Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 9:07 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołębnik wentylacja
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
trp

WysłanyWysłany: Nie Lip 05, 2015 18:00
PostTemat postu : Gołębnik wentylacja
Odpowiedz z cytatem

Witam czy jest jakaś zależność co do wymiarów wentylacji a m2 gołębnika? Chce zrobić wentylację, gołębnik murowany, na poddaszu domku gospodarczego, wylot na północ.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
syrtyr

WysłanyWysłany: Nie Lip 05, 2015 20:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko metodą prób i błędów. Każdy gołębnik jest inny ,inaczej działa wentylacja. Wiem po sobie, miałem też taki problem. Dużo pytałem , oglądałem różne filmy,az znalazłem odp. Przyjęte jest że na jeden przedział 2x2x2 jeden wlot i wylot np:komin. Chociaż ja mam u siebie w takim przedziale mam 2 kominy i przeciągu nie ma.
jacek333

WysłanyWysłany: Pon Lip 06, 2015 4:38
PostTemat postu : Gołębini podasze
Odpowiedz z cytatem

Witam gołębnik podpasze też ciekawy jestem z czego jest dach pewnie dachówka , owszem podzielony na sektory jak kolega napisał . Kierunek wylotu wschodni zile południowo zachodni jest najlepszy dużo powietrza dach nagrzewa się bardzo szybko tak wentylacja kominkowa lub szczyty budynku siarkowane okna . Jak najwięcej powietrza musi być bo ptaki będą cały czas chore . Troszkę światła też musi być , ale na poddaszu są dobre budynki bo suche . :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: