Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 15:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
LICYTACJA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 11:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Spokojny musisz się określić bo sam sobie zaprzeczasz.We wcześniejszym poście pisałeś ,,Panowie Te sprawy w świecie gołębiarskim są znane od dawna "Teraz piszesz,,Powoli powoli Panowie Jak na razie to są tylko spekulacje "To jak jest w końcu stosuje takie praktyki czy nie ? Nikt nie napisał że gołąb spółki tak był odbijany , to są jedynie rozważania podczas deszczowej niedzieli .Czy jednak te rozważania są trafne każdy doświadczony hodowca jest w stanie ocenić indywidualnie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 11:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja Kolego Wiarus nie mam już nic więcej do powiedzenia w tym temacie To co miałem do powiedzenia już napisałem i nic sobie nie zaprzeczam wystarczy tylko dokładnie poczytać To że takie praktyki są znane to jest wiadome Ale my tu piszemy o konkretnym gołębiu a nie o praktykach
Pozdrawiam i miłej niedzieli
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 11:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nawet gdy wyra uczciwie to i tak jest podejrzane... Ci co lecą na tyłach w jednym są lepsi bo nikt ich nie posądza...
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 12:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nikt tu nikogo nie posądza o oszustwo bo regulamin nie określa kiedy i czy musimy włączyć zegar.Zagadnienie to dotyczy jedynie sfer duchowych ,konkretnie etyki.Ale tu już być może posunąłem się za daleko wchodząc w strefę biznesu, dlatego również kończę w tym temacie ,aby nie zostać zlinczowanym. :x ,,cel uświęca środki"nawet jakby to miał być wynik naciągany
,a pieniądze z tego szły na szczytny cel to niewątpliwie rozgrzeszenie będzie.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 12:46
PostTemat postu : LICYTACJA NIE DO PRZEŁKNIĘCIA
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy ......piękny cel,szlachetność ofiarodawców,a odczucia..... więcej niż przygniatające.Kto da na aukcje najlepszego ptaka,wręcz fenomena lotowego by być tak potraktowanym.Pytam kto.Nikt,bo lepiej mieć święty spokój.Nasi polscy hodowcy go wyhodowali,dbali,chuchali,wspaniale przygotowali do lotów,i uzyskali zdumiewający,cudowny wynik,i co z tego... domysły,insynuacje,podawane próby dyskryminowania wspaniałego wyniku,i o zgrozo...uczenie przyszłych oszustów jak się kręci wałki w sposób oszukańczy,a może będzie tu.....zadyma.Szanowni Koledzy.Ja poprzednio przekazałem wyniki cudowne,wręcz fenomenalne trzech Kolegów,zdobyte uczciwie,co do tego nigdy nie miałem najmniejszych podejrzeń,czy wątpliwośći,a ilu tu spotyka się NIEDOWIARKÓW.Wstyd jak cholera przed całym internetowym światem,i jak tak przedstawiamy obraz polskich hodowli za granicą,to mnie już zupełnie nic nie zdziwi co o nas mówią.Może by jednak zabrał tu głos ktoś z oddziału Księdza i ukrócił te haniebne spekulacje.Pozdrawiam serdecznie w zimna i deszczową niedzielę,i przemyślmy to co piszemy.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 13:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W moich wpisach nie ma nic co by sugerowalo ze ten konkretny golabek osiagnol sukces w ten sposob, odniosle sie jedynie do metody jaka tu zaprezetowano i nazwale to OSZUSTWE i tak dalej bede twierdzil. Odnosnie tego wspanialego ptaka jaki odniosl sukces tego nie mozna negowac, hodowcy znani go wychodowali i sa dobrzy w tym co robia. Jak to zawsze bywa dyskusjia zbacza z glownego nurtu i toczy sie dalej i nie dajmy sie poniesc emocjia takie lotowanie nie jest uczciwe.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 13:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesławie szkoda szat.Czego mam się wstydzić ,prawdy?Rozumiem Twoją postawę w obronie biednych i uciśnionych hodowców ,jednak jestem gotów ponieść odpowiedzialność za każde pisane słowo w tym temacie.Mam prawo wyrazić swoją opinię na tym forum .Podobnie jak Ty masz również prawo mieć inne zdanie .Niestety takie praktyki są stosowane w naszym kraju od dawna i są dozwolone ,a nikt nikogo nie nauczy oszustwa bo człek uczciwy nim pozostanie.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 13:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie w Wiesławie to święte oburzenie jest trochę na wyrost bo jak widzę nikt tu nikogo nie posadził o oszustwo i nikt nie podważa osiągniętego wyniku .. Piszemy tu tylko czy możliwe jest w sposób bez ingerencyjny osiągniecie takowego i w tym tonie traktuję również swoje wypowiedzi . Co do tego jak traktują nasze wyniki za granicą to naprawdę nasze tu skromne pisanie nic w tym temacie nie zmieni bo każdy doświadczony hodowca wystarczy żeby spojrzał na listy konkursowe i szybko sobie wyrobi w tym temacie opinię . Miałem w życiu to szczęście że widziałem jak siadają stadem z lotu gołębie młode i wiem jak się zachowują gołębie w czasie wchodzenia a zwłaszcza gołębie zaciemniane krótko trzymane tam jest walka o miejsce i wygląda to tak jak już wcześnie pisałem że w jedną dwie sekundy jest ich dwadzieścia i więcej . Widząc listy konkursowe w niektórych oddziałach jest tak że pierwsze typowane miej więcej z tą samą częstotliwością a następne dopiero uderzenie . Dla kogoś kto ma jakie takie pojecie o lotach gołębi młodych jest to co najmniej zastanawiające . To tyle DL.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Paź 29, 2017 14:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ZACIEMNIANIE
https://www.youtube.com/watch?v=9Y_EIJSPm0k

WysłanyWysłany: Pon Paź 30, 2017 5:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://0268.oddzial.com/wyniki-lotów-24045 Panowie ostatni lot nr.5 zwróćcie uwagę na czas przybycia pierwszych goł. oraz kilometraż ......[/url]
jankes2

WysłanyWysłany: Wto Paź 31, 2017 17:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

szanownie Wiesławie,przyjmuję do swej świadomości postawę którą prezentujesz w tym konkretnym przypadku.ale.......... .No właśnie ale jest to coś co daje do myślenia w tej kwestii.Co do meritum sprawy ,takie praktyki mają zastosowanie od kilku lat w tej spółce i nie jest to zadna tajemnica .W lotach młodych jest duze prawdopodobieństwo ,że dobrze przygotowane młode robią różnicę w przylocie co posrednio pozwala na "manipulacje" ,oczywiście istnieje ryzyko" przedobrzenia ",bo konkurencja nie śpi i znam przypadki gdzie takie próby skończyły się fiaskiem ,bo hodowca się przeliczył i w efekcjie stracił ,a nie zyskał.Ks.Kostorza poznałem osobiscie o potrafię ocenić ,że oprócz sfery duchowej którą prezentuje swoim życiem to także niewątpliwie posiada zmysł biznesmena.Można uważać to za zaletę ,lecz czasami ten dobry pijar ktory uprawia może przeszkadzać.Śmiem twierdzić ,ze duża część działań ksiedza to dobra polityka marketingowa.
Aby mnie nie posądzano o nieżetelność ,to powiem tyle ,doceniam jego pracę ,"dobre serce" itp itd,ale jego prywatny styl bycia już nie koniecznie.

Panowie, do tych co piszą o kombinacjach przy konstantowaniu .Przyjrzyjcie się sustemowi AMC ,tam jest dopiero możliwość kombinowania.Mianowicie podczas przylotu gołębi z lotu proszę wyłączyć antenę po wejściu załóżmy grupy 20 gołębi załączamy antenę i co się dzieje ,ano mamy zarejestrowany przylot tych 20 gołębi w jednej sekundzie,Nie podpięta antena zapamiętuje kody "chipów"i zgrywa ich czas odbicia w chwili wpięcia jej do zegara.Takie możliwości systemów ESK powinny być zabronione.I tu kolego Wiesławie jako delegata na KWZD PROSZĘ O REAKCJĘ
kslom

WysłanyWysłany: Wto Paź 31, 2017 17:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jankes2 napisał:
szanownie Wiesławie,przyjmuję do swej świadomości postawę którą prezentujesz w tym konkretnym przypadku.ale.......... .No właśnie ale jest to coś co daje do myślenia w tej kwestii.Co do meritum sprawy ,takie praktyki mają zastosowanie od kilku lat w tej spółce i nie jest to zadna tajemnica .W lotach młodych jest duze prawdopodobieństwo ,że dobrze przygotowane młode robią różnicę w przylocie co posrednio pozwala na "manipulacje" ,oczywiście istnieje ryzyko" przedobrzenia ",bo konkurencja nie śpi i znam przypadki gdzie takie próby skończyły się fiaskiem ,bo hodowca się przeliczył i w efekcjie stracił ,a nie zyskał.Ks.Kostorza poznałem osobiscie o potrafię ocenić ,że oprócz sfery duchowej którą prezentuje swoim życiem to także niewątpliwie posiada zmysł biznesmena.Można uważać to za zaletę ,lecz czasami ten dobry pijar ktory uprawia może przeszkadzać.Śmiem twierdzić ,ze duża część działań ksiedza to dobra polityka marketingowa.
Aby mnie nie posądzano o nieżetelność ,to powiem tyle ,doceniam jego pracę ,"dobre serce" itp itd,ale jego prywatny styl bycia już nie koniecznie.

Panowie, do tych co piszą o kombinacjach przy konstantowaniu .Przyjrzyjcie się sustemowi AMC ,tam jest dopiero możliwość kombinowania.Mianowicie podczas przylotu gołębi z lotu proszę wyłączyć antenę po wejściu załóżmy grupy 20 gołębi załączamy antenę i co się dzieje ,ano mamy zarejestrowany przylot tych 20 gołębi w jednej sekundzie,Nie podpięta antena zapamiętuje kody "chipów"i zgrywa ich czas odbicia w chwili wpięcia jej do zegara.Takie możliwości systemów ESK powinny być zabronione.I tu kolego Wiesławie jako delegata na KWZD PROSZĘ O REAKCJĘ

Te rewelacje o systemie AMC to Kolega sprawdził organoleptycznie czy tylko się Koledze wydawało a nie daj Boże Kolega gdzieś usłyszał...
Tak się składa , ze mam taki system ale takich rewelacji u siebie to jeszcze nie wykryłem. Nadmieniam , że mam najnowsze oprogramowanie aby potem nie było..... Niech mi Kolega wierzy , ze przeprowadzę eksperyment. Moje gołębie mają obrączki na łapkach a podłączenie anteny to tylko parę chwil. Jeżeli potwierdzi się to o czym pisze Kolega to osobiście pojadę do Pana Wiesława z petycją o wstrzymanie , natychmiastowe wstrzymanie użytkowania tegoż systemu. A co zrobi Kolega jak słowa Kolegi przeistoczą się w g....o?
Tak na marginesie to korzystam z funkcji tzw inteligentnej anteny po każdym locie oraz treningu podczas codziennych oblotów i nie spotkałem się z takimi cudami o których pisze Kolego.
Wkrótce się okaże.....

WysłanyWysłany: Wto Paź 31, 2017 18:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wim co piszę i proszę mi niczego nie insynuować?Nalezy przeprowadzić procedurę "koszowania" przez "matkę",następnie rozpocząć konstantowanie w/g sposobu który opisałem .,Jestem w stanie Ci udowodnić wklejając listy przylotu gdzie na 1 antenie w tym systemie odbitych jest w 1 sekundzie kilkadziesiat gołębi
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Wto Paź 31, 2017 19:06
PostTemat postu : ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SŁOWA
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......Szanowny Kolego jankes2......z przykrością czytam Twoje Szanowny Kolego słowa,i nie potrafię ich skomentować,ale wiedz jedno,nie jestem delegatem okręgu na KWZD,ale jest powołany zespół przy Z.Gł,który weryfikuje programy,więc po Kolegi wpisie na pewno się temu systemowi dokładnie przyjrzy.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
rafam

WysłanyWysłany: Wto Paź 31, 2017 19:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam kolega jankes2 ma racje w tym systemie tak jest
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: