Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Wrz 20, 2019 3:16 Zobacz posty bez odpowiedzi
JAKĄ SZCZEPIONKĄ SZCZEPIĆ
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
UFO-99

WysłanyWysłany: Sob Gru 28, 2013 12:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

józefprezess - Zgadzam się z Tobą,że COLUMBA jest najlepsza.Szczepię nią jak tylko ukazała się na naszym rynku i od tego czasu najmniejszego problemu z paramyxowirozą.A, przedtem różnie bywało.Pomyślności w nadchodzącym 2014 r.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
irek0414

WysłanyWysłany: Sob Gru 28, 2013 22:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak o czym ty piszesz bo ja czegoś nie kumam.
Piszesz ze po locie wirus zaczął ci kłaść.
Wiesz na co uodparniają te szczepionki na które stosujesz? Wg mnie chyba nie.
Prawdopodobnie wymiotło ci ADENO a na nie nie ma szczepionki. A ci co twierdzą że jest niech dadzą referencje. Moi koledzy dali się nabrac na szczepionkę na adeno. Skutek był taki ze portfele wydrenowane a młode i tak chorowały.

Jak stosowałeś myco to szczepiłeś na mycoplazmoze/samonelloze i paramyxo (szczepienie od wszystkiego = szczepienie od niczego).
Szczepiąc salmowirem szczepisz przeciwko salmonellozie i paramyxo. Columba jest na paramyxo.

To ze wam sie tak pochorowały to jest nie wina szczepienia a "PROFILAKTYKI" Napisz co w sezonie podawałeś "ZAPOBIEGAWCZO" na adeno....

Ja nie zapobiegam, wolę jak samo przyjdzie wtedy przebiega lekko i bez sensacji. Jak ktoś zapobiega a po sezonie mu się "urodzi" to niestety zwykle ma jazdę na całego.

Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Hodowca082

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 0:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak jest dobrze to wiemy wszystko ,jak zaczyna się walić to stajemy w punkcie martwym i nie wiemy nic. Nie będę tu nikomu niczego udowadniał przytoczę tylko pewną sprawę. W tym roku wiosną szczepiłem gołębie dorosłe na Paramycso szczepionką Columba ,a jesienią 2012 szczepionką salmowir odstęp pomiędzy szczepieniami to 4 miesiące. Ptaki od 8 lat nie miały żadnego antybiotyku. prócz dobrych specyfików dobrej karmy, warzyw i higieny którą przestrzegam skrupulatnie . W sezonie 2 dziennie ,poza sezonem raz dziennie . Nawet zimą przy mrozach gołębniki są sprzątane raz dziennie a miejsca spoczynku smarowane płynem do naczyń aby gówno nie przymarzało i było go łatwo zgarnąć do wiaderka. Nie uznaje brudu w gołębniku gdyż nie robię tego dla gołębi tylko dla siebie.Stado mam wyselekcjonowane naturalnie od lat . Ptaki dostają kilka razy w tygodniu Specyfiki z firmy Rohnfried bo tylko z niej stosuję takie jak Avidress plus Avitestin Sedochol i inne pojnikśąąąąi mam podwójne w jednych pij? drugie schn? na słońcu ,I wszystko to dobre jak jest dobrze. W tym roku po sezonie lotowym Ptaki które były w znakomitej formie i sezon ukończyły bardzo dobrze , nagle zaatakowało .I nie piszę tu o gołębiach młodych i o Adeno bo z tym się uporałem kilka lat temu i umie sobie z nim radzić . Piszę o gołębiach dorosłych ,gdzie weterynarze w Polsce rozkładali ręce bo nic nie wykazywało . Gołębie zdrowe w dobrej formie po kilku godzinach już nie żyły. Padło w sumie 16 szt 9 szt powyże4 lat pozostałe to dwulatki i roczne.Dopiero w klinice w Berlinie przeprowadzono wszystkie badania izastosowano odpowiedni lek i jak szybko przyszło tak samo odeszło .Dlatego jak czytam niektórych m?drali że tylko natura i nic i s? pewni to wszystko jest do czasu aż którego? dnia złapie się taki jeden czy drugi za jaja i okaże się że nie wie nic.
biały lotek

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 10:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley minęły 24 godz. żadnej rady -weterynarz oczywiście żadenej rady.! jedynie tacy jak kolega Hodowca 082 można miło posłuchać jego rady i innych hodowców.Ja niebyłem jedynym któremu chorowały . DL..
irek0414

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 11:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Biały lotek skoro podważasz polskie szczepionki to nie szczep.
Rad kilka dostałes ale widocznie szukasz takiej która sobie wymysliłes.

Jesli uwazasz że przez internet ktoś ci zdiagnozuje co jest twoim ptakom to ja gratuluję.
Równie dobrze możesz zadzwonić na infolinię do wróżbity który nie ma nic wspólnego z gołębiami, moze on ci przez telefon powie co im było?

Kolego przy "kładącym wirusie" jedziesz do weta i robisz pełną bakteriologie. Jak się tego nie nauczysz to zapomnij o hodowli i rybki wpusc do akwarium. Brr co ja pisze z rybkami jest jeszcze gorzej... One chorują częściej;)

Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi.
biały lotek

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 11:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

irek0144 żadnej reklamy nie było szczepionki,,,co to za wirus był ??? ,wymaz był zrobiony,złoty anybityk i tak pdały, docinki twoje są nie na miejscu,kolego. Szampanskiej zabawy ŻYCZĘ 2014 DR..
irek0414

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 12:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotek wymaz nie równa się bakteriologia. To są dwie rózne sprawy.

Druga sprawa gołebie młode powinno się szczepić dwa razy.
Ja mycosalmovirem szczepiłem przez dwa lata w 2003 i 2004 i wyobraĽ sobie tak mi wymiotło ptaki że wiecej tego badziewia nie zastosuję.

Druga sprawa szczepienie utrwalajace. Młode szczepie 2 razy w odstępie 4-5 tygodni. Potem jeszcze dostają na ospę. Powiem tak po takim traktowaniu + ubogim karmieniu to co wy nazywacie adeno u mnie ma taki przebieg że naprawdę nie rozumiem waszego płaczu.
U mnie w tym roku "chorowały" dwa razy. Raz wzieło jednego po 3 dniach wrócił do normy, za drugim razem wzieło jednego miałem go odłowic rano bo wieczorem nie miałem czasu.
No cóż rano nie znalazłem go w gołebniku bo nie widac było który to bo mu sie cudownie poprawiło.

Może to przypadek. Moze to w sumie potrójne szczepienie pomogło, moze karma a moze fuks.

Moja rada odstaw mycosalmovir i zacśśśąznij szczepić columb? i powtórz to po raz drugi.

A do ciebie Hodowco nie nauczyłe? sie przez tyle lat że gołębi w trakcie pierzenia (jesień) nie zaleca się szczepić? Być może własnie szczepienie dobiło ci stado. Mógł być wirus z którym dały by sobie rade ale pierzenie + szczepienie to było juz za duzo.
Mogę sie mylić oczywi?cie.

P.S. Napisz co to było za ?wiństwo
biały lotek

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 12:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

irek0414,piły wodę i jadły dolfos,grid,anysz, -karmy niejadly wiadomo jak deski - reszta hwała zdrowa.to nie tylko umnie,inni mieli o wiele większe straty.dl..
barkley

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 14:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bialy lotek, ja napisalem ale powtorze. Jak mam Ci pomoc ?

Zeby jakos to zwizualizowac , czyli zebys dostrzegl pewna rzecz, to ja teraz zapytam. Bylem chory dwa lata temu , dwoch moich kolegow tez, co zrobic zeby nie byc w tym , albo za rok chorym ?
Jestes w stanie opdowiedziec na to pytanie ?

Teraz zadam drugie pytanie , bardziej dajace obraz rzeczywistosci i zadawanych pytan.
Zadaja pytanie - mam podwyzszona temperature i zle sie czuje , co mi jest jak to leczyc, jakie lekarstwa mam przyjac ? Prosze mi pomoc .

:)) takie wlasnie sa pytania , na ktore zalozycieciel tematow chca uzyskac ospowiedzi, a jak takowych nie ma to sie lekko unosza.
Drodzy koledzy, forum to nie lecznica , to zrodlo doswiadczenia i pomocy, ale nikt tutaj nie wyleczy nikogo lub niczego, zwlaszcza jak nie podaje sie niczego , czyli podstawowych objawow choroby.
Trzeba podac wszystko, dokladnie to opisac a czasami dolaczyc jakies zdjecia. Takie pobiezne poytania, co to za choroba ? mnie osobiscie jakos nie przekonuje do jakiejkowliek pomocy .

Tak wiec ponawiam pytanie - mam podwyzszona temperature i zle sie czuje , co mi jest jak to leczyc, jakie lekarstwa mam przyjac ?

cdn.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
PawełD

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 17:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082 napisał:
Jak jest dobrze to wiemy wszystko ,jak zaczyna się walić to stajemy w punkcie martwym i nie wiemy nic. Nie będę tu nikomu niczego udowadniał przytoczę tylko pewną sprawę. W tym roku wiosną szczepiłem gołębie dorosłe na Paramycso szczepionką Columba ,a jesienią 2012 szczepionką salmowir odstęp pomiędzy szczepieniami to 4 miesiące. Ptaki od 8 lat nie miały żadnego antybiotyku. prócz dobrych specyfików dobrej karmy, warzyw i higieny którą przestrzegam skrupulatnie . W sezonie 2 dziennie ,poza sezonem raz dziennie . Nawet zimą przy mrozach gołębniki są sprzątane raz dziennie a miejsca spoczynku smarowane płynem do naczyń aby gówno nie przymarzało i było go łatwo zgarnąć do wiaderka. Nie uznaje brudu w gołębniku gdyż nie robię tego dla gołębi tylko dla siebie.Stado mam wyselekcjonowane naturalnie od lat . Ptaki dostają kilka razy w tygodniu Specyfiki z firmy Rohnfried bo tylko z niej stosuję takie jak Avidress plus Aśśśąąąąąąąąąąąąvitestin Sedochol i inne pojniki mam podwójne w jednych pij? drugie schn? na słońcu ,I wszystko to dobre jak jest dobrze. W tym roku po sezonie lotowym Ptaki które były w znakomitej formie i sezon ukończyły bardzo dobrze , nagle zaatakowało .I nie piszę tu o gołębiach młodych i o Adeno bo z tym się uporałem kilka lat temu i umie sobie z nim radzić . Piszę o gołębiach dorosłych ,gdzie weterynarze w Polsce rozkładali ręce bo nic nie wykazywało . Gołębie zdrowe w dobrej formie po kilku godzinach już nie żyły. Padło w sumie 16 szt 9 szt powyże4 lat pozostałe to dwulatki i roczne.Dopiero w klinice w Berlinie przeprowadzono wszystkie badania izastosowano odpowiedni lek i jak szybko przyszło tak samo odeszło .Dlatego jak czytam niektórych m?drali że tylko natura i nic i s? pewni to wszystko jest do czasu aż którego? dnia złapie się taki jeden czy drugi za jaja i okaże się że nie wie nic.

Kolego czy zastanowiłe? się, czy to smarowanie przez Ciebie płynem do mycia naczyń miejsc odpoczynku ptaków to dobre posunięcie? Goł?bki do wszelkich zabiegów - nazwijmy to kosmetycznych - używaj? dzioba i faszeruj? swoje w?troby tym specyfikiem, co może prowadzić do nieodwracalnych skutków zatrucia organizmu. Płyn do mycia naczyń służy i nic się nie dzieje jak zostanie wypłukany gor?c? wod?, a w Twoim przypadku może bardzo szkodzić ptakom. Czysto?ć i higiena w gołębniku jak najbardziej poż?dana, ale zdrowo pojęta.

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 18:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Irku0414 czy mógłbyś coś więcej napisać o tym ubogim karmieniu ,co podajesz i w jakich ilościach swoim młodym.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Irek 0414 Czy ty kolego uważasz mnie za hodowce który się uczy dopiero, ja więcej już zapomniałem jak niejeden będzie się uczył przez następne 10 lat .Czy ty kolego uważasz że ja bym zaszczepił gołębie podczas pierzenia ,daj kolego spokój. Gołębie zawsze szczepię 2 razy raz po 15 listopada kiedy pierzenie jest zakończone i drugi raz wiosną , zawsze dwoma innymi szczepionkami. Jednego roku kilka lat wstecz szczepiłem tylko wiosną ,bo po 15 listopada utrzymywał się dość mocny mróz ,i nie było możliwości szczepienia . A gołębie złapało w tym roku po sezonie lotowym ,to od ostatniego szczepienia minęło 7 miesięcy to jaki to ma wpływ ,zwłaszcza że ptaki cały sezon były w znakomitej formie. Gdybym w tym roku po sezonie lotowym gołębi starych je po szczepił i po szczepieniu się pochorowały to inna sprawa ,bo mogłoby być coś nie tak z szczepionką . Zresztą problem leżał w czym innym ,nie mającym związku z Paramyxowirozą lub salmonellozą. ś Co do Adeno to każdy ma swój sposób, ja go nie miałem na gołębniku 5-6 lat i wcale nie muszę ich głodzić wystarczy z karmy wyeliminować pewne składniki i uważać z pewnymi specyfikami ,ale to nie ważne, niech każdy robi jak uważa. DL
.....................................Paweł D Ja nie piszę aby kto? smarował swoje siodełka ,ja napisałem jak ja to robię ,a robię to ponad 10 lat i nie zauważyłem ujemnych skutków Dl

Ostatnio zmieniony przez Hodowca082 dnia Nie Gru 29, 2013 20:55, w całości zmieniany 1 raz
biały lotek

WysłanyWysłany: Nie Gru 29, 2013 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley kolego w tej chwili jest po sprawie są już Zdrowe

Ostatnio zmieniony przez biały lotek dnia Sro Mar 25, 2015 19:35, w całości zmieniany 1 raz
irek0414

WysłanyWysłany: Sro Sty 01, 2014 20:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowco ja nie napisałem że nie masz doświadczenia.

15 listopada nie jest dobrym terminem do szczepienia. Wg mnie ptaki wtedy nie mogły zakończyć pierzenia.
Jesli lotujesz z gniazda i pierzyły sie mocno w trakcie sezonu no to może.
Jak z wdowca to nie realne.
A młode?
Do 15 listopada? Z pełnym odrostem ostatniej lotki?:)
Hmmm
Czary mary albo ja jestem w czarnej d... z wiedzą hodowlaną.
Pozdrawiam
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Sty 01, 2014 21:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Irek każda pora jest dobra na szczepienie jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, i gołębnik masz do takich rzeczy odpowiednio przygotowany. Co do gołębi to wszystko zależy jak kto gołębie do okresu pierzenia przygotowuje. szkoda że okres ten już minął ,bo wkleiłbym ci zdjęcia wdowców które zrzuciły w odstępie kilku dni 2 a nieraz 3 lotki Ale nie piszę po to żeby cokolwiek tobie udowodnić, bo nie oto chodzi, zapytałeś to grzecznie odpowiadam. Bo temat był całkiem inny co do lotów to lotuję totalnym wdowieństwem . A jeśli idzie o gołębie młode to tylko gołębiami styczniowymi ,z tą tylko różnicą że samiczki są zaciemniane do końca czerwca i one nie podlegają szczepieniu jesiennemu . zaś samczyki w gołębniku mocno naświetlonym, prowadzone całkiem na innej karmie i one z reguły idą na pełnym skrzydle. W obecnej chwili już leżą w miskach młode ,Które mają od 10-14 dni i u mnie jest już koniec lęgów . Za 20 dni młode będą już na swoimąąą gołębniku , a lotniki zostan? rozdzielone i będ? odpoczywać do lotów.W gołębnikach w których przepierzenie trwa do końca grudnia ,to gołębniki zimne i wilgotne . Bardzo rzadko mi się zdarza aby u gołębi dorosłych przepierzenie było dłużej jak do końca listopada ,i to reguły u samiczek. W tym roku ta kiwaj?ca pogoda zaczęła zwalniać pierzenie i szczepiłem dopiero 7 grudnia . Pozdrawiam DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: