Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 18:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
POCZTA POLSKA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mario1111

WysłanyWysłany: Wto Kwi 18, 2017 19:38
PostTemat postu : POCZTA POLSKA
Odpowiedz z cytatem

Koledzy dzisiaj byłem na poczcie głównej w Radomiu celem wysłania gołąbka.
Po przedstawieniu pisma z naszego forum i krótkiej konwersacji z panem - włączyła się do dyskusji jego koleżanka z boku - wyjaśniając mi że zmieniły się przepisy odnośnie wysyłki żywych zwierząt, więc poszedłem po kolejny numerek z kolejko matu - po ok. 5 min. pojawiła się pani kierownik placówki i zaprosiła do siebie - przedstawiając mi nowe przepisy(około 5 stron pisma) i niestety nie pozwoliła zrobić zdjęcia ani kopi dokumentu!
Wysyłka tylko Poczteksem 41 zł + 24 za napis OSTROŻNIE - masakra!!!

Czy ktoś wysyłał już gołębie po 1 kwietnia?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
jasiek4526

WysłanyWysłany: Wto Kwi 18, 2017 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nic się nie zmieniło dziś wysyłałem kilka paczek z gołębiami powszechną paczką pocztową koszt od 17 do 26zł (4-10 szt w paczce)
cytat z opisu możliwej zawartości tej paczki -UWAGA!!

Jedyną zawartością, jaką można nadać w paczce pocztowej oznaczonej napisem „Ostrożnie” są pszczoły i pisklęta ptactwa domowego oraz próbki z mlekiem. Jeśli zależy Ci na nadaniu przesyłki z inną zawartością, która wymaga szczególnego traktowania, skorzystaj z pozostałych usług (PACZKA24, PACZKA48 albo Pocztex) dostępnych w naszej ofercie.
żółto niebieski druk
baro

WysłanyWysłany: Wto Kwi 18, 2017 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się nabrać na ten POCZTEX, wysyłając na poczcie.. Jakieś dwa miesiące temu, akurat dwa lub trzy dni przed zawieszeniem przesyłek gołębi przez Pocztę Polską tutaj na forum ktoś zamieścił numer telefonu do Kuriera zajmującego się przesyłkami gołębi. Kilka dni póżniej miałem do wysłania gołębie, więc zadzwoniłem tam. Akurat się tak nieszczęśliwie złożyło, że w następnym dniu już wysyłki były niemożliwe, więc czekałem na wznowienie tak jak wszyscy. 6 kwietnia zostałem powiadomiony, że mogę już skorzystać z usług. Super sprawa. Już wysłałem jedną paczkę. Jeżeli zamówimy rano, to gołębie odbierają nawet tego samego dnia. Na jutro mam następną wysyłkę. Za przesyłkę gołębi do 30 kg. - 35 zł. jeżeli płacimy przelewem. Jeżeli wysyłamy za pobraniem- koszt 38 zł. Co w tym wszystkim jest najlepsze to to, że firma ta zleca usługę Pocztexowi a przesyłkę przewozi nie kto inny jak Poczta Polska. Numer tel. 796 584 789 , mail - poznan@pew-ex.pl I co dla mnie też ważne, przesyłkę możemy śledzić na stronie Poczty Polskiej.
Skajler

WysłanyWysłany: Wto Kwi 18, 2017 23:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dzisiaj na poczcie się dowiedziałem po usilnych bólach i burzliwej dyskusji że można tak wysłać pisklęta ptactwa domowego ale Pani oznajmiła, że gołąb się do tego nie zalicza i dlatego i tak muszę wysłać Pocztexem :)
baro

WysłanyWysłany: Wto Kwi 18, 2017 23:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niestety mario1111 ale pani kierownik na Twojej poczcie jest niekompetentna W tym piśmie jest wyrażnie napisane, że w paczkach pocztowych priorytetowych dozwolone jest wysyłanie piskląt ptactwa domowego a więc także gołębi. http://www.zloteskrzydlo.pl/pliki/poczta_polska_wysylka_golebi.pdf Tutaj mamy wpis na stronie Poczty Polskiej o wznowieniu przyjmowania paczek pocztowych zawierających żywe ptaki. http://www.poczta-polska.pl/wznawiamy-usluge-przesylania-zywych-ptakow/ Tutaj mamy co możemy przesyłać w paczce pocztowej z opcją OSTROŻNIE. http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/wysylka/paczki/paczka-pocztowa/ I cennik Poczty Polskiej dla paczki pocztowej priorytetowej http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html
baro

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 0:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa,

właśnie otrzymaliśmy informację, że od poniedziałku wznowione mają zostać wysyłki ptaków,

Poczta Polska od dnia 06.04.2017 wznawia świadczenie usługi przyjmowania i doręczania przesyłek zawierających żywe ptaki w tym pisklęta ptactwa domowego.

Niestety, zmianie uległa cena wysyłki. Jest ona konsekwencją nieznacznej podwyżki wprowadzonej dla naszej firmy przez przewoźnika Pocztex.

Aktualne ceny przedstawiają się następująco:
- wysyłka ptaków z pobraniem - 38 zł
- wysyłka ptaków bez pobrania - 35 zł

Zasady współpracy:

- W związku z dużą ilością zamówień bardzo prosimy o wysyłanie danych do wysyłek tylko na adres mailowy poznan@pew-ex.pl lub SMS na numer 796-584-789,

- Telefon odbierać będziemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Poza tymi godzinami możliwy będzie jedynie kontakt SMS-owy bądź mailowy.

Aby przesyłka mogła zostać zrealizowana bardzo prosimy o podanie następujących danych:
dane nadawcy (jednorazowo)
- imię i nazwisko
- dokładny adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica wraz z numerem)
- numer telefonu
- nr rach. bankowego do przelewu

dane odbiorcy
- imię i nazwisko
- dokładny adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica wraz z numerem)
- numer telefonu
a także:
- kwotę pobrania z wliczonymi kosztami przesyłki (np. 200 zł + 38 zł lub 238 zł)

Pozdrawiam serdecznie!

To jest treść maila od kuriera, za pomocą którego wysłałem już ptaki w ubiegłym tygodniu i jutro wysyłam następne. Gołębie dotarły do odbiorcy w ciągu 22 godzin.
PAW0311

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 4:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie co kraj to obyczaj i zależy kto w okienku siedzi. U mnie w zeszłym roku "mądra" Pani na poczcie tak samo nie przyjęła mi paczki pocztowej w której były gołębie a opisana była pisklęta ptactwa domowego. Twierdziła że gołąb to nie pisklę i musiałem pocztexem. Jednak po wysyłce skontaktowałem się z pocztą główną i okazało się, że nie miała prawa mi nie przyjąć. W związku z tym napisałem skargę i poczta mnie przeprosiła i teraz już bez problemu wysyłam paczką pocztową pisklęta a jak chcę za pobraniem to pocztex za 42 zł. Nie biorę usługi ostrożnie która kosztuje 24 tylko biorę ubezpieczenie paczki i to kosztuje 1 zł. Ale już od tamtego roku jest firma kurierska która zajmuje się przewozem gołębi. Koszt coś około trzydzieści parę złotych. To jest alternatywa dla pocztexu. T
arti1982arti

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 5:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja wysylalem 8 kwietnia,za 18zł i nie było problemu z wysyłką
habas

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 15:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

arti1982arti napisał:
Ja wysylalem 8 kwietnia,za 18zł i nie było problemu z wysyłką

Dobra, dobra ari, tylko nie dopisałeś że mama jest kierowniczką punktu gdzie nadawałeś przesyłkę,
arti1982arti

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Habas ale się uśmiałem,nikt z rodziny i przyjaciół na pp nie pracuje,nie wiem co w tym takiego dziwnego że gołębia wysłałem za 18zł
stasko55

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 17:24
PostTemat postu : poczta
Odpowiedz z cytatem

witam kolego otrzymalem dzisiaj 4 golabki poczta polska na zoltym druku cena 20zl z tym ze mosi byc napisane piskleta ptactwo domowego i niema z tym zadnego probemu a jezeli chcesz wyslac za pobraniem lub oplaca odbiorco to wypisujesz na czarnym druku.golebie sa wliczane do ptactwa domoweg bylo pismo w na forum pzhg gdzies pod koniec roku wydane przez wladze poczty.
syrtyr

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Od ponad roku wysyłam kurierem poznan@pew-ex.pl . żadnych problemów . Dla osób pracujących wygoda, odbiór ptaków z domu, tylko podać paczkę i tyle. Jak najbardziej polecam.
Kedlaw

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 18:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

RECEPTA NA TANIE PRZESYŁKI -taki temat na forum zaproponowałem kilka miesięcy temu. Szukajcie po tym tytułem, było bardzo dużo komentarzy i wyjaśnień oraz link do pisma , które ułatwiało wysłanie gołebi. Nie wiem czy link jest aktywny ale możecie sprawdzić.

Oto opis tamtego tematu i link:
Szanowni Koledzy, zapewne większość z Was spotkała się z bardzo drogimi opłatami za przesyłkę gołębi realizowane przez Pocztę Polską. Sam tego doświadczyłem wysyłając 1 sztukę i płacąc 62.50 zł. w specjalnej skrzynce. Miałem napisać skargę na te opłaty. Zrobił to znajomy mojego kolegi, który napisał do Poczty Polskiej i otrzymał odpowiedź dla nas korzystną. Na podstawie tego pisma nasze gołębie powinny być traktowane jako ptactwo domowe i dzięki temu przesyłka kosztuje 15- 18 zł. w normalnym kartonie. Jest to sprawdzone, ponieważ koledzy wysyłali. Jak pojawiały się wątpliwości to hodowca okazywali ksero tego pisma lub zdjęcie w telefonie i to wystarczało. Jeśli ktoś o tym jeszcze nie wiedział to może skorzysta. Oto link do pisma. Nie udało mi się wkleić na forum. Pozdrawiam :)

https://zapodaj.net/592426711b96b.jpg.html
mario1111

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 21:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy czytajcie to co napisałem w poście - wysyłałem na Poczcie Głównej w Radomiu - miasto ok.220 tyś mieszkańców, a nie na pipidówie i przedstawiłem to samo pismo co wrzucacie linki - to pismo jest stare i nie aktualne(bynajmniej tak twierdziła p. naczelnik), jeżeli wysyłacie taniej - to SUPER!
Ja bym chciał tylko gdzieś znależdź to nowe rozporządzenie na które się powoływała ta pani naczelnik.
A jeżeli zajdzie potrzeba następnej wysyłki to wyślę od siebie z poczty, albo z innej mniejszej osady(wioski).

Ps. Dziękuje wszystkim za wiadomości na PW.

I najcenniejsze jest w tym wszystkim - podziękowanie od właściciela gołąbka, który dotarł dzisiaj cały i zdrowy!
kslom

WysłanyWysłany: Czw Kwi 20, 2017 9:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mario1111 napisał:
Koledzy czytajcie to co napisałem w poście - wysyłałem na Poczcie Głównej w Radomiu - miasto ok.220 tyś mieszkańców, a nie na pipidówie i przedstawiłem to samo pismo co wrzucacie linki - to pismo jest stare i nie aktualne(bynajmniej tak twierdziła p. naczelnik), jeżeli wysyłacie taniej - to SUPER!
Ja bym chciał tylko gdzieś znależdź to nowe rozporządzenie na które się powoływała ta pani naczelnik.
A jeżeli zajdzie potrzeba następnej wysyłki to wyślę od siebie z poczty, albo z innej mniejszej osady(wioski).

Ps. Dziękuje wszystkim za wiadomości na PW.

I najcenniejsze jest w tym wszystkim - podziękowanie od właściciela gołąbka, który dotarł dzisiaj cały i zdrowy!

Kolego
Nie prościej napisać pismo do "Szefostwa" pani naczelnik opisując cała sprawę i poprosić o nowe wytyczne. Najlepiej znasz sprawę. Wystarczy usiąść, napisać i nadać.
PS. Możesz dołączyć "stare" pismo

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: