Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Gru 07, 2019 7:36 Zobacz posty bez odpowiedzi
sposób na jastrzębia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mateuss

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 11:32
PostTemat postu : sposób na jastrzębia
Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się zapytać czy ma sens otworzyć gołębiom wyjście na stałe. Czy rozpoznają jastrzębia i jego taktykę przez co ograniczą straty.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jastrząb grasuje w okolicy to te które ,,rozpoznają jego taktykę,, przestaną wychodzić z gołębnika a te które jeszcze nie rozpoznały będą wychodzić ale w miarę upływu czasu będzie ich ubywać i w końcu zostaną tylko te które ,, rozpoznają jego taktykę,,Osobiście nie sądzę by to miało jakiś sens
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 20:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ze strategicznego punktu widzenia nie powinieneś otwierać na stałe..

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie powinieneś wypuszczać gołębi teraz ponieważ są narażone na częstsze niż zwykle ataki jastrzębia. U mnie jest dużo tych drapieżników i ja mam zamknięte gołębie od paĽdziernika do początków wiosny ponieważ straciłbym większość ptaków. Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 20:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sa 4 mozliwosci
- mozesz otworzyc golebniki i zobaczysz co sie stanie
- mozesz zamykac tak jak kolega powyzej
- mozesz wystrzelac lub wylapac drapiezniki i gdzies je przewiesc w inne miejsce ( ponoc jest to nielegalne wiec uwazaj z ta propozycja :) )
- a mozesz nic nie zrobic i zajac sie czyms innym

a powaznie mowiac to zobacz jak on dziala , kiedys ktos mowil zeby zmieniac co kilka dni godziny oblotow , mozesz tez moim zdaniem codzieniie wypuszcac o innych godzinach przez jeden tydzien, drugi tydzien zamknac , trzeci tydzien znowu wypuszczac , itd , mozesz tez zmienaic ilosci dni i nie trzymac sie rowno 7 dni ( np 6,5,8,4,5 ) , moze to tez jest jaka metoda
pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Adrian N

WysłanyWysłany: Pią Lut 02, 2007 22:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś mieszka nie daleko lasu to żadna metoda nie pomoże.
Prędzej czy póżniej i tak będzie atakował.
No i trzeba się pogodzić z utratą kilku gołębi.
U mnie ataki były nawet po zachodzie słońca, po burzy nie ma reguły to jest przyroda
mateuss

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 9:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W przeciągu 3 ostatnich miesięcy straciłem 11 gołębi mimo że wypuszczałem średno 2 razy na tydzień. Jeśli nie pujdzie na wiosnę w inne miejsce będę musiał go złapać albo zlikwidować chodowlę.

dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
mateuss

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 10:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pujdzie=pójdzie
Karol_0282

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Twój gołębnik jest poprostu w takim położeniu gdzie znajduje się dużo jastrzębi.Jastrzębia nic niemożesz zrobić bo są pod ochroną.U mnie na 4 km kwadratowych jest 17 sztuk jastrzębi które obserwują jacyś ludzie.Obrączkuje je itp.Najlepiej wypuszczaj ptaki codziennie o różnych godzinach lub rób im rano godzinny oblot zamknij i wieczorem tak jak robią niektórzy hodowcy.

123

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 22:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.Karol_0282 to co piszesz to się troche za pp kupy nie trzyma temat wałkowany wielokrotnie. Piszesz np. że w Twojej okolicy są jastrzębie a następnie proponujesz koledze wypuszczanie codziennie lub na 1 godz? A przeciez powinieneś wiedzieć że jak jastrząb grasuje w okolicy to zwabienie gołębi spłoszonych po godzinie to utopia a poza tym wypuszczanie co dzień by po kilka godzin ścigały się z jastrzębiem mija się z celem bo te zimowe zawody w sezonie lotowym z regóły wychodzą bokiem
Łukasz

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 22:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli gołebie sa zdrowe i w dobrej kondycji to jastrząb stoi na straconej pozycji . Chyba ze wezmie je z zaskoczeni to znaczy gdy wylatuja z golebnika i sie dopiero wybijaja w gore . Bo gdy juz sa na duzej wysokosci to moze im do dupy nadmuchac bynajmniej u mnie tak jest i jeszcze nie widzialem zeby byl je wstanie dogonic gdy sa na tej samej wysokosci a dobre golebie zawsze tak robia zeby byly wyzej od drapieznika . Co innego jest w przypadku sokola bo on jest bardzo szybki i zwrotny i pozostawia glebiowi gdzies w granicach 20% szans na ucieczke ale nie nalezy go nawet porownywac z jastrzebiem . To sa moje spostrzezenia i pewnie pojawia sie glosy ze to nie mozliwe ale tak jest i kto nie chce niech nie wierzy - jego prawo .
januszt57

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2007 23:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Łukasz zgadzam się z tobą w100% ale jest warunek muszą być w formie.A one muszą być w formie w sezonie. Tym którym teraz pięknie gołębie śmigają niech nie oczekują formy w całym sezonie.Mam pytanie do kolegów którzy mają problemy z tym pięknym ptakiem ? który z was lotóje w 1 lidze.ps. jakby ktoś nie wiedział pierwsza 10.
mateuss

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moje gołębie są jeszcze młode i niedoświadczone. Nie dawno zbudowałem nowy gołębnik. Jastrząb płoszy je gdy siedzą na drzewie. Zawsze wracają te te same drzewo. Gdy już się zmęczą on przelatuje nad drzewem, one się płoszą i wtedy je łapie. Czasem atakuje siedząc poniżej da dtrzewach gdy wylatują z gołębnika. Czasem ginie mi po 4 gołębie bo uciekają i nie potrafią już wrócić. Prawie co dziennie przelatuje by sprawdzić czy nie latają. Chyba najlepszym rozwiązaniem jast go zabić. Gdy wypuszcze je rano to wracają do gołębnika dopiero wieczorem. Jak je nauczyć by wracały wcześniej. Czy jest jakaś szansa że pójdzie w inne miejsce?
krzych048

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 10:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mateuss-zamknij swoje gołąbki i wypóść je dopiero w kwietniu.
Może do tego czasu zmieni sobie miejsce łowów?A przy okazji powinieneś mieć już jakieś młode w gnieĽdzie to twoje ptaki powinny szybciej do gołębnika powracac.
Karol_0282

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2007 14:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Kol.Karol_0282 to co piszesz to się troche za pp kupy nie trzyma temat wałkowany wielokrotnie. Piszesz np. że w Twojej okolicy są jastrzębie a następnie proponujesz koledze wypuszczanie codziennie lub na 1 godz? A przeciez powinieneś wiedzieć że jak jastrząb grasuje w okolicy to zwabienie gołębi spłoszonych po godzinie to utopia a poza tym wypuszczanie co dzień by po kilka godzin ścigały się z jastrzębiem mija się z celem bo te zimowe zawody w sezonie lotowym z regóły wychodzą bokiem
Chciałem koledze doradzić tylko!A pan 123 tylko krytykuje wszystkich a sam nic nie powie dobrego.Jaką 1 h dziennie? napisałem że rano niech przez 1h obleci samce,pozniej samiczki i na wieczor tak samo.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: