Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lis 19, 2017 8:22 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołąb bez ogona, latający - JAK MU POMÓC?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KamaKama

WysłanyWysłany: Sob Kwi 02, 2016 18:50
PostTemat postu : Gołąb bez ogona, latający - JAK MU POMÓC?
Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj zauważyłam, że na parapetach moich okien siada gołąb. Lekko kuleje, jakby miał 1 łapkę krótszą, dopiero po dłuższej obserwacji zauważyłam, że coś nie tak jest z całym jego "tyłem", nie ma większej części ogona, a od spodu dynda mu zlepek odchodów i piór (mam nadzieję, że nie część ciała, czy wnętrzności :( ). Dziś dałam na jeden z parapetów miskę z wodą i chleb, jadł i pił chętnie. Kilka razy zleciał też na dół, w miejsce gdzie wszyscy sąsiedzi sypią jedzenie ptakom.

Bardzo proszę o informacje:
-czy powinnam go stresować i próbować złapać i zanieść do weterynarza? to z pewnością łatwe nie będzie, bo choć nie odlatuje od razu i błyskawicznie, jednak lata;
-czy po gołębiach widać czy cierpią? może podać mu w chlebie jakiś lek p/bólowy?
-co najlepiej dawać jeść?
-czy jest szansa, że pióra odrosną, czy taki osobnik da sobie radę?
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1031388023605402&set=a.652193501524858.1073741837.100002026419229&type=3&theater[/img]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
waldix

WysłanyWysłany: Sob Kwi 02, 2016 19:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.prawdopodobnie golab miejski jest chory,utrata czesci ogona moze byc wynikiem ataku drapieznika badz ze wzgledu jak piszesz przyczepionych odchodow--poprostu przykleily sie w nocy i golab odlatujac zostawil czesc ogona.pozdr.
Cześ58

WysłanyWysłany: Pon Kwi 04, 2016 12:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kama, miło że masz dobre serce.Łapać go nie musisz,a do jedzenia najlepiej dawać różne ziarna.A o pióra nie martw się one odrastają tak jak włosy.Pozdrawiam.
sara166

WysłanyWysłany: Sro Paź 05, 2016 9:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:oops:
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: