrót).
Wiał silny przeciwny i boczny wiatr,który po raz kolejny zamazał faktyczny stan sił w oddziale.Dzisiaj koszuję na 150 km,opieka bez zmian tj.czysta woda
(z naszego miejscowego żródła),karma 100%RL, wieczorem w piątek Dieta,sobota rano bez posiłku do punktu wkładań.System oblotów bez zmian do
południa wolność i zwołanie do karmienia około 13 godz.Pierwsze konk. o niczym jeszcze nie świadczą dopiero z każdym lotem ich cena będzie rosnąć z finałem Suwałki 650km!!!
Witam.8.23 wystartowały do treningu 70km tegoroczne młódki.
Jest to trening pomiędzy lotami konk.ma na celu utrzymać rytm i przy okazji sprawdzić wagę wkładanych gołębi(jest czas do soboty by poprawić).
Lot grupowy z ESK,liczy się szybkość wchodzenia na zawołanie.Dotychczasowy przebieg lotów bez zakłóceń nie licząc lotu z 15 sierpnia,gdy silny boczny
wiatr wypaczył listę konk.oddziału i dał w efekcie sekcji 3konk(słownie- trzy konk.)Zdrowotność bardzo dobra nie odnotowałem żadnego przypadku 'choroby młodych',
nie leczyłem też prewentoryjnie ENROBIOFLOXEM ,był przypadek natomiast 'łzawiących oczu'.niedomagające z selekcjonowałem.Na niedzielę lot 250km.Powodzenia.
Witam.Wczorajszy lot udany konkurs trwał 10 min. a i konkurencja nie dała się ograć...
Gołębie , te szpicowe wracały 'zerwane' tzn.,że odrywały się samodzielnie od peletonu.
A to z kolei oznacza,że wiedzą już o co chodzi i to do nich będzie należeć końcówka sezonu.Poranny oblot 1 godz.zataczały szerokie rundy po widnokręgu-
to jest zwyżka formy ,którą należy utrzymać.Przeszedłem na system dwóch oblotów dziennie po czym karmienie na zawołanie,ciągła dbałość o należytą wagę.
Do dyspozycji mają przestronne gołębniki z możliwością zasiedlenia cel lęgowych jako swojego rewiru.W połowie tygodnia lot treningowy z 70 km i tu jako
ciekawostkę podam,że z przeciwnego kierunku(przyszłe Suwałki) ten aspekt inklinacji do obierania już wyuczonego kierunku opiszę nast. razem.
Witam.Przygotowania do ostatniego lotu oddziałowego zakończyłem,poranny trening na pięć godzin przed wkładaniem,lekka SuperDieta i spokój.
W czwartek odbyły trening 70 km(44min),obloty dwa razy dziennie-rano wahadło-wieczorem 1,5 godz.
Ciekawostki ze wspólnego gołębnika' Podlesi 07'-wczoraj odbył się pierwszy lot konk. z dystansu 150km ,pierwsze lądowały 12.36 i do 17.00 zameldowało się 99 sztuk.
Wśród nich cztery polskie.Mój 100% Fulgoni na 77 pozycji.Straty w Stacji Testującej wyniosły 75%od czasu przyjęcia młódków pod opiekę do zakończenia pierwszego lotu konk.
Witam.Lot oddziałowy odwołano z powodu wysokich opłat(3zł/szt).Natomiast moje asy wystartowały o godz.8 znad jeziora Jeziorak
(430km!)w trasie w/g prognozy pogody wiatr boczny i przeciwny,końcówka trasy słabe opady deszczu.Celem lotu jest wyłonienie zwycięzcy
i wytypowanie drużyny do lotu 650km!!!.W domu pozostały lotniki,które w czterech lotach oddziałowych sprawiły miłe niespodzianki i pochodzą z linii
już sprawdzonych na Suwałkach 650km! Pisząc za starym Ankerem 'loty.loty i jeszcze raz loty-wyłonią lotników na ,których można polegać'.
Witam.Fantastyczny świat.Przyleciały i złamały kolejny stereotyp myślowy.
Start z powodu mgły nastąpił o godz.9.30 wczoraj znad jeziora Jeziorak-430KM!!!-odleciały lekkim łukiem w kierunek.
Lot na południowy-zachód przy bocznym i przeciwnym wietrze,na mecie w promieniu 100km lekkie opady deszczu.
Wróciły w dobrej kondycji dzisiaj rano i tak kolejno(1)15798-8.25.57 (2)15733-8.25.59 (3)13352-8.40.00 |
|
|
|
|
|
 |
RyszardTosnowiec
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 308
|
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 9:18
Temat postu : Wyposażenie gołębnika
|
 |
|
|
|
 |
RyszardTosnowiec
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 308
|
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 15:18
Temat postu : sPRZEDAŻ jANSENÓW ( 1oo pln/szt)TEL.664729956
|
 |
|
sPRZEDAŻ jANSENÓW TEL.664729956
SPRZEDAŻ -WYBITNY HODOWCA -szczep Janssen/Grondealars sprzeda cała hodowlę wraz z systememTauris ze względu na zakończenie kariery TEL.664729956 -KRZYSZTOF PAUSTIAN - sylwetki
Witam. Reporter Richard West przedstawia próbkę swojego reportażu 01/08------
KRZYSZTOF PAUSTIAN "MŁODY WILK"
W Naszym sporcie wiek nie ma większego znaczenia,liczą się tylko kolejne stopnie wtajemniczenia.
Nasz dzisiejszy bohater Krzysztof Paustian (48 lat) jest tego wspaniałym przykładem.
Mieszkaniec Bogatyni w tzw.Worku Turoszowskim,niegdyś malowniczej krainy,
dzisiaj zdominowanej przez krajobraz przemysłowy Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni "Turów" ,w której pracuje.
Jego niezwykły talent obserwacyjny, poparty konkretną pracą po zakupie nowego sortu gołębi-przynosi kapitalne efekty a oto one http://www.sunloft.pl/wiosna2008.html |
|
|
|
|
|
 |
RyszardTosnowiec
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 308
|
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 6:39
Temat postu : Kąpiel na trawniku pod prysznicem
|
 |
|
|
|
 |
RyszardTosnowiec
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 308
|
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 17:39
Temat postu : Witam. O roli miodu w hodowli gołębi pocztowych
|
 |
|
Witam. O roli miodu w hodowli gołębi pocztowych ;
Rola miodu w lecznictwie weterynaryjnym
Miód ze względu na duże wartości odżywcze, a także lecznicze stosowany jest z powodzeniem od ok. 4 tysięcy lat w medycynie ludzkiej.
Mało kto jednak wie, że był i jest stosowany także w lecznictwie zwierząt. Miód skutecznie wspomaga działanie wielu leków naturalnych i chemicznych i znajduje zastosowanie u rekonwalescentów oraz zwierząt charłaczych i osłabionych, a także w profilaktyce schorzeń u noworodków.
Swe właściwości lecznicze miód zawdzięcza obecności substancji o działaniu antybiotycznym i antyaler-gicznym. Zawiera też wiele witamin (głównie A,B,C), biopierwiastków (żelazo, fosfor), cukrów (fruktoza i glukoza) oraz aminokwasy i enzymy. Nie sposób tutaj wymienić wszystkich korzystnych dla zdrowia substancji zawartych w miodzie, ponieważ jest ich aż tak wiele.
W lecznictwie weterynaryjnym miód stosuje się we wspomaganiu leczenia chorób wewnętrznych jak i też miejscowo.
W chorobach przewlekłych lub o łagodniejszym przebiegu jego zastosowanie niekiedy może być alternatywą dla leczenia farmakologicznego lub w wielu przypadkach je skutecznie wspierać. W weterynarii stosuje się na ogół miody nektarowe i spadziowe, a szczególnie ostatnie z nich. Najczęściej używa się roztworów miodu w wodzie i mleku. Roztwory sporządza się poprzez rozpuszczenie ok. 40 g miodu w 1 l wody lub mleka i podaje się zwierzętom do picia. Ważne jest by temperatura wody lub mleka nie przekraczała 40oC, gdyż powyżej tej temperatury mogą ulec zniszczeniu korzystne substancje (biolo-gicznie czynne) zawarte w miodzie.
Roztwory miodu podaje się najczęściej zwierzętom młodym, tj. prosiętom, cielętom, szczeniętom oraz zwierzętom futerkowym i drobiowi. Najczęściej stosuje się roztwory miodu w leczeniu schorzeń układu oddechowego (np. kaszel, przeziębienia), układu pokarmowego (np. biegunki, zatrucia pokarmowe, brak apetytu). Roztwory miodu podaje się też zwierzętom charłaczym, osłabionym i wcześnie odsadzonym od matek. Okłady z miodu, często z dodatkiem sproszkowanych ziół, stosuje się w leczeniu schorzeń skórnych u zwierząt (w zakażeniach bakteryjnych, czyrakach, trudno gojących się ranach).
Stosowany jest także płynny miód najczęściej w zestawieniu z innymi lekami w postaci przymoczek lub pędzlowań najczęściej w leczeniu chorych błon śluzowych i zmian skórnych. Często roztwory miodu łączone są z naparami lub odwarami z ziół, np. z rumiankiem przy leczeniu biegunek i odwodnienia.
Stosuje się także podawanie leków chemicznych rozdrobnionych w miodzie ze względu na poprawę smaku i chętniejsze pobieranie przez zwierzęta.
Nieoceniony jest miód (roztwory wodne i w mleku) u rekonwalescentów i po stosowaniu długotrwałej terapii farmakologicznej. Stwierdzono np., że prosięta, którym podawano roztwory miodu po przebytej kolibakteriozie o wiele szybciej dochodziły do zdrowia ( lepszy apetyt i przyrosty), niż te którym ich nie podawano.
U ludzi jak i u zwierząt istnieją niekiedy przeciwwskazania do podawania miodu, jak np. nietolerancja na miód (uczulenie na składniki w nim zawarte). W takich przypadkach konieczne jest przerwanie kuracji.
Niekorzystne jest także bardzo długotrwałe i w dużych dawkach podawanie miodu - co zaobserwowano głównie u ludzi. W większości jednak przypadków miód wywiera niezwykle korzystny wpływ na organizm ludzki i zwierzęcy i może, a niekiedy powinien być stosowany w zapobieganiu chorobom, ich leczeniu, a głównie jako środek wspomagający leczenie.
lek.wet. E.Berska
Zespół Technologii Produkcji
Piotrków Tryb.
Na podstawie artykułu: "Miód" - cz. XII doc.dr. B. Kędzi
i mgr. E. Holendry-Kędzi z Instytutu Roślin i Przetworów
Zielarskich w Poznaniu. |
|
|
|
|
|
 |
Franciszek Strzeduła
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 42
|
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 19:34
Temat postu :
|
 |
|
Ładnie,ale jak i kiedy stosować go u gołębi??? |
|
|
|
|
|
 |
b123
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 31
|
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 8:57
Temat postu : wyhowuj wiele golebi hoduj niewiele radzi tosnowiec
|
 |
|
panie ryszardzie prosze nie zwracac uwagi nate posty co niekturzy pisza i . \zasmiecaja nasze forum to niesa hodowcy to smieciarze \panie ryszardzie prosze opomoc jerzeli pon moze mam problem .w moim golebniku pojawil sie dziwny objaw horoby golebie byly od mc-wrzesnia do marca zamkniete w lutym okolo14 polonczylem je w pary zniosly jajka okolotygodnia wysiadywania jaj zaszczepilem je szczepionko nevkawac pohodzi z niemiec po10ciu dniah jedna 2 letnia samica dostala niedowlad skrzydel nie mogla frunac do swojej celi lekarz zastosowal salmonela mix extra oraz tabletki zielone do dzioba nanoc na okres 5 dni.ona jest odizolowana ale objawy nastepuja u nastepnyh golebi kal nie jest zielony skrzydla nie sa obwisle co tu moze byc za horoba i co podac morze to gronkowiec muj golebnik jest wzorowo prowadzony.profilaktyka itd.. prosze o pomoc panie ryszardzie pozdrawiwm.. |
|
|
|
|
|
 |
base
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 99
|
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 11:13
Temat postu :
|
 |
|
cyt.muj golebnik jest wzorowo prowadzony.profilaktyka itd..
tylko brak jeszcze pojecia
Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
barkley
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 1804
|
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 7:50
Temat postu :
|
 |
|
b123 uwazaj kogo smieciarzem nazywasz, bo mozesz miec bliskie spotkanie z podloga :) . |
|
_________________ OBRACZKI zagraniczne i polskie ,z kartami - tel: 511 230 030 - gadu gadu 8269731
zamow-OBRACZKI ADRESOWE super jakosc |
|
|
|
 |
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|
|