Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 18:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
M.Bula - M.Latacz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
antoni1010

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 13:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak jak myślałem kolego Mag.... uwielbiam takie opowieści z przykladami bez przykładów. Więc ja podobnie napiszę . Znam wielu hodowców mistrzów Polski którzy posiadają gołębie z Belgii Holandii i co ciekawe latają wspaniałe, nic nie gubią, a co najciekawsze to te zachodnie gołębie mają tylko po jednym skrzydle. Ale nazwisk nie ujawnienie. Chyba że oni sami będą chcieli...... Więc serdecznie Cię pozdrawiam i życzę udanego sezonu 2018. Bo merytorycznie że sobą nie porozmawiamy. I na koniec musisz czytać powoli i ze zrozumieniem co ja piszę. Bo mam wrażenie że nic nie rozumiesz z tego co ja napisałem. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Mag

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 14:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz całkowitą rację ja piszę o realiach a Ty bujasz w obłokach.Co do moich wyników to już kiedyś pisałem .Zdobyłem 6 przodownika w Mistrzostwach Polski oraz 39 przodownika też w MP,byłem Mistrzem regionu oraz na wysokich pozycjach w regionie,parę razy byłem Mistrzem okręgu,kilka razy likwidowałem hodowle,wywaliłem 3 duże worki pucharów bo nie miał ich kto odkurzać.Moje gołębie mają udział u Mistrza i w-ce Mistrza Polski w 2016.Znam się dobrze na ziołach.Może to wystarczy.Powiem Ci tak antoni że jeżeli chcesz wyników od innych to podaj pierwsze swoje, chyba tak wypada.
antoni1010

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 14:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czytaj uważnie moje wpisy...... pozdrawiam.
Mag

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 15:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też Cię pozdrawiam i życzę Ci jak najlepszych wyników ,najlepiej Mistrza Polski-powodzenia
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 15:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na swoim gołębniku nie mam ani jednego ptaka z zagraniczną obrączka,i chociaż większość ma wypchane tym gołębniki to moje młode nie są gorsze ,użyję tego sformułowania, aby się nie przechwalać.Gdzie więc są te wspaniałości .Testowałem te wszystkie cuda ,lecz żaden z nich nie wyprzedził moich bezrasowców.Moje spostrzeżenia są takie że te internetowe aukcje i cały marketing strasznie ogłupiają hodowców.
Mag

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 15:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak wiarus tak mocna ta reklama że przeciętny hodowca nie jest w stanie jej sie oprzeć,wciąga i ogłupia.
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 16:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus te zagraniczne trzeba krzyżowac ze swoimi , żeby się liczyć w oddziale. Wyobraz sobie że mojego czarnego dziadek ze strony ojca to Belg Meulemans z linii Choco a matka pochodziła z linii De Leus. I po niej odziedziczył kolor. A dziadek lotowany na mlode nic nie osiągnął. Ale jest u znajomego w rozplodzie i daje wspanialych lotników.
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 16:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temat już tak wiele razy wałkowany i ciągle te same argumenty . Kol wierus wielokrotnie pisałeś skąd masz swoje ptaki .Analizując twoje wypowiedzi mogę Ci przyznać rację tak masz od Polskich hodowców miedzy innymi od słynnego tandemu . Na stronie tego tandemu możną przeczytać skąd oni mają . Piszą że są wdzięczni pewnemu hodowcy z pomorza który opanował hodowlę w pokrewieństwie do perfekcji dotyczy to gołębi z tak zwanej lini Wójtowicz . A wszyscy wiemy gdzie i jakimi gołębiami lotował ŚP Stanisław Wójtowicz . To że samochód ma polską rejestrację nie znaczy że jest polskiej produkcji . Co do apelu kolegi Mag . Ja bym poszedł jeszcze dalej i nie tylko zbojkotował bym zakup gołębi ale też oddał bym ich samochody i jeździł bym syrenką i żukiem lub nysą , oddał bym f-16 i latał na Iskrach tudzież wilgach , na znak protestu zniszczył bym wszystkie telefony komórkowe itd. Pewien wnuczek na złość babci odmroził sobie uszy .
nit

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 16:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Szpak chyba lepiej tego wszystkiego nie dało powiedzieć
zen0171

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 16:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy, myśle, że wielu z Was piszę inną część tej samej prawdy. Niewątpliwie faktem jest, że kolebką gołębia pocztowego są kraje Beneluxu. Tam też kultura hodowli jest na najwyższym poziomie. Oczywistym jest też to, że system lotowania jest inny niż u nas. Tam liczą się asy, u nas drużyna. Dlatego nie mamy swojego Rudego, Fineke 5000 czy Gladiatora a w rodowodach polskich asów nie ma Paszkowego 808 czy "Jedynki" ale gołębie od Putmana, Vadenabeele czy Geerinckxa. Brak nam kultury hodowlanej i rzetelności a także patriotyzmy by rozwijać polskie linie asów. Mieliśmy przecież w ostatniej dekadzie wiele wspaniałych lotników i choć ich protoplaści pochodzili z Belgii, Holandii czy Niemiec to po kilkunastu latach hodowli opartej na ich potomstwu w rodowodach współczesnych asów mogliby pojawić się polscy przodkowie.
Nie wiem czy jesteśmy lepsi w hodowli gołębi pocztowych od Belgów czy Niemców? Pewnie nie skoro to od nich kupujemy rodziców naszych najlepszych asów. Podobnie jak kupujemy telefony, lodówki, samochody, które nawej jak są produkowane czy montowane w Polsce nie są naszymi produktami.
Zgadzam się zarówno ze Szpakiem65 jak i z Wiarusem choć pozornie wydaje się, że sobie przeczą.
kkscy

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 17:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Panie Szpak65. Polskie gołębie PL a Ojciec,Matka DV ,NL BE .:):) Pozdrawiam
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 17:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Temat już tak wiele razy wałkowany i ciągle te same argumentował Kol wierus wielokrotnie pisałeś skąd masz swoje ptaki .Analizując twoje wypowiedzi mogę Ci przyznać rację tak masz od Polskich hodowców miedzy innymi od słynnego tandemu . Na stronie tego tandemu możną przeczytać skąd oni mają . Piszą że są wdzięczni pewnemu hodowcy z pomorza który opanował hodowlę w pokrewieństwie do perfekcji dotyczy to gołębi z tak zwanej lini Wójtowicz . A wszyscy wiemy gdzie i jakimi gołębiami lotował ŚP Stanisław Wójtowicz . To że samochód ma polską rejestrację nie znaczy że jest polskiej produkcji . Co do apelu kolegi Mag . Ja bym poszedł jeszcze dalej i nie tylko zbojkotował bym zakup gołębi ale też oddał bym ich samochody i jeździł bym syrenką i żukiem lub nysą , oddał bym f-16 i latał na Iskrach tudzież wilgach , na znak protestu zniszczył bym wszystkie telefony komórkowe itd. Pewien wnuczek na złość babci odmroził sobie uszy .

TU Z F16 to bym się ni zgodził. Bo w okolicy pogina wszystkie wierzeje od stoduł

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 17:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zen0171 napisał:
Koledzy, myśle, że wielu z Was piszę inną część tej samej prawdy. Niewątpliwie faktem jest, że kolebką gołębia pocztowego są kraje Beneluxu. Tam też kultura hodowli jest na najwyższym poziomie. Oczywistym jest też to, że system lotowania jest inny niż u nas. Tam liczą się asy, u nas drużyna. Dlatego nie mamy swojego Rudego, Fineke 5000 czy Gladiatora a w rodowodach polskich asów nie ma Paszkowego 808 czy "Jedynki" ale gołębie od Putmana, Vadenabeele czy Geerinckxa. Brak nam kultury hodowlanej i rzetelności a także patriotyzmy by rozwijać polskie linie asów. Mieliśmy przecież w ostatniej dekadzie wiele wspaniałych lotników i choć ich protoplaści pochodzili z Belgii, Holandii czy Niemiec to po kilkunastu latach hodowli opartej na ich potomstwu w rodowodach współczesnych asów mogliby pojawić się polscy przodkowie.
Nie wiem czy jesteśmy lepsi w hodowli gołębi pocztowych od Belgów czy Niemców? Pewnie nie skoro to od nich kupujemy rodziców naszych najlepszych asów. Podobnie jak kupujemy telefony, lodówki, samochody, które nawej jak są produkowane czy montowane w Polsce nie są naszymi produktami.
Zgadzam się zarówno ze Szpakiem65 jak i z Wiarusem choć pozornie wydaje się, że sobie przeczą.

Kolego Zeno niczego nam nie brak,a co jedynie dobrego marketingu.Co tak naprawdę ten cały rudy wylatał,a no parę czołowych konkursów i jest wielki as i rozpłodowiec.Wielu z nas na swoich gołębnikach ma po kilka lepszych paków co całymi latami walczyli na trasach lotowych.Niestety nikt z tego nie robi wielkich reklam.Miałem oryginały [po kilka sztuk] od 3 belgijskich mistrzów i okazał się wielki niewypał.Dzisiaj wszędzie są dobre gołębie Kolego Szpak i choć człek wywodzi się od małpy to nią nie jest.
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 17:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego wiarus ja pochodzę od Adama i Ewy no ale co kto woli .
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 17:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moja Śwp. mama na imię miała Łucja .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: