Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 20, 2019 9:26 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ilość lotów w ciągu sezonu...
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
celt78

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:42
PostTemat postu : Ilość lotów w ciągu sezonu...
Odpowiedz z cytatem

Jaka ilość lotów powinna być uważana za optymalną? Bowiem w sezonie 2006 mieliśmy 16 lotów i w 2007 też ma być 16 lotów moim zdaniem jest to stanowczo za dużo!!! Po pierwsze wyczerpuje to niepotrzebnie gołębie, po drugie 5 czy 6 jest lotów z takiej samej miejscowości a co najważniejsze to nie ma nawet czasu kiedy pojechać na urlop i sobie odpocząć.Fajnie jakby było 10 lotów zqaczynając od 100km a kończąc na 1000 km.i też byłoby dobrze.

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem optymalną liczbą lotów w każdym oddziele na stare powinno być od 12-14 lotów i na młode 4-5 i każdy hodowca byłby wówczas zadowolony.

celt78

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To albo 12 albo 14? :)) Moim zdaniem czym mniej tym lepiej ( oszczędność czasu i pieniędzy)

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 11:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to zgodnie z tym co proponujesz 1 na stare i 1 na młode,najlepiej łączony tak koło końca sierpnia.Rozdanie nagród w tą samą niedzielę i do zobacznia za rok :-)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 11:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To Ty powiedziałęś a nie ja żeby na stare i na młode po 1 locie. Ja stwierdziłem żeby najlepiej jak ich było 10 lotów na stare a nie 16 jak to ma miejsce. Nie wiem jak Ty Kol Bogusławie ale ja pracuje i ucze się i też mam ochote sobie odpocząć między lotami a nie jest to tak że złapie się obojętnie jakiego gołębia do kosza tylko trzeba posiedzieć w gołębniku i poobserwować ptaki i cały czas się odpowiednio nimi zajmować i kiedy tu wygospodarować czas na inne rzeczy?

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 12:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja też uważam że powinno być 10 lotów zgadzam sie całkowicie z celt78 zacząć od 100 i skończyć na 1000.
Ale my możemy sobie tylko tak popisać i nic więcej.

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 12:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może jeszzce i inni zmądrzeją i w najbliższym czasie doczekamy się skrócenia lotów no ale narazie możemy tylko pisać. W ZG są chyba sami emeryci i renciści którzy nie mają co z czasem robić i im jakby szło to najchętniej jakby loty rozpoczynały się w marcu, a kończyły w listopadzie:P

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 14:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A kto wam kazał Koledzy brać udział we wszystkich lotach?Chcecie 10-proszę bardzo ,już dzisiaj można wybrać te 10 i to w kategoriach ,które Wam najbardziej odpowiadają.Ja już się dawno z tym pogodziłem,że dużo czasu dla gołębi będę miał dopiero na emeryturze.A czy ktoś w Belgii żali się ,że za dużo jest lotów?
123

WysłanyWysłany: Sro Mar 28, 2007 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kategoria ,,O,, która jest dla 90% jedyną wymierną w której mogą się realizować ponieważ wyliczana jest ze wszyskich lotów mobilizuje do rywalizacji i uczestnictwa we wszystkich lotach a może nastawić się np> na kat A czy B zrobić 8-9 lotów i zostać Mistrzem Polski ? Można nastawić się na C lub M wtedy jest jeszcze mniej lotów ? jak się chce wszędzie być wysoko to raczej nigdzie się nie uda
celt78

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 8:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Małysz jakoś wszędzie pod koniec sezonu był i wygrywał indywidualne konkursy i zdobył małą kryształową kule w lotach i dużą za zdobycie pucharu świata a też sam do końca w to nie wierzył. Więc wszystko jest możliwe tylko trzeba być wytrwałym i pracowitym:)

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 17:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Celt ty się zastanów czy chcesz być wytrwałym i pracowitym czy leniem i odpoczywać.Jak nie masz czasu a chcesz odpoczywać to załóż rybki akwariowe i wtedy kup wędkę usiądż na łóżeczku robaka na haczyk i odpoczywasz jak Panisko.
celt78

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 17:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Ryszardzie zrób tyle co ja a będzie dobrze praca dziennie po 12 godzin w prywatnej firmie budowlanej , weekendy studia , i prtaca hodowlana dalej juz nie wyliczam.........

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolega Bogusław zadał Ci pytanie kto Ci każe brać udział we wszystkich lotach? A ja Cię zapytam czy ktoś Cię zmusza do tego żebyś hodował gołębie? Jeśli nie to po co hodowac jak się nie ma dla nich czasu? Pozdrawiam
celt78

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 18:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja mam czas na wszystko i podołam wszystkiemu, a że powiedziałem, że dobrze by było jakby lotów było mniej to moje prywatne zdanie.
A jakby było ich 20 to też dam rade brać udział we wszystkich bowiem chce osiągać jak najlepsze wyniki. To masz podobnie jak w pracy owszem mozesz pracować 8 godzin ale wtedy nie zarobisz i tez masz wybór czy pracowac 8 czy 12. A z lotami no choćby przy 16 lotach nie włóż gołębi na 1 tylko lot a zobaczysz jak zlecisz na dół na liście:P

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 18:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uważam że 16 ltów to jest dla dobrych hodowców którzy chcą walczyć o mistrzostwo/okręgu,polski/.Pozostali hodowcy powinni starać się o zamknięcie jakieś kategori A,B.C i zobaczy jak to jest trudne a przedewszystkim kat.A.Plan lotów jest ustawiony że możemy wybrać loty do poszczególnych kat. Wtedy mamy kilka dni wolnych i mozemy poświęcić je dla rodziny i ot chyba chodzi.Pozdrawiam.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: