Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lis 23, 2014 18:30 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kluby Hodowców Gołębi pocztowych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sylwek

WysłanyWysłany: Czw Lut 01, 2007 21:13
PostTemat postu : Kluby Hodowców Gołębi pocztowych
Odpowiedz z cytatem

W Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Jakie są zależności między klubami a PZHGP? Z tego co wiem nie można lotować gołębiem z obrączką z klubu w PZHGP, natomiast czy można równocześnie w jednym sezonie startować do rywalizacji w PZHGP i klubie? Chodzi mi o to czy trzeba się zrzec członkostwa w związku żeby lotować w klubie.Związek ogranicza liczbe lotów do 16, często dystanse są "tendencyjne" a tu taka alternatywa...
http://khgpwslawnie.com.pl/
http://www.nkhgpzp.go.pl/

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2007 4:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Sławku,postaram, się odpowiedzieć bo nikt nie podejmuje tematu Klubów a jest to temat na czasie, jak duży trudno powiedzieć nasze przepisy jeszcze tego nie precyzują, moim skromnym zdaniem, można lotować w PZHGP i należeć do KLUBU nikt tego nie zabrania, przynajmniej obowiazujący na dzień dzisiejszy STATUT PZHGP. Kilka uwag na temat Klubów, był klub w Sławie wiem, że zwracali się Ci Hodowcy do Zarządu Głównego o zgodę na powrót, pozwolona im nawet brać udział w lotach w ramach PZHGP na obrączkach klubowych. Miałem zamiar napisać artykuł na łamach naszego HGP/ ostatnio nie opublikowano moich 2-ch artykułów - czekam na "lepsze czas" - oczywiście nie mam do nikogo pretensji - wola Redakcji.
I jeszcze jedna uwaga, działam o kilkudziesięciu lat PZW/ wędkarze/ - druga moja pasja, jestem od 20 lat w OKR/ od 2 lat jej przewodniczącym/ - Okręg Wrocław zrzesza ponad 14 tys. wędkarzy. Na dzień dzisiejszy powstało 15 klubów, na różnym poziomie "ilościowym i jakościowym" , kluby te działają w ramach Okręgu , inne po za strukturami PZW. Moje zdanie są dobre i zle Kluby, niektórzy żadni "władzy" coś takiego zakładają , zbierają kasę i się zwijają, taki KLUB Karpiarzy - zdefraudował ponad 8 tys złotych, władze się rozpłynęły. Są również dobre Kluby u mnie w Oławie 18 osobowy KLUB PZW WYDRA organizuje zawody wędkarskie na szczeblu Ogólnopolskim, i takich klubów, będzie więcej .
Jeżeli hodzi o twój zarzut,że PZHGP ogranicza ilość lotów do 16 to bzdura, możesz i zrobić w sezonie 100 lotów, tylko kto to wytrzyma "finansowo" i czasowo. Nasze przepisy nie ograniczają ilości lotów, tylko Regulamin o MP i GMP ma pewne ramy. U mnie w Oddziale juz się buntują, że jest 16 lotów najlepiej by było gdyby było ich 12, można z rodzinka pojechać na wakacje odpocząć miedzy starymi i młodymi. Nie dajmy się zwariować , przecież to ma być mile hobby a nie "wariactwo". Aby lotować 30 czy 35 lotów na wzór Belgii czy Holandii jesteśmy za biedni. To jest moje zdanie.
Planuję w ramach naszego REGIONU V założyć KLUB LOTÓW DALEKODYSTANSOWCH - gdyż na szczeblu Z.G nie ma kto tego zrobić były próby lecz bez efektu. Czy mi się to uda zadecydują hodowcy.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Edward

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2007 7:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za podwójny wpis wyłączyli energię, chcę dokończyć swoją myśl. Nasz Okręg Wrocław przez 4 lata uczestniczył w lotach Klubu Środkowej Europy były to loty z Le Havre - 1200 km, do Wrocławia oraz Bredy około 900 do 100km, i innych miejscowości. Odnosiliśmy wielkie sukcesy, w pierwszym roku Polskę reprezentowali Hodowcy z Częstochowy i Śląska Opolskiego, poźniej został tylko Okręg Wrocław . w jednym sezonie mój Kolega z Oddziału Oława m. Więckowski zdobył Puchar Środkowej Europy. Pierwszych 65 gołębi na liście konkursowej z Wrocławia . Do klubu tego należeli Czesi, Słowacy, Morawy, Węgrzy, Austriacy, Rumuni, Polskę reprezentował Okręg Wrocław. Po czterech latach Klub zawiesił działalność. Głównym "motorem" KLUBU był Kolega MACHA z CZECH, Roman Pająk z Wrocławia i nie żyjący WIESIEK PRYSTUPA / zginął w Katowicach no i moja skromna osoba.
Piotr Zdanowicz

WysłanyWysłany: Nie Lut 11, 2007 11:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do obrączek rodowych kolegów z Klubu w Sławnie ( obrączki 039s) to nie hodowcy z Klubu, tylko Zarząd Okręgu Pomorza Środkowego zwracał się z prośbą do ZG o dopuszczenie gołębi z takimi obrączkami do współzawodnictw PZHGP.
Motywowaliśmy ten wniosek tym, że hodowca powracający z Klubu "na łono" PZHGP miał wszystkie starsze gołębie z obrączkami 039s i byłyby one lotowo bezużyteczne.
Zarząd Główny przychylił się do prośby okręgu i sprawa jest uregulowana.
Klub w Sławnie działa nadal i nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego.
Czasy jedynie słusznej drogi chyba się skończyły, starczy miejsca dla wszystkich, a konkurencja zmusza do myślenia.
Pozdrowienia dla kolegów z Klubu w Sławnie od hodowców Okręgu Pomorza Środkowego - "Dobry Lot"
celt78

WysłanyWysłany: Pią Mar 30, 2007 11:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też mi się podobają loty dalekodystansowe i fajnie jakby u nas ktoś założył taki klub hodowców lotów dalekodystansowych.szło by lotować i w PZHGP oraz w takim osobnym klubie:)

WysłanyWysłany: Sob Cze 30, 2007 20:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy zagląda na to forum ktoś lotujący w którymś z klubów? Jak na przykład było z lotem 3VI? Zaintrygowały mnie też bardzo wyniki AS Klase2006, dziwne jest to że pierwsze dwa miejsca w każdej kategorii zajmują te same osoby...

WysłanyWysłany: Sob Wrz 22, 2007 15:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobrze by było jakby ktoś założył Klub Gołębi Dalekodystansowych . Zrobiłoby się 3 loty próbne z odległości 1 lot 200km, 2 lot 300 km, 3 lot 400 km. Po tych lotach próbnych 2 loty z odległości 800 km, 2 loty z odległości 1000 km i ukoronowaniem byłby lot z odległości pomiędzy 1000 - 1500 km. Wtedy nie przestawałbym lotować gołębiami. Zresztą teraz jak lotowałem to wyłącznie interesowały mnie loty dalekodystansowe na których mogłem się pokazać i rywalizować z różnymi mistrzami. Miałem i mam takie gołębie na dalekie dystanse do których doszedłem po wielu latach hodowli. W PZHGP najgorsze jest to, że jakby mogli to zrobią 20 lotów i dzięki temu człowiek nic z życia nie ma bo każdy weekend zajęty żeby nie opuścić żadnego lotu bowiem wiadomo , że nie lecąc jednego lotu spada się w klasyfikacji i ciężko jest poźniej nadrobić utracone pkt. Nie podoba mi się też że dwie trzecie lotów jest z odległości do 400 km i dużo osób co mają kase w połowie tygodnia tj. np w środe wywozi sobie gołębie na odległość około 100km i gołębie powracające z lotu gdy znajdują sie już w tej właśnie odległości od macierzystego gołębnika tj. około te 100km to są już jak na przysłowiowym podwórku. Takie wywożenie wiąże sie z dużymi pieniędzmi wydanymi na benzyne a nie każdego stać na to. I Ci co wywożą na takie loty próbne w połowie tygodnia z mojego doświadczenia porobili fajne wyniki natomiast gdy przyszły loty dalekie to mistrzowie pozostawali w tyle. W takim Klubie Gołębi Dalekodystansowym loty dalekie odbywały by się co 3 tygodnie żeby gołąb był w pełni sił i mógł uczestniczyć w każdym z np 5 lotów. I lotować o jakieś nagrody wtedy była by podwójna przyjemność. Jeśli zajęliby się tym odpowiedni hodowcy to możnaby było pozyskać na takie loty sponsorów. Nadać rozgłosu, że takie loty są przeprowadzane co wiązałoby się z szerokim zainteresowaniem u nas w Polsce i za granicą. Mysle, że takich Klubów powstanie coraz więcej. Płaciłoby się składke np 50zł i te pieniądze mieściły by się w danym Klubie i szłoby je wykorzystać tak żeby zaowocowały a nie tak jak jest teraz płacimy po 40zł i nic z tego nie mamy. Pozdrawiam.

WysłanyWysłany: Sob Wrz 22, 2007 15:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Takie wywożenie wiąże sie z dużymi pieniędzmi wydanymi na benzyne a nie każdego stać na to

Kolego celt , wystarczylaby jedna osoba z wiekszym samochodem , zebrac od kilku hodowcow golabki i koszty moglby znacznie spac , niz robic to w pojedynke. Chociaz jak slysze ze coponiektorzy daja na lot 100 i wiecej to chyba nie wyjdzie :).

Druga sprawa ze ja jeszce nie slyszalem zeby jakis klub specjalizowl sie tylko w dalekich lotach. Sa hodowcy , ktorych znam osobiscie ktorzy daja tylko i wylacznie na dalekie dystanse minim 750 - 800 km. No ale byc moze powstanie taki klub , tylko czy byloby duze zainteresowanie na takie loty ? Chodzi o zaintersowanie wrejjonie zeby nie bylo wielkich roznic. Czy tak sie da ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autoraNumer GG Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Sob Wrz 22, 2007 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko się da. Są właśnie hodowcy co lubią loty tylko do 400 km i są hodowcy co lubią loty dalekodystansowe. I w takim Klubie nie musi być 10 000 tys członków wystarczy na popczątku 100 osób i już byłoby ciekawie. W mojej miejscowości byłyby już jak na razie 3 osoby tzn ja Kolega który już nie lotuje w pzhgp oraz 3 osoba Kolega Który przeniósł się do innego oddziału. A jakby takie coś zrobić na szerszą skale to osób byłoby znacznie więcej. Na razie nikt o tym nie mówił szerzej toteż narazie nie ma chętnych.

WysłanyWysłany: Sob Wrz 22, 2007 18:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Był już na śląsku klub miłośników lotów dalekodystansowych, jego tradycje podtrzymuje "Radzionków", kwestią czasu jest rozwój tego typu przedsięwzięć. Od przyszłego roku już ruszają "LOTY NARODOWE" w Polsce.

Ostatnio zmieniony przez sylwek dnia Nie Wrz 23, 2007 10:29, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oby loty narodowe wypaliły,bo na razie to tylko wiemy,że mają być i tyle.Nic nowego na temat terminów,miejsc itp.Ale pożyjemy-zobaczymy.
HodowcaPl

WysłanyWysłany: Sro Kwi 06, 2011 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

podobno w toruniu jest klub daleko dystansowy prowadzi go wspolnie z innymi hodowcami CEZARY HALAT I WALDEMAR WOJCIUK CZOLOWI HODOWCY OKREGU TORUN,klub jest 2?3rok uwazam ze kluby to fajna sprawa szkoda ze ja narazie nie moge uczestniczyc w tym klubie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: