Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 15:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
M.Bula - M.Latacz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sliper86

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 18:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie chce zeby
to wyglądało, że ja wiem wszystko, bo to jest tylko moje zdanie, ale myślę, że w głównej mierze czemu po prostu cała Europa kupuje z Belgi czy Holandii jest podyktowane tym, że większość ludzi uważa, że tam jest dużo większy poziom niż gdziekolwiek i dlatego gołąb, który wylata tam np. 3x1 2x2 itd. jest bardziej doceniany niż gołąb z takimi samymi miejscami w innej części Europy wiem, że większość się zemną nie zgodzi, ale takie jest moje zdanie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Bryan

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 18:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do gołębi to większość absolutnie gołębi pod kątem szybkościowym wywodzi się od Hodowców Belgijskich z tamtąd tez Niemcy nabywają ptaki nasze rodowe Polskie zostały w większości wyparte były twardsze ale znacznie Wolniejsze. Gołębie w.Holandii słyną z szybkości ale na średnim dłuższym dystansie
Mag

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 19:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

My mamy lepsze gołębie od tych z zachodu,a co mamy słabe reklamę.U nas gołąb 1 na 7 oddziałów i ok 5 tyś gołębi jest nie dostrzegany a na zachodzie o takim bębniło by kilka pokoleń i kosztował by majątek.Sam miałem golebia który był 2x1 na ok 5tś golębi w jednym roku no i co a no nawet nikt się tym nie interesował i sprzedałem go razem z innymi za 100zł.Ci co bajają o nadzwyczaj dobrych gołębiach zachodu są chorzy to jest jak nałóg.Z tym jest ciężko polemizować i wleczyć się tego nie da.
tedy

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 21:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sam sobie dopowiedziałeś kolego dlaczego "i co a no nawet nikt się tym nie interesował" jeżeli swoją pracę hodowlaną wyceniasz na 100zł to i tylko marzenia pozostają o "i kosztował by majątek" majątkach.
jasiek4526

WysłanyWysłany: Sob Lis 18, 2017 23:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.Mag tu jest bardzo prosta odpowiedz na zachodzie jak coś komuś "wystrzeli" buduje się linię z tej rodziny i z takiej linii można brać ptaki do rozpłodu z nadzieją powtarzam z NADZIEJĄ że coś u nas z tego się pokarze
W pl 99% hodowców krzyżuje ptaki otrzymując ponad przeciętne lub wybitne lotniki ale niestety takie krzyżówki na 4 strony rzadko kiedy wydadzą coś wybitnego dalej .ot i cała tajemnica .ps kolego Mag piszesz jakie miałeś wyniki kiedyś na ziołach i naturze czy mógłbyś napisać jak to wygląda teraz na dzień dzisiejszy? zaznaczam nie odbieraj mojego postu jako atak na twoją osobę
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 5:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tedy napisał:
sam sobie dopowiedziałeś kolego dlaczego "i co a no nawet nikt się tym nie interesował" jeżeli swoją pracę hodowlaną wyceniasz na 100zł to i tylko marzenia pozostają o "i kosztował by majątek" majątkach.

Większość z nas to hobbyści i nie hoduje dla pieniędzy,ani sławy ,a dochody swoje czepie z pracy,odstępując Kolegom materiał nie liczy na dochód .Ten tok rozumowania określa inną grupę hodowców jak Kol.Mag .Rozumując tak jak niektórzy to wszyscy lecą na gołębiu skalnym,a mercedes jak większość aut to produkt Chiński ,bo najwięcej się podzespołów od nich kupuje.Koledzy zejdźmy więc na ziemię.Jak kupię mąkę francuską i upiekę z niej ciasto to one jest francuskie ,czy moje?Gołębie zachodnie nie są słabe ,lecz nasze hodowle w niczym od nich nie odbiegają.Pozostaje co jedynie aspekt ekonomiczny że za tej samej jakości ptaka na zachodzie musimy zapłacić kilka razy więcej.Naszą zmorą jest to ze nie wspieramy tego co nasze ,podobnie jak siebie samych.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 7:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli te podzespoły są produkowane dla mercedesa zgodnie ze specyfikacją mercedesa i wymyślili je ludzie z mercedesa to obojętnie kto przy obrabiarce stoi są to części mercedesa . Niedługo w Polskiej reprezentacji w piłce siatkowej będzie grał urodzony na Kubie świetny siatkarz Leon . Jeżeli Polska reprezentacja z nim w składzie zdobędzie medal to będzie Polski medal co nie znaczy że trzeba Panu Leonowi od razu wypisywać nową metrykę . Wybrał Polskę jest Polakiem tyle że urodzonym na Kubie i mi to wcale nie przeszkadza . Co do szacunku to sami się nie szanujemy przypisując sobie czyjeś zasługi . Przecież można spokojnie powiedzieć że ten świetny hodowca , Polak nabył materiał tam ,czy tam i świetnie nim leci ciągle go udoskonalając . Czy to przynosi mu ujmę . Co do wspierania siebie jest tu jeden nazwijmy go hodowca który właśnie tak samo tłumaczy swoje postępowanie a mianowicie Pan Tasnowiec To pytam dlaczego wszyscy tak go krytykują przecież on głosi dokładnie takie poglądy . Mamy w Polsce świetnych hodowców wręcz fanatyków tego sportu i bądźmy z nich dumni bo naprawdę nie ważne skąd nabyliśmy gołębie tylko co potrafimy z nimi zrobić za to należy się im szacunek a nie za to że nabyli gołębie od Wacka za płota . DL
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 7:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Jeżeli te podzespoły są produkowane dla mercedesa zgodnie ze specyfikacją mercedesa i wymyślili je ludzie z mercedesa to obojętnie kto przy obrabiarce stoi są to części mercedesa . Niedługo w Polskiej reprezentacji w piłce siatkowej będzie grał urodzony na Kubie świetny siatkarz Leon . Jeżeli Polska reprezentacja z nim w składzie zdobędzie medal to będzie Polski medal co nie znaczy że trzeba Panu Leonowi od razu wypisywać nową metrykę . Wybrał Polskę jest Polakiem tyle że urodzonym na Kubie i mi to wcale nie przeszkadza . Co do szacunku to sami się nie szanujemy przypisując sobie czyjeś zasługi . Przecież można spokojnie powiedzieć że ten świetny hodowca , Polak nabył materiał tam ,czy tam i świetnie nim leci ciągle go udoskonalając . Czy to przynosi mu ujmę . Co do wspierania siebie jest tu jeden nazwijmy go hodowca który właśnie tak samo tłumaczy swoje postępowanie a mianowicie Pan Tasnowiec To pytam dlaczego wszyscy tak go krytykują przecież on głosi dokładnie takie poglądy . Mamy w Polsce świetnych hodowców wręcz fanatyków tego sportu i bądźmy z nich dumni bo naprawdę nie ważne skąd nabyliśmy gołębie tylko co potrafimy z nimi zrobić za to należy się im szacunek a nie za to że nabyli gołębie od Wacka za płota . DL

KOLEGA SZPAK MA RACJE CHCĄC BYĆ FER POWINNISMY O TYM PAMIĘTAC . PRZECIEŻ JAK KTOŚ NAS PYTA CZYM LECIŚZ CZY CO U CIEBIE SPRAWUJE SIĘ NAJLEPIEJ WIĘKSZOŚĆ BEZ NAMYSŁU ODPOWIADA JANNSEN , de KLAK ,PRANGE CZY WANDENABEELE . OCZYWIŚCIE JEŚLI POSIADAMY TAKĄ WIEDZE ,BO TEN FRANIO Z ZA PŁOTU MOŻE NIE POWIEDZIEĆ NZM PRAWDY

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:

Kolego Szpak piszesz że przypisujemy sobie cudze zasługi .Jak zrobiłeś mistrza oddziału to czyja to zasługa Vandenabelle,Janssenów czy może Mulemansa :?:Odstąpiłem ptaki dwóm hodowcom jeden mistrzuje ,drugi nie może ukończyć lotów,w którym miejscu są moje zasługi ?
Jak widać mamy inne zdanie na tematy hodowlane .Ponieważ ja dzielę gołębie na dwie rasy tj.dobre i słabe ,Ty natomiast na Jansseny ,Mulemansy itd.,lecz każdy ma prawo do własnych poglądów.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEDZY TO JEST TAK LIPA POCHODZIŁA Z KASZUB TARTAK PRZETARŁ JĄ W OPOLU RZEŻBIARZ RZEŻBIŁ JĄ W WARSZAWIE A POCHODZIŁ Z SANDOMIERZA .GDZIE KUPIONE ALBO WYPRODUKOWANE ZOSTAŁY DŁUTA ?
TAK JEST I Z NASZYMI GOŁĘBIAMI WIEMY ŻE WIĘKSZOŚĆ JEST OPARTA NA JANSSENACH.ALE NA PYTANIE JAKIE MASZ GOŁĘBIE KOLEGA MÓJ ODPOWIADA SWOJE I TAK PEWNIE ODPOWIE TA POZOSTALA CZĘŚC HODOWCÓW ;))KOLEGA WIARUS Z JEDNEJ STRONY MA RACJE W RODOWODZIE NIE NAPISZE JANSSEN -VAN LOON NA TRZECIE POKOLENIE WYCHODOWANE U SIEBIE ,TYLKO NAPISZE ORYGINAŁ KOL.MAREK .W
I TO BĘDZIE 100% PRAWDA BO TO JEGO HODOWLA Z W/W SZCZEPÓW

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Nie Lis 19, 2017 10:44, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pisali poeci"Polak mądry po szkodzie""Polak przed szkodą i po szkodzie głupi",a ja już straciłem nadzieje że Polak kiedykolwiek zmądrzeje.Ostatnie wyniki młode" lot1 83/39 lot 2 81/30 lot3 75/43 lot4 74/16-mocny wiatr na lot 5 nie wkładałem,lot ten okazał się totalną klęską.Proszę was jak chcecie ode mnie wyniki to pod.ajcie pierwsze swoje.Jaki to jest mistrz który kupił na zachodzie gołębie,kupuje też zachodnie karmy,kupuje zachodnie dodatki pokarmowe mim zdaniem to tępak który nie umie samodzielnie wychować swojej rasy nie umie też myśleć samodzielnie musi mu program pisać niemiec lub belg albo jeszcze inny.To nie Polski hodowca to sługa zachodu a bywa że pachołek.Przepraszam za mocne słowa Polaków.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wypisuje żadnych rodowodów ,a wszystkie ptaki jakie posiadam, połączyłem i wychowałem sam osobiście .Pochodziły od różnych hodowców ,lecz zewsząd w większości były gołębie słabe tak jak w każdej hodowli tylko mały procent jest gołębi dobrych pozostałe to gołębie przeciętne i słabe a takie w większości są sprzedawane.To co z tym odpadem w większości osiągnie hodowca jest jego wyłączną zasługą .
kslom

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mag
A ja bez ziółek i gołębiami rasy Jansen, Mulamans, Fabry, Faber, Vanvanabele i innymi "wynalazkami" 1 lot 87/53 kon; 2 lot 84/35 kon; 3 lot 78/45 kon; 4 lot 80/40 kon; 5 lot 73/28...
Uważasz że jesteś większym i lepszym Polkiem niż ja. Pokazałeś swoim wpisem , ze jesteś zwykłym pajacem. Uważasz , ze siwe włosy na skroni uprawniają ciebie na głoszenie takich głupot bezkarnie, tępaku?

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 10:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

MAG ty chyba jesteś obcokrajowiec bo sam o sobie byś tak nie pisał
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 19, 2017 11:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy gratuluje wyników ,lecz nie ma potrzeby obrażać się na wzajem z powodu pochodzenia gołębi.Każdy ma prawo do własnego zdania,cytaty nie powinny nikogo obrażać .Jak ktoś chce mieć Mullemansy i Jansseny to ma do tego prawo ,u mnie np.nie oparły się selekcji. :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: