Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 14:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Robert i Paweł Baranowscy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
baldaj

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. teraz kibic bardzo ładnie to napisałeś, nic nie ujmując kol Baranowskim że wylatali taki dobry wynik.Wynik ten wylatali bo na to pozwoliła im słaba konkurencja w oddziale ale gdyby było w tym oddz kilku dobrych hodowców to można się domyślać jaki by mieli wynik.Zadaję sobie pytanie już wiele lat dlaczego nigdy nie był Mistrzem Polski hodowca z oddziału Wodzisław Sląski ano nie był dlatego bo tam zawsze było dużo bardzo dobrych hodowców.Pozdrawiam dobry lot.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
waldix

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 9:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.jak czytam te posty ( bo slaba konkurencja,bo cos nie tak z odbijaniem,bo to bo tamto)to tzw noz w kieszeni mi sie otwiera.czy wy nie potraficie docenic klasy,wyniku,umiejetnosci lotowania???frustruje was ten sukces??uwazam ze ten ktory neguje i poddaje w watpliwosc uzyskany przez hodowce wynik tak naprawde pokazuje swoja malosc.niestety ale ja to tak odbieram.pozdr
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 10:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.waldix za bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy koledzy podają przykłady na jakim poziomie lotowym oddziału można wylatać super wyniki.Ja myślę że wielkie znaczenie ma ilość hodowców i poziom lotowy hodowli,rozpiętość oddziału to dla lotów A i B no i odrobina szczęście bez tego ani rusz.Chyba kolega tego nie kwestionuje że w oddziałe gdzie na wyrównanym poziomie leci choćby 3-5-8 hodowców bardzo trudno wylatać takie wyniki jak Panowie Baranowscy a jak ktoś tego dokona to jest "prawdziwym" ARCYMISTRZEM że potrafił ograć mocnych "zawodników"pewnie taki sukces lepiej "smakuje".Możemy tak dywagować ale każdy mieszka tam gdzie mieszka i szczęście w pewnym sensie mają ci wspaniali hodowcy że trafiło im sie lotować w takich oddz. i konkurencji pewnie każdy by tak chciał ale to nie ich wina że hodowcy nie pracują tak mocno i fachowo jak oni z gołębiami aby im "deptać po piętach"???.to tyle i aż tyle moich wywodów można mieć inne zdanie ale należy to jakoś uzasadnić,bo argument zazdrości w takiej "debacie" jest slaby i nic nie pomaga w dyskusji.pozdrawiam "Dobry Lot".
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 10:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol teraz kibic chyba pierwszy raz tak na sto procent się z tobą zgadzam . Ja już wielokrotnie pisałem że nowe GMP młodych jest dużo gorsze niż to co było i daje duże pole do kombinacji . A to odłączanie anten a to wkładanie 200 gołębi w tym piętnastu na tipesa reszta na gumki itd .
rob04

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 15:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oglądając filmy oraz listy konkursowe tego rocznych mistrzów mamy jak na tacy podane jak zrobić Mistrza Polski Gołębi Młodych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby zacząć strugać półki na przyszłoroczne puchary. Przed przystąpieniem do tej czynności proponuje cofnąć się do sezonu lotowego na młode i przejrzeć swoje listy zegarowe. Jeżeli nie siada nam na gołebniku w ciągu jednej minuty po 30 sztuk gołębi to nie ważne czy lutujemy w Wodzisławiu, Katowicach czy Łochowie wyniku nie zrobimy.

Gratuluje wyników wszystkim sklasyfikowanym w MP 2017 !!!
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 15:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie ma co dywagować wynik jest godny uznania ,a jaka konkurencja to porównać tego nie jesteśmy w stanie ,bo mogło być tak że ta tak silna konkurencja z innych trenów mogłaby nie ukończyć lotów na danym terenie.Pozostaje jednak kwestia porównawcza wyników w skali ogólnopolskiej.Ponieważ są oddziały gdzie rok w rok są mistrzowie Polski i są takie w których nigdy nie było ,choć dzisiaj wszędzie mamy dobrych hodowców.Tu właśnie jest pole do popisu dla ZG .Wszystkim Kolegom gratuluje wyników.
cynik

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedy słucham i czytam wypowiedzi na temat osiągania wyników w lotach, to mam wrażenie, że mistrzami zostają sami oszuści, złodzieje, kretacze zmuszający innych do uległości, stosujący niedozwolone praktyki, handlarze, stosujący dopingi itp. indywidua. Ci, co niczego nie osiągnęli, to porządni, uczciwi hodowcy. Opinie takie wyrażają najczęściej nieudacznicy nie potrafiący przeczytać regulaminu, nie kończący lotów z różnych wymyślonych powodów, "pokrzywdzeni" przez los. Nie potrafią zrozumieć, że każdy osiąga to, na co zapracuje.
Jeżeli w takim słabym oddziele Łochów jest w pierwszej 90-tce hodowców w Polsce na młode, mistrz i trzech przodowników, to jakie są te silne?
A ja GRATULUJĘ chłopakom z okręgu Warszawa, że wreszcie tak licznie zameldowali się w czołówce krajowej we wszystkich kategoriach!

Janku78
W okręgu Warszawa jestem od 1987r, w Łochowie od 2009 i nigdy nie nas...łem we własne gniazdo!
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.cynik jak ja poruszam jakiś temat to chcę mądrej merytorycznej polemiki dyskusji a nie docinek.Proszę mi wierzyć iz temat zazdrości jest mi daleki i nieznany ja jako nieliczny na 40 tys.hodowców miałem zaszczyt stawać na "pudłach"i słuchać braw tysięcy ludzi to jest kolego przeżycie niesamowite jedyne w swoim rodzaju i życzę tego wszystkim którzy bardzo ciężko pracują z gołębiami tym samym pojęcie zazdrości jest mi bardzo obce.pozdrawiam "Dobry Lot".
tedy

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 20:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wzruszyłem się tym Twoim wyznaniem. Ja jakoś na pudło wdrapać się nie mogę, chyba za wysoko dla mnie. Ale skoro byłeś na tym pudle i doświadczyłeś tego c mnie nie dane to powinieneś wiedzieć że miary żadnej nie ma uniwersalnej w naszym sporcie która by dogodziła wszystkim, zawsze ten co mu trochę braknie powie że u nas poziom wysoki że ho, ho. I tak skoro twierdzisz że jesteś obieżyświatem to powinieneś wiedzieć że w różnych rejonach Polski różnie na temat poziomu lotowania mówi się, ba, mówić się będzie zawsze ale to jako świadomy i doświadczony wdrapaniem się na pudło wiedzieć powinieneś. Kwestionowanie , nawet w zawoalowany sposób czyichś wyników to na forum jest niesmaczne. Powtarzam, nie ma jakiejkolwiek uniwersalnej miary do pomiaru poziomu. Więc pozostaje pogratulować zwycięzcom a nie szukać? no właśnie czego?
LES

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 20:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie gratulujący państwu B,
wynik jest fajny ale jak tu gratulować , a oficjalnie żarciku nie umiało się wyjaśnić, nie wspomne jak wg mazowsze wyglądało, i teraz gratulować
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 20:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

LES napisał:
Panowie gratulujący państwu B,
wynik jest fajny ale jak tu gratulować , a oficjalnie żarciku nie umiało się wyjaśnić, nie wspomne jak wg mazowsze wyglądało, i teraz gratulować

Chyba wczoraj jasno Koledze napisałem kogo nalezy pytać- 191 przodownika GMP.
I nie pisz bzdur bo przez Ko.....e często przejeżdżam i to naprawdę fajne miasto.
Wiesz nie jestem adwokatem nikogo, ale styl kiepski.
tomiktom

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 22:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Was Hodowców.Dobry lot.A ja tak siedzę sobie i tak wszystko czytam na temat Tych naszych Mistrzów i jestem raczej pewny ,że to będzie rekord wpisów na tym forum,
ZAKŁAD??? O DWA MŁÓDKI???
Kto wchodzi???
lotka26

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 23:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard T. Mistrz bajerow moze wejdzie w zaklad. Dwa mlode po karolu pstrym, nie lada gratka.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 5:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co tam zazdrościć, jeśli uczciwie zdobyte trofea to tylko się cieszyć ☺.
Jeśli podstępem to Bóg widzi i kara będzie wymierzona.
Radować się z Naszego hobby bo gołąb to symbol 🔣 pokoju i 😍 miłości.

Byłem i w Łochowie i Węgrowie, mili pracowici ludzie i kraina piękna. Milusiej niedzieli życzy Wam Ryszard.

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 6:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tomiktom napisał:
Witam Was Hodowców.Dobry lot.A ja tak siedzę sobie i tak wszystko czytam na temat Tych naszych Mistrzów i jestem raczej pewny ,że to będzie rekord wpisów na tym forum,
ZAKŁAD??? O DWA MŁÓDKI???
Kto wchodzi???

Wszystko zależy od tego czym dysponujesz ,wszak może okazać się przesyłka droższą :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: