Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lis 15, 2019 15:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
UPOWAZNIENIA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
darek77

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 9:04
PostTemat postu : UPOWAZNIENIA
Odpowiedz z cytatem

Witam !!
Mam pytanie , czy Zarząd Okręgu moze zakazac lotowanie gołebiami z upowaznieniami ??

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 9:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem chyba może jeśli znajdzie się właściciel pierwotny gołębia i zwróci się z takim wnioskiem do zarządu okręgu i przyniesie prawdziwą karte własności tożsamości tego gołębia.
Już kiedyś wypowiadałem się na ten temat, że jestem przeciwny żeby ktoś wydawał na mojego zagubionego gołębia upoważnienia i żeby ktoś inny lotował moimi ptakami. Co innego jak osoba do której wszedł moj gołąb zwróci się do mnie z prośbą o wysłanie mu karty tożsamości to ok wyśle mu ją oczywiście jeśli to nie będzie po paru latach.

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 12:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego celt78 podzielam twoje zdanie !!
Jestam prezesem sekcji i hodowcy zadają mi to pytanie cały czas, bo u nas wogóle nie można lotowac w tym roku gołebiami z upowaznieniem !!
Pytam tylko czy to jest zgodne z regulaminem bo nie moge znalesc zmianki na ten temat ,czy okregi mogą zakazac lotowania tymi gołębiami.
POZDRAWIAM !!

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 12:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak sie składa,że też jestem Prezesem Sekcji:) A nie byłoby lepiej jakby hodowcy z Twojej Sekcji posiadający upoważnienia na przybłąkane gołębie zgłosili by się do macierzystych oddziałów skąd pochodzą owe gołębie i dowiedziawszy się od jakich hodowców one pochodzą i poprzez kontakt z tymi hodowcami dogadaliby się co do kart tożsamości???
Pozdrawiam.

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 13:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego celt 78 !!
też ich do tego namawiam ,spisy zaczołem już przyjmować wczesniej ,a decyzja zapadła dwa tygodnie temu !!
sam wiesz jak jest łatwo wytłumaczyć coś niektórym z hodowców. !!
Odrazu padły zarzuty że to niezgodne z regulaminem więc pytam !!

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego darku 77 odsyłam Cię na poniższy link
http://www.pzhgp.pl/forum/viewtopic.php?t=1419

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 16:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak sie składa,że też jestem Prezesem Sekcji:) A nie byłoby lepiej jakby hodowcy z Twojej Sekcji posiadający upoważnienia na przybłąkane gołębie zgłosili by się do macierzystych oddziałów skąd pochodzą owe gołębie i dowiedziawszy się od jakich hodowców one pochodzą i poprzez kontakt z tymi hodowcami dogadaliby się co do kart tożsamości???

wiesz kolego jezeli ty jestes prezesem to ja sie troszke dziwie temu ( a wrecz niezbyt mi sie chce w to wierzyc ) , wypisujac takie pierdoly az rece opadaja ,
Najpierw przydaloby sie wypuscic ptaka i zobaczyc czy wroci , nastepnym skontaktowac z wlascicielem ptaka a pozniej martwic sie o upowaznienie , jezeli nie znajdziesz wlasciciela to wtedy ok mozna starac sie o upowaznienie , a ty chcesz zeby teraz jak ktos dostal upowaznienie zeby znalazl wlasciciela a ten zeby bez problemow wyslal ci karte tak? i jeszcze na dodatek zeby pewnie wyslal rodowod hahaha . no stary sorki ale jak ja bym byl takim hodowca do ktorego gosc dzwoni z czyms takim to wysmialbym go od razu a pozniej staral sie odzyskac mojego golebia.
Uprzedzajac jakies zgrzeyty chce powiedziec ze inaczej sprawa by sie miala jakby najpierw sie ze mna skontaktowal taki ktos i powiedzial ze golab jest tam i tam ( powiedzmy ze daleko) , koszty przesylki czy odbioru osobistego nie oplacaby sie zupelnie wtedy ok- karta wyslana i nie trzeba sie wtedy nawet starac o upowaznienie .
A nie od dupy strony zaczynac :) i pewnie jakby ktos nie wyslal tej karty to pewnie wielkie oburzenie by bylo na forum :)
pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 16:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Barkley chyba mnie nie zrozumiałeś!!! Kolega darek 77 pisze, że u nich w oddziele w tym roku nie można lotować gołębiami z upoważnieniami!!! I też mi sie podoba takie coś, że nie wolno nimi lotować!!! I pytam go natomiast czy nie lepiej jest porozmawiać z hodowcami tych oddziałów z których pochodzą gołębie???? a nie załatwiać sobie upoważnienia!!! Do mnie w styczniu dzwonił gość z oddziału Lyski ze moj młody jest u niego i jest to samczyk a on ma mało samców , wiedziałem po co dzwoni i mówie mu niech panu będzie wyśle panu karte tożsamości ale jakbym sie dowiedział ze facet bez powiadomienia mnie wyrobił sobie upoważnienie to mu go odbiore choćby jechać 500 km po niego!!!
Barkley troszke mi ciśnienie dĽwignąłęś,dobrze ze mam piwko na biurku :)

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 16:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A dodając jeszcze ja nie trzymam żadnych obcych gołębi i nie zamierzam bowiem mam własną linie i nie potrzebuje obcych natomiast zmęczonego i spragnionego ptaka z lotu nakarmie i wykuruje.

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 19:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:) no wiec trzeba bylo tak od razu , a jie owijasz tu w bawelne , sprawa dla mnie przynajmniej jest prosta jak drut , zarzad glowny na pewno takiego zakazu nie mogl wydac , bo jezeli by to zrobil zakrecilby kurek z ktorego leci kaska , a wiec to wymysl tylko i wylacznie jakiegos samodzielnego i nieugietego szeryfa :).
kolego celt78 ja juz niejedno powiedzialem na temat tych upowaznien i mysle ze mozna tu mowic wiele ale i tak niczego sie nie zmieni , jest po prostu zwykly burdel i to jest bardzo trafne okreslenie, bo ogolnie ZG przy tym takich samych wplywach ( a moze i ciut wiekszych) mogl zrobic naprawde porzadek z tym wszystkim , no ale komu sie chce?
pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
darek77

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2007 22:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam !!
panowie czytając wasze wypowiedzi ,popieram wasze poglady !!
tylko facet mnie pyta konkretnie zapłacił za upowaznienie, lotował tym gołebiem dwa lata. ZG. mu pozwolił a my nie !! on pyta czy to jest zgodne z regulaminem. On twierdzi ze ZG. ma większa władze jak okreg czy oddział !! mało tego gosć tak zdesperowany i twierdzi że cała akcja upoważnienia to przekręt.Tak na marginesie to nie bardzo rozumiem co miała wnieśc oprócz kasy ta akcja!!

WysłanyWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ktos sobie wymyslil to ze nie mozna, skoro Zg wydaje upowaznienia to nie moze zakazac latac takim golebiom bo jezeli by tak bylo to byla by paranoja , rownie dobrze moglby zabronic lotowac z kartami wlasnosci a pozwolic na lotowanie tylko z upowaznieniami :) no bez jaj, pewnie jakis zazdrosny prezes lub inny czlek wymyslil to zeby siac ferment , a rzeczywistosci nic wtej sprawie zrobic nie moze , pozdrawiam
p.s i takiego goscia powinno sie postawic przed dyscyplinarka bo to jest prawdziwy kretacz
Staszek

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2007 18:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja popieram decyzję tego oddziału. Może jest to pierwszy oddział, który postawił sprawę jasno i nie zgadza się na lotowanie gołebiami z upoważnieniami. Może intencją twórców tego zakazu było właśnie to, aby członkowie oddziału nie lotowali gołębiami bez zgody ich prawowitych właścicieli. Dlaczego swego rodzaju dżentelmeńskie zachowanie jest wyśmiewane? Gdyby wszystkie oddziały postąpiły w ten sposób może skończyłoby się kupczenie upoważnieniami z jednej strony, a osoby chcące lotować takimi gołębiami musiałyby zwracać się do właścicieli z prośbą o przesłanie karty lub nawet jej odkupienie. Przecież przybłąkany gołąb mógł być kupiony za konkretne pieniądze i dlaczego niby właściciel karty ma ją przekazać za friko? O tym jak sobie przypominam nikt do tej pory nie wspominał. Być może nie jeden ze starających się o upoważnienie spotkał się z taką sytuacją i usłyszał, że za gołębia zapłacono i właściciel chce go odzyskać. Wiedząc, ze karty nie uzysąka występuje o upoważnienie, maj?c nadzieję, że CZYJA? WŁASNO?Ć będzie pracowała na jego wyniki.[/b]

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2007 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem taka decyzja oddzialu jest samowolna ( to czy popieram upowaznienia czy nie to juz inna historia ) i bezsprzecznie niedozwolona , skoro ZG dopuszcza takie golebie do lotowania to oddzial musi sie temu podporzadkowac , chyba ze regulamin mowi cos innego :) ( a nie sadze ),
to czysta samowolka i mozna zaskarzyc ja do sadu arbitrazowego lub cos takiego, jezeli tylko jeden hodowca taka sprawe zalozy to na pewno przegra i niech nawet sobie nie robi problemow, ale jak jest wiecej takich osob to nie powinno byc problemow z odwolaniem takiego zakazu a byc moze nawet odwolania prezesa ze stanowiska w zwiazku z razacym naruszeniem przepisow oraz przkroczenia uprawnien (taka decyzje chyba powinna podjac jakies walne zgromadzenie lub cos podobnego)
bo okazac sie moze ze ktos w odzdiale lotuje wlasnie takim golebiem ktory nalezy do prezesa lub jego przyjaciela ale golebia oddac nie chce , a to byla by zemsta za ktora placa tez inni :) , pozdrawiam
celt78

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2007 18:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tym przypadku popieram Kol Staszka , że znalazł się taki oddział, że zakazał lotowania gołębiami z upoważnieniami i taką decyzję w tym oddziele podjęli ludzie z jajami jak to sie mówi którzy stoją po stronie sprawiedliwości i bronią jej za wszelką cene a nie to co wymyślił ZG. Ciekawe jak ktoś by posiadał przybłąkanego gołębia od członka ZG CZY BY DOSTAŁ UPOWAŻNIENIE NA NIEGO DO DO K......NĘDZY.Napewno nie!!! Ale na inne to lekką ręką wydają te świstki papieru bo kasa leci za cudzą własnośc.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: