Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 25, 2014 4:15 Zobacz posty bez odpowiedzi
OBRACZKI
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lecbar

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 20:28
PostTemat postu : OBRACZKI
Odpowiedz z cytatem

Czy mozna gdzies kupic obraczki na 2014r -dopuszczone przez FCI niekoniecznie polskie z kartami tozsamosci.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 20:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

w Maroku chyba juz maja, a tak na powaznie to w styczniu juz beda na pewno
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 20:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Musisz pytać kolegę Bartka on jest bardziej zorientowany ,ale myślę że jeszcze niema nigdzie . Może już jakieś chinole lub inni mają ,lub producenci dla własnych potrzeb i kolesi,kto wie tu wszystko jest możliwe i wykonalne.
lecbar

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 20:43
Odpowiedz z cytatem

nie wiem ktorego Bartka
bok98

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley,nie daj się prosić, pomóż jakoś koledze :-)
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 21:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie nie mozna kupic .

Mozna by cos jeszcze dopisac , i zastanawiam sie , czy warto .

Dobra , niech bedzie :) .
Jest rok 2013, wiec po co Ci obraczki 2014 ? jak pusciles juz w pary, to za rok pusc w pary miesiac pozniej, przez ten miesiac golab nie stanie sie lepszy, a Ty nie bedziesz musial sie martwic , ze nie bedzie obraczek .

Dla mnie osobiscie obraczki na dany rok powinny wychodzic tylko po 1 stycznia , bez zadnego zbednego gadania. Nie intersuje mnie ze ktos ma golebie wczesniej. Jak ma glowe zeby puscic w pary , to niech ma rowniez do tego zeby tak puszczac , aby byly wtenczas obraczki.
Dopuszczam oczywiscie te kilka dni wczesniej lub pozniej. Dajmy na to skarbnik wyad obraczki zaraz po swietach , lub kilka dni po nowym roku.
Jednak wydawanie ich na poczatku grudnia, lub w polowie lutego a niekiedy pod koniec lutego to ladnie mowiac , lekka przesada lub nawet patologia.

Nie bede prouszal cen obraczek, bo to inna historia i tez "kosmos" ,bo tutaj chodz o daty.

Tak obraczki w Afryce sa wydawane bodajze wpolowie roku. Tylko ze oni tam sezon zaczynaja , jak u nas snieg po pachy. Tam sie zlecie nie leci bo jest za goraco , dlatego to troche inaczej wyglada. W Asutrali podono jest na odwrot, oni niedawno dostali dopiero obraczki na 2013 rok :) , ale to akurat slyszalem ad naszego "rodaka" i ile w tym prawdy nie wiem .

Wracajac do tematu, odpowiedam raz jeszcze - NIE MOZNA (choc trzeba by bylo dokladniezobaczyc co z tymi marokanskimi i innymi afrykanskimi, czy nalzea do FCI) . Jednak nie kombinuj chlopie , beda to sobie nabedziesz :) , tak jest latwiej i prosciej.

,

lecbar

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 21:36
Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jest taki trend aby chodowac mlode jak najszybciej w zimie .oblatywac je dopiero w maju gdzie zapobiegnie to chorobie adeno i golebie majac 5 miesiecy beda na pelnych lotkach co w sierpniu latwiej beda mialy pokonywac loty mlodych a co bedzie jak w marcu i w kwietniu beda mrozy .ZG nakazuje nam loty poczynajac probne w kwietniu to z tego sa straty .W zimie nie wypuszczamy bo jastrzebie oczywiscie pod ochrona, nie robi sie nic w tym kierunku ,a kto na tym traci chodowca WARTO przyspieszyc rozdanie obraczek ,naszym pupila bedzie latwiej.
biały lotek

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 23:03
PostTemat postu : lecbar
Odpowiedz z cytatem

lecbar,, miałem także i styczniowe i z lutego i z marca Salmowirem zaszczepione drugi raz Mekosalmowirem jak wiesz zdobyłem 1 .v.ce mistrza Oddziału dałem dodatkowo na Berlin i padło 10 szt, wydałem na leki i wymaz u Weter.. saszetki ponad 300 zł A teraz daję ludzkie multiwitaminy i czosnek zmielony,. zalany octem winnym i tak zapobiegawczo z karmą mieszam, POZDRAWIAM..
wkic

WysłanyWysłany: Czw Lis 28, 2013 23:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lechar obraczki 2014 juz sa tylko mozna kupic po pierszym styczniu.
jacek333

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 6:46
PostTemat postu : obrączki
Odpowiedz z cytatem

Witam że już są obrączki fajnie mi zawsze trzeba na lutego to nie będzie problemu .
Niebieski22

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 9:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ktoś wie jaki kolor? w 2014?
dzeronimo

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 13:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ponoć złoty w całym FCI
barkley

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 17:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dzeronimo napisał:
Ponoć złoty w całym FCI

Chyba raczej zolty :) .

Lecbar nie slyszalem ze to jakis nowy trend . To jest hodowla , a jak wiemy sa rozne szkoly hodowlane.
W jednej mlode "robia sie " caly rok, naokraglo. W drugiej sa dwa , trzy legi od okolo marca jakos, i po sprawie . Pozniej golebie odpoczywaja.
Jest szkola gdzie mlodymi wcale sie nie lotuje , a jest taka ze mlodego wysyla sie na takie loty jak starego :) .
Wiec nie sadze aby to byl jakikolwiek nowy trend, takie cos jest od dawna, tylko ze z moich informacji, wiekszosc hodowcow daje normalnie w pary czyli luty-marzec jakos tak , to w zaleznosci od aury panujacej na zewnatrz.

Ja zdania nie zmienie , obraczki na dany rok powinny byc wydawane od poczatku stycznia, a nie w pazdierniku. Bo doszloby do tego, ze chcialbys juz w marcu 2013 obraczkowac , ringami 2014 , zeby mloode wogole nie zachorowaly i lotowaly jak roczniaki :) .
Niech zawody odbywaja sie tak jak powinny.

.

lecbar

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 19:27
Odpowiedz z cytatem

Mialem na mysli zasade ze jesli ktos ma warunki to niech hoduje mlode w koncu roku ,przeciez golebie nabyte mlode styczniowe .lub z lutego dadza jeszcze na loty mlodych po sobie potomstwo i jesli ktos sprzeda dobre wczesne mlodki to mamy mozliwosc sprawdzenia materjalu na lotach mlodych.
barkley

WysłanyWysłany: Pią Lis 29, 2013 19:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lecbar kolego drogi , mowisz o tym ze jak ktos ma mozliwosci.

OK, wiec spojrzmy na to z drugiej strony. Jezeli masz mozlwiosci, to moze oplacisz lotowe tym , ktorzy tych mozliwosci nie maja ?

Zapewne (jestem wrecz pewien) ze zapytasz - A DLACZEGO MIALBYM TO ROBIC ?

Wiec odpowiem - DLACZEGO MIALBYS DOSTAC WCZESNIEJ OBRACZKI ?

Powiesz ze kazdy ma te same prawa i obowizki jak nalezy do zwiazku .
Tak dokladnie kolego, nie wazne czy masz mozliwosci, czy tych mozliwosci nie masz .
Wiec niechcialbym tutaj uzywac slowa EGOISTA , lub samolub, ale czasami wartoprzemyslec co sie napisze.
Nie mysl ze to atak z mojej strony , tak wlasnie sobie pomyslalem , jak to przeczytalem :).
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: