Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 12, 2017 15:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmian karmienia?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
darek110284

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 14:51
PostTemat postu : Zmian karmienia?
Odpowiedz z cytatem

Mam do was koledzy takie pytanie powoli zbliża się koniec okresu pierzenia . Podejrzewam że wszyscy karmiliśmy gołąbki mocną karmą pierzeniową . Czy po okresie pierzenia zmieniacie karmę na jakąś inną czy nadal karmicie mocno. Bardzo bym prosił o sensowne odpowiedzi bez zbędnej agresji . Pozdrawiam serdecznie
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 15:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam .Ja np. Po zakończeniu pierzenia czyli od 1 stycznia daje karmę "SŁABĄ " czyli 50% jeczmień i 50% karma sezonowa firmy Zenek do połowy lutego .później przed łączeniem w pary karma RL. Po zniesieniu jajek znowu karma "slaba " .
Waldemarro

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 16:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Darek już wielki czas abyś przeszedł na jęczmień z małą domieszką pszenicy i tak karm do samego łączenia w pary.Pod warunkiem,że gołębie są zdrowe a jęczmień jest niezagrzybiony i suchy.
waldix

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 16:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.radze bys sprawdzil jaki jest stan pior u golebi.to ze golab wypusci ostatnia lotke nie oznacza konca pierzenia .ostatnia lotka odrasta ok 4 tygodni.musisz to wziac pod uwage.pszenica jest dobra w tym czasie jako skladnik mieszanki gdyz zawiera siarke ktora jest budulcem do powstania prawidlowych pior.mysle ze przelom roku jest odpiwiednim czasem by zmienic sklad mieszanek.pozdr
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 17:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Spokojnie z tym przechodzeniem na karmę zimową.Zmianę karmy należy uzależnić od stanu upieżenia w stadzie.A to zależy od tego jak postępujemy z gołębiami.Czy chowany młode po lotnikach,w jakim okresie przestajemy wypuszczać na obloty.Kiedy puszczamy w pary bo od tego uzależnione jest w jakim wieku mamy młode po lotach i jak z nimi postępowaliśmy.U jednych młode kńczą na ostatnich lotach u innych na pełnym skrzydle.Dlatego i czas przejścia na karmę spoczynkową będzie inny.Czasem hodowcy podają nawet połowy stycznia karmę pieżeniową.
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 17:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zadań tylko 1 pytanie... Po co przechodzić na tzw. karmę zimową czy spoczynkową?
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 17:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek59 napisał:
Zadań tylko 1 pytanie... Po co przechodzić na tzw. karmę zimową czy spoczynkową?

A czemu nie Karmimy cały rok karmą lotową ?
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 18:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kkscy
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie!
Napisałem tak w konkretnym celu, a mam wrażenie że Ty kolego po prostu prześmiewczo mnie negujesz...? Uważam, że w zimie również powinno karmić się bardzo dobrze. Kwestia tylko ilości podawanej karmy.
Dla mnie jęczmień to zwykły "zapychacz" nic poza tym.
Pozdrawiam.
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek59 napisał:
kkscy
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie!
Napisałem tak w konkretnym celu, a mam wrażenie że Ty kolego po prostu prześmiewczo mnie negujesz...? Uważam, że w zimie również powinno karmić się bardzo dobrze. Kwestia tylko ilości podawanej karmy.
Dla mnie jęczmień to zwykły "zapychacz" nic poza tym.
Pozdrawiam.

Jęczmień to nie zapychacz tylko wyznacznik karmienia- to jest wg mojej skromnej opinii.
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 18:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzisz sylwku nie wszyscy robią i uważają tak jak Ty .
Ja podaje jęczmień bo nie mam zamiaru szlifować im formy w styczniu to raz a dwa podając słabszą karmę unikam parowania się samic lub samców .a jeczmien podaje w hodowli w zależności od potrzeb ,czasu itd.pozdrawiam
sylwek59

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kkscy
Nie każdy musi myśleć ani robić tak jak ja. Ważne żebyśmy się nawzajem szanowali. Mimo takiego karmienia jak wcześniej napisałem, nie mam problemu z parowaniem się samic. To chyba bardziej kwestia charakteru samic, choć niewątpliwie karmienie (według mnie ilość a nie jakość) też jest bardzo ważne.
darek110284

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi ja wlaśnie zastanawiam się nad zastosowanie opcji karmienia podobnej do tej którą zaprezentował kolega kkscy . Zastanawiam się nad tym bo poprostu coś robię źle z moimi gołąbkami gdyż w tym roku moje golebie mlode podarowalem dwóm kolegom i u nich spisaly się naprawdę spoko tak że nie mialem się czego wstydzic a u mnie bez petardy . Dbam bardzo o zdrowie gołębi nawet może czasami troszkę przesadzam, gołębnik również jest ok . Więc stwierdziłem że troszkę za bardzo dałem się ponieść fantazji i wprowadziłem w zeszłym sezonie zbyt dużo preparatów, które po sezonie skończyły w koszu. Dodatkowo właśnie cały czas karmiłem mocno i taki starszy doswiadczony hodowca powiedział mi że nie mogę cały czas utrzymywać gołąbki w formie,i trzeba im po pierzeniu ograniczyć karmę właśnie poprzez podanie jęczmienia do karmy. Dodam jeszcze że ptaki są zamykane praktycznie zaraz po zakończeniu sezonu i taki stan jest utrzymywany do wiosny samice mają dostęp do woliery. Wszelkie kuracje jeśli robię to dopiero po skończeniu pierzenia w czasie pierzenia podawałem bt amin,acemal warzywa mix i drożdże.pozdrawiam
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sylwek59 napisał:
Ważne żebyśmy się nawzajem szanowali. .

Też tak uważam .myślę ,że moje "pytanie " trochę źle odebrałeś:)

Pozdrawiam
LES

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a ja w zimie daje 1/4 owsa ,to dopiero będzie hejt jak widzę jak jest po jęczmieniu
Medalikxxl

WysłanyWysłany: Nie Lis 26, 2017 20:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam sie czy kiedyś opanuje karmienie w takim stopniu że moje ptaki cały rok beda mieć pelny mięsień bez łuski różowy. Zero tłuszczu mimo że nie lataja?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: