Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Gru 12, 2019 5:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Powietrze w wolu
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
syrtyr

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 16:00
PostTemat postu : Powietrze w wolu
Odpowiedz z cytatem

Witam. Po dłuższej nieobecności w gołębniku ( choroba) dzisiaj zauważyłem u gołąbka powietrze w wolu .Powietrze jest umiejscowione w połowie szyi. Po naciśnięciu nie czuje by gdzieś uchodziło. jest to gołąb młody, kał jak najbardziej ok , nie ma problemu w pobieraniu pokarmu, wody. Co o tym sądzicie? Czytałem na necie kilka wypowiedzi że trzeba przekuć igłą i starać się wycisnąć to powietrze,ale sam nie wiem co to będzie dobre rozwiązanie.
Dodam że ok 2 tyg temu ptaki miały robione badania : bakteriologia, parazytologia itd. wyniki wyszły ok. Na rzęsistka również była robiona kuracja. Zastanawiam się teraz czy próbować to przekłuć i usunąć powietrze , czy zostawić ptaka i go obserwować może samo zejdzie.
Miał ktoś taki przypadek?Czym to może być spowodowane, ewentualnie jak tego uniknąć w przyszłości.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
jano_b82

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 17:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiatram kolego moim zdaniem to zapalenie wola miałem u mnie to samo raz u mnie pomogły zwykle krople do nosa przez dwa dni wszystko było ok Pozdrawiam
Mag

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 17:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Obróć gołębia głową w dół i wtedy wyciskaj,trzeba mocno nacisnąć.To może być streptokokus bakteria bytująca w przełyku.Samo przedzie po ok m-cu.Pomogą też zioła przeciwbakteryjne i przeciw robaczycowe.
UFO-99

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 18:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

syrtyr - Przyczyną tego może być także uszkodzenie worków powietrznych u gołębia.Ja miałem taki przypadek.Gołąb zdrowy,kał w porządku a,powietrze w wolu i wyglądał jak garłacz.Po jakimś czasie wszystko samoczynnie wróciło do normy.Pozdrawiam i zyczę powrotu do zdrowia Twojemu gołąbkowi.
mrygas

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 19:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rzęsistek
syrtyr

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No być może to i worki chociaż szczelina jest otwarta , gołąbki nie kichają nie drapią się. Poobserwuję go i zobaczymy co z tego będzie.
mrygas pisałem że kuracja była przeprowadzona na rzęsistka ok 2 tyg temu bo ost. młode przestały karmić. Zaznaczę od razu że nie trzymam gołębi pocztowych.
mazi

WysłanyWysłany: Pon Wrz 30, 2013 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

syrtyr napisał:
No być może to i worki chociaż szczelina jest otwarta , gołąbki nie kichają nie drapią się. Poobserwuję go i zobaczymy co z tego będzie.
mrygas pisałem że kuracja była przeprowadzona na rzęsistka ok 2 tyg temu bo ost. młode przestały karmić. Zaznaczę od razu że nie trzymam gołębi pocztowych.

Nie każda kuracja jest skuteczna.
syrtyr

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 4:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale badania w tym kierunku były robione ponownie i było ok. Sam już nie wiem. Na dzień dzisiejszy jest obserwowany.
czerwony1362

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 5:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja usowam takie golebie by nie roznosily horoby, to sie lepiej oplaca zawsze mozesz wychodowac nowego. Pozdrawiam
Marcino DJ

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 6:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

syrtyr napisał:
Ale badania w tym kierunku były robione ponownie i było ok. Sam już nie wiem. Na dzień dzisiejszy jest obserwowany.

Ja tam bym usunął osobnika z gołębnika już na stałe i po problemie...

www.kocowiczmarcin.pl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
jano_b82

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 7:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego spróbować ci nie zaszkodzi ale tak jak pisałem krople do nosa i po problemie napisz co i jak ja je zastosujesz u mnie miałem taki przypadek 2 razy i pomogło
syrtyr

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 16:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Usunąć to nie problem ,a gołąbek jest warty ponad 100zł. Kasacja odpada Powietrze trochę zeszło samoczynnie, została się nie wielka ilość
UFO-99

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 17:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

syrtyr - jeżeli by były to worki powietrzne to schodzenie tego powietrza bedzie trwało bardzo powoli,około tygodnia a,może i więcej tak jak u mnie.U mojego gołębia póżniej nie zauważyłem żadnych ubocznych skutków.W lotach spisywał się dobrze.
piosz47

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja miałem taki przypadek po tym jak jastrząb złapał gołebia i go odebrałem.Ale co z tego jak na drugi dzień był nadmuchany jak balon.Jednak po pewnym czasie wydobrzał ale nie do końca.Zaliczył nawet lot konkursowy,niestety na drugim zginął.Czyli można stwierdzić że to nie choroba a efekt jakiegoś uszkodzenia zewnetrznego.
syrtyr

WysłanyWysłany: Wto Paź 01, 2013 18:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, że nie będzie żadnych dodatkowych komplikacji . Dziękuje panowie za odp .Pzd
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: