Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 02, 2014 21:14 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmiana otoczenia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
group1320

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 15:08
PostTemat postu : Zmiana otoczenia
Odpowiedz z cytatem

witam
Czy mozna przeniesc młode ze starymi do innych gołębi?Poniewaz w starym gołębniku zauwazyłem szczura i musze przeniesc je do bezpiecznego pomieszczenia i zastanawiam sie czy stare będą karmic, młodziki powinny wyleciec max za2 tygodnie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
s_wierz

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 15:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a nie lepiej pozbyć się szczura.
A co do gołębi po nie powinno być problemów z ich przeniesieniem, na początek proponowałbym zamknąć rodziców z młodymi w celi a po 2 dniach otworzyć cele.
Ale proponuje skasować szczura bo będziesz miał problemy to kwestia tylko czasu. Dziś jest tam szczur juro będzie łasica a za kilka dni może kuna.
Oczywiście konieczne jest tez uszczelnienie gołębnika, aby nic nie mogło tam wejść.
group1320

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 15:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a skad mam wiedziek kto z kim wygra ja z szczurem czy szczur z gołębiami?! lepiej je przeniesc i tyle.A jak pozbyc sie szczura(najlepiej) delaczego jest jest szczur to potem kuna itp
s_wierz

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 16:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego masz dziurawy gołębnik, nawet jak nie wejdzie kuna to wejdź łasica i załatwi ci gołębie, zresztą szczur też to potrafi.
Dobry gołębnik musi być jak twierdza - inaczej nie ma sensu hodowla gołębi. Uwierz mi jako dzieciak 20 lat temu nie raz to miałem to wiem czy to się kończy.
Alcatraz

WysłanyWysłany: Sob Cze 01, 2013 20:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

szczur jak to szczur jest w starym gołębniku to wkrótce zawita i do nowego. Zawsze lepiej jest ''zapobiegać" niż ''leczyć" :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Marek.0305

WysłanyWysłany: Nie Cze 02, 2013 5:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.tez mialem ten problem i to wielokrotnie.mialem 2stare szczury i duzo mlodych ale z bracmi je zabilismy.najpierw znalezlismy ich tunele w ziemi pozatykalismy je zostawilismy jeden otwarty a do drugiego wsadzilismy palaca sie szmate.i dym wykuzyl je z dziur i ciach.po szczurach.uzywalem tez lapki na norki i potrafily po 2w klatce byc.jezeli chodzi o golębie to te szczury duzo mi zagryzly i wiele pokaleczyly.wiec spiesz sie by te szczury zabic.bo jak masz np 2 to zaras bd mial 20szczurow i przenosienie gołębi to nic nie da bo golebie przeniesiesz a szczury dalej bd sie bzykac w twojim golębniku.pzd
stary wiarus

WysłanyWysłany: Nie Cze 02, 2013 10:29
PostTemat postu : Re: Zmiana otoczenia
Odpowiedz z cytatem

group1320 napisał:
witam
Czy mozna przeniesc młode ze starymi do innych gołębi?Poniewaz w starym gołębniku zauwazyłem szczura i musze przeniesc je do bezpiecznego pomieszczenia i zastanawiam sie czy stare będą karmic, młodziki powinny wyleciec max za2 tygodnie.

Można przenieść rodzice na pewno będą ich karmić o to się nie martw.
Tylko zabezpiecz je przed innymi starymi gołębiami,szczególnie stare
samce są agresywne i mogą wyrządzić im krzywdę.
group1320

WysłanyWysłany: Nie Cze 02, 2013 10:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

przeniosłem wczoraj, patrze dzis rano a młodziki pusto w gojdzie czy gardzielu
hhhhttttful

WysłanyWysłany: Nie Cze 02, 2013 10:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Miale ten problem dwa razy; 1 bylo ich wiele z dnia na dzien wiec z brate i kolega pozatykalismy dzury pozostawiajac jedna w ktora wlozylismy rure podlaczona do WeSKi i gaz dodechy przez piec minut i czekasz spokojnie przez nastepne dziesiec minut i wazne by pozniej zatkac dziury cemete z kruszonym szkle. 2 to przywedrowala para miale pare holedrow sprowadzonych i poranily mi samiczke , ktora zdechla, byly w osobnym pomieszczeniu miej szczelnym, moja wina i postawilem pod klatka lapki i tz. zelasko , byly tak cwane ze nie-weszly wiec poszukale gdzie sie zadomowily i okazalo sie ze 30 metrow od golebnika pod garaze zrobily dziure pod posacka betonowa postawile zelasko i tak obudowale ze musialy przejsc przez nia, na efekt czekalem do wieczora i zlapala sie samica holernie gruba byla w ciazy, samca nie zlapale musial sie wyniesc. Wazne by przed postawieniem zelaska spazyc wrzatkiem i po wysuszeniu posypac maka i na to troszke ziarna stary to sposob i skuteczny. Powodzenia w lowach bo inaczej nici z hodowli jak to ktos napisal poprzednio.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: