Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Paź 19, 2017 21:56 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jonizacja wody
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Kwi 18, 2015 18:14
PostTemat postu : Jonizacja wody
Odpowiedz z cytatem

Koledzy poruszyli znaczacy temat podawania elektrolitow przed lotem . Nie zostal on jednak do konca wyczerpany uwazam ze zasluguje na szersza dyskusje.Zachecam Kolegow do wymiany opini.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
waldix

WysłanyWysłany: Sob Kwi 18, 2015 20:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.temat dla mnie jest b.trudny.zalecaja stosowanie przed lotem.ale ponoc golab sie nie poci,elektrolitow nie wydala,gdzie jest prawda.pozdr.
rav_poraj

WysłanyWysłany: Sob Kwi 18, 2015 20:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

waldix ma racje ciężką sprawa wszystkie firmy zalecają podawać w dzień koszowania i dzień wczesniej ja w dzień koszowania podaje czysta wodę.
podasek

WysłanyWysłany: Sob Kwi 18, 2015 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

proces pocenia związany jest z chłodzeniem organizmu....gołąb robi to za pomocą górnych dróg oddechowych i worków powietrznych.... elektrolity nie są ściśle związane procesem pocenia chodĽ po części można znaleĽć tam jakieś elementy wspólne.... wiele pierwiastków i substancji natomiast jest wykorzystywanych do procesów wytwarzania energii, zbijania mleczanu i ogólnej restytucji i myślę że tutaj jest esencja tematu... elektrolit elektrolitowi nie równy i tutaj jest drugie dno tego tematu....
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 3:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No wlasnie Kolego Podasek moze nalezy zaczac od tego tj.rodzaju elektrolitu.Elektolit powinien byc zbilansowany dla organizmu golebia i tu nalezy kupowac produkty firm renomowanych popartych badaniami.Zadna firma krzak nie jest w stanie tego wyprodukowac.Tak samo podawanie srodkow zastepczych /np.dla koni/o wiekszym stezeniu moze przyniesc odwrotny skutek.To ze golab pocztowy jak kazdy organizm zuzywa elektrolity podczas treningow i lotow to nie podlega dyskusji.
arti1982arti

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 5:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja w dniu wkładania również podaje czysto wodę.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 5:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie podaje ,nie zawsze i nie jestem swiecie przekonany ze postepuje prawidlowo dlatego pojalem temat.Zauwazylem jednak ze jak golebie sa w formie i ostro tranuja to przy wyzszych temperaturach po podaniu elektrolitu ich wyniki lotowe sa lepsze.Naturalnie podaje elektrolit renomowanej firmy i w zalecanych dawkach,raczej mniejszych.
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 6:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy a jakie elektrolity podajecie?chodzi mi o konkretna firmy i nazwy
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 6:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego raczej to napisze Ci na pw., aby nikt nie posadzil o reklame i nie wywolywac niepotrzebnej dyskusji co do jakosci wskazanego produktu.Jakos widze ze Koledzy nie chca sie wypowiadac na ten temt,a moze to jakas tajna bron, co wiekszosc mistrzow chce zachowac dla siebie,ten kto tak mysli nie wie duzo.Widze wiecej wpisow pod reklama Ryszarda T i w slowach krytyki jak konkretnych tematach.
podasek

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 9:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Wiarus jedyna tajna broń to bardzo dobre gołębie i praca z nimi....;)..praca codzienna a nie jak ktoś się obudzi do wielkiego dzwonu:)- ale ty to wiesz)....elektrolit to żadna tajna broń tak jak reszta tych wszystkich środków...ja w ogóle sadze że środki są dla osób które rozumieją ich działanie, potrafią patrzeć się na swoje stado, warunki pogodowe i odpowiednio reagować.... jeżeli tego nie potrafimy lepiej ich nie podawajmy;) z góry informuje, że jak to co na środki wydamy - przeznaczymy na bardzo dobra karmę efekty będziemy mieć o wiele lepsze. Dla mnie elektrolit, witamina to kolejny skład chemiczny a firma albo jest wiarygodna, albo taka jak ostatnio reklamował tomek nie wiadomo skąd i nachalna....więc nie bójmy się podawać nazw produktów... ja uważam za elektrolity godne uwagi to min: atp prima ( oraz inne rodzaje), zielony naturala, belgasol, glut-amin i jest jeszcze tego dużo dekstratonick czy inne. W naszej hodowli rozgraniczamyśśśśśśśśśśśąąąąą elektrolity na powysiłkowy i przedstartowy. Każdy ma inny skład i każdy ma inne działanie.... elektrolit powysiłkowy ma za zadanie doprowadzić organizm do jak najszybszej odbudowy energetycznej a w dalszej czę?ci dnia do odbudowy mineralno -jonowej. Elektrolit przedstartowy ma na celu główne zmagazynowanie rezerw energetycznych w mię?niach naszych pupili a w skrócie pisz?c zmagazynowanie glikogenu mię?niowego, który jest głównym paliwem jako aminokwas do wysiłku ...nie ma produkcji glikogenu rozpoczyna się faza zakwasu i klapa po czołowych konkursach a jak za daleko do domu to i po pupilu. Ogólnie powszechna tajemnica jest także, że w maratony podaje się belgasol czy witamine b-compleks. Tylko dlaczego to robimy to już nie wiemy. Odpowiedz jest prosta bo nie rozumiemy tego co robimy a lepiej żeby?my się zastanowili raczej jak karmić a nie jaki elektrolit podać bo to uzupełnienie klimatu;). Na zakończenie powiem jeszcze jedno maraton w upale 35 stopni pod wiatr jest ogólnym nieporozumieniem - to już zrozumieli dawno Niemcy i inne nacje.... ale jak już latamy te nieporozumienie to nawet żeby?my podali cudowny elektrolit i nie wiadomo czym nakarmili to jeszcze musimy mieć zawodnika który ma do tego predyspozycje i będzie w tych ekstremalnych warunkach po prostu zapier.....!!! a najczę?ciej takie gołębie tutaj wszyscy chc? kupić za 100 czy 200 złotych ba nawet 50;) To tak jak z bardzo dobrym sprinterem o innych predyspozycjach ..... zastanówmy się koledzy nad tym i po prostu zacznijmy nabywać bardzo dobre gołębie i one zaznaczam nie kosztuj? 100 zł.... zróbmy im bardzo dobra wentylacje, dajmy im bardzo dobra karmę a nie pszenice bk i trochę kukurydzy ( jak większo?ć) a dopiero zastanawiajmy się jaki to im cudowny ?rodek podać a tutaj wszyscy zaczynaj? na odwrót.... to tyle o elektrolitach - tajnej broni;):):) A jeszcze jedno elektrolitami Ľle podawanymi najpro?ciej zabić nerki a co za tym idzie formę lotow? jak i samego pupila... to tak jak z ludĽmi - widział kto? sprintera lub wytrzymało?ciowca z nerkami na dializie??? ja nie...dobry lot
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 11:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Twoja koncepcja napewno jest ciekawa .Golebie wiadomo hodowca tak samo karma ,ale dzisiaj wszyscy liczacy sie gracze na tym bazuja i jakby nie podawac suplementow i witamin szczerze mowiac na dzien dzisiejszy nie wiele osiagnie sie w tym sporcie.Znam ludzi co wydaja na same suplementy po 3000.Mnie udaje sie zamknac w 500zl i jeszcze cos ugrac.Elektrolit dzisiaj to podstawa kazdej hodowli ,jednak czy stosowac go przed lotem nie jest do konca stwierdzone.
podasek

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Wiarus mylisz się elektrolit to tylko jeden ze środków... najważniejsza jest karma i odpowiednie karmienie...suplementacja ok ale nie przesadzajmy. Napisze inaczej znam osobę, która w tym sporcie nie podawała żadnych elektrolitów przez cały sezon praktycznie i żadnej skomplikowanej suplamentacji i zdominowała zawody w Polsce oraz była w czołówce na wystawie ogólnoświatowej.... nazwiska nie wymienię bo pisze się to jakoś lekko po chińsku;) hehe ( pozdro stary;). Z drugiej strony taka sytuacja kolego Wiarus - jesz średnio a suplementujesz się cudownymi środkami, ale tak do końca nie wiesz po co... i co sadzisz, że wygrasz z tym co je bardzo dobrze? ....ja odpowiem ci nie wygrasz bo ten co je bardzo dobrze szybciej się suplementuje z jedzenia i ma więcej energii do treningu..... jeszcze jedno w sporcie branie supli nie jest bezkarne - w dupę dostaje wątroba, nerki - lub może inaczej zawsze w jakiś sposób są nimi obciążone.... po drugie danyśśśśśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąą suplement ma swój próg i zakres działania ...przy kolejnym cyklu nie będzie już tak skuteczny jak dawniej.... więc w sporcie zawodowym po każdym cyklu następuje czyszczenie organizmu żeby wrócić do dawnego zakresu oddziaływania bodĽców ( co na dłuzsza mete i tak jest nieosi?galne i trzeba wchodzic w lepsze kopyto;).... no chyba, że kto? ma druga w?trobę w lodówce i jakie? tam nerki gratis.....więc reasumuj?c nie ma cudownych elektrolitów.... suple pomagaj? w sporcie ale podstaw? s? cechy dziedziczne, wiedza kiedy je podać i kiedy ten organizm wyczy?cić, kiedy dać je?ć do syta a kiedy je?ć lekko żeby nie spiepszyć przemian energetycznych.... kolego wiarus wybacz, że na tym poprzestanę, ale jak zauważyłe? jaka? dziwna cisza się tutaj zrobiła.....hehe ja powiem ci tak jedni maja sekrety bo Józek tak powiedział a dlaczego , kiedy i po co to już nie wiem.... drudzy milcz? bo co? tam wiedz? a kolejni nic nie wiedz? ale ci?gle co? daj? w nadziei, że będzie lepiej;)... jest jeszcze jedno ale hehe.... mistrzem polski nie bylem, na olimpiadzie gołębia nie miałem, więc niech może wypowiedz? się mistrzowie... co jak dlaczego?:)....pozdrawiam bo ja tam gówno wiem;) Pytanie pozostanie jednak inne czy ci mistrzowie co? wiedza czy leca na ?redniakach w swoich oddziałach i fajnych conficjentach?... ja uważam że jednak cos tam musza wiedzieći jakie? gołebie tam mieć?redniaków też ;) hehe .... pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 16:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Podasek chyba wiem kogo masz na mysli ,ale nie chce zabrac glosu.Trudno dyskutowac na takie tematy bo do tego potrzebna jest wiedza.Nie chce ciagnac juz tego tematu ,widocznaie nie jest az tak istotny.
Pozdrawiam
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 17:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no i wlasnie to jest problem tego forum,jak jest temat powazny durzo osob by sie dowiedzialo na ten temat i wogole to tu jest BETON,a jak komus do walic to po 5 stron jest rozpisane.
podasek

WysłanyWysłany: Nie Kwi 19, 2015 18:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego wiarus temat jest istotny bo graja tutaj elementy jak w każdym sporcie.... ja odpowiem ci tak elektrolit przedstartowy na pewno jest bardzo ważny ale powinno podawać się go z wyprzedzeniem tj czwartek piątek żeby nie zaburzać pobierania karmy głównego nośnika energii w organiĽmie naszych pupili... jest jeszcze więcej ale bo i nie zawsze;)....ale do tego trzeba flaszki kumpla i miłej atmosfery.... ja na pewno powiedziałem w swoich wpisach wcześniejszych bardzo dużo....i nie są to dyrdymały wyssane z palca ale oparte na wynikach....uprzedzając pytanie jakie to wyniki?:) odpowiedĽ brzmi niewiarygodne;) dobry lot;)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: