Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Gru 13, 2017 18:38 Zobacz posty bez odpowiedzi
WG w Europie - informacja Maziarz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Lis 23, 2017 19:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol gregor a dlaczego ludzie grają w totka dla tej samej przyczyny bo być może uda się coś wygrać. Dosłownie obejrzałem jeden film z przylotu w ubiegłym roku na jednym z wg . Przyleciało całe stada jeden najsłabszy szybko siadł i pobiegł do koryta pozostałe jeszcze przez jakiś czas krążyły to jak myślisz który był w najlepszej formie i miał najwięcej sił . Loty na wg można porównać do treningów przedlotowych . Z mojego doświadczenia wiem że te co przylatują na treningach pierwsze , pierwsze też giną i te wyniki nie mają żadnego przełożenia na loty konkursowe gdzie gołąb sam musi myśleć i oderwać się od stada . Jeden z moich kolegów wywoził wraz z pocztowymi winerka i zawsze siadał w czubie raz wypuścił go samego i był po zawodach . Te nagrody w postaci samochodów to tombak czyli tz złoto głupców .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Bryan

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 8:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz częściowa racje kolego szpak ale tylko częściowa jeśli są skrajne warunki upał pod wiatr i do tego odległość powyżej 400. Km w finale wg. Gołębie nie lecą juz stadem tylko na początku są grupy które lecą wspólnie później to się rozrywa i gołębie muszą myśleć same uważam ze finał wg powinien być conajmniej z.odległości 500. Km wtedy jest większe prawdopodobieństwo że gołąb nie będzie leciał w grupie bo czym dalej tym mniejsza grupa będzie lecieć
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 8:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hallo Bryan , brawo to jest twöj najleprzy , kometarz , jaki pisales tu na Forum , widze ,ze masz pojecie dotyczace lotowania , masz calkowicie racje co do Wg i lotöw od 400-500km tam nigdy nie leci stado , ps prosze popotrzec na listy konkursowe z takich lotöw , i dlatego na takich lotach jest röwna szansa dla karzdego , mimo to wygrywajo naogul dobre ptaki od dobrych Hodowcöw . dobry lot gregor ..
tedy

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 9:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hello Gregor

tu masz link https://bajkidladzieci.net/ i na tej stronie możesz swoje bajki publikować bez podejrzenia o brak umiejętności i zarozumialstwo.

pozdrawiam i życzę owocnej pracy nad lepszą diagnozą rzeczywistości
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 9:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Brajan ty piszesz o lotach czy o loterii . Przypominam że są to loty gołębi młodych które w tym czasie zazwyczaj są w bardzo intensywnym pierzeniu a tu grupka snobów dla zaspokojenia swojego ego chce ich posyłać na pewną śmierć dla nadziei zdobycia kilku srebrników żenada . Zapatrujemy się na zachód i ich zawody tyle tylko że tam panuje trochę inny klimat , gołębie są zazwyczaj zaciemniane a łączenie w pary odbywa się w listopadzie .
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 10:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hallo kolego szpak , ty jestes w bledzie , twoja teoria , jest tylko teorio , dla informacji .:zadne zachodnie WG ,nie przyjmujo zimowych mlodych , termin to kwiecien - maj , nie predzej , co do upierzenia jak wyglonda upierzenie waszych ptaköw we wrzesniu , tz u tych co nie zacimniajo, one tez so rozpierzone , i mim to je koszujecie , i liczycie na to ze bedzie sucho , i morze sie uda wygrac Dyplom , ktöry kosztuje , 10 zl , jesli sie nie uda , to wtedy winny lotowy , ktöry te ptaki wypuscil , na wg jest podobnie , z to ruznico ze tam morzna wygrac kilka- kilkanascie tysiecy , to jest ta röznica . dobry lot gregor .
Szpak65

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 10:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pisząc o lotach na zachodzie nie miałem na myśli lotów na wg to jedno. Dwa ja lecę gołębiami zaciemnianymi a nawet gdybym nie zaciemniał to nigdy bym nie posłał młodego gołębia na lot powyżej 400 km bo to wyczyn jednorazowy . Hodowlę gołębi traktuje jako odskocznie od codzienności i coś co sprawia mi przyjemność na swoje utrzymanie po prostu zarabiam a nie liczę na lud szczęścia.
pavlo0354

WysłanyWysłany: Pią Lis 24, 2017 15:22
PostTemat postu : Re: WG w Europie - informacja Maziarz
Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz_Maziarz napisał:
Witam wszystkich, zapraszam serdecznie do zasubskrybowania naszego kanału na You Tube https://www.youtube.com/channel/UCLzDzkVNNFaD0xLJMBjVamw, na którym będe już od przyszłęgo czwartku systematycznie zamieszczał wiele ciekawych informacji, przede wszystkim o wspólnych gołębnikach które obsługuję. Wielu hodowców dzwoniło z prośbą o rozszerzenie zagadnienia gdyż na ostatnim filmie opowiedziałem pokrótce o wszystkich WG i trochę sie to zlało. Dlatego też postanowiłem żeby wszystko było jasno klarowne przejrzyste zrobić cykl przedstawień wszystkich WG, każdy na osobnym filmie. Będę omawiać warunki pogodowe, transport, koszty, regulaminy, odległości lotów, jakie gołebie dają sobie najlepiej radę itp itd. Myślę ze to będzie bardzo przystępna forma. Zapraszam do zasubskrybowania tutaj. Co jakiś czas( na każde 100 subskrybcji) dla subskrybujących kanał właściciele WG zgodzili się ufundować gratisowy wstęp gołąbka w pełni opłacony. Dlatego warto nas śledzić. Cały czas na bieżąco będe przedstawiał aktualną sytuację na wspólnych gołębnikach już od przedstawienia regulaminów aż po lot finałowy, aukcje aż do końca edycji. Wyniki ciekawostki wszystko zostanie podane "na tacy". Wszystko w formie informacji, bez reklam hodowców gołębi itp itd. Serdecznie zapraszam! Arek Maziarz
ps. Najlepiej byłoby żeby każdy subskrybujący wysłał mi meila na info@maziarz-pigeons.pl wtedy znam wszystkich subskrybujących bo nie każdą subskrybcję widać jeśli ma się tylko konto na gmail np. Wśród znanych subsrybentów będzie losowanie gratisowych ptaków.

https://www.youtube.com/channel/UCLzDzkVNNFaD0xLJMBjVamw

Witam.
fajna sprawa jeden przedstawiciel kilka gołębników w Europie:)
życzę powodzenia :)

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: