Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 14:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
WZMOCNIENIE
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kkscy

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 19:49
PostTemat postu : Re: opinia
Odpowiedz z cytatem

KUBUŚ3613 napisał:
Za taką kasę to można kupić 2 gołąbki u spopierania wców albo
na najlepszym WG KRAKUS polecam super ptaki po konkretnym planie lotów
nie tak jak inni z WG patrzeli i wypuszczali jak im wiaterek na ogonek wiał
to puszczali do słoneczka D.L.

Jakim planie lotów? ? Do jednego gołebnika? ? jeżeli waszym zdaniem wg odzwierciedla
wartość lotową gołębia to brawo WY .faktem jest ,że hodowcy dają tam swoje (niby) najlepsze ptaki i nic więcej .
Kompletnie nie rozumiem takiego rozumowania o wg .........i opierania hodowli na takich gołębiach.
znam sytuację i wiem o tym jak hodowcy którzy dają tam ptaki KOLORUJĄ rodowody także żeby co nie który kolega się nie "nacioł " że gołąb a rodowód to BAJKA .
dlatego podchodzę na luzie z tymi waszymi wspaniałymi wg jak i tymi golebiami z nich .pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Mag

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirek ja nie popieram zakupu strych głębi z kilku względów min da tego że często są bezpłodne,- kolega kupił od handlarza 2 dwuletnie samice i one niosły puste jajka.Poza tym b ciężko jest wybrać gołębia ze zdjęcia bo potem okazuje się zupełnie co innego.Na co ja zwracam uwagę kupując do rozpłodu:pierścień wartościowy,wąski ogon,krótkie przedramię,musi być nie duży jeżeli jest duży to tylko samica,.Kupuje tylko póżne młode.Należy pamiętać że okres jesieni to selekcje w gołębnikach a ja nie chcę selektów.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A CO KOLEDZY SĄDZĄ O TEJ SAMICZCE ?

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 20:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirku zostaw te papucie , tylko późne młode po wdowcach w nich jest jeszcze nadzieja.Po za tym wychowasz kilka sezonów młode i możesz wziaść swoje pieniądze .Gdyby jeszcze ktoś znajomy Ci odstąpił to rozumiem,ale na aukcjach
to szkoda pieniędzy ,lepiej kup coś dziecku,lub oddaj biednym.To będzie ktoś miał z tego pożytek.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 20:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

SZANOWNY PANIE MARKU , MA W PEŁNI KOLEGA RACJE ,,PRZYTKAĆ SIE MOŻNA BARDZO SZYBKO '' ALE MYŚLE ŻE SAMCZYK PO PRZYSZŁOROCZNYM SEZONIE DOSTANIE ODEMNIE PREZENT WOLNOŚĆ PO 13 LATACH NIEWOLI 11 LAT PŁODZIŁ DLA JEDNEGO NIEMCA DLA MNIE WYSTARCZY ROK DOSTANIE DO PARY PUTTMANKI I CÓRKE TEJ PSTREJ ,I BĘDZIE WOLNY

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 21:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirek u mnie 12 letnia samiczka znosiła jajka. A pro po samczyka:-)

Przychodzi staruszek(o lasce) do bur...u......
Przygląda się "panią" i mówi TA, TA i TA szefowa oczy w słup i mówi..., ale w pana wieku???? - dziadek wyciąga gotówkę i kładzie na stół...
Idą w czwórkę do wskazanego pokoju....
Po godzinie dziadek w "skowronkach" wychodzi i człapie się do wyjścia, ale ale bur...l mama nie wytrzymała.....
Szanowny Panie pracuje już kupę lat w tym zawodzie iii nie mogę pojąć na co panu w tym wieku potrzebne były aż trzy dziewczyny??? przecież pan ledwo chodzisz????
Ano właśnie kochanieńka to moja bolączka - Więc ktoś musiał mnie wsadzić na te jedną .

Udanych zakupów kolego!
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Lis 13, 2017 21:45
PostTemat postu : A WIDZISZ A WIDZISZ
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......Na dobranoc po kawale.......Bogate małżeństwo pojechało do stadniny kupić ogiera,i dyrektor wystawił 5 koni.Pani pyta dyrektora ten ile razy może skoczyć...hm..raz,a ten drugi...dwa,a do męża widzisz,a ten trzeci...trzy,i znowu do mężą a widzisz....a ten czwarty....no cztery,ha ha ha widzisz.....a ten piaty....pięć.....mąż przygaszony odpalił .....z jedną,,,a dyrektor ...nie z pięcioma.....i wtedy do żony....A WIDZISZ......hu hu hu Dobrej i spokojnej nocy Koledzy życzę i kolorowych snów.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Lis 14, 2017 6:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mario1111 napisał:
Mirek u mnie 12 letnia samiczka znosiła jajka. A pro po samczyka:-)

Przychodzi staruszek(o lasce) do bur...u......
Przygląda się "panią" i mówi TA, TA i TA szefowa oczy w słup i mówi..., ale w pana wieku???? - dziadek wyciąga gotówkę i kładzie na stół...
Idą w czwórkę do wskazanego pokoju....
Po godzinie dziadek w "skowronkach" wychodzi i człapie się do wyjścia, ale ale bur...l mama nie wytrzymała.....
Szanowny Panie pracuje już kupę lat w tym zawodzie iii nie mogę pojąć na co panu w tym wieku potrzebne były aż trzy dziewczyny??? przecież pan ledwo chodzisz????
Ano właśnie kochanieńka to moja bolączka - Więc ktoś musiał mnie wsadzić na te jedną .

Udanych zakupów kolego!

PRAWDOM PODOBNIE Gerhzrd Mackbach ekspluatował ją nie zle potem przez kilka lat była u kolegi w Niemczech podstawową samicą . NO I TRAFIŁA DO MNIE NA SEZON . KUPIŁEM JĄ Z MYŚLĄ ŻE UCIĄGNE CHOĆ JEDNE JAJKA .MAMY PO NIEJ 6 MŁODYCH . DWA PO CIĘŻKIM PROGRAMNIE LOTOWYM 4 JESIENNE DO TEGO 2 IMBREDY .SAMICZKA JEST Z LINI GOŁĘBI HRINZA MEIERA .
MARIO A TAMTE ( RYSIE)........ CO PISALIŚMY TO NA MAMKI BO SĄ LATAJĄCE ;))

WysłanyWysłany: Wto Lis 14, 2017 7:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirku lepiej zrób se porządny gołębnik tu masz film instruktażowy.
https://www.youtube.com/watch?v=dHCnUE18H60
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Lis 14, 2017 10:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PANIE MARKU JAK ROBIĆ TO Z PRZYTUPEM .......... NO I JĘZYK OJCZYSTY MOŻNA PODSZLIFOWAĆ (BO TO MUZA CZRNYCH )ZDAJE SIĘ :))

WysłanyWysłany: Wto Lis 14, 2017 13:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ech, gdyby te ręce wykorzystał do pracy masę roboty można by zrobić,lecz jak widać chłop stworzony do tańca ,po prostu czuje bluesa :)
Georg

WysłanyWysłany: Czw Lis 16, 2017 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Już wszystko wiem!! Rysio ma takie belki w gołębniku na wysokości głowy...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: