Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 14:19 Zobacz posty bez odpowiedzi
Początek chodowli
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Konrad Pl

WysłanyWysłany: Czw Mar 17, 2016 17:24
PostTemat postu : Początek chodowli
Odpowiedz z cytatem

Witam panów. Mam na imię Konrad mam 16 lat od 13 roku życia do teraz chodowalem gołębie lekie. Lecz próbuje przestawić się na gołębie pocztowe. Ale nwm bardo jak je podobierac w pary? Dostałem od wujka który lotuje młode. I nwm jak je podobierac. I czy zostawić na rozplod czy spróbować je puścić w golembnik otwarty. Jakie karmy im dawać jak często i po ile? Zastanawiam się też nat kupnem pary golembi DV z rodowodem i kilka par czeskich czy opłaca się? Prosił bym o poradę i czy można do pocztowych puścić jeszcze 3 pary standardów. Zostały mi z poprzedniej chodowli miałem je pod zamknięcie
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Marek.0305

WysłanyWysłany: Czw Mar 17, 2016 19:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zapytaj o to wszystko wujka.jak lotuje to ci pomoze
Rodak Zbigniew

WysłanyWysłany: Czw Mar 17, 2016 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poproś wujka o pomoc to Ci powie co i jak lub chdowcuw w oddziele jestes młody to powinni Ci pomoc
maciek_strag

WysłanyWysłany: Czw Mar 17, 2016 19:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę Konrad że najlepiej gdyby na Twoje pytania odpowiedział Ci wujek od którego dostałeś gołębie... A jeśli w dodatku to dobry Wujek to na pewno podpowie Ci coś od serca i będą to dobre porady... Jeśli na prawdę myślisz i chcesz hodować gołębie pocztowe to proponuje abyś zajął się tylko takimi i w jednym gołębniku miał tylko gołębie pocztowe. Co do karmienia to wszystko zależne jest od Twojego budżetu... oraz od tego ile gołębi posiadasz... Dobrze by było gdyby udało Ci się kupić w sklepie z artykułami dla gołębi bądź na lecznicy karmę rozpłodową dla gołębi (worek 20 lub 25 kg około 50 zł) do tego możesz dodać oko 30 % pszenicy około 20 % jęczmienia i taką karmę podawać swoim gołębiom w ilości około 1 łyżki stołowej na 1 gołębia rano i 1 łyżkę na gołębia wieczorem... Po pewnym czasie sam powinieneś wyczuć ile Twoje gołębie potrzebują karmy, oczywiście gdy będą miały młode wtedy możesz karmić nawet kilka razy dziennie i raczej jedzenia im nie oszczędzać tylko podawać do syta ale tak aby nie zalegało im w karmniku. Wodę zmieniaj przynajmniej 1 raz dziennie myjąc przy tym pojnik. Co do łączenia w pary to musisz zapytać wujka czy gołębie które masz od niego nie są zbyt blisko spokrewnione... jeśli nie są myślę że najlepiej będzie jak pozwolisz im aby same dobrały się w pary powinno to przynieść najlepsze w Twoim wypadku rezultaty. Zadbaj o czystość im częściej będziesz sprzątał w gołębniku tym lepiej dla Ciebie i gołębi. Nie są to złote myśli ani recepta na wielki sukces ale myślę że przynajmniej troszku udało mi się Tobie pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytania... Nie odbieraj tego że się wymądrzam - radzę Ci tak jak ja bym sam postąpił... Zechcesz posłuchasz nie to świat się nie zawali ale myślę że na pewno źle Ci nie doradzam ani nie życzę :) może jeszcze ktoś doradzi Ci coś innego, życzę powodzenia Pozdrawiam
Konrad Pl

WysłanyWysłany: Czw Mar 17, 2016 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie.chodzi oto właśnie ze teraz z wujkiem nie mam jak pogadać bo wyjechał za granicę. Jego golembi doglada jego szwagier. Dzięki za rady
Walbis

WysłanyWysłany: Pią Mar 18, 2016 7:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To pogadaj ze szwagrem :D
stary wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 18, 2016 10:35
PostTemat postu : Re: Początek chodowli
Odpowiedz z cytatem

Konrad Pl napisał:
Witam panów. Mam na imię Konrad mam 16 lat od 13 roku życia do teraz chodowalem gołębie lekie. Lecz próbuje przestawić się na gołębie pocztowe. Jakie karmy im dawać jak często i po ile?

Konrad PL - Rób tak jak to opisał Kolega maciek_strąg.Dokładnie w prosty
i zrozumiały sposób odpowiedział Ci, jak należy prowadzić hodowlę gołębi.
Od siebie dodam że jęczmień gołębie nie chętnie jedzą i to może posłużyć
jako wskazówka czy mają za dużo czy za mało karmy.Jeśli w karmiku zostaje
kilka ziaren jęczmienia to znak że kamy jest dosyć, ale gdy wyjadają zawsze
wszystko to znaczy że za mało. Życzę powodzenia w hodowli lotach.
Konrad Pl

WysłanyWysłany: Pią Mar 18, 2016 10:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Będę tak robił jak piszecie. dzisiaj gadałem z szwagrem powiedział tak samo jak i wy koledzy piszecie dzięki wielkie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w lotach :):)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: