Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lip 13, 2020 11:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jaka jest najlepsza seria lotowa ...........?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
celt78

WysłanyWysłany: Nie Mar 04, 2007 13:03
PostTemat postu : Jaka jest najlepsza seria lotowa ...........?
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do Kolegów hodowców jaka według was jest najlepsza seria lotowa? U mnie w oddziele kiedyś była seria 15/15, a teraz jest seria 20/10. Moim zdaniem przy serii 10/10 Ci mistrzowie nie uciekli by tak za bardzo słabszym hodowcom, nie było by takiej wielkiej róznicy pkt. Prosze o wasze komentarze na ten temat. Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Nie Mar 04, 2007 15:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zmniejszenie dystansu pomiędzy poszczególnymi hodowcami w pierwszej kolejności powinno polegać na podniesieniu poziomu hodowlano lotowego przez tych dla których ten dystans wydaje sie zbyt duży. ,,Mańdrowanie,, przy ustalaniu zasad współzawodnictwa na niewiele tu się zda.Niewatpliwie przy zmniejszeniu ilosci gołębi punktujących większa grupa otrzymuje szanse wyrównanej rywalizacji tylko do czego to prowadzi ? Mozna ustalić 5/2 (1 czy 2 niezłe gołębie kazdy wyskrobie) wtedy szanse się wyrównają?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Nie Mar 04, 2007 15:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Seria 10/10 będzie preferowała mniejsze hodowle gołebi. Prędzej będzie takiemu wybrać tą 10 z 40 czy 50 sztuk na spisie niz wybrać 20 bo tylu dobrych ja nie mam przy 50 gołębiach na spisie. Natomiast tym hodowcom, którzy na spisie mają około 100 gołębi, a jest ich sporo będzie trudno zrobić z każdego lotu całą 10, jest wtedy szansa na dogonienie takich hodowców. A przy serii 20/10 u nas jest hodowca, który przez 14 lotów miał 10. Nawet jak już była kiedyś seria 15/15 to z 3 razy udało mu sie zrobić całą tą 15.
Moim zdaniem serie lotowe powinny być wszedzie te same to wtedy bym się z tym zgodził.

WysłanyWysłany: Nie Mar 04, 2007 16:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może to by było dobre jednak ,,demokratycznie,, kto ma wpływ na wybór serii wybiera tą która mu bardziej odpowiada
kawa józef
Gość

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 4:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

loty do 350km seria 50/7 loty powyżej 500 km seria 20/5 loty pow.800 km 10/3 liczą się punkty GMP dla wszystkich równe szanse
Powrót do góry
czerwiec06

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 15:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanuję demokratyczny wybór, ja natomiast jestem za jak najmniejszą serią typowaną np.10/10,8/8,5/5, 3/3 procentowo zwiększa to udział hodowcy w zdobyciu tytułu,zmusza do pracy nad sobą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Karol_0282

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 16:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas seria jest 5 z 50 i nikt nie narzeka.Dla mnie seria jest obojętna.

irek0414

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 16:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

WitaM!
Panie Karolu panu wszystko jedno bo pan nie lotuje. A ma już pan może gołębie?
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Karol_0282

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 18:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

irek0414 napisał:
WitaM!
Panie Karolu panu wszystko jedno bo pan nie lotuje. A ma już pan może gołębie?
Pozdrawiam
A może jeszcze pan powiedzieć co mam,a czego niemam ??Bo ja chyba sam wiem lepiej co mam,a czego niemam !Dobrylot.

barkley

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hehe dokladnie, czy ktos lotuje czy nie , jest taka mozliwosc ze wie wiecej ni8c taka osoba ktora lotuje tylko a moze za 10 lat , pumk widzenia czasami zalezy od punktu siedzenia , widzenia lub zrozumienia
czasami jest tak ze 10 moze byc lepsze niz 200 , pozostawiam do przemyslenia , pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
darek77

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2007 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mojm zdanie serie powinismy układac wzaleznosci od poziomu oddziału !!
Ja znam takie oddziały gdzie na 120 człnków dwóch ludzi ma komplet konkursów przy seri 5/50 . Przykre ale prawdziwe !!

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2007 0:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to w takim wypadku najlepsza seria byla by 10/5 ?? czy seria zrowna szanse wszystkich? chyba nie bo jak ktos ma slabe golebie to i tak nie zrobi serii
nie liczy sie ilosc a jakosc ale niektorzy dalej slepo patrza...

ale ale aleoooo Nasz Ruch Chorzow tylko on...
celt78

WysłanyWysłany: Sro Mar 07, 2007 13:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podoba mi sie pomysł Kolegi "Czerwiec06", że jest za jak najmniejsza serią typowaną np 10/10, 8/8, 5/5, 3/3.Podzielam jego zdanie, daje to więcej do myślenia hodowcom w wytypowaniu takiej serii.

WysłanyWysłany: Sro Mar 07, 2007 13:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jestem przeciwny serom gdzie jest np 20/10, 10/5 bowiem na jeden konkurs punktowany lecą dwa gołębie i hodowcy, który posiada dużo gołębi jest wtedy łatwo bez żadnego myślenia wytypować tą 20/10, czy 10/5 w przypadku zagranicznych lotow jak jest u nas, natomiast niech spróbóje wytypować 10/10 bądĽ 5/5 z 50 gołębi to wtedy nie zawsze zrobi komplet punktowanych konkursów.

Gość

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2007 21:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja jestem za seria 10 -10 typowanedlatego gdyz zwieksza to szanse malych golebnikow i latwiej jest wytypowac prawdziwego mistrza gdyz wtedy musza byc dobre ptaki i dobry hodowca natomiast ser 20 -10 to to juz zalezy wiecej od szczescia wtedy musza byc juz tylko dobre golebie
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: