Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Gru 12, 2019 13:56 Zobacz posty bez odpowiedzi
ObrÄ?czka i ptak- z 2000r.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
EwelinaK

WysłanyWysłany: Wto Sty 31, 2006 14:46
PostTemat postu : Obręczka i ptak- z 2000r.
Odpowiedz z cytatem

Jestem ornitologiem. Na przełomie lipca i sierpnia 2000r nad Zatokę Puckę, na granicy rezerwatu przyrody "Beka", przy ujłciu rzeki Redy (granica gminy Puck i Kosakowo) znaleźliłmy gołębia z obręczkę (obręczka biała z czarnymi napisami).
82 (prostopadle zapisane) DV 0312 (prostopadle zapisane) 96
Ptak był bardzo osłabiony i zraniony. Przetrzymywaliłmy go w obozie, (na pewno około tygodnia, o ile nie dłużej- nie pamiętam) dokarmiajęc i opiekujęc się nim. Niestety nie przeżył. Obręczka została zdjęta. Jestem w jej posiadaniu. Przykro mi , ale nie jestem w stanie ustalił dokładnej daty odnalezienia tego osobnika.
Mam nadzieję, że podam włałciwie, bo nie wiem w jakiej kolejnołci odczytuje sie u Was numery. Sama posiadam licencję na obręczkowanie dzikich ptaków .
Proszę o kontakt włałciciela. Proszę też o odpowiedź jak postępowaę w przypadku odnalezienia ptaków z obręczkami (gdzie tłłło zgĹ?aszaę, czy tęęóóęężęźęęęutaj itp.).
Mam wielu znajomych, ktĂłrzy z racji pasji ornitologicznej, zbierajÄ? obrÄ?czki z hodowlanych goĹ?Ä?bi. Zapewne niewielu ornitologĂłw nie wie jak postÄ?powaÄ? w takiej sytuacji. MoĹĄe jest jakiĹ? link? MogÄ? zbieraÄ? takie dane od znajomych.
ProszÄ? o odpowiedĹş. Z pozdrowieniami,
Ewelina[/b]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zyga

WysłanyWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:) Pani Ewelino ta obraczka nalezy do Niemieckiego Zwiazku. Ja bede sie staral wlasciciela tej obraczki znalesc i opowiedziec mu historie tego golebia jak Pani opisala. Jestem tutaj na zachodzie od 1983 roku w Hannoverze. A naleze do Polskiego Zwiazku juz od bardzo dawna. Jak moj Ojciec umarl przejalem hodowle i moj rodziny dom w Raciborzu. Dziekuje za starania ktore Pani darzy ptactwo. Jakie to piekne kiedy schwarm ptakow przelatuje na niebie ,dusza czlwieka jest wtedy szczesliwa.(Duch Swiety-Golembica ). Z Powazaniem ZYGA 0142 Pietrowice WLK. :P
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
EwelinaK

WysłanyWysłany: Sro Lut 01, 2006 15:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ojej- dzięki za info :)
To tak samo wcięga jak czekanie na wiadomołci powrotne z dzikich ptaków... Tu też sę takie historie ptasich losów, obręczek... Długo by opowiadaę.
Dziękuję raz jeszcze za zainteresowanie i starania. Oczywiłcie może Pan nas skontaktowaę, gdyby była takowa potrzeba. Mój mail: ewelina.kurach@wp.pl
Pozdrawiam.
zyga

WysłanyWysłany: Wto Lut 14, 2006 9:57
PostTemat postu : Odpowiedz
Odpowiedz z cytatem

Pani Ewelino duzo hodowcow sa w podeszlym wieku. Tez ten hodowca tego golebia nie zyje .Takie jest zycie. Prosze i dziekuje jako czynny hodowca za takie serdeczne traktowanie ptakow.Z powazaniem ZYGA PL-0142:cry:
zyga

WysłanyWysłany: Wto Lut 14, 2006 9:58
PostTemat postu : Odpowiedz
Odpowiedz z cytatem

Pani Ewelino duzo hodowcow sa w podeszlym wieku. Tez ten hodowca tego golebia nie zyje .Takie jest zycie. Prosze i dziekuje jako czynny hodowca za takie serdeczne traktowanie ptakow.Z powazaniem ZYGA PL-0142 :cry: :cry:
EwelinaK

WysłanyWysłany: Czw Lut 23, 2006 9:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za starania i odpowiedź!
Przykro mi, bo nie spodziewałam się takiej informacji :( :(
Z pozdrowieniami z Gdałska
zyga

WysłanyWysłany: Czw Lut 23, 2006 15:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Ewelino ,chcialbym sie cos zapytac? Czy znalesliscie jakies nierzywe ptaki w waszych okolicach. ZYGA-Slask :)
EwelinaK

WysłanyWysłany: Pią Lut 24, 2006 8:49
PostTemat postu : PTASIA GRYPA ???!!!
Odpowiedz z cytatem

Ma Pan na myłli gołębie hodowlane czy dzikie ptaki? Sędzę, że to pytanie zmierza w kierunku ptasiej grypy. Czy tak?
Proszę Pana, od kilku lat aktywnie uczestniczę i organizuję monitoringi ptaków, zarówno w okresie lęgowym jak i na zimowisku (tu np. w Dolinie Dolnej Wisły i nad Zatokę Puckę). Zatoka Pucka objęta jest monitoringiem przez ostatnie kilkanałcie lat, stale. Jest to odcinek: cała Wyspa Sobieszewska, wszystkie miejsskie odc. plaży Trójmiasta i dalej wybrzeżem po Hel, cały półwysep (zarówno od str. zatoki jak i morza) po Rozewie. Monitorujemy raz w m-cu. ZAWSZE (!!!!) (podkrełlam to z naciskiem) znajdujemy ptaki martwe. Padaję z różnych przyczyn. Sę to ptaki wyrzucane przez rybaków, które utopiły się w siecziach rybackich. Sę to ptaki zaoliwione. W okresach przelotów, również te które padły na morzu, bo były wyciełczone lotem (czasami pływałam i widywaliłmy wielokrotnie ptaki, które topiłłłłłłłłłłłłłłęęęęęęęęęęęęóóóóóźźźżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżóóóóóóóóóóóóóóóóóóęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłĹ?y siÄ? z wycieĹ?czenia; takie osobniki wykorzystujÄ? statki, jachty itp. po to by usiaĹ?Ä? i odpoczÄ?Ä?). Jest bardzo duĹĄo ptakĂłw, ktĂłre padajÄ? (w szczegĂłlnoĹ?ci pod koniec zimy, czyli w takim okresie jaki mamy w tej chwili) z powodu osĹ?abienia. SÄ? to osobniki, ktĂłre przyroda ELIMINUJE W SPOSĂ?B NATURALNY!!! Taka kolej rzeczy- sĹ?aby ginie! Tak byĹ?o zawsze, odkÄ?d istnieje ĹĄycie na Ziemi! To, ĹĄe jest alarm, bo mĂłwi siÄ? o martwych Ĺ?abÄ?dziach znajdywanych na wybrzeĹĄu lub w miastach to prawda. ZgĹ?aszane sÄ? szczÄ?tki ptakĂłw, ktĂłre padĹ?y np. późnÄ? jesieniÄ? i teraz ludzie wpadli w panikÄ?. Wpadli w niÄ?, bo media ĹĄyjÄ? SENSACJAMI i ptasia grypa to idealny tematu ku temu. Podobnie jak byĹ?o z BSE, SARSem czy pryszczycÄ?. Medialna panika to poĹĄywaka dla popytu konsumpcyjnego, ktĂłry notabene zmierza w stronÄ? sporzywania woĹ?owiny... Takie bum, bo kurczaki pewnie chore... A zgrozo nie tak dawno, z uwagi na BSE, byĹ?o wrÄ?cz odwrotnie. Nie dalej jak wczoraj Ĺ?wietnie okreĹ?lono to zdaniem, ĹĄÄ? to zemsta na KFC czy Mc Donalda, ĹĄe w czasach paniki BSE i pryszczycy zbili fortunÄ?... Nic dodaÄ? nic ujÄ?Ä?, prawda.
W kwestii padĹ?ych Ĺ?abÄ?dzi, ktĂłre znajdywane sÄ? w miastach i na miejskich odc. wybrzeĹĄa. To nic innego jak WINA LUDZI !!!! tak, ludzi, ktĂłrzy dokarmiajÄ? je chlebem (czÄ?sto spleĹ?niaĹ?ym), chipsami, paluszkami i innymi paskudztwami (konserwany, sĂłl i inne Ĺ?miertelne dla ptakĂłw dodatki, ktĂłre u ludzi teĹĄ siÄ? mszczÄ?, ale nie jest to widoczne). Przyzwyczajenie tych ptakĂłw do takiego pokarmu i dokarmianie przez caĹ?y rok (juĹĄ pisklÄ?t) spowodowaĹ?o, ĹĄe gatunki te nie sÄ? juĹĄ wÄ?drownymi! ZaprzestaĹ?y migracji na okres zimy. SiedzÄ? w miastach, bo ludzie sypnÄ? garĹ?ciami chlebek, a potem ptaki (w zasiszu) padajÄ?. To problem, z ktĂłrym nie spsĂłb walczyÄ?. Nie sposĂłb zmieniÄ? ludzkiej mentalnoĹ?ci, by podczas spaceru niedzielnego caĹ?Ä? rodzinÄ?, nie sypnÄ?c czegoĹ? nad rzekÄ? czy jeziorem, w mieĹ?cie. Sama walczyĹ?am z tym: kampanie w gazetach, rozmowy bezpoĹ?rednie z ludĹşmi, edukacja dzieci itp. Tego nie da sie zwalczyÄ?. Tylko, ĹĄe dotÄ?d nikt nie zwracaĹ? uwagi na padĹ?e Ĺ?abÄ?dzie czy kaczki. Nikt nie zadaĹ?a sobie pytania dlaczego i skÄ?d to (mĂłwiÄ? o przeciÄ?tnym obywatelu).
Teraz ludzie nie wiedzÄ?. I szczerze przyznam, ĹĄe trochÄ? trudno siÄ? dziwiÄ? temu.
MogÄ? Panu poleciÄ? Ĺ?wietny artykĂłĹ? z Gazety Wyborczej z dnia 31.12.2005r. Pana JACKA KARCZEWSKIEGO pt. "PTASIA GRYPA JEDZIE POCIÄ?GIEM", str. 22-23.
Tak teraz myĹ?lÄ?, ĹĄe warto byĹ?oby, by moja odpowiedĹş znalazĹ?a siÄ? w osobnym temacie, bo pewnie tutaj nikt nie zajrzyy. Warto, by ktoĹ? jeszcze, oprĂłcz Pana to przeczytaĹ?. Nie sÄ?dzi Pan?
ProszÄ? pytaÄ?, jeĹ?li coĹ? Pana nurtuje. Tylko uprzedzam, ĹĄe bywa, iĹĄ rzadko zaglÄ?dam do internetu. MoĹĄe byÄ? i tak, ĹĄe bedzie Pan czekaĹ? na odpowiedx, za co z gĂłry przepraszam.
Pozdrawiam, ĹĄyczÄ?c sukcesĂłw hodowlanych,

ewelina
zyga

WysłanyWysłany: Pią Lut 24, 2006 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Pani za Odpowiedz. Loty 2006 przelozone z maja na czerwiec. Ale juz mowia ze calkiem beda odwolane.Ato jest zle dla nas hodowcow. . Niemcy panikarze wykupuja Antybiotyki. Bo stwierdzono ze te labedzie ktore padly mialo ten niebezpieczny wirus . Mowia ze biedna Polska nie ma pieniedzy na badania padlych ptakow i ze ten wirus tez tam jest. Ale nie jest to rozglaszane jak za komuny. :(
EwelinaK

WysłanyWysłany: Sob Lut 25, 2006 11:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak, rzeczywiłcie jest to wielki problem dla Was- hodowców :( Trudno mi powiedzieę, jak sytuacja wyględa u nas. Myłlę, że do naszego łrodowiska dotrę wiadomołci, również i te tzw. "spod lady", o których oficjalnie sie nie mówi. Mam stały kontakt z bardzo dobrymi naukowcami, więc takie informacje prędzej czy póxniej będę posiadała. Bynajmniej nie można się oszukiwaę, że ptasia grypa nie wkroczy w granice naszwego kraju. Lada dzieł ruszę mi grujęce gatunki- blaszkodziobe, w tym gęsi i łabędzie. A to kwestia godzin lotu np. z Niemiec. Polecam wczorajszy (24.02.06r.) artykuł Adama Wajraka (jest łwietnym przyrodnikiem i ornitologiem!), również w Gazecie Wyborczej. Tam szerzej o tym aspekcie.
Tak, w Niemczech stwierdzono H5N1. Nosiciele nosicielami, ale jest też kwestia przenoszenia sie na drapieżniki (tzn ptaki drapieżne, mewy również niektóre krukowate, które żywia się także padlinę albo poluję na zarażone ołłłłłłłłłłsobnikięęęęęęęęęóóóęęęęęęęęęźźżżżżżżżżżżżżż). NIkt wĹ?aĹ?ciewie nie wie jak twen wirus sie przenosi!!! I uwaĹĄam, ĹĄe to jest gĹ?Ăłwny problem. RĂłwnieĹĄ dlatego, ĹĄe niewiedza a zwĹ?aszcza Ĺ?wiadomoĹ?Ä? tej niewiedzy przeraĹĄa ludzi. Taki z nas juĹĄ gatunek- uwaĹĄamy siÄ? za za najmÄ?drzejszych z wszystkich istot i u szczytu piramidy... a tu proszÄ?: tyle jeszcze nie wiemy, nie potrafimy ogarnÄ?c umysĹ?em, wytĹ?umaczyÄ?, znaleĹşÄ?przyczyn i zapobiegaÄ?. To bardzo psychologiczna gra...
Mam nadziejÄ?, ĹĄe loty odbÄ?dÄ? siÄ?, choÄ? z opóźnieniem, czego ĹĄyczÄ? Panu i wszystkim pasjonatom! Nam wszystkim zaĹ? naleĹĄy ĹĄyczyÄ? zdrowego rozsÄ?dku, bez zbÄ?dnego szaleĹ?stwa i paniki! :D No a decydentom naleĹĄy ĹĄyczyÄ? rozwagi i sensownych decyzji, prawda?
Pozdrawiam,
Ewelina
HeniekKa.

WysłanyWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:31
PostTemat postu : Ptasia Grypa
Odpowiedz z cytatem

Droga pani Eweliko, forum o gołebiach pocztowych czyta wielu miłosników ptaków jak i hodowców gołebia, więc to co teraz pani napisała z pewnołcię przeczytało wielu, dlatego dziękuje pani w swoim i kolegów imieniu za pouczajęcę wypowiedz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
EwelinaK

WysłanyWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ależ nie ma za co dziekowaę. Jełli mogłam pomóc to sie cieszę :)
Andrzejm0134

WysłanyWysłany: Sob Lut 25, 2006 17:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo pani nam ostatnio pomaga szczególnie duchowo,wraca w niektorych nadzieja do tego że loty się w kołcu odbęda. Zazdroszcze pani pracy zawsze o takiej mazyłem,jestem tylko amatorem ornitologiem ,kocham ptaki ponad wszystko.Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: