Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lis 23, 2014 9:30 Zobacz posty bez odpowiedzi
Elektrolity
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
keram1

WysłanyWysłany: Sro Mar 26, 2014 8:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jaro0106-przejdz do praktyki,bo to tylko teoria
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
puchalski wiesław

WysłanyWysłany: Sro Mar 26, 2014 8:30
PostTemat postu : elektrolity
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego Podpasek..........bardzo mi miło ,i bardzo się cieszę,że czujesz się świetnie,wyśmienicie,jesteś rozpromieniony,że wylizałeś jakąś miskę,i pozostał Tobie ten wspaniały miskowy smak.Jesteś wniebowzięty,i radosny,i cieszę się z Tobą,ale nie zrzucaj tego na mnie,i nie próbuj mi proponować lizania kogokolwiek.Wspaniale jest,że Koledzy jaro0106,Tosnowiec,Hodowca082 swoją niewątpliwie wielką wiedzą i doswiadczeniem pragną podzielić się z nami za darmo.Takim HODOWCOM zawsze będę z serca dziękował,podziwiał ich,i czekał z utęsknieniem na następne ich wpisy.To cieszy,że mamy jeszcze tak oddanych nam hodowców,którzy pragną pomóc innym,by podnieśli swoje wyniki,i nie rezygnowali z naszego jakże cudownego hobby.Szanowny Kolego,na naukę nigdy nie jest za póżno i niedługo wszyscy opuścimy ten piękny świat bardzo niedouczeni.Milowymi krokami zbliża się sezon lotowy,więc zyczę Tobie Szanowny Kolego wielu sukcesów,radośći i wzruszeń,i by ten rok nie był gorszy od zeszłorocznego.bo poprzedni miałeś świetny.Serdecznie pozdrawiam.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
0449

WysłanyWysłany: Sro Mar 26, 2014 14:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082 duzo w tym logiki ale nie do konca..daj my na to caly tydzien upaly golebie trenuja codziennie plus wywozki plus nagrzany golebnik sadzisz ze uzupelnisz w pelni utracone mineraly i elektrolity sama woda przed kolejnym lotem??? czy moze twoje golebie pojda na kolejny lot z nie wpelni naladowana bateria...dodajmy do tego jeszcze hodowcow lecacych gniazdowka przy ktorej golebie karmia mlode i sila zeby traca te cenne mineraly
bok98

WysłanyWysłany: Sro Mar 26, 2014 14:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja przed lotem podaję "takie coś" :
http://www.kozlik-golebie.pl/rohnfried-mumm-250g-preparat-energetyczny-p-114.html :-)
podasek

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 6:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy fajny temat dużo dobrego zostało tutaj powiedziane ale ogólnie nic wyczerpującego temat..... większość to formułki przeskanowane z książek bez ogólnego zrozumienia składu i ładu.... ja nauczał nie będę bo gołębiami zajmuje się 4 sezon i nie wypada uczyć mi hodowców ze stażem 20-30 letnim, ale zaznaczę są elektrolity polotowe i przed startowe... tak jak w sporcie i nie jest to to samo. W/w elektrolity spełniają zupełnie odwrotne funkcje i zadania pierszwy ma wspomóc zjawisko osmozy - wyrównywania gospodarki wodnej i elektrolitowej i przywrócić odpowiednie ph organizmu które zostało zaburzone przez szkodliwe przemiany materii oraz tzw. skutki powysiłkowe a wiec przemiany w ATP oraz wytwarzanie tzw. mleczanu....drugi elektrolit to zupełnie inna bajka:)... to tak jak z siła wiatru warunkami atmosferycznymi i treningami przed różnymi lotami.... ten drugi elektrolit ma za zadanie odpowiednie skompensowanie energii lub też zatrzymanie wody poprzez maksymalne nawodnienie organizmu a zaznaczam są dwie odrębne sprawy i gamy środków do podania... tyle co mogłem to pomogłem reszty na tacy dawać nie będę.... jest jeszcze trzeci aspekt tej sprawy!:).... gołębie! ..znam hodowcę co nie stosuje żadnych elektrolitów i jego ptaki zajmowały miejsce na szczycie list konkursowych w Polsce:) a dlaczego bo te gołebie to silne "poselekty":) i dawały sobie same radę z odzyskiwaniem elektrolięów z karmy, gritów itd.... co nie zmienia faktu że jak były by lepiej w tym okresie poprowadzone to innych hodowców w Polsce w tym okresie zjadły o długość hektarów;)....pozdrawiam Wiesiu piąteczka z dedykacja:) szanownie pozdrawiam:)[/list]
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 10:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie Dyskutował z nikim w tym temacie nie będę bo niema to żadnego sensu,aby cokolwiek komuś udowadniać . Powiem tylko na zakończenie tego tematu tak . Tak jak napisałem wcześniej ,jeśli gołąb jest dobrze prowadzony ,na odpowiedniej karmie i odpowiednich specyfikach, a mimo tego potrzebuje jeszcze czegokolwiek w dniu wkładania ,to proponowałbym co niektórym ,zamiast pytać jaki elektrolit ,to lepiej pytać jak prowadzić stado w okresie lotowym,lub zająć się gołębiami rasowymi. Powtarzam jeszcze raz niema czegoś takiego jak dobry elektrolit przed lotem ,najlepszym elektrolitem jest dobra energetyczna karma ,reszta to chwyt reklamowy . Jeśli gołąb po odbytym locie nie potrafił zmagazynować i uzupełnić w 3-4 dni brakujących składników ,i potrzebuje jeszcze czegokolwiek w dniu wkładania ,to wybaczcie ,albo ten gołąb to chodzące zwłoki ,albo ten hodowca wie tyle ile wcisną sklepikarze .
tajfun349

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 11:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I tu bym się zgodził z Hodowcą sam nigdy nie dawałem gołębiom elektrolitów ani przed lotem ani po locie a moje gołębie wyróżniają się szczególnie na lotach pod wiatr i gdy jest gorąco wtedy mam najlepsze serie z lotów rozumiem jak trafi się naprawdę ciężki lot gdzie gołębie przychodzą zajechane wtedy można im podać jakiś elektrolit ale po każdym locie albo przed żeby dawać to uważam to za głupotę
podasek

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 12:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

panowie pełen szacunek za długi staż hodowlany i pewnie duża wiedzę ale z całym szacunkiem mało wiecie na ten temat.... są dobre elektrolity przedstartowe i one działają.... fakt nie walmy tego nie wiadomo ile i bez sensu składu i ładu bo coś trzeba dać, bo to nie o to chodzi....zgadzam się również, iż dobry gołąb w powinien w pewien sposób sam dochodzić do siebie itd... jeżeli jednak umiemy go odpowiednio poprowadzić damy mu większe pole manewru do pokazania swoich wybitnych walorów lotowych:) a nie cegiełkę do plecaka:) to chyba gitara nie?:).... i na koniec taka anegdota ze świata sportu....np siatkóweczka - kadra Wagnera jechała wszystkich, Wagner był katem.... wytrzymywały nieliczne jednostki, ale potem na parkiecie były same gwoździe....niestety większość zawodników która nie wytrzymywała zostawała kalekami i większość z tych co kiedyś wytrzymywała teraz albo wącha piach albo stołka się trzyma jak idzie srać do kibla.....ale jakby wtedy ktoś wiedział więcej na temat mikrourazów, odbudowy itd pewnie było by lepiej.... życie... różne są drogi do sukcesu... a mega konie tez padają pytanie jest tylko jedno kiedy?....pozdrawiam
0449

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 14:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Podaskiem czytalem na wielu forach sportowych i forach z konmi wyscigowymi i wszyscy zgodnie podkreslaja ze odpowiednie stezenie elektrolitow powinno byc podawane przed jak i po zawodach...Hodowca 082 karmi chyba kazdego golebia osobna lyzeczka ze wie ze wszystkie golebie przyswoily odpowiednia ilosc elektrolitow....druga sprawa ze golab nie wie na jaka odleglosc bedzie wyworzony i kiedy zeby mogl wiedziec ile czego ma zmagazynowac w organizmie zatem spozywa tyle ile mu w danej chwili potrzeba
bok98

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podstawową sprawą w lotowaniu jest właściwa i odpowiednio dawkowana w karma. Natomiast po ciężkim locie radzę wziąć po dwie łyżki jęczmienia,płatków owsianych,ryżu i łyżeczkę siemienia.....gotować w 1,5 litra wody aż ziarna popękają i przecedzić. Podać w dniu przylotu.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To że ja karmie łyżką, indywidualnie w celach jak również podaję specyfiki to chyba nie nowość, tak karmi 85 % hodowców ,jak nie więcej. Dobry obserwator widzi jak są jego podopieczni przygotowani do zawodów,jak zgromadziły przez okres tygodnia potrzebne im zasoby ,jak trenują jak się zachowują podczas karmienia, ile karmy pobierają w ostatnich dniach przed koszem i wiele innych czynników . Nikt nie wie czy ten czy tamten gołąb ma odpowiedni zasób minerałów ,bo do dupy nie da mu się zajrzeć ,lecz jak się dany gołąb zachowuje to widać i na tej podstawie ktoś kto to potrafi ocenić wie. Podawanie bezmyślne tylko po to aby podać ,bo to umiem najlepiej to już nie mój interes, i ja tego oceniał nie będę. To jest dokładnie tak jak po leczeniu podanie jogurtu na karmę ,aby odbudować florę bakteryjna . Taki jogurt to hodowca może wypić na kaca a nie walić tylko po to aby tam w głębi powiedzieć ja zrobiłem wszystko.A zresztą co mnie to obchodzi czy ktoś daje elektrolit przed lotem czy nie , ja nie daję i dawał nie będę bo mam na ten temat swoje zdanie i nie muszę pytać po forach.
0449

WysłanyWysłany: Czw Mar 27, 2014 21:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

85% lyzeczka to zapewne 15% procent karmi po ziarenku po ziarenku do dziubka...mocno poleciales ze statystykami ale co tam kazdy hodowca golebi budzi sie rano i idzie od razu do golebnika pozniej w poludnie drugie karmienie na wieczor 3 karmienie jakis oblot i tak w kolko a pienniadze im golabki przynosza w dziobach z pobliskiego banku...Hodowca082 budzimy sie z tego magicznego snu..co do elektrolitu na forum sa podane argumenty za i przeciw niech kazdy sam wyciagnie sobie wnioski..
kapiszon

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 6:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jaro0106 napisał:
Podczas upałów w organiźmie ptaków uruchomione zostają naturalne mechanizmy obronne przed przegrzaniem. Jedyny sposób, w jaki mogą pozbyć się ciepła to parowanie wody, które obserwujemy jako zianie szeroko otwartym dziobem. Utracie ciepła towarzyszą jednak zmiany równowagi osmotycznej organizmu. Zwierzę pozbywając się wody wydala przez płuca także jony CO2, a pracujące nerki wydalają z moczem jony dodatnie: sód i potas. Podczas upałów zwierzęta pobierają znaczne ilości wody, która " rozrzedza " płyny ustrojowe i z każdym milimetrem pogłębia zaburzenia równowagi elektrolitowej. Czysta woda nie zawiera jonów, więc bilans utraty i napływu jonów staje się ujemny, a stężenie jonów dodatnich w organiźmie stale spada. Jednocześnie wchłanianie wody w jelicie staje się coraz trudniejsze ze względne zmiany ciśnienia osmotycznego. Pozostawiony bez kontroli, proces ten może doprowadzić do sytuacji skrajnej, w której wystąpi odwrócenie kierunku transportu wody na granicy światło jelita/komórki ustroju. Spadek sumy płynów ustrojowych, wywołany parowaniem i zaburzeniami wchłaniania wody pobranej oraz zaburzenia gospodarki mineralnej, prowadzi do hipertemii, czyli przegrzania. W takim wypadku nie ma mowy o dobrych wynikach lotowych.

Czy mógłby kolega opisać zjawisko odwrotne?
Przypadek gdzie przedawkowano elektrolity.
kapiszon

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 6:31
PostTemat postu : cdn ?
Odpowiedz z cytatem

Kolego Jaro0106

Jak powiedziało się A i C
To wypada udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące Y
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: