Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Lis 18, 2017 15:56 Zobacz posty bez odpowiedzi
szczepienie golebi
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stasko55

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 17:39
PostTemat postu : szczepienie golebi
Odpowiedz z cytatem

witam kelegow hodowcow wsprawie szczepienia golebi bo oile ja wiem ze sie szczepi w szyje i to w kierunku tulowia moj kolega szczepi w piers prosze o odpowiec czy to dobrze jest tak szczepic i czy to ma dobry efekt tego szczepienia z tego co wiem to po takim szczepieniu niemial zadnych powiklan prosze o szera odpowiedz.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ireneusz-74

WysłanyWysłany: Czw Maj 21, 2015 18:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zacytuję mojego weta;gołębi pocztowych nie szczepi się w mięsień piersiowy,gdyż po iniekcji pozostaje częściowa martwica tkanki a u gołębi sportowych jest to niewskazane.
jacek333

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 5:25
PostTemat postu : szczepienia
Odpowiedz z cytatem

Szczepienia to poważna sprawa jak się nie potrafi to trzeba poprosić weterynarza o pomoc bo to jest osoba kompetentna zawsze wszystkie sprawy które nie znamy pomoże wytłumaczy często są to proste sprawy też podstawa hodowli jest robienie wymazu choć 4 razy w roku .
waldix

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przy polskich szczepionkach typu salmovir i mykosalmowir szczepimy w skore szyji.przy columbie jest dowolnosc..szyja lub w miesien oiersiowy.ja osobiscie od 7 lat szczepie w klate.nigdy sie nie zdarzylo by ktorykolwiek mlody mial objawy paramykso po takim szczepieniu.uszkodzenia miesnia piersiowego po takim szczepieniu nalezy wlozyc miedzy bajki,chyba ze ktos pomylil igly i szczepil ta do wyciagania szczepionki z flakonika.pozdr
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 15:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolega zaszczepil w piers to zmarnowal cala druzyne lotowa i drugi rok juz nie lotuje,a byl czolowym hodowca oddzialu.Nie mam pojecia skad przychodza takie pomysly.Szczepienie pod skore jest bezinwazyjne ,wiec po co te inowacje.
waldix

WysłanyWysłany: Pią Maj 22, 2015 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol wiarus to nie sa innowacje.tak stoi w instrukcji od producenta szczepionki columba.w szyje lub w miesien piersiowy.nie jest moim zamiarem wprowadzanie w blad ani promowanie jakichkolwiek produktow.ja po prostu tak robie od lat i jestem zadowolony.kiedys stosowalem inne szczepionki ale wedlug mnie ta jest najlepsza.pozdr.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Maj 23, 2015 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.Waldix ja Ci wierze ,ale mowie jakie byly skutki szczepienia u mego kolegi i niechaj czytajacy zdecyduja jak szczepic golebie sportowe.pozdr.
Kamil1234

WysłanyWysłany: Czw Cze 11, 2015 10:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja się ogólnie przestawiam na to żeby samodzielnie szczepić, zastanawiam się tylko nad wyborem strzykawki, bo nie chce mi się już płacić wetowi za szczepienie...jakie macie strzykawki jeśli sami szczepicie? Ja znalazłem taką niemiecką na igłę 0,8 x 10 mm (z tego co już się orientowałem to taka standardowa na gołębie)Ssprawdzi się ok, kupował ktoś może taką:
http://www.ecoagra.pl/produkt-24-Strzykawka-automatyczna-HSW-Eco-Matic-dla-golebi-dawkowanie-01-1-ml.html ??:)
pulsar41

WysłanyWysłany: Czw Cze 11, 2015 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Firma dobra,tylko zakres od 1 do 3ml.
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 5:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie odświeżamy temat:znalazłem taki wpis kolegi jaro0106

"Szczepionki gotowe można przechowywać jeżeli ją nie rozszczelnimy tzn. nie zerwiemy gumowego korka a tylko się w niego wkłujemy. Szczepionki żywe z oddzielnym adjuwantem np. szczepionka na ospę należy wykorzystać natychmiast 1-2 h"

A moje pytanie jest następujące, czy ktoś z kolegów używa tak szczepionki?
I czy weterynarz podbije spis starych gołębi jeżeli np.kupię szczepinke 100 dawek wykorzystam 50 dawek w czerwcu przechowam w lodówce i następne 50 dawek wykorzystam w grudniu szczepiac golebie stare na nastepny sezon?
jaro0106

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 8:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Od tego trzeba zacząć że lekarz nie powinien dać szczepionki do ręki hodowcy tylko sam ma obowiązek zaszczepić gołębie więc cała reszta to mniejsza lub większa fikcja czy podbije czy nie podbije.

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 8:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to jestem zaskoczony, że wet.nie może dac szczepionki do ręki.nigdy nie słyszałem o czymś takim.
wiem ze (i tak jest) hodowcy umawiaja się po 2 po 3 i szczepia razem a po pieczątkę jedzie się w późniejszym terminie.
mario1111

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 9:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszych czasach liczy się tylko kasa, jeżeli wet. nie sprzeda nam szczepionki to kupimy u innego.
Ja uważam, że jak napoczniemy już szczepionkę to należy ją wykorzystać w ciągu kilku godzin(tak jest napisane w ulotce), albo zwyczajnie wyrzucić - można kupić w mniejszych opakowaniach (parę groszy drożej wychodzi), ale bez ryzyka, że coś zaszkodzi gołębią.
Jak ktoś chce oszukać to i tak to zrobi (nie szczepiąc gołębi i mieć podbite papiery) tyle tylko, że on oszukuje samego siebie!
jaro0106

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 10:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proste idźcie do lekarza i powiedzcie ze chcecie kupić szczepionkę na wściekliznę dla psa do domu żeby sami zaszczepić jak myślicie co wam powie.
Niestety hodowcy to inny typ pacjenta i lekarz woli sprzedać jak nie sprzedać i stwarzać problemy .

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2016 11:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W przypadku szczepionek lekarze nie sprzedają ich osobom prywatnym. Co innego w przypadku innych lektów, które można zakupić także w aptece.

Ostatnio zmieniony przez PannaHelka dnia Sro Sty 20, 2016 15:52, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: