Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 14, 2019 21:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
Podgrzewacze do wody.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bolo030202

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 20:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

podgrzewacze ,ocieplane gołębniki , co to hotel 6 gwiazdkowy, może wode na kąpiel też trzeba podgrzewac gołębią i dodawac olejków eterycznych bo to dobre na pióra i drogi oddechowe, człowiek we wszystko uwierzy jak powiedzą że coś jest dobre, a to wszystko osłabia gołebie , robią się miękkie i słabe kiedyś tego nie było i gołębie były silne i zdrowe , ja zimą poje przy karmieniu i to wystarcza , a w naturze tak jest że zimę przeżywają tylko silne i zdrowe osobniki ,a nie te które są słabe i podatne na choroby ,
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 20:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bolo Ty kolego się chyba z choinki urwałeś! Gdzie masz w naturze gołębie pocztowe? gdzie są zamknięte od jesieni do wiosny? po co suplementy i tipesy, szczepionki, karmy sezonowe i cała reszta? można jeszcze tak wiele wymieniać!
bolo030202

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 21:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="mario1111"]Bolo Ty kolego się chyba z choinki urwałeś! Gdzie masz w naturze gołębie pocztowe? gdzie są zamknięte od jesieni do wiosny? po co suplementy i tipesy, szczepionki, karmy sezonowe i cała reszta? można jeszcze tak wiele wymieniać![/qu

kolego czytaj ze zrozumieniem, to jest porównanie do natury , i u ciebie może są zamknięte od jesieni do wiosny bo u mnie nie ,suplementy i tą twoja całą resztę to kto i po co wymyślił ?? dla zysku a nie koniecznie dla gołębi i wmawiają takim ludzią ze to trzeba bo bez tego nic nie będzie, wiadomo tipesy , elektroniczne zegary trzeba iść z duchem czasu , ale są rzeczy które są zbędne i nie trzeba ich stosować , bo tylko myślą co tu jeszcze wymyślić na czym zarobić,
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niedlugo zamiast zboza kaza nam golebie karmic granulatami ,zamiast wody chemia ,co zreszta w czesci hodowli jest juz rzeczywistoscia.Warzywa i owoce i co jeszcze.? Golebie odzywaja sie zbozem i w nim jest wszystko zawarte.
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 21:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To nie ma sensu! Dobranoc!
zen0171

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 22:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie, we wszystkim wskazany jest umiar. Kiedyś ludzie jedli tylko naturalne produkty, nie stosowali chemi, kosmetyków witamin i było ok. Róznica tylka taka, że średnia zycia była ok 40 lat.
Pomiędzy urzymywaniem gołębi w zdrowu i formie a szprycowaniem ich chemią i antybiotykami jest różnica. Jak słyszę hodowców, którzy codziennie dają po kilka innych środków to zastanawiam się do czego to prowadzi. Niedługo będziemy dawać gołębią kroplówki.
A co do podgrzewacza to po prostu wygoda dla kogoś kto ma mniej czasu a gołębie są cały zień zamknięte a więc nie mogą uzupełnić wody tak jak by to zrobiły w naturze.
buła

WysłanyWysłany: Sob Lis 07, 2015 22:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To są prawdziwi mistrzowie nic nie dają nic nie robią a gołębie dopier... ają. Ja tak nie umiem muszę wspomagać moje ptaki różnymi produktami i środkami nawet w sezonie zimowym.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 6:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszych czasach nie da sie lotowac na poziomie i nie podawac suplementoow dlatego ze wiekszosc to robi tylko nie dajmy sie zwariowac jak Kolega napisal wszystko ma swoj umiar.Wmawiaja nam ze wszystko trzeba i spojrzec na programy lotowe niektorych firm to tygodnia malo aby podac to co jest zalecane.To prawda ze kiedys srednia zycia wynosila 40 lat,poniewaz umieralo duzo dzieci ,a ci co przezyli byli zdrowsi ,po prostu byla naturalna selekcja.Spojrzcie co zrobili hodowcy golebi ozdobnych ze swoich pupili ,niektore rasy same mlodego nie wykarmia.
cynik

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 9:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przemysł farmaceutyczny jeszcze nikogo nie wyleczył! Co najwyżej zamienił jedną chorobę w kilka mniejszych uzależniając pacjenta do stosowania kolejnych leków czy suplementów. Wcale nie zwiększyła się średnia długość życia, tylko wydłużył się czas umierania, zwiększając zapotrzebowanie na produkty farmakologiczne.Stosowanie chemii prowadzi do krótkiego okresu wyczynu u gołębi. Ile jest teraz np. 10-cio letnich aktywnych z konkursami, a ile było przed rozwojem i modą na stosowanie środków?
bolo030202

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 9:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rozgraniczmy rzeczy ktore są potrzebne a które nie, nie wypowiadał bym się na temat podgrzewacza gdybym go sam nie testował , kupilem sprawdzilem i wyjeb...em, dwa razy wywalilo przez niego esa aż wkońcu się spalił, dla mnie rzecz zbędna i nie potrzebna ,a że psuje komuś reklame to mam to głęboko w powarzaniu , pozdrawiam :)
PawełD

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 10:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
PawelD z tego co piszesz wynika ze wszyscy katujemy golebie wlacznie z Toba poniewaz w kabinie podczas transportu golebie caly czas wody nie maja.

Tak kolego, ale ta opieka w kabinie transportowej powinna wyglądać tak jak jest opisane tu; http://www.dobrylot.pl/download/warunki%20udanego%20lotu.pdf , http://www.gawlik-przyczepy.pl/Zabudowy_do_przewozu_golebi_pocztowych.html
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 10:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bolo wszędzie trafiają się jakieś buble i wybrakowane rzeczy rtv, agd, obuwie, i inne- jeżeli był Ci zbędny to po jakiego grzyba go kupowałeś? Nie którym ludziom jest ciężko zrozumieć że coś się psuje!

""Panie przecież wczoraj działało!!!!"" DZIESIĄTKI RAZY TO SŁYSZAŁEM

teraz niestety kończy się gwarancja a za miesiąc się psuje urządzenie to jest wszystko wyliczone wiadomo w jakim celu!
Ja mam 1 podgrzewacz 10 lat i drugi 4 lata i wszystko jest ok.

I to nie ma nic wspólnego z chemią czy z reklamą jest mi on bardzo pomocny i napiszę po raz e-nty jeżeli komuś jest nie potrzebny niech go NIE KUPUJE.
bolo030202

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 11:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

"""Bolo wszędzie trafiają się jakieś buble i wybrakowane rzeczy rtv, agd, obuwie, i inne- jeżeli był Ci zbędny to po jakiego grzyba go kupowałeś? Nie którym ludziom jest ciężko zrozumieć że coś się psuje! ""

rozmowa z tobą to jak z dzieckiem , stwierdziłem ze jest zbędny po jego zastosowaniu (jak jeszcze działał ) i teraz wypowiadam swoje zdanie na ten temat, bo jak można stwierdzić czy coś jest przydatne czy nie,, nie stosując tego ,no pomyśl trochę, tobie pasuje, w porządku ,kupuj sobie co chcesz ja ci przecież nie zabraniam ,twoja sprawa,nawet na święta choinkę możesz gołębią stawiać w gołębniku i czekać aż się do ciebie odezwą , wypowiedziałem się co myślę na temat podgrzewaczy i tego rodzaju rzeczy dla gołębi i tyle , a każdy ma swój rozum i robi jak uważa, daje co uważa ,pozdrawiam.
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 12:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bolo wybacz ale sam się zachowujesz jak dziecko - bo stwierdziłeś że Ci jest nie potrzebny jak go zastosowałeś - każdy dorosły i myślący człowiek wie po co jest podgrzewacz i do czego służy, na ale Ty pewnie tego nie wiedziałeś i kupiłeś jakieś badziewie i się teraz żalisz - proponuje samodzielne myślenie - to nie boli.
cynik

WysłanyWysłany: Nie Lis 08, 2015 13:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PawełD.
Wśród tych zaleceń nie zauważyłem, aby przez cały czas transportu była woda w rynienkach. Przeciwnie PO NAPOJENIU należy ją wylać, a przy następnym pojeniu nalać. To są rady i spostrzeżenia doświadczonych hodowców.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: