Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Paź 14, 2019 20:16 Zobacz posty bez odpowiedzi
Kiedy wypuscic ??!! Pilne
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Budzik_t

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:16
PostTemat postu : Kiedy wypuscic ??!! Pilne
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich hodowców. Mam mały staż co do hodowli gołębii ponieważ zająłęm się tym 9 misięcy temu. Mam małe pytanie. Dostałem od znajomego 3 pary gołębii lotowych. Wzią łem je do siebie na czas parzenia abym pozyskał od nich młode. W tej chwili od tych 3 par pozyskałem 6 jaj!!! Gołąbki są cały czas w zamknięciu. Kiedy mogę wypuscic te pary aby wychowały młode do tej pory az same zaczną jesc.

Pozdrawiam wszystkich!!!
:D :D :D
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
ReVeS`ek

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zależy jak daleko mieszka ten Twój znajomy. Czy te gołębie były lotowane ? Jeżeli tak to jak je wypuścisz one uciekną. Jedyne (chyba) rozwiązanie to trzymać je w zamkniętym gołębniku do odchowu młodych.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
Budzik_t

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mieszka blisko... ok 2 km. Tak były lotowane. Gdybym je wczesniej wypuscił przed odchowanie to napewno by nie wróciły??
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
ReVeS`ek

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 16:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

2 km to one tylko wzbiją się w powietrze i ujzą swoją "chałpke" i powrucą do właściciela :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
lysy0204

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 17:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

poczekaj az mlode beda same jesc. 2km to one pieszo zrobia i i tak ci zwieja..
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 17:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie wyglądało to tak ja (kupiłem) od kolegi 4km gołębia 3 letniego który u niego jako 3 latek miał 10konk. wiosną od młodych wypuściłem go ale wcześniej umówilismy sie ze gołębie jego bedą zamknięte i faktycznie poleciał ale usiadł tylko na wyższym dachu rozejrzał sie i wrócił do mnie tego lata nie był lotowany ale już mu się nie zdarzyło wrócić do kolegi jako 5 letni już u mnie zdobył 9 konk. Tak ze jezeli gołębie są porzyczone to lepiej ich nie wypuszczać tylko oddać ale jeżeli chcesz je oblatać to wiele zależy od charakteru gołębia i od obchodzenia się z nim
Budzik_t

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 17:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ok dziękuje. Czuli najlepiej jak poczekam aż wychowają młode i wtedy i wypuszcze....?? koledzy mam jeszcze jedną prośbe.... macie może jakieś zdjęcia albo schematy gołębników strychwych?? Bo chce swój powiekszyć a chcę żeby był w miarę profesjonalny.
Pozdrawiam
celt78

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tutaj już Kolega opisał budowę gołębnika strychowego.
http://www.pzhgp.pl/forum/viewtopic.php?t=1268&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=ad5225fad2516b9449e17577dcdcb300

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podzielam opinię kolegi 123. Też miałem podobny przypadek, pożyczyłem od kolegi bardzo dobre gołębie do rozpłodu, które były lotowane u niego kilka sezonów. Po odchowaniu pierwszych młodych wypuściłem je. Są u mnie do dziś, a różnica miedzy gołębnikami wynosi 1 km.
Budzik_t

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 19:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy a jak najlepiej trenować gołębie do lotów a nie do żerowania po polach itp... bardzo proszę o mądre wskazówki ....
sylwek

WysłanyWysłany: Wto Kwi 17, 2007 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Brawo janek12, może pożyczyć ci jeszcze ze dwie parki?

WysłanyWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzieki MISTRZU z Prudnika zachowaj je dla siebie.
sylwek

WysłanyWysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ale wiesz mógłbyś je sobie oblatać,"kolego"

WysłanyWysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak bym smial oblatywac tak wysmienity materjal hodowlany, tak przewybitnego hodowcy kolego sylwek.Pozdrawiam
Uzytkownik

WysłanyWysłany: Sro Kwi 18, 2007 12:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Też miałem podobny przypadek, pożyczyłem od kolegi bardzo dobre gołębie do rozpłodu, które były lotowane u niego kilka sezonów. Po odchowaniu pierwszych młodych wypuściłem je. Są u mnie do dziś, a różnica miedzy gołębnikami wynosi 1 km.

Jasiu , bardzo nieładnie postąpiłeś oblatując pożyczone gołąbki.... i jeszcze bez wstydu się przyznajesz, to nie po koleżeńsku.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: