Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 14:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
ZMIANY W REG. MP W KAT.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kuba97

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 21:16
PostTemat postu : ZMIANY W REG. MP W KAT.
Odpowiedz z cytatem

KatA - 6 GOLEBI X 3KONK. 18konk.
KatB -5 x 3 15konk
KatC -4 x 3 12konk.
Kat. M - 3 x 2 6konk.

Co sądzicie o zmianach ? Zapraszam do dyskusji

DOBRY LOT!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sylwek59

WysłanyWysłany: Sob Lis 25, 2017 21:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KAT C to podniesiona poprzeczka, KAT A i B obniżona, ale z pewnością wyniki (coef) będą kosmos... więcej hodowców wylata te KAT, ale i coef się obniży...!
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 5:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem taki zapis stwarza możliwość zaistnienia większej rzeszy hodowców .Uważam że jest to krok w naszym kierunku.
darko69

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 8:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dokladnie tez tak mysle i prawdopodobnie po 7 lotow do kategorii
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 12:19
PostTemat postu : opini
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem może być tylko jak wszędzie zmiany to również w kat. M
powinno być 4 x2 konkursy = 8 konk. łatwizna . Do GMP wprowadzić min.2 maratony obowiązkowo bo to najuczciwsza z kategorii
Pozdrawiam
Jozef
Kuba97

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 12:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zmiany ciekawe ,chociaż maraton powinien być zdecydowanie wydłużony min .800+ by golebie typowo maratończyki pokazały "pazur" Dobry Lot.
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 15:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jest już regulamin w kategoriach na 2018? bo nie widzę na stronie ZG
prezes097

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 18:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.kuba97 maraton 800km i temperatura+35 i ekstremalnie wtedy pokażą ,,pazury'',a lot ze trzy dni to wtedy będziesz marudził że powinny być 600, nie lotuję jeden rok i wiem niejednokrotnie jak takie loty wyglądają jak gołębie siadają niekiedy ostatkiem sił każdy przecież umie gołębie przygotować na taki lot ,zejdzmy na ziemie bo gołąb to też stworzenie żywe,zmiany powinny być w koszowaniu gołębi na loty szczególnie na maratony oraz wydłużyć że lot przy złych warunkach pogodowych oddział może odbyć najpóżniej w poniedziałek z koszowaniem w niedzielę a nie jak teraz koszujemy najpóżniej w sobotę a gołębie niejednokrotnie siedzą przez niedzielę aż warunki ulegną poprawie i człowiek główkuje jak to puścić a wiem coś na ten temat bo jestem prezesem ds.lotowych oddziału.Co do zmian w kategoriach jestem pozytywnie nastawiony może być.Pozdrawiam
Kuba97

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prezes097 napisał:
Witam kol.kuba97 maraton 800km i temperatura+35 i ekstremalnie wtedy pokażą ,,pazury'',a lot ze trzy dni to wtedy będziesz marudził że powinny być 600, nie lotuję jeden rok i wiem niejednokrotnie jak takie loty wyglądają jak gołębie siadają niekiedy ostatkiem sił każdy przecież umie gołębie przygotować na taki lot ,zejdzmy na ziemie bo gołąb to też stworzenie żywe,zmiany powinny być w koszowaniu gołębi na loty szczególnie na maratony oraz wydłużyć że lot przy złych warunkach pogodowych oddział może odbyć najpóżniej w poniedziałek z koszowaniem w niedzielę a nie jak teraz koszujemy najpóżniej w sobotę a gołębie niejednokrotnie siedzą przez niedzielę aż warunki ulegną poprawie i człowiek główkuje jak to puścić a wiem coś na ten temat bo jestem prezesem ds.lotowych oddziału.Co do zmian w kategoriach jestem pozytywnie nastawiony może być.Pozdrawiam

Zgadzam się kolego z tobą W calej rozciągłości ,lecz lot z 700 setki to watpliwy maraton,oczywiście mówimy o warunkach lotu "dobrych".Uczestniczyłem w wielu lotach maratonskich ,Harlingen 100km,Aberwil 1100,Dunkierka okolo1000 kmBruksela1022km (Hodowca jestem od 1982r) oczywiscie to jest moje zdanie ,fascynuja mnie wlasnie takie loty pozdrawiam DOBRY LOT!
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

o widzę, kolega chyba w pkld leci bo znam te miejscowości :) jeśli lecisz te loty to wiesz dobrze, że trzeba mieć nieco wolniejsze ptaki na taki dystans i może 80 % hodowców nie ma takich gołębi powyżej 1000 km
racja, że warunki sa ważne, ale to na 200 km też jest ważne, pogoda przynajmniej przyzwoita to podstawa,
wracając do pierwotnego pytania, gdzie można zobaczyć te zmiany w regulaminie?
lucek1987

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:57
PostTemat postu : Mistzostwo
Odpowiedz z cytatem

To cale Mistrzostwo gdzie mozna sobie zaliczac w przedzialach np.A-B , B-C itd jest do dupy praktycznie golab z kat B pokonuje takie same km jak w A itd. FCI powinno to zmienic i zawezic i tak kat A OD 100 DO 300, B OD 301 DO 500 , C OD 501 DO 700 , M OD 701 DO 900 I LOTY DALEKODYSTANSOWE POW 900. Malo tego przy obecnym mistrzostwie niech kazdy sobie przeliczy i mozna zdobyc druzyna w poszczegolnych kat A,B,C,M.Niejaden sie zdziwi bo zamiast wyrownanej proporcji punktow do zdobycia kat.A I B CZYLI LOTY KROTKIE maja znaczna przewage punktowa w wielu przypadkach a loty w kat C i M sa tak zanizane mala seria aby bron Boze nie zagrozic wypracowanej pozycji przez golebie krotkodystansowe a najlepiej jakby ich nie bylo
igor123

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam serdencznie uwazam moim skromnym zdaniem ze maraton wystarcz w zupelnosci 700 km. Poniewaz sa oddzialy okregi tak jak muj rozciagniete. I jak jest maraton lot okregowy to moje ptaki maja792 km. A nie jestem ostatnim golebnikiem. Wiec nie wyobrazam sobie 800km maratonu. Przy moim nalym stadzie golebi.
Kuba97

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 21:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuba 9977 napisał:
o widzę, kolega chyba w pkld leci bo znam te miejscowości :) jeśli lecisz te loty to wiesz dobrze, że trzeba mieć nieco wolniejsze ptaki na taki dystans i może 80 % hodowców nie ma takich gołębi powyżej 1000 km
racja, że warunki sa ważne, ale to na 200 km też jest ważne, pogoda przynajmniej przyzwoita to podstawa,
wracając do pierwotnego pytania, gdzie można zobaczyć te zmiany w regulaminie?

Tak, korzystam z uprzejmosci klubu i jak organizują jakiś ciekawy lot wkładam niekoniecznie żeby coś wygrać! Hodowca jestem od 1982r i w tym czasie nie opuscilem zadnego lotu!
WG0309

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 22:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uważam że zmiany idą w dobrym kierunku słyszałem że do kat C tylko z lotów rejonowych czy ktoś to może potwierdzić czy to tylko plotki.
jacekhod

WysłanyWysłany: Pon Lis 27, 2017 12:14
PostTemat postu : 20 zamiast 50 w kat. M?
Odpowiedz z cytatem

Mamy już oficjalne regulaminy do MP. Słyszałem, że do sporządzenia listy konkursowej w kat. M wystarczy 20 hodowców zamiast 50. Czy to prawda, bo nie znalazłem tego w regulaminie...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: