Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 10, 2019 10:58 Zobacz posty bez odpowiedzi
proszę o porady
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Andrzej i Justyna

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 15:31
PostTemat postu : proszę o porady
Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy hodowcy,mam pytanie czy któryś z Was ma podobny problem do mojego,a mianowicie moje gołębie po wypuszczeniu na oblot nie mają chęci do latania;polataja kilka minut i siadają na gołębik,zauważyłem ze niektóre mają otwarte dzioby i dość często drapia się po głowach. Gołębie wypuszczam 9 dni,czy to jest problem do zmartwień ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
grześ

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 15:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.Wesoło nie jest u Ciebie.Tak się dzieje na wiosnę po zimie w ciasnych i nie sprzątanych,zapylonych gołębnikach.Podaj na drogi oddechowe nailepiej moim zdaniem Polską Doxycyline może pomoże.Ale wiem że jak są zawalone tym pyłem dokładnie to ptaka nie wyleczysz na 100%. Pozdrawiam.
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 16:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko na spokojnie.Na początek proponuje kupic np.Flegasept albo SAS w zależności od zasobnosci portfela.Zakropic każdego do nosa po dwie kropelki,i za jakies 5-10 minut złapac ponownie otworzyc dziób i obserwowac czy wycieka sluz z górnej szczeliny.Delikatnie nasicnąc narost dziobowy i obserwowac co sie wydziela delikatnie wacikiem zebrac to dziadostwo i zaaplikowac jeszcze raz po kropli i wypuscic.Im wydzielina bardziej zółta i ropna tym infekcja wieksza.Dopiero potem można się udać do weterynarza i zapytac co poleca ale leczenie powinno trwac 10-14 dni nie krócej.Badań nato sie nie robi niestety wiec zapewne poleci coś na bazie np.Spiramicyny,Tylozyny i Tetracyklin.Jeśli coś z workami powietrznymi jest nie tak Doksycyklina moze pomoc ale to trzeba leczyc okolo 14 dni.Potem cos na nerki i watrobe plus probiotyk i witamine.Na czas kuracji absolutnie zadnych grytow i mmkek.Zwróc uwage czy macie odpowiednia wentylacje,bo jesli gołebie za niezatłuszczone a mowisz o drapaniu sie po glowie to tutaj problem dróg oddechowych jest na rzeczy
Drapia sie po głowach bo zalega im w zatokach pył,wydzielina poprostu je to boli i chca sie tego pozbyc wiec na poczatku zakropcie je i sprawdzie jak sie beda zachowywac na oblocie.Ja polecam równiez cos na drogi oddechowe np Aerosol do regularnego stosowania i odpowiednia wentylacje w golebniku bo bezt ego ani rusz
hodowcauczeń

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 17:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam,przede wszystkim gołębie po zimie mogą być zapaszone. Moja rada codzienie robić obloty przy domie .zacząć od 10 min. a skończyć na godzinie.Podać coś na drogi oddechowe ,może być doksycylina jak kolega pisał.I to powinno pomóc,gołębie o zimie zawsze po zimie nie mają kondycji,to normalna sprawa, Życzę szybkiego opanowania sytuacji ,bo sezon tuż tuż:)DOBRY LOT
Andrzej i Justyna

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 17:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy można podać ta doxcycyline przy wychowie młodych? Dobry lot
hodowcauczeń

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 17:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedział bym na go pytanie że tak ,ale od razu inni forumowicze to skrytykują .Ja osobiście bym podał.w tamtym roku miałem przypadek że w jednym gnieździe młódki miały biegunke,podałem im doxycyline na chlebie i im przeszło.oczywiście nie kromki:) tylko małe kuleczki ulepione z chleba a w nich doxy. DOBRY LOT
grześ

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 17:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hodowcauczeń napisał:
Odpowiedział bym na go pytanie że tak ,ale od razu inni forumowicze to skrytykują .Ja osobiście bym podał.w tamtym roku miałem przypadek że w jednym gnieździe młódki miały biegunke,podałem im doxycyline na chlebie i im przeszło.oczywiście nie kromki:) tylko małe kuleczki ulepione z chleba a w nich doxy. DOBRY LOT
Witam.Doxycylinę dałeś w gniezdzie na biegunkę?i mówisz pomogło? To już z baraniałem.Ale trzeba wiedzieć jedno że to silny antybiotyk i nerki,wątrobę szybko można tym rozwalić.Po leczeniu priobiotyk,i Sadachol obowiązkowo.Ale powiem tak antybiotyków to jak najmniej,a szczególnie u pocztowych bo łatwo się dochować potomstwo to się nie opłaca kurować chore osobniki bo nie raz to się nie opłaca.Pozdrawiam.
pzhgp272

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli gołębie maja młode to odradzam stosowania tak silnych antybiotyków Zrobiłbym tak jak pisze trzcianaBL Zakupić krople i zakropić nosy Prócz tego podać na karmę lub do wody ja by polecał na karmę 10 ml specyfiku wymieszać z 30 ml wody i polać 1 kg karmy i dobrze wymieszać odczekać chwilkę aż wchłonie i podać gołębiom 6-7 dni lek o nazwie Orniform bezpieczny skuteczny i naturalny środek I będzie dobrze zwrócić uwagę na wentylację bo może być coś nie tak Pozdrawiam i powodzenia
jacek333

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:12
PostTemat postu : 2. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO Doxycyclinum
Odpowiedz z cytatem

2. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO

Doksycyklin 20%, 200 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dla kur i indyków.

3. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH)

Doksycykliny hyklan 200 mg/g

4. WSKAZANIA LECZNICZE

Preparat przeznaczony jest dla kur i indyków do zwalczania chorób wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na działanie doksycykliny.

W dawkach terapeutycznych działa bakteriostatycznie w stosunku do licznych drobnoustrojów Gram-dodatnich, G-ujemnych, tlenowych i beztlenowych, między innymi na: Clostridium perfringens, E. coli, Haemophilus paragallinarum, Pasteurella multocida, Salmonella spp. Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Skuteczny jest również w zakażeniach wywołanych przez Mycoplasma spp. Doxycyclinum 20% wykazuje dużą skuteczność w leczeniu infekcji dróg oddechowych, dróg moczowych oraz narządów rozrodczych u drobiu. Jest lekiem z wyboru w leczeniu stanów zapalnych zatok, worków powietrznych i stawów na tle zakażeń mykoplazmami oraz zakażeń okołolęgowych na tle E. coli i Salmonella spp. Ze względu na szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego nadaje się do zwalczania zakażeń mieszanych.

5. PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na tetracykliny. Ze względu na immunosupresyjne działanie tetracyklin nie stosować preparatu na krótko przed i po zastosowaniu szczepień ochronnych.

6. DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Nie obserwowano.

O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

7. DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT

Kura, indyk

8. DAWKOWANIE I DROGA(-I) PODANIA

Preparat podawać doustnie po rozpuszczeniu w wodzie do picia przez 3-5 dni.

Kury, indyki poniżej 2 tygodni życia - 25,0 g preparatu na 100 l wody

Kury, indyki powyżej 2 tygodni życia - 50,0 g preparatu na 100 l wody

(Powyższe dawkowanie odpowiada 10 mg doksycykliny na 1 kg m.c.)

Należy stosować świeżo przygotowane roztwory leku.

9. ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA

W celu prawidłowego podania preparatu należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi w niniejszej ulotce.

10. OKRES(-Y) KARENCJI

Tkanki jadalne:

Kury – 14 dni

Indyki – 14 dni

Nie stosować u kur niosek jaj konsumpcyjnych produkujących jaja przeznaczone do spożycia przez ludzi.

11. SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania.

Zawartość otwartego opakowania należy zużyć w ciągu 8 dni.

Po rekonstytucji produktu leczniczego 24 godziny zgodnie z instrukcją.

Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

12. SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, JEŻELI KONIECZNE

Nie stosować u zwierząt ze stwierdzoną niewydolnością wątroby lub nerek.

Podczas stosowania produktu leczniczego weterynaryjnego należy używać osobistej odzieży ochronnej i sprzętu ochronnego (rękawice, fartuch, gogle), aby uniknąć kontaktu produktu ze skórą i błonami śluzowymi.

Po przypadkowym połknięciu, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie.

Nie stosować u stad rodzicielskich i/lub na 4 tygodnie przed rozpoczęciem okresu nieśności.

Doksycykliny nie można łączyć z antybiotykami bakteriobójczymi takimi jak penicyliny, cefalosporyny i aminoglikozydy. Tetracykliny tworzą nierozpuszczalne chelaty z jonami dwu- i trójwartościowymi co zmniejsza ich biodostępność. Także kaolin, pektyny, wodorowęglan sodu mogą zmniejszać wchłanianie tetracyklin jeśli podawane są równocześnie z nimi.

Dawka doksycykliny 2 razy większa od zalecanej nie powoduje klinicznych objawów chorobowych oraz zmian w wartościach badanych parametrów hematologicznych i biochemicznych u drobiu.

13. SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU, JEŻELI MA TO ZASTOSOWANIE

Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci.

O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj swojego lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.

14. DATA ZATWIERDZENIA LUB OSTATNIEJ ZMIANY TEKSTU ULOTKI
15. INNE INFORMACJE
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktować się z przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego:
Kolego zapoznaj się dokładnie co to jest !!
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:36
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

Wszystkie porady Kolegów są sensowne ,ale ja bym koledze doradził zrobić kurację
orni specialem przez 4 dni podając zaraz sedochol i coś na grzyba zastosować później
krople sas do usunięcia zalegających zatok po przerwie 3 tygodnie przed 1 lotem zaszczepić szczepionką pharmy orni injektie w/g zaleceń patrz na opis pod firmą pharma artykuły dla gołębi jest opis i mamy po sprawie drogi oddechowe będą czyste i osłonięte
przynajmniej do polowy sezonu ,polecam przed samymi 500-tkami powtórzyć szczepienie
podając osłonowe środki sedachol itp. zobaczysz jaki będzie efekt.

Pozdrawiam
728-194-863
Mag

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nie podawałbym żadnych antybiotyków,kupiłbym propolis w aerozolu i psiknął po 2 x do dzioba.Do karmy domieszałbym jeczmienia i zdezynfekował golebnik.Gołębie mogą być po prostu zapasione.Ale trzeba je obserwować.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 18:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O czym wy piszecie doxycyklinę w ciemno,a co potem.Gołebie były zamknięte,nie mają formy i są zapasione.Żadnych antybiotyków w ciemno nie podawaj,tylko cierpliwości .Po odsadzeniu młodych zrób kuracje przed lotami na drogi oddechowe,lecz nie antybiotykami.Możesz i teraz coś podać na bazie ziół np.orniform http://www.taubenmedik.pl/11.html
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 19:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus po 9 dniach oblotów przy gołębiach które mają i karmia młode Ty mówisz o zapasieniu?Napewno sa chudsze niz Ci sie zdaje
Do tego otwarte dzioby , drapanie sie po głowie,psikanie.Nato sie badan nie robi sam dobrze wiesz i jesli sie dopuscilo do takiej sytuacji zdrowotniej to jest ta sytuacja w której trzeba podac cos z doswiadczenia.Z reszta dr Koralewski sam oceni sytuacje a jestem przekonany ze Orniform akurat w tej sytuacji nie za wiele pomoze.[/code]
Krisz

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

doksycyklin ę możesz wziąć sam ptaków nie truj dałbyś swojemu dziecku mocny antybiotyk bez opinii lekarza zastanów się pomyśl i zrób co uważasz
szpak123

WysłanyWysłany: Pon Mar 28, 2016 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

po odsadzeniu młodych możesz dopiero podać na drogi oddechowe maja młode i tak zazwyczaj jest gniazdówka ma to do siebie nie panikuj podasz co uważasz tu masz tyle podpowiedzi od kolegów nigdy jak mają młode nie będą w sprincie cierpliwości .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: