Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 15, 2017 0:44 Zobacz posty bez odpowiedzi
Trening
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jakub1234

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 10:20
PostTemat postu : Trening
Odpowiedz z cytatem

Dzis o 10:00 wypuściłem gołebie młode na 1 trening dystans 1 km i nie chciały wejśc do gołębnika prosze o porady co zrobic ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 10:44
PostTemat postu : Re: Trening
Odpowiedz z cytatem

Jakub1234 napisał:
Dzis o 10:00 wypuściłem gołebie młode na 1 trening dystans 1 km i nie chciały wejśc do gołębnika prosze o porady co zrobic ?

Zamierzasz ty gołąbkami brac udział w lotach konkursowych? Jeżeli tak to chyba bedziesz miał duże problemy. Loty za tydzień a Ty w powijakach.
Pytasz co robić...hmmm
Nie wiem w jakim wieku masz gołębie ale chyba już najwyższy czas aby wprowadzić im dyscyplinę. Gołąbie maja swój gołębnik czy przebywają razem ze starymi. Jeżeli razem ze starymi to nie ma żadnej rady na szybsze wchodzenie do gołębnika. Na zewnątrz mają lepiej niż wewnątrz gołębnika (święty spokój od starych gołębi).
Chcąc wymusić na gołębiach szybsze wchodzenie trzeba:
1. Ograniczyć ilość karmy!!! Przyjmij zasadę, że na każde karmienie podawaj 1 łyżkę od zupy na jednego gołębia + 2-3 łyżki na każde 20 szt.
2. Przebywaj jak najwięcej z gołębiami. Mów do nich. Podawaj po ziarenku kukurydzy z ręki czy też z dłoni.
3. Nigdy nie wykonuj gwałtownych ruchów w gołębniku. Nie zapraszaj kumpli aby podziwiali Twoje ptaki. Niech oglądają na dachu. Przy sprzątaniu bądź powolny, pamiętaj powolne ruchy w gołębniku!!!!!
4. Staraj się zawsze karmić gołębie o tej samej porze. To zależy od Ciebie. Ja karmię o 6 rano i 18.00.
5 Wypuszczaj gołębie na oblot głodne. W karmikach nie ma prawa być ziarna. Jeżeli będziesz przestrzegał pkt 1 to po kilku dniach nie ma prawa aby cos zostało w karmiku.
6. Jeżeli gołębie nie chcę trenować wokół gołębnika to na początku możesz używać "szmaty" aby je przestraszyć.
7. W gołębniku musi być ciągle świeża woda.
To tyle na teraz. Jak masz pytania to zapraszam.
Ile masz lat?

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 11:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam 16 lat nie idę na lot trenuje amatorsko ponieważ chcę już posiadać stado które juz było na próbnych treningach . Będe dawał im Jeść tak jak ty wspomniałes i wode też . Oddzielić od starych ?
kslom

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 11:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakub1234 napisał:
Mam 16 lat nie idę na lot trenuje amatorsko ponieważ chcę już posiadać stado które juz było na próbnych treningach . Będe dawał im Jeść tak jak ty wspomniałes i wode też . Oddzielić od starych ?

Jeżeli chcesz chłopaku lotować gołębie z jakimiś sukcesami to gołębie młode MUSZĄ MIEĆ SWÓJ GOŁĘBNIK. W gołębniku gdzie dorastały nie będą mieć spokoju, ciągle będą przeganiane przez gołębie dorosłe. Kolejną sprawa jest karmienie. Młode jako słabsze sa przeganiane przez dorosłe od karmnika.
Nie wiem czy teraz nie jest już zbyt późno na osobny gołębnik. Zostały przyzwyczajone do tego w którym się znajdują.
MOJA RADA NA PRZYSZŁOŚĆ
1. Zostaw taki stan jaki jest.
2. Zrób gołębnik dla młodych aby rocznik 2017 mógł w nim mieszkać.
3. Nie martw się wchodzeniem. Skup uwagę bardziej na powrotach gołębi jak na wchodzeniu.

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 11:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Powroty są nie złe zanim zdarzyłem po wypuszczeniu spojrzec na niebo to one juz na dach gołębnika lądowały . Czyli mam juz opuscim im kolejnych treningów ?
nickmar

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 12:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Twoje gołębie pewnie dalej same odlatywały niż 1 km, wywieź je na 10 km, potem zwiększaj odległość,25 km , 50 km,
kslom

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 12:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakub1234 napisał:
Powroty są nie złe zanim zdarzyłem po wypuszczeniu spojrzec na niebo to one juz na dach gołębnika lądowały . Czyli mam juz opuscim im kolejnych treningów ?

Trenuj dalej. Zwiększaj odległość stopniowo np 5, 10, 15 itd
Nie zawracaj sobie głowy wchodzeniem

WysłanyWysłany: Czw Sie 11, 2016 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moje treningi to odległości 1,2,4,12,20,30 km każdy 2 razy nwm czy może być
rawiczanin

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 5:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Jakubie.
Karm golabki dobrze by byly zdrowe,obierz sobie schemat co i kiedy im bedziesz podawał to podstawa,a dyscyplina sie u nich wyrobi sama po przez regulacje karmy dzien przed wywiezieniem.
Takie treningi jak opisales sa jak najbardziej ok👍.jesli wracaly z nich juz dwa razy w stadku to teraz pora by sprawdzic ich orientacje powrotu w pojedynke. Wywiez i co 2-3 minuty(az zniknie pierwszy) kazdego z osobna wypuszczaj.w ten sposob zobaczysz charakter u golebi.
Jakub1234

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 9:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kolego Rawiczanin . W jakim stopniu regulować u nich pożywienie przed wypuszczeniem bo jutro znów wypuszczam 1 km .
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 10:36
PostTemat postu : TRENINGI
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego JAKUBKU........Posłuchaj tych Szanownych Kolegów co pisali Tobie przede mną To warto zapamietać,bo to rady pisane od serca,by Tobie pomóc.Cóż ja mogę dodać......wielki Hodowca belgijski Dr,Arthur Bricoux w ogóle młódków nie trenował,podobnie rocznych,a dwuletnie bardzo ostrożnie.Dopiero dla trzyletnich nie miał litości,i lotował znakomicie.Jednak doktor był wybitnym znawcą i bardzo rzadko się mylił.Dzisiejszy czas to pogoń za wszystkim, wszystko chcemy mieć już,na tacy podane,i.....nikt nie ma takiej cierpliwości,by ta metoda miała powodzenie.Z kolei Dr,Alfons Anker wspaniały Hodowca i genetyk mający również imponujące wyniki radził tak......młódek musi być trenowany od małego.Gdy tylko zrobi kilka rund wokół gołębnika natychmiast ma być trenowany,by od kołyski wpajać mu lotowanie,po to ma skrzydła.W jego hodowli młode z pierwszego lęgu musiały obowiązkowo prócz lotów zaliczyć lot 3 x 430 km.te z drugiego 2 x a te z trzeciego lęgu raz.Poza tym młode codziennie zaliczału lot 40 km,bo tę odległość codziennie pokonywał jadąc do pracy.Straty jak pisał były poprzez takie treningi duże,ale to co pozostało było znakomite.W taki sposób bardzo szybko jak twierdził odsiewał plewy od ziarna.Dzisiaj sytuacja wymaga by trenować ptaki,rozlatać je,bo wszyscy trenują w zależności od portfela.Jednym wystarczają loty do 40 km,i takich robią kilkanascie,a inni pełne codziennie koryto i rano 70 km,a po południu 30 km,i jedni i drudzy mają wyniki.Pamiętaj o jednym.PTAKI MUSZĄ BYĆ ZDROWE zaszczepione,to podstawa,bo jakakolwiek infekcja,to po lotach.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Jakub1234

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 10:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za porady powoli zaczynam je wprowadzać w życie . Hoduje krótko gołębie pocztowe i mam jeszcze jedno malutkie pytanie . Czy mogę dawać im mieszankę zbóż którą sam robię ?
kslom

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 10:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakub1234 napisał:
Dzięki Kolego Rawiczanin . W jakim stopniu regulować u nich pożywienie przed wypuszczeniem bo jutro znów wypuszczam 1 km .

Kolego
Już pisałem , ze przy Twoim sposobie prowadzenie hodowli nie ma co regulować. Zmieniać też nie ma sensu.
Z tego co pisałeś to zajmujesz się gołąbkami hobbistycznie (w tym roku) i lotować nie zamierzasz.
W związku z powyższym nic nie zmieniaj, nie wprowadzaj jakiś zmian w systemie karmienia.
SKUP SWOJĄ CAŁĄ UWAGĘ NA ILOŚCI TRENINGÓW I POWROCIE GOŁĘBI.
Ja z Twoich wypowiedzi zrozumiałem , że w tym roku chcesz sprawdzić stado, ocenić zdolność powrotną i w kolejnych latach zacząć zabawę w lotowanie. Tak?
Myślę , że powinieneś zwiększyć odległość wypuszczania do 5-10 km. Z tej odległości przeprowadzić 2-3 treningi i znowu zwiększyć do 20-30 km. Wypuszczanie z 1 km ma swój sens ale z tego co pisałeś robisz to już kilka razy. Nie ma to już sensu. Przyszedł czas na większe wyzwanie dla gołębi czyli 5-10, 20-30 i dalej. Puszczaj po dwa razy. Pierwszy lot wspólny a następny pojedynczo.
Nie przejmuj się wchodzeniem bo nic z tym nie zrobisz kiedy masz stare i młode gołębie w jednym gołębniku. Zacznij budować oddzielny gołębnik dla młodych aby zamieszkały w nim ptaki urodzone w 2017 r.
Pozdrawiam
PS Jeżeli potrzebujesz porozmawiać na temat hodowli to prześlij mi swój numer na priv a odezwę się.

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 11:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jutro wypuszczę je 2 ostatni raz a potem czekają ich treningi 2km i 4 km .
Najdłuższy trening to 30 km . Kslom podam tobie Kolego numer na priv .
rawiczanin

WysłanyWysłany: Pią Sie 12, 2016 19:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Jakubie regulacja polega na przygladaniu sie im jak jedza.Sa takie golebie co dziubna pare ziarenek i im wystarczy ale sa i takie co sie beda zajadaly do syta-ja takie likwiduje.Jednak zawsze koncza jesc gdy pierwszy odejdzie od korytka(zabieram korytko)
Podawanie karm tez jest wazne od warunkow pogodowych.jak jest zimniej do dokladam troszke
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: